1

Temat: Poszukiwania SuperMoto

Witam od zawsze fascynowaly mnie motory takie jak cross czy supermoto. Wiec nadszedl na kupno pierwszego sprzeta któtym chcialbym zeby bylo supermoto lub enduro+kola sm. Na motorek mam do wydania okolo 15 tys zl. Motorem bede poruszal sie po terenie ale wiekszosc miasto. Chcialbym kupic motor dosc mocny bo jestem osfojony z moca. Najbardziej interesowal by mnie pojemnosci od 400 do 600. Myslalem nad yamaszka wr 4xx, ktm 400 exc itp z mozliwoscia rejestracji. Moc jaka mnie zadowoli to minimum 50 koników.  Prosze o porady co kupic. Bede wdzieczny za pomoc

2

Odp: Poszukiwania SuperMoto

hmmm

Może Yamaha WR 450??

Enduro..mógłbyś przerobić na SUPERMOTO, 60km powinno Cię zadowolić :)

Za 15 tyś jakimi dysponujesz powinieneś spokojnie dostać rocznik 04 ;)

Pozdrawiam

NovoPerformance.pl

carbon.na.allegro.pl
SM450RR!! #88

3

Odp: Poszukiwania SuperMoto

czesc ja mam ktm-a smr 450 2006rok zarejestrowany za 21 tysi... w cenie masz kompletny wydech akrapovic sprzęgło STM rozrusznik...chyba że chcesz to moge wyjąc kilka dodatków i zejść z ceny... jesli jestes zainteresowany to dzwon 512 28 68 58  Karol

czapka

4

Odp: Poszukiwania SuperMoto

Ja sie zapytalem które moto polecacie do ceny 15 tysiecy zl. Motorek bede kupowal na okres letni poniewaz bede mial czas zeby jezdzic nim minimum w wekendy. Wiec jakie polecacie. Pozdrawiam jak mozecie to równiez napiscie cos o nich. Szukalem info o tej yamasce 450 wr i pisza róznie w jednym artykule ze ma 45 koni a w innym ma 58 koni. Wiec która moc jest prawdziwa. Od jakiegos czasu ogladalem crossy na allegro i ona mi wpadla w oko jak i yamaha wr 426 wr równiez ktm 450 exc czy 400exc. Co mozecie mi powiedziec o tej yamasce 450 wr. Moze cos blizej. Pozdrawiam Jak u niej jest z zawieszeniem czy jest regulowane z przodu jak i z tylu bo lubie jak jest twardy motorek na szosie czy szutrze, a miekki w terenie.

5

Odp: Poszukiwania SuperMoto

moc silnika to nie wszystko. najważniejsze jest to, jakie masz doświadczenie w jeździe takimi motocyklami. 50 kucy przy masie ok 115 kg, to nie jest mało.

husaberg  fe501SM   ktm 990 super duke (sprzedam)

6

Odp: Poszukiwania SuperMoto

kup sobie gsxr1000 jak uważasz że w supermoto 40 koni to mało....

KACZOR

7

Odp: Poszukiwania SuperMoto

ja nie poszukuje plastików, a poszukuje supermoto . Moc tak jak pisalem zeby mial e 50 koni i mnie zadowala. Wiem jak te motorki smigaja. Wiec co mozecie powiedziec o yamasze wr 450 lub 426 jaka moc osiagi, eksploatacja, jak sprawuje sie wterenie, czy ma regulacje itp. Jak mozecie to opiscie mi te 2 motorki jak one sie sprawuja na kolach sm i sawieszeniu od crossa czy mozna dostosowac je pod siebie. Czy pólki nie beda za waskie na opone 120 z przodu. Prosze o rady

8

Odp: Poszukiwania SuperMoto

zdajesz sobie sprawę że motocykle o których piszesz to motocykle sportowe? poczytaj informacje o serwisowaniu takiego motocykla.to nie jest sprzęt w którym raz w sezonie robi się przegląd, a olej wymienia co pare tysięcy km. nie wiem jak jest w yamasze, ale np. w husabergu olej wymienia się max co 15 godzin jazdy. może po prostu potrzebujesz enduro z kołami do jazdy po asfalcie i w lekkim terenie, ze stosunkowo mocnym silnikiem?

husaberg  fe501SM   ktm 990 super duke (sprzedam)

9

Odp: Poszukiwania SuperMoto

Yamaha fajna, tyle ze jak kupisz to prawdopodobnie na kołach Crossowych to do tego dolicz ok 2000zł za felgi sm, bo ciężko znaleźc jest gotowe supermoto yamahy wr czy yz. Moc Spokojnie Cię zadowoli. Jak wspomnieli inni 50 kucy to naprawdę dużo w tego typu motocyklach. Także zwróc uwagę na eksploatację bo jak wspomniał bdsm.cyp jest ona częsta a nawet bardzo częsta. Osobiście polecił bym Ci ktm'a lc4 6** sprzęt naprawde mocny.

Nie bierz życia zbyt pważnie bo i tak nie wyjdziesz z niego żywy.

10

Odp: Poszukiwania SuperMoto

Ktm jest za cieszki. Yamaszka mi odpowiada i zaspokoi moje oczekiwania. Rocznie nie bede robil wiecej jak 5 tys wiec olej bedzie trzeba wymienic z 5 razy i reszte podzespolów raz pewnie tarcze sprzeglowe to podstawa i inne podzespoly eksploatacyjne. Motorkiem będę wyjeżdżał w weekendy i czasami po pracy jak znajda sie chętni do jazdy.  Utrzymanie takiego motoru jest drogie ale jeszcze nie takie straszne jak 2t. Regulacje zaworów bede robil sam bo znam sie na tym. Najlepiej to sciagne sobie serwisówke ale chcialbym uslyszec zdanie kto posiada taki motorek. Pozdrawiam

11

Odp: Poszukiwania SuperMoto

Tu masz test przykładowych WR'ek 250 i 450 F modele z roku 2007

---> http://serwisy.gazeta.pl/motocykle/1,59445,4026210.html


[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img153.imageshack.us/img153/7743/z4025905xpk8.jpg[/IMG][/URL]

NovoPerformance.pl

carbon.na.allegro.pl
SM450RR!! #88

12

Odp: Poszukiwania SuperMoto

Tak czytalem ten artykól wczesniej ale w nim mowa o modelach 2007 ale to nic. Wiec teraz zadam pare pytan.
- Jaka rzeczywista moc ma silnik yamahy wr 450 i 426
- Czy jak bede przerabial na sm to czy opona 120 nie bedzie mi obcierac na feldze 3.5 cala z przodu, a z tylu 160 na feldze 5cali.
- Czy jest mozliwosc regulacji twardosci zawieszenia przód i tyl.
- Który model lepiej szukac 450 czy 426.
- Czy wymiana ukladu wydechowego na przelotowy da jakis przyrost mocy.
- gdzie mozna si zaopatrywać w czesci do yamahy( sklep internetowy)
- od jakiego motoru podejda przednie pólki zeby ja poszezyc z przodu.
Jak mozecie to odpowiedzcie na pytania. Moze bede mial jakies jeszcze to zadam. Pozdrawiam

13

Odp: Poszukiwania SuperMoto

w polsce będzie ci cięzko znaleźć częsci do SM, z tego co słyszałem to możesz mieć problem z przednią oponą 120. musisz szukać w niemieckich sklepach internetowych.

husaberg  fe501SM   ktm 990 super duke (sprzedam)

14

Odp: Poszukiwania SuperMoto

Jaki problem z oponą 120 masz na myśli?

15

Odp: Poszukiwania SuperMoto

moze ktos odpowie na pytania. Pozdrawiam A co do opony to pewnie beda pólki za waskie i bedzie obcierac. Bedzie tak jak u mojego kolegi. Mial wersie sm motoru a w wypadku uszkodzil przód i kupil od krossa z pólkami i tez opona 110 mu obciera bo to 125 pojebnosc