766

Odp: gumowanie na tylnym kole

Za 20 min

767

Odp: gumowanie na tylnym kole

I jak tam dzisiaj? Trening udany? Bez przypałów?

Była Kolorowa WR250X ——> ??????

768

Odp: gumowanie na tylnym kole

Bez, raz policja chciała się wedrzeć, ale z racji, że nie miała jak to wyjebane mieliśmy

WR250X -> Husaria 701

769

Odp: gumowanie na tylnym kole

To fajnie, mam nadzieje ze nie raz jeszcze jakas ustawka bedzie

Była Kolorowa WR250X ——> ??????

770

Odp: gumowanie na tylnym kole

Jako że na terror słaby odzew to we dwóch około 16 będziemy w tym samym miejscu co poprzednio (zamknięta końcówka trasy)

Honda XR400R Enduro || Honda XR650R SM

771 Ostatnio edytowany przez shonek (2017-08-28 19:58:57)

Odp: gumowanie na tylnym kole

Jaka cisza tutaj.... :/
Jak to jest ze skręcaniem? Kiera w drugą stronę a ciało przechylam w stronę, w którą skręcam? O ile w lewą stronę mi jakoś to wychodzi bo tylko z lewej strony patrzę pod kierownicą jak jadę więc może dlatego. Ale w prawą nic nie umiem. Jak próbuję pokręcić kierownicą to zaraz gubię pion opada mi moto i koniec.  Zauważyłem, że przy wolnych gumach mniej więcej z prędkością marszo-biegu łatwiej mi się steruje niż jadąc szybciej i to zdecydowanie. Teoretycznie obecnie mógłbym walić naprawdę długie i wolne gumy, gdybym miał szeroki i długi plac :D ale raz mi wyjdzie i jadę prosto, coś tam skontruję a za drugim razem nie wychodzi.
Wiem, że trzeba trenować, ale może jakieś wskazówki macie? Powietrza upuściłem, może trochę jeszcze za mało, jutro potestuję jeszcze z mniejszą ilością.

WR250X -> Husaria 701

772

Odp: gumowanie na tylnym kole

Nie jestem jakimś profi stunterem ale jadąc na gumie bez problemu mogę omijać/wyprzedzać samochody na drodze czy zmienić pas. Wydaje mi się że nie ma jakiejś specjalnej techniki, u mnie kiera jest praktycznie cały czas prosto. Myśle że chodzi jedynie o balans ciałem no i trening

SXV 550 -> MT 09 -> KTM 690 SMC R -> WR450F -> EXC 300 TPI

773 Ostatnio edytowany przez velkurczak (2017-08-28 20:42:04)

Odp: gumowanie na tylnym kole

Skręcanie kiery w przeciwnym kierunku mi pomaga. Im lepszy pion, tym łatwiej się skręca, cała filozofia.

Yamaha WR 250F - chyba się starzeje.
Husaberg TE 250
Husaberg FS 570 sztos
EXC 525 mianowicie, dość dobry. LC4 640 badziewie, do badziewia.

774

Odp: gumowanie na tylnym kole

Z tą kierą to chyba jak komu odpowiada, jak bawiłem się w gumowanie zmieniałem pasy czy brałem lekkie łuki bez problemu samym balansem, jeśli skręcałem kierę to raczej była to pochodna balansu a nie technika sama w sobie. W końcu przód i tak był w powietrzu. Nie uczyłem się specjalnie skręcać, ot wyczaiłem że moto pojedzie tam gdzie patrzę, reszta jakoś instynktownie się dopasowała. Może inaczej jest w jakichś ciasnych skrętach czy cyrklach, nie wiem, nigdy nie umiałem. Hm, chyba muszę znowu zacząć gumy ćwiczyć

http://bikepics.com/members/rr666/
XF650 -> LC4 SM+E -> Z1000 -> EXC400 E+SM -> Transalp 600 '96 (jeszcze kiedyś SM kupię!)

775

Odp: gumowanie na tylnym kole

U mnie z kolei za cholere nie wychodzi skręcanie. Jak mam moto w pionie, wychylę się całkiem jakbym obok motocykla jechał a on ani trochę nie chce skręcić. Za lekki jestem, czy co? Autentycznie, trzymam całe moto z boku siebie.

Może spróbować z naciskiem tylko na jeden podnóżek?

Simson SR50 90ccm [1986] -> Yamaha WR 450F dualsport [2004] -> KTM 690 SM Prestige [2007]

776

Odp: gumowanie na tylnym kole

@AntonioPL - To znak, że musisz podnieść jeszcze wyżej ;p

https://instagram.com/jac__ek

777 Ostatnio edytowany przez shonek (2017-08-29 10:22:35)

Odp: gumowanie na tylnym kole

Jak duży ten pion masz? Bo ja jeszcze kiedyś myślałem, że łapię piona a jak popatrzyłem na zdjęciach to się za głowę złapałem... żaden pion :D
Idzie skręcać, ale nie zawsze wtedy gdy się chce i w każdą ze stron. To co powyżej velkurczak napisał, że im większy pion tym lepiej to prawda.

WR250X -> Husaria 701

778

Odp: gumowanie na tylnym kole

Shonek im mniej powietrza z tyłu tym gorzej się skręca. Więc napompuj normalnie gume i wtedy spróbuj :)

UrbanStreetWorkshop
#444 KTM 530EXC Supermoto
         KTM 300EXC enduro
https://www.youtube.com/user/yamahadt1998

779

Odp: gumowanie na tylnym kole

W tej chwili jeszcze przyzwyczajam się do KTMa bo reaguje na gaz zupelnie inaczej niż WR, więc te piony to takie, że raczej przyspieszam na gumie.

Na WR jakoś nie ogarnąłem tego, niezależnie czy zwalniałem na gumie, czy przyspieszałem to jakoś pewnie skręcać nie umiałem.

Simson SR50 90ccm [1986] -> Yamaha WR 450F dualsport [2004] -> KTM 690 SM Prestige [2007]

780

Odp: gumowanie na tylnym kole

Panie, bo miałeś enduro, a teraz masz kloca :P

Yamaha WR 250F - chyba się starzeje.
Husaberg TE 250
Husaberg FS 570 sztos
EXC 525 mianowicie, dość dobry. LC4 640 badziewie, do badziewia.