526

(23 odpowiedzi, napisanych Garaż)

Odpalanie przez zimę nie ma sensu, chyba że do jazdy. Jedyne co w ten sposób można osiągnąć to właśnie skraplanie się wody w silniku z racji na to że nie został dostatecznie dogrzany i zabicie świecy. Dogrzany oznacza odpowiednią temp. oleju a nie wody.
Olej zmieniaj kiedy chcesz ja nie widzę różnicy, kiedyś bylem fanem zmiany przed zimą, teraz zmieniam po zimie a czasami muszę zmienić też w trakcie zimy:P ile jest tej zimy żeby trzeba było wymyślać w tym temacie? 2-3miesiące? Olej to i rób jak Ci wygodniej, tylko nie przepalaj sprzęta bezsensu w garażu.
XT przy pałowaniu pali olej i nic tego nie zmieni. 5100 jest OK do tego silnika. Kiedyś mi XT na kisielinie 300-400ml zjarał przez cały dzień pałowania:P Latając po mieście nic nie palił znowu.

527

(50 odpowiedzi, napisanych Co kupić?)

Prawda, SECA to jedna z odnóg fali Pakistanu która nas zalewa.
Adrenaline, Ozone, Rebelhorn, Seca, Gammut, Retbike i cała reszta to jedna fabryka. Zmieniają jedynie nazwy i szczegóły a cenami potrafią się różnić między sobą nawet o 100% reprezentując dokładnie to samo w zależności kto ile wydał na reklamę.
Jedyne co zauważyłem w ostatnich latach to skoczyła jakość tych produktów w latach 2010 do 2016 to była totalna lipa.

528

(219 odpowiedzi, napisanych Mistrzostwa Polski i Puchar PZM)

Dobrze chłopcy- a jak odepnę jedną cewkę?

529

(219 odpowiedzi, napisanych Mistrzostwa Polski i Puchar PZM)

To jak, zrobicie lukę w regulaminie i wpuścicie Macieja na SD do streeta? Obiecuje że nie będę dużo wyprzedzał.

530

(219 odpowiedzi, napisanych Mistrzostwa Polski i Puchar PZM)

Jeśli was wiara puści to chętnie wystartuje w street na swoim SD w przyszłym roku. Ale coś czuje że to nie przejdzie.

531

(13,356 odpowiedzi, napisanych Co kupić?)

Z tak zamontowanym HB na 100% dobrze na tym kole nie ogarnia a przynajmniej nie korzysta z tego HB;) Inna sprawa kto się przejmuje tym że ktoś na kole lata SM, ja bym to brał za atut.
Co do kompresji to robocza w czasie pracy silnika sięga pewnie rzędu 11-12bar (nie pamiętam ile ma 660 i sprawdzać mi się nie chce) ale w manualu masz podane jak sprawdzić "poglądowo" żeby nie powiedzieć prowizorycznie na zimno i co najważniejsze kompką:P Weź tu chłopie ukop 12bar, podana jest w książce jakaś zaniżona wartość wcześniej obliczona dla kopania takiego układu i tyle.
5.5 kompresja ukopana to ok. Nawet przy rozruszniku masz zawsze podaną minimalnąwartość obrotów silnika nadaną przez rozrusznik aby pokazała się wartość minimalna z książki

532

(15 odpowiedzi, napisanych Przywitalnia)

Trzeba wprowadzić nowy regulamin. Każda kobita w czasie rejestracji powinna podesłać foto cycków podpisanych SM.PL i data (chyba że ma małe to bez daty) i to zweryfikuje te prawdziwe.

533

(25 odpowiedzi, napisanych Co kupić?)

Pewnie nie zmienia;) Sprzedaje i kupuje kolejny. Tak po polsku:P

534

(13 odpowiedzi, napisanych Co kupić?)

Ja wiem jedno, albo się uczysz fajnie jeździć albo realizujesz marzenia.
Kupując 660 albo 690 będziesz uważał z kilku powodów, po pierwsze moc, po drugie ich cena. Będzie Ci szkoda tego moto dodatkowo będziesz się go bał.

Kup 620, jest idealne. Zabij to moto i kup później 660 albo 690 mając jakieś pojęcie o jeździe na SM.
Ale to z mojej perspektywy wszystko, sam nie wywaliłbym pieniędzy rzędu 15-20k na pierwsze moto bo wiem że bym uważał. Jazda torowa na SM jest mocno kontaktowa jeśli chcesz się czegoś nauczyć, chyba że chcesz latać czasy rzędu 1min. na Kisielinie to spoko 690 albo 660 będzie OK bo takie czasy robią jadąc spokojnie na turystykach.

535

(13 odpowiedzi, napisanych Co kupić?)

Gruza ze wszystkiego zrobisz. Z tym że SMC kupi za takie pieniądze że się będzie bał wywalić, strzelić ze sprzęgła ogólnie katować. Kupując na początek takie LC4 można się sporo nauczyć bez takich bezsensownych limitów.

536

(13 odpowiedzi, napisanych Co kupić?)

jak dla funu to kup gruza bo wiecej sie na nim nauczysz

537

(219 odpowiedzi, napisanych Mistrzostwa Polski i Puchar PZM)

W Bielsku panuje tylko enduro i nic wiecej więc raczej nie pomogą:)

538

(13 odpowiedzi, napisanych Co kupić?)

Miałem, fajny sprzęt (optymalny żaden wytrysk). Delorto w tym wypadku daje radę i jest fajna reakcja na gaz. 6900 to zbyt dużo. Taki zabytek kupiłem w okolicach 3tyś. na behrah nawet dostałem taką instrukcję obsługi z Austrii jak na foto.

539

(11 odpowiedzi, napisanych Garaż)

Ja tam X w ogóle nie uznaje - to tak jak by pójść do salonu Ferrari i poprosić o najchujowsze jakie mają:P o R-ce rozmawiamy.





Ale w x jest inny;)

540

(11 odpowiedzi, napisanych Garaż)

w skrzyni