1,786

(4 odpowiedzi, napisanych Archwium - Kupię)

też mam cztero;) Nie wiem ile płacę, zaproponuj coś a się zastanowie.

Up

1,788

(4 odpowiedzi, napisanych Archwium - Kupię)

Hej!
Potrzeba mi zacisk beringera 6 tłoczków, proszę o oferty na pw.

1,789

(76 odpowiedzi, napisanych Archwium - Sprzedam)

Aaa miałem dać link do wikipedii ale ktoś tam źle to opisał i się pomylił.
Silnik nadkwadratowy - dłuższy skok tłoka niż jego średnica, daje to większy moment obrotowy - silnik lepiej pracuje w dolnym i srednim zakresie obrotów
silnik podkwadratowy - szerszy tłok niż jego skok, silniki wysokoobrotowe ale z racji na mniejsze ramie mają mniej momentu i potrzebują się kręcić.
silniki kwadratowe - średnica tłoka taka sama jak jego skok, teoretycznie ideał w praktyce rzadko spotykane.

W dzisiejszych czasach z racji na rozwój technologiczny o którym tu tak sobie gadamy potrafią tak manipulować układem zasilającym że z silnika podkwadratowego wyciągają potencjał silnika nadkwadratowego dzięki czemu są np mniejsze drgania. Jednocześnie silniki nadkwadratowe są teraz stosowane w małych współczesnych silnikach samochodowych które z litra robią 120koni, kwestia wyważenia układu aby nie przenosił drgań i jak wiadomo kręcą się dość wysoko. Granice już się zacierają.

Kiedyś było to widać wyraźnie np. w starych traktorach jednocylindrowych wyraźnie było widać moment i drgania płynące z układu nadkwadratowego.

1,790

(76 odpowiedzi, napisanych Archwium - Sprzedam)

Dodałbym jeszcze Levis że w MX jest silnik nadkwadratowy a w szlifierach kwadratowy lub podkwadratowy. Ma to znacząc wpływ na żywotność, obroty i moment obrotowy silnika.

1,791

(76 odpowiedzi, napisanych Archwium - Sprzedam)

Dzinkss co 20lat każdy mówi tak samo o tym co było 20lat wcześniej... Pogadaj z dziadkiem będzie zachwalał WSKe albo SHLke.

1,792

(76 odpowiedzi, napisanych Archwium - Sprzedam)

O jakiej bylejakości mówisz? To że czegoś nie możesz ogarnąć nie znaczy że jest "byle jakie". Jest drogie bo jest zaawansowane technicznie i nie każdy może to naprawić bo potrzeba czegoś więcej niż zestawu kluczy z Juli.
Jazda współczesnym zaawansowanym technicznie pojazdem jest 20 razy bardziej przyjemna dla użytkownika niż jazda 15 letnim nawet najlepiej utrzymanym lecz zacofanym pojazdem. Dotyczy to motocykli i samochodów.

1,793

(76 odpowiedzi, napisanych Archwium - Sprzedam)

Dzięki SPIDI teraz wszystko jasne:) Oczywiście masz racje. Ja tam w życiu mam prostą zasadę i wyżej własnej dupy staram się nie podskakiwać, więc jestem skazany na tańsze nowe lub używane ze średniej półki. Na nowe, drogie i zaawansowane technologicznie ze sklepu psioczyć nie mam zamiaru, bo jakby mnie było stać to chętnie bym przytulił kilka nowinek;)
Teraz sobie w sumie dopiero uświadomiłem że ludzie porobili masę mitów na temat różnych modeli motocykli czy samochodów dzięki czemu ceny starych trupów potrafią sięgać zenitu... najlepszy przykład to Africa Twin... przecież są ogłoszenia i za 20letni motocykl potrafią chcieć 20k:P
Podobnie jest z tym całym FRS'em, ja fenomenu nie rozumiem. A płacić za rzekomą bezawaryjność to już lepiej kupić wyczyna o te kilka tyś taniej i pieniądze zaoszczędzone w ten sposób wrzucić w remont.

1,794

(76 odpowiedzi, napisanych Archwium - Sprzedam)

RMZ też;)

1,795

(76 odpowiedzi, napisanych Archwium - Sprzedam)

Spidi napisał/a:

Rynek weryfikuje wszystko - warto jednak pamiętać, że 3/4 ludzi w tym kraju nie czyta książek a jedyną rozrywką dla nich jest pałowanie się nad bandą milionerów ganiających po kawałku trawy za balonem napełnionymi powietrzem. ;)


Jestem prosty chłopak, nie lubię udawać że coś rozumiem jeśli tak nie jest. SPIDI proszę Cię przełóż mi to na chłopski język bo nie złapałem o co chodzi:P A wydaje mi się to warte zrozumienia;)

Jak się sprzeda to kolejna Alpina, jeszcze nie wiem jaki model. Muszę poprzymierzać i wybiorę najwygodniejszy;)

1,797

(24 odpowiedzi, napisanych Co kupić?)

flyk89 napisał/a:

[url]https://www.youtube.com/watch?v=spZpH4bBweU[/url]
Tutaj macie link do tego motocykla jak praca silinka?

Z filmiku nie jesteś w stanie nic powiedzieć, chyba że jesteś wróżbita Maciej. Musisz się tam przejechać z kimś ogarniętym i zobaczyć ten motor na żywo. Jak masz do tego motocykla dalej niż 100-150km to nie jedź, szkoda czasu;) Ja za pieniądze które wydałem na paliwo latając za ofertami CRF mógłbym dołożyć ładnych kilka stów do moto a nie gadać z pseudo kolegami którzy chcą mnie zrobić w ch***a.

1,798

(6,526 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Trzeba mieć w dupie takie filmy i tyle. Teraz z adblocka nie korzystają już chyba tylko dzieci i to głównie na nich się robi hajs z reklam. Ja bym dostał pierdolca fundując sobie taki polsat na Youtube.

1,799

(226 odpowiedzi, napisanych Na każdy temat)

Będąc w zeszłym roku na zakupie brałem pod uwagę wszystkie moto w tej klasie i MT07 wypada moim zdaniem najlepiej. ER6 ma wysoko środek ciężkości i jest ciężka dodatkowo słabsza i nie jest tak dzika. Moim zdaniem MT07 jest lepiej wykonane od ER6.

1,800

(6,526 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

adblock