91

Odp: EXC 450 Supermoto

levis napisał/a:

A jaki w ogole jest budzet ?

Z tego co się przewijało to 20 tysięcy złotych

PBM

92

Odp: EXC 450 Supermoto

Tak w 20 tys zeby sie juz zamknac w setupie SM. Ma ktoś gotowca do sprzedania?
Jak juz pisałem RFS jest nisko zawieszone i mi wysokosc jego pasuje. Nowsze EXC sa duzo wyższe.

MT-07

93

Odp: EXC 450 Supermoto

nashman_supermoto napisał/a:

Tak w 20 tys zeby sie juz zamknac w setupie SM. Ma ktoś gotowca do sprzedania?
Jak juz pisałem RFS jest nisko zawieszone i mi wysokosc jego pasuje. Nowsze EXC sa duzo wyższe.

Stary, masz 20 koła na sprzęt i przejmujesz się wysokością? Ktoś tu na forum wrzucał kiedyś EXC 500 w nieznanym stanie za 13k. Z remontem, zestawem kółek i ustawieniem zawieszenia zmieścił byś się w tych 20 i miałbyś sprzęt niższy niż RFS. (Samo założenie 17" znacznie obniża sprzęt, a przy ustawieniu zawieszenia zawsze można je jeszcze obniżyć). Do tego bezproblemowa obsługa z wtryskiem, sprzęt lepiej się prowadzący i wogóle same zalety :D

PBM

94

Odp: EXC 450 Supermoto

DumDum napisał/a:

Stary, masz 20 koła na sprzęt i przejmujesz się wysokością? Ktoś tu na forum wrzucał kiedyś EXC 500 w nieznanym stanie za 13k. Z remontem, zestawem kółek i ustawieniem zawieszenia zmieścił byś się w tych 20 i miałbyś sprzęt niższy niż RFS. (Samo założenie 17" znacznie obniża sprzęt, a przy ustawieniu zawieszenia zawsze można je jeszcze obniżyć). Do tego bezproblemowa obsługa z wtryskiem, sprzęt lepiej się prowadzący i wogóle same zalety :D

No to właśnie ja Mu to klepię chyba od tygodnia :D, a tamten EXC 500 już poszedł.

Jak jest homologacja/zarejestrowany to byłoby malinowo [url]https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-husaberg-fe-570-CID5-IDvFHQH.html#b22698a571;promoted[/url]

EXC 525 in progress

95

Odp: EXC 450 Supermoto

Dlaczego nie wziales WRki od Malego?

Toz to byl prezent nad prezentami...

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

96

Odp: EXC 450 Supermoto

Boje sie Wuerek ze względu na wysokie ceny części. Bardzo wysokie.
Np.

Prowadnica zaworowa z KTM 33 zł.
Prowadnica zaworowa z Yamahy 200-250 zł.
Korek chłodnicy.
KTM ok 40 zł
Yamaha ok 200 zł.

MT-07

97

Odp: EXC 450 Supermoto

Dziku napisał/a:

Jak jest homologacja/zarejestrowany to byłoby malinowo [url]https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-husaberg-fe-570-CID5-IDvFHQH.html#b22698a571;promoted[/url]

Pytałem, nie ma homolomogancji na drogę

MT-07

98

Odp: EXC 450 Supermoto

Podałeś części które wymienia się najrzadziej a w przypadku korka są zamienniki:)

Tak jak koledzy piszą, przy Twoim budżecie i przy Twoich przebiegach brałbym to co się najbardziej podoba.
Sporo osób 3-4tys. km robi w miesiąc a Ty chcesz to robić rocznie.
Przy takim użytkowaniu poleciłbym Ci nawet 2T albo i nawet SXV:D

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

99

Odp: EXC 450 Supermoto

nie wiem skąd Ty takie ceny części wziąłeś. Wpisałem Prowadnica zaworowa yamaha wr - wyskoczyło mi 39  zeta na allegro...

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

100

Odp: EXC 450 Supermoto

Krótko - Yamaha 450 z 5-cio zaworową głowicą to takie 525 pod względem trudno-zepsuwalności :)

EXC 525 in progress

101

Odp: EXC 450 Supermoto

Znalazłem serwisówkę do CRF450X i przy "REGULAR OFF-ROAD USE (NON-COMPETITION)" nie przewidziano zmiany tłoka.
Dopiero przy "COMPETITION USE" zalecana jest zmiana tłoka, a więc przy mojej spokojnej jeździe z odrobiną nuty SM to pewnie te 450-500mth spokojnie tłok wytrzyma.

MT-07

102

Odp: EXC 450 Supermoto

Na drodze to masz właśnie competition use.

EXC 525 in progress

103

Odp: EXC 450 Supermoto

Dziku napisał/a:

Na drodze to masz właśnie competition use.

Rzadko będę pałował na wysokich obrotach ten silnik, więc raczej moja jazda będzie przybliżona do "regular offroad use".

MT-07

104

Odp: EXC 450 Supermoto

Akurat ;), coś w stylu ''Ok, ale idziemy tylko na jedno piwo''.

EXC 525 in progress

105

Odp: EXC 450 Supermoto

Dziku napisał/a:

Akurat ;), coś w stylu ''Ok, ale idziemy tylko na jedno piwo''.

No w sumie tak może być, ale nie zawsze, bo ciągła stała napierdalanka też potrafi zmęczyć.

A co do CRF to wersja R to cross a wersja X to enduro więc raczej żywotność powinna być zauważalnie lepsza w X, a skoro DukeSebo potrafił tyle nakręcić na pomodzonej R-ce to oznacza jednak wysoką trwałość.

W dodatku słowa Majstra potwierdzają bardzo dużą trwałość 450X a słowa mechanika z takim doświadczeniem są dla mnie istotne.

MT-07