1

Temat: Yamaha mt07

Witam Panowie,
przymierzam się do zakupu yamaszki mt07, prawdopodobnie jako drugie moto ale tu jeszcze prowadzę w domu dyskusje na ten temat ;) wiem, że niektórzy na forum posiadali tego malucha, jakie są wasze wrażenia i opinie o tym moto? Faktycznie wart zachodu? Czy tylko niska cena robi tu robotę? Szukałem info na forum ale poza ofertami sprzedaży nic nie znalazłem. Ogólnie w necie wiele na jej temat nie ma poza tym że... jest tania i jest tania :)

CRF 450 < exc 125 < sx 125 < sm690 <3

2

Odp: Yamaha mt07

z tego co kojarzę, panowie żalili się, że osprzęt motocykla nie nadąża za silnikiem.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

3 Ostatnio edytowany przez MAĆKO (2016-10-27 19:41:35)

Odp: Yamaha mt07

To mówili o MT09 ale nowy model już chyba nawet antyhoppa dostał więc nie wiem czy będzie można narzekać.
MT07 mam od nowości i polecam, miałem sprzedawać ale zostawiam bo nic lepszego nie kupie.
Wprowadziłem kilka modów już na przyszły rok, są to spostrzeżenia z całego sezonu jazdy i myślę że będzie to motocykl dla mnie idealny jeśli chodzi o szosę.
Inaczej napiszę... jak się zapomnę to latam tym jak na supermoto, zwłaszcza jak zsiądę wcześniej z crfy. Opony domknięte i popalone z jednej i drugiej strony. Jednocześnie długie trasy też nie są problemem najwięcej w jeden dzień zrobiłem 1000km i dało radę.
Minusy to dźwięk tłumika, żenada totalna. Ja jednak to lubie bo wszyscy myślą że to 125 albo 250, nie zwracam na siebie uwagi i zawstydzam totalnie głośne szlifiery po górskich serpentynach:) Z akrapem znowu to przegięcie pały i przerost formy nad treścią, brzmi jak litrowe Ducati na termosach tylko jeszcze głośniej:P

Aha, reklamują to moto jako sprzęt dla początkującego i w wydaniu prosto z salonu to jest może i prawda ale wystarczy zmienić dwie rzeczy i robi się szatan;) Robiąc jeszcze kilka innych rzeczy można zrobić fajnego i niepozornego potworka. Kumpel latający na Kawie 636 był w ostrym szoku jak mi to chodzi;)

4

Odp: Yamaha mt07

Ujeżdżałem kilka dni.
Dźwięk lipa, brzmi coś między skuterem a nie wiem czym, może inny niż fabryczny wydech by coś polepszył.
Moim zdaniem widać w nim oszczędności patrząc na detale i materiały niektórych elementów. Nie powiem teraz dokładnie których bo jakiś czas temu nim jeździłem i zwyczajnie nie pamiętam:)
Na plusy to waga, bardzo niska, dość mały więc i zwrotny, silnik fajnie wkręca się na obroty i przyspiesza mimo niedużej mocy. Momentu obrotowego ma dosyć. Uważam, że do miasta idealny zwłaszcza za te $$ można wybaczyć mu te kilka minusów:)

Hsq SMR 511
#511

5

Odp: Yamaha mt07

To moto w 2014 można było kupić nowe za 22 000zł, oszczędności w nim widać to prawda ale nie na pierwszy rzut oka. Jeśli jeździłeś nim tylko kilka dni nie mogłeś zobaczyć tych słabych punktów. Na pierwszy rzut oka prezentuje się genialnie, na drugi rzut oka również. Zegary, plastiki i ogólna estetyka super. Ogólnie to moto wypada estetycznie dużo lepiej niż droższe odpowiedzi innych marek (ER6, CB650F i reszta). Minusem którego nie mogłeś zobaczyć jest marna jakość anodowanych elementów które potrafią zacząć śniedzieć bardzo szybko jeśli latasz na moto w deszczu. Dodatkowo słabe jest sprzęgło które należy wymienić jeśli jeździ się agresywnie na coś sportowego (kevlar) + lepsze sprężyny dodatkowo zmiana zębatki zdawczej na 15 (-1) i robi się czort:)

6

Odp: Yamaha mt07

Nie no, z tą jakością wykonania i przekonaniem, że jest dużo lepiej wykonane, niż nowe ER6 to trochę przesadziłeś.

Ja dalej jestem zdania, że ER6 w swojej klasie pojemnościowej i cenowej jest najlepsze :-)

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

7

Odp: Yamaha mt07

Będąc w zeszłym roku na zakupie brałem pod uwagę wszystkie moto w tej klasie i MT07 wypada moim zdaniem najlepiej. ER6 ma wysoko środek ciężkości i jest ciężka dodatkowo słabsza i nie jest tak dzika. Moim zdaniem MT07 jest lepiej wykonane od ER6.

8

Odp: Yamaha mt07

ER6 to akurat wyjątkowy kondon - nie tylko w swojej klasie ale w ogóle i to pod każdym możliwym względem...
Nie chciałbym go nawet za darmo! Żeby nie było - ja to mówię jako osoba która miała kilka różnych kaw, mam duży sentyment do tej marki a może nawet słabość... :D

MT 07 to naaprawdę zajebisty sprzęt.
W relacji tego co oferuje do ceny jest w tym segmencie nie do pobicia!
Świetnie się nadaje dla początkującej osoby ale i ktoś kto jeździ naprawdę dobrze też będzie miał banana na gębie!
Oczywiście pod warunkiem, że nie mówimy tutaj o jakimś naprawdę srogim zapierdalaniu w towarzystwie sportów czy track day'ach itp. Chodzi o takie codzienne latanie bez spiny - wszystko jedno czy po mieście czy też bliskie albo dalsze wypady za miasto...
Ten motocykl jeździ znacznie lepiej niż by to wynikało z suchych danych technicznych. Ma świetną charakterystykę, daje mnóstwo frajdy z jazdy a we wprawnych rękach wręcz zachęca do gumowania i innych wygłupów. Nie znam nikogo kto ma duże pojęcie o jeździe i doświadczenie i zsiadłby z MT 07 rozczarowany - zwykle jest dokładnie odwrotnie.

Można oczywiście znaleźć fajniejsze maszyny ale nie w tej monecie.

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle

9 Ostatnio edytowany przez matkrk (2016-11-06 16:56:20)

Odp: Yamaha mt07

Przekonaliście mnie i o to w garażu stanął :) Kilka modów go czeka, ta sztychówka z tyłu, kierownica no i wydech, a potem zobaczymy :)

https://imagizer.imageshack.us/v2/1812x1080q90/921/dp5xy6.jpg

CRF 450 < exc 125 < sx 125 < sm690 <3

10 Ostatnio edytowany przez MAĆKO (2016-11-06 17:16:42)

Odp: Yamaha mt07

Graty;)
Rób mod napędu na 520 15przód 46 tył + inne sportowe sprzęgło i będziesz happy;) Kiera jest idealna jak chcesz latać miedzy autami, pamiętaj że jesteś niżej niż na LC4 więc wstawiając sobie szeroką kiere + jakieś idiotyczne lusterka po bokach masz koniec w korkach.

11

Odp: Yamaha mt07

Nie chcę grzebać w nowym silniku na start bo gwarancji szkoda ;) ale jak będę zmieniał to co polecasz??
Kierownica spoko wysokość i w ogóle ale kąty tragiczne, wolę właśnie coś ala LC4, ogólnie crossowe kierownice mi pasują, pierwsza rzecz jaką kiedyś w sv 650 zrobiłem po zakupie to właśnie kierownica ;D
No i wydech od razu do zmiany, chyba pójdzie akrap bo ten brzmi jak 125... podoba mi się wizualnie ale nie brzmi.

CRF 450 < exc 125 < sx 125 < sm690 <3

12

Odp: Yamaha mt07

Sprzęgło EBC SRK jest OK.
Tłumik jak kto woli.
Przełożenia moim zdaniem są słabe w MTku, specjalnie chyba to zrobili żeby sobie początkujący krzywdy nie zrobili;)

13

Odp: Yamaha mt07

Będzie fajne nowe moto z tym piecem T7 Tenere.

Było MT-09,WR125X,jest MT-07-SP

14

Odp: Yamaha mt07

Piece w ch.uj fajne w serii mt ale problem taki ze czuć mocno budżet w całej reszcie, jezeli w 10 zrobili to samo (nie macalem jeszcze) to pierwszy gwóźdź wbity.

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

15

Odp: Yamaha mt07

W sumie najbardziej czuć to cięcie kosztów na zawieszeniu. Cała reszta daje radę, hamulce też wystarczające. Szkoda tylko, że z zawieszeniem ciężko cokolwiek zmienić żeby miało to sens. A piec miodzio, do ramy z sxv był by jak złoto :d

CRF 450 < exc 125 < sx 125 < sm690 <3