16 Ostatnio edytowany przez Dzinkss (2016-11-20 21:14:56)

Odp: Yamaha mt07

W mt09 ostatnio gdzieś wyczytałem ze model 2017 ma mieć w końcu poprawione zawieszenie bo zrobić setting w szczególności przodu to koszta kosmos, tył trochę rzeźby i od zx 10 wchodzi ale jakoś przy takim moto wydaje mi sie ze to wszystko powinno byc w standardzie, a nie jakieś rzeźby uskuteczniać:)) Miałem krótko, zraziło mnie w szczególności to zawieszenie które próbowało posłać mnie bezczelnie w kosmos, troche kwitu brakowało i tak klamka zapadła o pozbyciu sie. Jeszcze moze kiedyś dostanie drugą szanse bo SD za drogi a w 09 silnik zabawowy w ch.uj i gumacze mozna nim konkretne poczyniac co po SM dla mnie jest priorytetem nr 1 przy jakimkolwiek wyborze:) I przez zimę która to miałem w garażu zdążyłem zgłębić temat mapowania 5 i 6 biegu co by 280km/h to latało jak należy:))

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

17

Odp: Yamaha mt07

matkrk napisał/a:

A piec miodzio, do ramy z sxv był by jak złoto :d

Prędzej Osm, czy inny Iryd, ale co kto lubi :D

PBM

18

Odp: Yamaha mt07

Dzinkss napisał/a:

...I przez zimę która to miałem w garażu zdążyłem zgłębić temat mapowania 5 i 6 biegu co by 280km/h to latało jak należy:))

Serio to tyle jeździ?
115to konny golas z szeroką kierą 280 km/h? o_O
Wiem, że to fajny silnik i chodzi o licznikowe prędkości ale to dalej bardzo dużo jak na golasa o takiej mocy...

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle

19

Odp: Yamaha mt07

MT07 lata 230 po reflesh'u mapy;) Zamierzam się dowiedzieć jak temat wygląda po zamontowaniu Rapid Bike EVO i sondy szerokopasmowej;) Mimo wszystko jednak prędkość maksymalna to zazwyczaj efekt uboczny wszystkich modów w nakedach, bo po co to komu;)

20

Odp: Yamaha mt07

no nie pierdolcie takich rzeczy :-) 147 konny litr w owiewkach leciał 282km/h na GPSie, ale nie 115konny naked, no bez przesady :)

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

21

Odp: Yamaha mt07

stwierdzenie "147konny litr" trąca mi myszą na kilometr:P W dzisiejszych czasach litr ma 200kucy, trzeba cały czas trzymać nogę na tylnym heblu a do 299 to on jest zdławiony:P bo lata grubo ponad 300 bez blokad.
Wiadomo że 282 w MT09 jest licznikowe i można sobie na to jednorazowo pozwolić a nie trzepać trase Bielsko-Gdańsk w takim tempie, mimo wszystko moto nowej generacji właśnie tyle potrafi jeździć bez ekologii:)

22 Ostatnio edytowany przez Spidi (2016-11-21 22:45:03)

Odp: Yamaha mt07

No właśnie ale te 280(nawet takie licznikowe bo GPS to inna historia) w 115KM golasie dalej wydaje się mega wysoką prędkością.
Tyle często trudno wycisnąć ze sportowych 600-tek, które jak by nie patrzeć, są ciut mocniejsze, lżejsze i mają bez porównania lepszą aerodynamikę. Stąd moje zdziwienie...
240 czy nawet 250 by mnie tak nie zdzwiło ale 250 a 280 w kwestii oporu powietrza to prawdziwa przepaść. Odczuwalnie pewnie większa niż między 180 a 240/250.

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle

23

Odp: Yamaha mt07

Heh nie chce się wymądrzać ale nie macie YT?
Pierwszy z brzegu filmik (co prawda 270 ale nie chce mi sie dalej szukać)
[url]https://www.youtube.com/watch?v=o2S7bjPq9Jw[/url]

24 Ostatnio edytowany przez levis (2016-11-21 23:44:54)

Odp: Yamaha mt07

Bardziej chodziło mi o to, ze moje Kawasaki Ninja ZX9R o pojemności 899cc, z potwierdzona mocą z hamowni tyle leciała.
Mimo 15 lat, gaznikow i sporej masy wyprzedzilaby mt07 pod wieloma walorami, na pewno pod względem max prędkości, przyspieszenia, zawieszenia, a do tego moim zdaniem paliwozerstwem, bezawaryjnoscia, hamulcami, wygoda w trasie.
Mimo 50 tys przelotu walila do setki w niecale 3 sekundy, top 282 albo 284 na GPS, palila od 5-9L I moglem Nia trzasnac 500km w ciagu kilku godzin bez tygodniowej rehabilitacji, a mam 193cm, wiec do najnizszych nie naleze... :-) na dojazdy do roboty tez mi pasila :-)
Taki maly off top :-)

Macko - co do Twojego filmiku - wystarczy ze kolo zmniejszyl przednia zebatke I prosze 280 na blacie :-)

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

25 Ostatnio edytowany przez matkrk (2016-11-21 23:52:01)

Odp: Yamaha mt07

Ciężko porównać bezawaryjnosc nowego moto, które na rynku jest 2lata do 15 letniej kawy :)  to będzie można ocenić za 5 - 10 lat.  Co do wygody to też kwestia gustu, ktoś tam się z forum wypowiadał że przeleciał kilkaset km i dupa była cała ;) A v max? W naked biku jak w SM liczy się banan na gębie, jak ktoś pyta o to ile poleci takie moto to znaczy że nie jest to dla niego.
Ps: mam zamiar na mt07 albo w Alpy alby albo Bałkany zaliczyć w przyszłym roku więc dobrze żeby było wygodne na długim odcinku... :)

CRF 450 < exc 125 < sx 125 < sm690 <3

26

Odp: Yamaha mt07

W jeden dzień +/-950km zrobiłem więc dasz radę;)

27

Odp: Yamaha mt07

Ooo właśnie, to o twojego tripa mi chodziło ;) W sumie na dziobalu z pasażerem były trasy po 400km i dawał radę więc myślę że na mt źle nie będzie... Moto idealne, gdyby nie to zawieszenie.

CRF 450 < exc 125 < sx 125 < sm690 <3

28 Ostatnio edytowany przez MAĆKO (2016-11-22 00:21:31)

Odp: Yamaha mt07

Wrzuć sobie na przód zawias z gsxra czy cuś, jak Ci mało:P Na drodze mi zawias wystarcza, na torze myślę ze mi brakowało ale tylko tam to czułem.

Kota w tle poje*balo jak to zobaczył:D
PunBB bbcode test

29 Ostatnio edytowany przez matkrk (2016-11-22 00:22:38)

Odp: Yamaha mt07

Póki co już leci inna kierownica, mocowanie tablicy i klamki. Potem pomyślę coś z wydechem przed sezonem, a jak zawieszenie będzie bardzo odstawalo to będę myślał o twardych sprężynach :)
Zajebiscie się prezentuje z takim zawiasów :)  ale to dojdzie koło, zaciski, tarcze i się zrobią spore koszta... Albo jakiegoś rozbitka szukać :d

CRF 450 < exc 125 < sx 125 < sm690 <3

30

Odp: Yamaha mt07

Taa gwarancje stracisz i bedzie płacz:P