16

Odp: Poszukiwania SuperMoto

Jeździłem WR450 rocznik 2004. Startowałem nią zarówno w zawodach enduro jak i w zawodach supermoto. Na niej właśnie jestem na tym zdjęciu obok :-). Spisywała się świetnie zarówno w terenie jak i na asfalcie. Ma w pełni regulowane zawieszenie z tyłu i z przodu. Do jazdy zawodniczej w supermoto przydałyby się twardsze sprężyny, ale i bez nich dawałem radę :-). Co do opon, jeździłem na 120 przód i 160 tył, przód lekko ocierał o osłonki zawieszenia, ale nie było to nic, czym warto byłoby się przejmować.

Pozdrawiam,

Jaro

17

Odp: Poszukiwania SuperMoto

dzieki za odpowiedz milo ze ktos powiedzial jak to jest. Wiec spokojnie moge kupowac ten motocykl. Musze znalesc tylko zerwisówke zeby poczytac co i kiedy sie wymienia pozdro

P.S.
Mozesz cos wiecej powiedziec o eksploatacji tego motoru. Wiem ze zawory i olej wymienia sie bodajze po 1000km ale kiedy sie wymienia np lancuszek rozrzadu i inne zeczy. Pozdro

18

Odp: Poszukiwania SuperMoto

Zawory po 1000km?? Oj wydaje mi się ze to bajka. Ale mogę się mylic. Może chodzi o regulacje?

Nie bierz życia zbyt pważnie bo i tak nie wyjdziesz z niego żywy.

19

Odp: Poszukiwania SuperMoto

Taki "skrócik myślowy" :)

20

Odp: Poszukiwania SuperMoto

sorki zawory to miałem na myśli regulacje. Nigdzie nie moge znalesc serwisówki do tego motocykla ale to nic bede szukal na innych forach. A co z reszta wymian i regulacji. Wiem ze czesto trzeba zagladac do silnika w takich moptorach przewaznie regulacje i wymiany same czesci a czasami i naprawy.

21

Odp: Poszukiwania SuperMoto

Raczej przestaw się z kilometrów na motogodziny. W przypadku motocykli wyczynowych, a szczególnie terenowych to znacznie lepszy miernik zużycia. Wymiana oleju co 5-15 mh w zależności od intensywności i warunków eksploatacji ( 5 - ostra jazda w ciężkim terenie lub zawody supermoto, 15 - normalna jazda w normalnym terenie lub po asfalcie ). Sprawdzanie zaworów w 450 wystarczy co 20 mh, przy czym u mnie zawory zwykle okazywało się, że wszystko ok i wymagały regulacji średnio raz na rok.

Pozdrawiam,

Jaro

22

Odp: Poszukiwania SuperMoto

aha dzikówka za pocieszenie myslalem ze czesciej trzeba. A co mozecie powiedziec doswiadczeni uzytkownicy o ktm exc 450  lub husqvarnie 450te, husaberg 450 no i ta yamaha wr 450 po 2000roku wszystkie sprzety. co o nich myslicie. Te sprzety niezle wymiataja i sa w podobnych cenach. Które moto jest wedlug was najlepsze i za którymi sie ogladac na kolach crossowych na poczatek. Potem dokupie sobie sm kóleczka i bede latal. Jak z dostepnoscia czesci i czy mozna serwisowac je pod wlasnym zakresem regulacje zxaworów wymiana lancuszka  itp. Pozdrawiam

23

Odp: Poszukiwania SuperMoto

jest yzeta do wzięcia za jakieś 16tysi, jeśli cię interesuje zdjęcia do obejrzenia w artykule http://www.supermoto.pl/index.php?module=news&comments=1&id=84

BDSM Supermoto Racing Team

24

Odp: Poszukiwania SuperMoto

yz nie mozna zarejestrowac bo to chyba wyczyn. Motorem pbede sie poruszal po miescie do torów mam strasznie dalego zeby posmigac bez ograniczen. Interesyja mnie te co wymienilem 450 wszystkie. Czy te motory sie nadaja na przeróbke na supermoto. Bodajże to wszystkie maja  regulowane zawieszenie. Chce kupic z kolami crossowymi na poczatek a potem dokupic od sm i przerobic. Bo bede sie uczyl jazdy w terenie przez jakis czas i w miescie potem. Wiec  ocenicie mte moje wybory. A wy jakimi sprzetami smigacie w zawodach. Jakie sa u was. Pozdrawiam

25

Odp: Poszukiwania SuperMoto

papuq napisał/a:

jest yzeta do wzięcia za jakieś 16tysi, jeśli cię interesuje zdjęcia do obejrzenia w artykule http://www.supermoto.pl/index.php?module=news&comments=1&id=84


A to Kamil sprzedaje sprzęt, czy to tego 3ego kolegi?

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

26

Odp: Poszukiwania SuperMoto

Kamil i jeszcze kilku chłopaków mieli na oku deal z motocyklami zza wielkiej wody :) Może się dogadali i dlatego chce sprzedać. Fakt, faktem nie słyszałem o tym, że chciałby się pozbyć.

27

Odp: Poszukiwania SuperMoto

to chyba tego trzeciego kolegi ...

Pozdrawiam,

Jaro

28

Odp: Poszukiwania SuperMoto

papuq musi wyjaśnić co miał na myśli

29

Odp: Poszukiwania SuperMoto

Witam Czy mozecie mi cos powiedziec o ktm 640 sm. Czy to moto jest dobre. Czy takim motorkiem da sie wjechac w lekki teren np lesna droga czy szutrowa na polu, a moze nawet na zwirownie pojezdzic  itp. W danych technicznych niby ma 4.5 do setki ten smik ale czy da cos zmiana przelozeni w nim np o 2 zeby mniejsza z przody zeby lecial tak max 120 bo miasto to i nie ma gdzie sie bujac wiecej a i w terenie to za duzo. Piscie o nim Pozdrawiam

30

Odp: Poszukiwania SuperMoto

jak najbardziej tak.

husaberg  fe501SM   ktm 990 super duke (sprzedam)