31

Odp: Amortyzator skrętu w supermoto

no tak My z Brzozą jeździmy jak staruszka na balkoniku...

32 Ostatnio edytowany przez dukeSebo (2011-02-06 19:35:18)

Odp: Amortyzator skrętu w supermoto

Może :) nie wiem, nie pamiętam jak jeździcie. ;)  zazwyczaj mam wasz za plecami i ciężko mi coś więcej powiedzieć. ;)

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

33

Odp: Amortyzator skrętu w supermoto

Kiedyś założyłem podobny temat na forum motocyklistow, chodziło mi o shimmy, i otrzymałem odpowiedź jednoznaczną supermoto w shimmy np przy lądowaniu z gumy nie wpadnie... czy mogę być tego pewien?

34

Odp: Amortyzator skrętu w supermoto

To ktoś ci głupot nagadał, no forum.motocyklistów, to na prawdę jest hardkorowe forum z samymi znawcami  :)

35

Odp: Amortyzator skrętu w supermoto

Chodziło im pewnie o to, że supermoto ma szeroką kierownicę przez co wiele łatwiej jest utrzymać ją w rękach podczas shimmy i nie zaliczyć paciaka :)

Go big or go home!
Największa forma kontroli jest wtedy kiedy myślisz, że jesteś wolny.

36 Ostatnio edytowany przez dukeSebo (2011-02-06 20:47:35)

Odp: Amortyzator skrętu w supermoto

Trochę pomieszaliście i pogubiliście się w temacie. Po pierwsze amorek nie tylko chroni przed szimami i nie tylko w tym celu go zakładamy.
Tu chodzi o teren, dziury, bruk... bardzo szybkie łuki. Generalnie inna charakterystyka prowadzenia.
Poszukajcie informacji w jakich okolicznościach sprawdza się amorek. ;)

Jeszcze raz wam dziewczyny powtarzam jak najbardziej można normalnie latać bez amorka.
Ja wiem w jakich okolicznościach mi pomaga, Hacker wie do czego jemu będzie służył.
Dalsza dyskusja na ten temat nie ma sensu. To kwestia stylu jazdy i indywidualnego prowadzenia się poszczególnych modeli.
Przejechałem się na SMC i wiem że pierwszą rzeczą którą bym tam robił to amorek i zresztą takie krążą opinie.

Tu chodzi pizdeczki o ostre odkręcanie w terenie na ostrych dziurach. Bez ściskania zwieraczy i skupiania się nad objęciem właściwego toru przejazdu. Nie walczysz z kierą nie musisz balansować ciałem, walisz na krechę na pełnej piździe. 
Nie jestem w stanie przekonać kogoś kto nigdy nie prowadził moto z amorkiem.

W innych okolicznościach sprawdza się w ścigach a w innych na SM.

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

37

Odp: Amortyzator skrętu w supermoto

KaceR napisał/a:

To ktoś ci głupot nagadał, no forum.motocyklistów, to na prawdę jest hardkorowe forum z samymi znawcami  :)

No właśnie ostatnio stwierdziłem ze fm to jeden wielki burdel :D
Ja pamiętam czasy jakies 6 lat temu to była naprawdę kopalnia wiedzy, fajni ludzie a teraz rewelacji nie ma...

38

Odp: Amortyzator skrętu w supermoto

Kiedys, jak wyszedl SMR to wzialem testowke i pojechalem sie przejechac. Na pierwszym wcale nie bardzo szybkim, ale dziurawym luku myslalem, ze zywot zakoncze, takie zlapal shimmy.
Takze podpisuje sie pod tym co DukeSebo napisal.

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

39

Odp: Amortyzator skrętu w supermoto

Co do szimm to kilka razy złapałem w DRZ. I wbrew temu co mówicie jak się chce to da się ją złapać. Fakt ze zawsze wyszedłem z tego bez gleb ale się spociłem. Lecąc np 130km/h i wyskakując na wiadukcie z jakiegoś garbu z rozpuszczonego asfaltu (którego nie widziałem) prostowałem kierę przez kolejne 200 metrów.
Tak samo na grząskim piachu - 10 metrów ujadę ale jak mam odcinek 100 metrów z piaskiem jak w piaskownicy to robi się to męczące.
Niestety amorek który obserwuje na aukcji przybiera na cenie i chyba tym razem nie wpadnie w moje ręce - może innym razem.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

40

Odp: Amortyzator skrętu w supermoto

to pokaż ten amor

41

Odp: Amortyzator skrętu w supermoto

no dobra to tera się przyznać ilu z Was ma amorek prócz Sebka?

42

Odp: Amortyzator skrętu w supermoto

Ja montuję na ten sezon: http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSa85_P3wayjmflAVH05dmTflwrek-2_VQRRwSX5pTkcYYfikEz
muszę tylko mocowanie ogarnąć- plusy to że można go ustawić do działania tylko w małym zakresie. Minus to że mocowanie do YZ kosztuje prawie tysiaka, dlatego zbiorę się i ogarnę coś na CNC.

43 Ostatnio edytowany przez cross (2011-02-07 09:55:26)

Odp: Amortyzator skrętu w supermoto

a w moim strikte pod enduro/sm ostatnie iles tam stopni jest nieaktywny. i mocowania tez prawie kafle cale kosztuja  oO

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

44 Ostatnio edytowany przez dukeSebo (2011-02-07 16:10:05)

Odp: Amortyzator skrętu w supermoto

SnowMoto napisał/a:

Ja montuję na ten sezon: http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSa85_P3wayjmflAVH05dmTflwrek-2_VQRRwSX5pTkcYYfikEz
muszę tylko mocowanie ogarnąć- plusy to że można go ustawić do działania tylko w małym zakresie. Minus to że mocowanie do YZ kosztuje prawie tysiaka, dlatego zbiorę się i ogarnę coś na CNC.

Mam go w CRFie... ustawień i kombinacji jest tyle że stroisz go idealnie do potrzeb. Kumpel mi tłumaczył ja przytakiwałem ale dopiero w praktyce to rozkminiałem. Mam go na ostro skręconego... do tego stopnia że czasami przy szybkim przepychaniu moto usztywnia kierę.

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

45

Odp: Amortyzator skrętu w supermoto

tylko to mocowanie... jak masz go zamocowanego? Szukam kogoś, kto mi coś takiego wykona:
http://image.dirtrider.com/f/18480118+w750+st0/141_0906_03_z+long_haul+2009_yamaha_yZ450F_scott_steering_damper.jpg