61 Ostatnio edytowany przez wyrzyk969 (2016-11-24 13:31:50)

Odp: Sezon 2017

zural_Jedrzej napisał/a:

9. zorganizowanie rundy w centrum miasta " przyzwolenie PZM na zorganizowanie takiej rundy bez homologacji toru która kosztuje dosyć sporo i każdy organizator nie jest w stanie ponieść takich kosztów"

Można powiedzieć, że w toku tylko nie w centrum. Nie wiem czy pamiętasz ale jak byłeś w Białej Podl. na lotnisku to mówiłem, że mam miejscówkę do tego. W 2016 nie dało się zbytnio nic u nas zrobić (przez wypadek na lotnisku w 2015 gdzie poszło to dość wysoko) i nawet jak do PZM złożyliśmy datę rundy to wykreślili z racji problemów z lotniskiem. Na 2017 też już mam datę z terminem rundy i może będzie na lotnisku. "Może" ponieważ trwają rozmowy zrobienia wyścigu w mieście i jak na razie przychylnie. Samochodziarze chyba 16 grudnia robią jakąś tam czasówkę czy KJS i też pierwszy raz po mieście (te same miejsce, strefa przemysłowa, brak budynków mieszkalnych, kościołów, 50m od obwodnicy i z 10m od hotelu, z 500m jest stacja BP, same plusy hehe). Jak oni przetrą szlak i będzie wiadomo jak w papierami i obstawą itd itp, będę się starał zrobić zawody tam, a jak nie to na lotnisku.

#969
VOR 530 SM-R   &   KAWASAKI KX 250 SM STUNT
CA Technology

62

Odp: Sezon 2017

w 2017 pewnie nie dane mi będzie startować, ale może zaznaczę pewną kwestię.

na ostatniej rundzie w Bydgoszczy, było więcej "amatorów" niż zawodników w MP, a Ty Jędrzej chcesz likwidować coś co działa.

Jak ktoś pomyśli o dodaniu klasy street, to niech pomyśli też o tym, gdzie to wciśnie - już teraz zawody dzięki PITom, kończą się ze 3-4 godziny później, a do chaty trzeba jeszcze dojechać...

Ja bym był za dołożeniem drugiego wyścigu w klasie bez spiny, czyli amator - wtedy PP nie byłoby przepełnione - a przy okazji zakazał używania kocy i slicków - zrównałoby to szanse.

A jak ktoś ma ambicje, slicki, koce, umiejętności, to może iść się tam zabijać w PP czy MP :D

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

63

Odp: Sezon 2017

"na ostatniej rundzie w Bydgoszczy, było więcej "amatorów" niż zawodników w MP," to chyba byliśmy na różnych rundach , bo według wyników było 9 w Amatorach a 15 w MP , chodzi o zwiększenie atrakcyjności zawodów , sciągnięcie nowych zawodników , poprawy frekwencji a w konsekwencji zachęcenia organizatorów do robienia zawodów , bo nie wiem czy wiesz ale nie chwilę obecną prawie wszystkie rundy była na minusie !!! kolejna sprawa to nie jest mój wymysł tylko FIM i BPROM też wprowadzają taką klasę przy ME bo inaczej SM zginie i za rok nie pojedziemy w  ogóle !!!  takie jest moje zdanie ,

64

Odp: Sezon 2017

zural_Jedrzej napisał/a:

temat wraca bo sezon coraz bliżej , regulamin można jeszcze zmienić , wnieść jakieś propozycje a więc;
1. likwidacja klasy amator , nowa klasa street bez odcinka off road i 2 wyścigi , ludzie z amatorów którzy chcą jechać z off road przejście do PP, klasa street powstała na sezon 2017 przy rundach ME supermoto
2. płatne wpisowe z góry za cały sezon , ale stawka - 50 % czyli wypisowe S2 150 zł
3. nie organizowanie podwójnych rund , przy posiadaniu jednego motocykla i awarii masz w plecy cały sezon
4. rozważenie opcji odpisania najgorszego wyścigu przy minium 6 rundach
5. jeżeli dwa razy Koszalin , to jedną z rund w drugą stronę
6. rozmowy z awixem w celu przywrócenia go do kalendarza
7. zmiana w treningach , jeden trening 15 minut wolny , kwalifikacja 30 minut , chrono po kwali ale liczyć się nie czas z chrono a jest to możliwość poprawy czasu ,
8. w przypadku remisu pkt. ważniejszy II bieg a nie czasówka
9. zorganizowanie rundy w centrum miasta " przyzwolenie PZM na zorganizowanie takiej rundy bez homologacji toru która kosztuje dosyć sporo i każdy organizator nie jest w stanie ponieść takich kosztów"
10. Rozważyć przekazanie przez PZM organizacji zawodów prywatnej firmie , mam chętną osobe która ma doświadczenia i mogła by to zrobić ( temat w trakcie realizacji )

Jako osoba planująca start w większości rund w przyszłym roku (klasa Amator) pozwolę sobie o reakcje, gdyż dużo tyczy się właśnie tej klasy.

#1 - Pomysł straszny i bez żadnego chyba większego przemyślenia, po to mamy klasę Amator aby się rozjeździć w 100% na tym co PP i MP a później atakować te klasy. Dodatkowo zostało to już poruszone przez Mallly200sx likwidując tę klasę tor w MP przepełnia się, 1/3 zawodników wraca po kwalifikacjach do domu i na 99% zraża się do sportu w wydaniu supermoto. (Oczywiście ktoś mi może zaraz odpowiedzieć to niech trenuje itd a będzie jeździł na poziomie MP, ok zgadzam się lecz taka osoba nawet nie będzie miała szansy poczuć emocji i adrenaliny związanej z zawodami a podążając tym tropem nie "zarazi" się tym sportem).
#2 - Czemu nie ale na to raczej nikt nie pójdzie, ponieważ jak dobrze wiemy pieniądz jest najważniejszy...
#3 - Jest w tym sporo racji ale ze względu na poziom który reprezentuje a pytanie tyczy się raczej wyższych klas pozostawię bez odpowiedzi.
#5 - Pomysł bardzo fajny tylko teren raczej nie jest przygotowany na ściganie w drugą stronę.
#7 - Jestem za.
#9 - Jeżeli się uda to super.
#10 - Jest to bardzo dobry pomysł, gdyż firma która weźmie za to pieniądze, podejdzie profesjonalnie i takie zawody mogą być jeszcze lepiej zorganizowane.   

DODATKOWO - 2 WYŚCIG W AMATORACH TO BARDZO WAŻNA RZECZ! Ze względu na to, jeżeli coś spierdzielisz (a w klasie Amator zdarza się to często :D ) to masz szansę pojechać jeszcze raz i z uśmiechem na twarzy wracasz do domu a tak noga Ci się potknie i cały zapał opada, z zazdrością patrząc na innych (MP PP) którzy wyjadą jeszcze raz. Nie wspominając o tym, że znam osoby które w tym roku nie startowały, ze względu na to, że 150zł za 1h na torze w dzień wyścigowy to sporo! Dodatkowe 20min do zawodów to nie jest jakiś straszny czas.

Co do klas street to tak, jeżeli to się nie odbije na Amatorach.

P.S. Mamy kogoś kto może nasze wywody przedstawi komuś "mającemu władze" w PZM? aby nie było jak rok temu wylewanie żali na forum a nic z tego nie było (chyba).
Jeżeli nie ma takiej osoby to może ktoś zna DOKŁADNIE adres e-mail na który można własne propozycje napisać. (Spam kilkunastu zawodników może zostać "usłyszany" nawet lepiej niż jednego przedstawiciela) Tylko pamiętajmy pełna kultura oraz poważne i rzeczowe przedstawienie problemu a nie wiadomość typu "dodajcie jeden wyścig, pozdrawiam" :P

To chyba na tyle, miłego dnia!

Suzuki DRZ 400 - Sprzedane
KTM EXC 450 - Sprzedane
KTM SMR 450 - Sprzedane
Husqvarna FS 450 - Sprzedane

65

Odp: Sezon 2017

Jędrzej - chyba faktycznie mówimy o innej rundzie ( w sensie ja mówię o ostatniej, a Ty nie wiem o jakiej) :

http://images81.fotosik.pl/187/b18c990bb8e621f6.jpg

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

66

Odp: Sezon 2017

Fajne pomysly. Moim zdaniem usuniecie terenu z klasy amator nie byloby takie zle ze wzgledu na fakt ze z zalozenia amator niezbyt pewnie czuje sie na asfalcie a co dopiero w terenie. klasa PP nie przepelni sie bo klasa amator zostaje tylko bez terenu. Poza tym jesli ktos boi sie o zakwalifikowanie to powinien sprawdzic sie w amatorach. Faktycznie problemem jest to ze amatorzy maja tylko jeden wyscig. Osobicie wolalbym nie poswiecac PP i MP na kwalifikacjach 1x30min(bo rozumiem ze w takim celu jest ten pomysl?) zamiast 2x15min bo i tak malo kto ma kondycje przejechac te 15min a co dopiero 30:P. Wolalbym zeby zawody trwaly te pol godziny dluzej. Mozna zrobic tez tak:
-w przypadku amatorow<5 a amatorow+PP<32 polaczyc obie klasy a klasyfikacje pkt zrobic oddzielna tak jak w Pitach
-w przypadku nie zakwalifikowania sie do PP spadek na wyscig do amatorow( z ktorego miejsca startowego? ostatniego?)
Wlasnie waznym pytaniem jest Jedrek czy wybierasz sie z tym do PZM lub masz jakis pomysl na te zmiany czy to tylko rozmowa na forum :P?

Zapraszam na nasz FanPage! https://www.facebook.com/SUMOsupermotoTEAM/

67

Odp: Sezon 2017

Ja się zgadzam z tym co Mały pisał na początku. Usuwanie terenu to bezsens bo ktoś przejdzie do PP i ma lekko mówiąc piz*e(tak jak ja) Moim zdaniem jeżeli chcecie robić streeta to zaraz trzeba zrobić dwie grupy PP podzielone na czasówkę(słabsza to taki aktualny Amator) A btw jak ktoś chce latać po samym asfalcie to na ch*j ma jechać na zawody. Wystarczy jechać na tor i też się pościga.

Xt 125--> RMZ-->SMCR --> EXC, YZF 2k3 --> SMR--> YZF 2k14 -->YZF 2k12

68 Ostatnio edytowany przez mallly200sx (2016-11-24 22:26:25)

Odp: Sezon 2017

.

Pozdrawiam,
Piotrek

69 Ostatnio edytowany przez zural_Jedrzej (2016-11-24 19:12:09)

Odp: Sezon 2017

levis napisał/a:

Jędrzej - chyba faktycznie mówimy o innej rundzie ( w sensie ja mówię o ostatniej, a Ty nie wiem o jakiej) :

http://images81.fotosik.pl/187/b18c990bb8e621f6.jpg


nie wiesz o jakiej? na pewno o pierwszej bo były 2
zwracam honor zobaczyłem 1 rundę !:) a w załączeniu zestawienie
1. Bydgoszcz MP 15- AMATOR 9
2. Koszalin    MP 18 -AMATOR 5
3. Poznań     MP  16 -AMATOR 9
4. Koszalin    MP  11-AMATOR 10
5. Koszalin    MP  9- AMATOR 4
6. Bydgoszcz MP 12-AMATOR 17

70 Ostatnio edytowany przez maniek-rr312 (2016-11-24 19:22:04)

Odp: Sezon 2017

Panowie, klasa street ma wejść zamiast Amatora i będzie to klasa rangi Pucharu Polski. Na dzień dzisiejszy nikt po sezonie nie będzie przechodził do innej klasy!! Co do klasy Amator założenia rzeczywiście były takie, że ma być to przedsionek do PP ale przy tak niskiej frekwencji po prostu jest nieopłacalna - nazywajmy rzeczy po imieniu. Klasa Street będzie miała 2 wyścigi, a wpisowe będzie takie jak w PP Supermoto. Tak jak pisał Jędrzej brakuje kasy dla organizatorów, ta klasa ma przyciągnąć nowe osoby ze świata supermoto  i ludzi na większych motocyklach typu KTM690

Możecie się obrażać ale nie ma sensu ciągnąć czegoś dla 4-9 osób przy tak niskim wpisowym. Gdyby wyszło wszystko tak jak planowane zgodnie z listą chętnych to na bank ta klasa by została.

O przepełnienie w klasie C2 nie macie się chyba co martwić. Znając życie ktoś przejdzie do street i tym samym zwolni miejsce dla zawodnika z klasy Amator. Gdyby jednak nie było by miejsca dla więcej niż 2-3 zawodników to PZM będzie myślało o podziale tej klasy.

I teraz po tym wpisie się zacznie :)

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

71 Ostatnio edytowany przez levis (2016-11-24 21:04:06)

Odp: Sezon 2017

LOL - ja tam chętnie dopłacę 50 zeta, żeby mieć 2 wyścigi i taką samą opłatę co w PP - wtedy będzie się opłacać ?

Klasa street jest dla "cnotek", co mają supermoto a boją się w teren wjechać - jaki to ma sens ?

Apką wcale lekko mi się nie jeździ w terenie, a nie pękam i jak mogę to startuję.

Rozumiem, że "elita z MP" wzięła się za organizację dolnej półki - dzięki :)

PS

Przypomnę tylko w jakich warunkach ścigaliście się w 2013r - [url]https://www.youtube.com/watch?v=eLMgFkFfO38[/url]

a teraz byle gorsza pogoda i teren wyłączony... a właściwie, to chcecie całkowicie go wyłączyć amatorom.

W sumie mi to zwisa, będzie co będzie, może tym razem, ktoś inny powalczy - ja zrobiłem swoje organizując ludzi i frekwencję na ostatniej rundzie w klasie amator.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

72

Odp: Sezon 2017

Maniek to juz potwierdzone info? I co masz na mysli "Na dzień dzisiejszy nikt po sezonie nie będzie przechodził do innej klasy" skoro teraz 3 pierwsze miejsce z PP(lub tylko top lap) maja przejść do MP. Czy w nowej klasie mogą jeździć też ludzie z MP lub ludzie którzy powinni do MP przejść?

Zapraszam na nasz FanPage! https://www.facebook.com/SUMOsupermotoTEAM/

73 Ostatnio edytowany przez maniek-rr312 (2016-11-24 22:12:01)

Odp: Sezon 2017

KaspaSM napisał/a:

Maniek to juz potwierdzone info? I co masz na mysli "Na dzień dzisiejszy nikt po sezonie nie będzie przechodził do innej klasy" skoro teraz 3 pierwsze miejsce z PP(lub tylko top lap) maja przejść do MP. Czy w nowej klasie mogą jeździć też ludzie z MP lub ludzie którzy powinni do MP przejść?

Nie jest to supermoto tylko street i to co Levis piszesz jest błędem! Czołowym zawodnikiem np. We Włoszech jest Max Biaggi

Chodzi o to ze jest to totalnie nowa klasa i poniekąd dyscyplina. Jeżeli będzie dużo chętnych w PP street to może w następnym sezonie ruszą MP street.  Z tej klasy nie ma gdzie iść.
Wydaje mi się, że ludzie z MP też będą mogli się tam ścigać. Pamiętajcie o zapisie, który mówi, że zawodnik może jechać tylko 3 wyścigi jednego dnia. Blokuje to możliwość startu w dwóch klasach.
Jeżeli chodzi o MP to też będą zmiany:
- wyścigi po 20min tak jak to ma większość rozgrywek w Europie
- 1 trening wolny
- 1 trening kwalifikacyjny ale 30min

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

74

Odp: Sezon 2017

Levis obecnie teren w koszslinie czy poznaniu jest z gliny i nie da sie po nim bezpiecznie jezdzic w deszczu. Jak tylko mozna to jedziemy!

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

75

Odp: Sezon 2017

A jak wygląda zapis o rodzaju motocykli w klasie street ?

SMR 570 '01 ---> YZF 450 '07