31

Odp: Poszukiwania SuperMoto

Przelozenia zawsze mozesz zmienic. Jak chcesz aby byl ostrzejszy to z przodu zmniejszasz zebatke lub z tylu zwiększasz. 1 zab obnizony z przodu odpowiada mniej wiecej 3 zebom na tyle. Mialem Duka kiedys tak przelozonego Duka, ze lecial kolo 120 km/h ale byl bardzo ostry z dołu. Poczulem to od razu na sprzegle, ktore sie okazalo wystarczajace do przelozen drogowych, ale juz za slabe do krotkich.
Nie latalem 640, ale latalem 620ka i spokojnie mozesz wjechac w teren i to nawet ciezszy. Wszystko zalezy od opon. Motocykl ciezszy niz wyczynowka ale spokojnie da rade.

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

32

Odp: Poszukiwania SuperMoto

Śmigałem troche na 640 sm z 2001 roku. Motocykl zadziwił mnie mocą. Mocny, trzeba przyznac. Na oryginalnym przełożeniu spokojnie wszystko będziesz wyprzedzał. A najfajniej jest się łapac z plastikami. Bo w mieście nie mają szans zresztą nie tylko z lc4. Z 640 wydusiłem 178 km i myśle że jakoś bardzo go tym nie przykatowałem. Od początku dobrze ciągnie. I waga nie przeszkadza w amatorskim szaleństwie po mieście czy terenie.

Nie bierz życia zbyt pważnie bo i tak nie wyjdziesz z niego żywy.

33

Odp: Poszukiwania SuperMoto

ja latam Duke II. Jest naprawde mocny, smigam głownie po mieście i tam spisuje sie świetnie.Byłem też w krótkiej trasie i spisywał sie świetnie.Wyprzedza wszystko. Mocy jest nawet momentami zadurzo. Jego waga wogule mi nie przeszkadza, w lekkim terenie też da się nim pokatować. Ale najlepiej idziemu miasto :)

polecam ten sprzęt

Ktm Duke II & Subaru Impreza WRX- moje fabryki adrenaliny ;)

34

Odp: Poszukiwania SuperMoto

dzieki dzieki bede szukal wytrwale az znajde sprzet dla siebie. Jak dobrze pujdzie to bede smigalna nastepny sezon wr 450, huska 450smc, husabergiem 501 lub wlasnie tym ktm 640 lub 660 jak dostane. Mój wybór jeszcze nie zapadl bo na razie nie mam kiedy jechac i poogladac maszyny.Najlepiej chcialbym mocna maszyne z lekka rama zeby nie wzyla duzo wtedy najlepsza zabawa i wmiescie i w terenie jak wszystkich sie odsadza. Ogladalem filmik jak hayabuza brala sie z husabergiem 650 sm i husaberg wygryal do swojej predkosci maxymalnej potem juz na korzyść hayabuzy hehe. Pozdrawiam.

35

Odp: Poszukiwania SuperMoto

Szczerze Ci powiem że ta waga duzych motocykli sm nie jest taka straszna, 150 kg to naprawde nie jest jakaś przeszkoda. Waga tak naprawdę brana jest pod uwagę w zawodach gdzie kazdy kilogram się liczy a w mieście ważne są umiejętności, moc, i szczęście :D i bak pełen 98 :D

Nie bierz życia zbyt pważnie bo i tak nie wyjdziesz z niego żywy.

36

Odp: Poszukiwania SuperMoto

Niedlugo zaczne jezdzic i szukac motorku sobie. Jak moze kasa dopisze to wezme którys z tych co podalem wczescniej 450 i przerobie na supermoto. Waga 640 moze nie jest straszna ale zawsze to mniej o te pare kilo. Te 450 pewnie lepiej przyspieszaja niz ten lc4 czy mi sie tylko tak zdaje. Ile taka 450 poleci na maxa jezeli ma seryjne przelozenia i jakimi osiagami moze sie poszczycic i spalaniem. Czy nie bedzie duzego problemu z przerobieniem enduraka na sm-a. Czy w motorze bedzie moglo pozostac seryjne zawieszenie ( nie bede jezdzil po torze) ale chce zeby dalo sie ustawic na takie troche twardsze niz w enduro. Jak z przednim chamulcem czy mozna zaadaptowac zacisk od jakiegos scigacza i dorobic adabter u frezarza, a moze da sie gdzies kupic gotowy zestaw na przód hamulca czyli adapter zacisk 6 tloczkowy i tarcze. Nie wiem co bedzie ale jak znajde naprawde zadbana lc4 640 sm to ja kupie i bede smigal i pewne bede zadowolony. Czy ta 640 mozna jakos podrasowac do 65 koni.Prosze o odowiedzi

37

Odp: Poszukiwania SuperMoto

Taka 450 na seryjnych zębatkach poleci na maxa około 160 ale nie radze tyle nią śmigac. Odpowiednia stała prędkosc to coś około 120. Huska 510 przyspiesza lepiej niz 640 lc4 ale wr 450 raczej nie. Bierz pod uwagę to ze 640 będzie tez mocniej przyspieszał w wyższych partiach prętkosciowych. Nie będziesz miał problemu z przerobieniem enduro na sm. Po co ten hamulec od ścigacza??? jedna tarcza spokojnie pozwala na efektowne stoppie. Jak kupisz lc4 to i koła bez problemu znajdziesz a seryjna tarcza wraz z aparatem będzie dobra. Myśle ze da rade go podrasowac tylko tez po co? Jak on bez problemu zrywa przyczepnośc tylnego koła na asfalcie.

Nie bierz życia zbyt pważnie bo i tak nie wyjdziesz z niego żywy.

38

Odp: Poszukiwania SuperMoto

aha to moze sie zdecyduje na lc4 640 jak ma lepsza przyspieche niz ta 450. Bo wtedy zadzie sie to wymienia bo tak sie nie zuzywa i silnik jest mniej wysilony. Pozdrawiam

39

Odp: Poszukiwania SuperMoto

O właśnie. Najlepiej jak byś zrobił jazdę próbną tym i tym. Wtedy rozwiejesz wszystkie wątpliwości i dobierzesz motocykl do własnych potrzeb. pozdro. myśle że teraz juz wszystko zależy od Ciebie. Powodzenia

Nie bierz życia zbyt pważnie bo i tak nie wyjdziesz z niego żywy.

40

Odp: Poszukiwania SuperMoto

Witam czy mozecie szepnac pare slów o lc4 640 sm ktm bo spodobal mi sie ten silnik bo jezdzilem duke. Czy jak w teren bede chcial wjechac to np bede mógl dac z tylu bardzo duza zebatke a z przodu jak najmniejsza zeby zrobic mu kopa niezlego zeby byl diablem wcielonym. Ale tylko na teren tak. Chcialbym sie uczyc jazdy na kole i innych sztuczek czy na seryjnych da sie pocwiczyc, predkosci nie beda zabujcze bo bede mial pietra na poczatku ale wyzwabnia lubie i adrenalinke. Jak ktos bedzie chetny to niech szepnie pare slów o tym ktm 640. Pozdrawiam maniaków SM

moze ktos powie co nie co o nim

41

Odp: Poszukiwania SuperMoto

witam
zeby nie tworzyc nowego tematu napisze w tym

poszukuje motoru a dokladnie supermoto ogolnie jestem za seryjnie wydawanymi supermoto bardziej niz za przerobkami np z wr-ki.
jezdze motorkami od 9 lat lecz jeszcze nie mialem prawdziwej maszynki =)
chcialem sie poradzic Was ktorzy jezdza juz kilka lat na mocnych sprzetach
chodzi mi o wybor marki jak i modelu
chcialbym motorek dobrze spisujacy sie na miescie w lekkim terenie ale takze w niedalekich wypadach za miasto..

rozpatruje kilka mozliwosci

*drz 400 sm hmm niby wszystko gra ale za miasto ? slyszalem ze nie bardzo
*ktm lc4 640 .... fajny sprzet ale czy serwis ktm-a .... hmm
*husqvarna no i tu trzeba by bylo pomyslec bo maja szeroka oferte

chcialem sie was poradzic...

ps. mam do wydania 12-13tys. PLN
chcialbym je dobrze ulokowac =P a nie patrzec na moto tylko przez okno

dzieki z gory za pomoc

42

Odp: Poszukiwania SuperMoto

z tego co piszesz kup sobie lc4 i bedziesz zadowolony a cześci jest badzo dużo na allegro,,,,,

crf 450

43

Odp: Poszukiwania SuperMoto

Witam jezdzilem ostatnio i poprostu jestem zaskoczony z jazdy tego ktm 640 lc4 sm 2002 rok to byl. Nie wiem ile koni mial ale byl zamontowany przelotowy wydech. Jedna zecz mnie nurtuje jak mu dodac wigoru i tej narwanosci tak ja w 525. Wtedy to juz calkowicie bylbym zadowolony z niego. Pozdrawiam i polecam jezdzilem pierwszy raz na takim moto wogule pierwsze to bylo moto

44

Odp: Poszukiwania SuperMoto

okey postaram sie poszukac czegos ciekawego
sezon sie w koncu zbliza

przyczepnosci wam zycze 3majcie sie moze do zobaczenia na drodze

45

Odp: Poszukiwania SuperMoto

mate20 napisał/a:

chcialbym motorek dobrze spisujacy sie na miescie w lekkim terenie ale takze w niedalekich wypadach za miasto..


A moze XRka? Wkrotce bedzie opis na supermoto.pl XRki z zalozonymi kolami 17"

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30