31 Ostatnio edytowany przez levis (2016-08-17 12:26:19)

Odp: Sezon 2017

myślę, że stąd się wzięła nazwa Amator - ludzie, którzy nie mogą pozwolić na pompowanie $$$ w sprzęt, treningi i udział w każdej rundzie...

Ilość czasu, który można poświęcić też jest ważny - to sprzęt trzeba robić, to robota, to rodzina - nie każdy ma możliwości jechać wszystkich rund - sam chętnie byłbym na wszystkich, a w końcu zaliczę tylko dwie...

Wyścig po mieście też mi się podoba :D

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

32

Odp: Sezon 2017

zural_Jedrzej[/quote napisał/a:

S2        21 zawodników - startujących regularnie 10-12
Amator 24 zawodników - startujących regularnie 4

Z tym kasowaniem MP, to żartowałem. Średnio jest 8 amatorów na rundzie. Skoro nie ma klasyfikacji na koniec sezonu, to "regularność" jest niepotrzebna. Większość osób miało spróbować i o to chodziło chyba.

Pozdrawiam,
Piotrek

33 Ostatnio edytowany przez zural_Jedrzej (2016-08-17 12:42:17)

Odp: Sezon 2017

ok to kwestia amatora a reszta?
1. likwidacja klasy amator , nowa klasa street bez odcinka off road i 2 wyścigi , ludzie z amatorów którzy chcą jechać z off road przejście do PP
2. płatne wpisowe z góry za cały sezon , ale stawka - 50 % czyli wypisowe S2 150 zł
3. nie organizowanie podwójnych rund , przy posiadaniu jednego motocykla i awarii masz w plecy cały sezon
4. rozważenie opcji odpisania najgorszego wyścigu
5. jeżeli dwa razy Koszalin , to jedną z rund w drugą stronę
6. rozmowy z awixem w celu przywrócenia go do kalendarza
7. podwójnie liczona ostatnia runda
8. w przypadku remisu pkt. ważniejszy II bieg a nie czasówka
9. zorganizowanie rundy w centrum miasta " przyzwolenie PZM na zorganizowanie takiej rundy bez homologacji toru która kosztuje dosyć sporo i każdy organizator nie jest w stanie ponieść takich kosztów"
10. Rozważyć przekazanie przez PZM organizacji zawodów prywatnej firmie , mam chętną osobe która ma doświadczenia i mogła by to zrobić

Np pkt 10?

34 Ostatnio edytowany przez paczek (2016-08-17 12:49:09)

Odp: Sezon 2017

Jedrzej dobrze Gada!!
Klasastreet super pomysł,
wpisowe na cały sezon również, 
Prywatna osoba jako organizator- Mega pomysł. Tak jak w drifcie tylko wątpie ,żeby PZM się zgodził.

jedynie nie rozumiem sensu podwójnej liczby pkt w ostatniej rundzie. Reszta w 100% zgadzam się z Jędrzejem.

KTM 450 SMR
#49 S2 Mistrzostwa Polski

35

Odp: Sezon 2017

Fajnie bylo by mieć porównanie zorganizonnej rundy przez osobę od ciebie Jędrek a te rundy co pzm organizuje bo zawodnicy ktorzy jeżdżą tylko w Polsce tak. Naprawdę nie wiedzą jak wygląda organizacja przez innych niz PZM

Kuba #18

36 Ostatnio edytowany przez mallly200sx (2016-08-17 12:52:31)

Odp: Sezon 2017

2. płatne wpisowe z góry za cały sezon , ale stawka - 50 % czyli wypisowe S2 150 zł

Jak dla mnie super. Mimo, że ja i tak nie skorzystam.

3. nie organizowanie podwójnych rund , przy posiadaniu jednego motocykla i awarii masz w plecy cały sezon

jak najbardziej się zgadzam. Zamysł z tego co pamiętam ma być taki, żeby nie jeździć dwa razy "daleko" do Koszalina. A i tak były 2 wycieczki.


4. rozważenie opcji odpisania najgorszego wyścigu
Nie mam zdania.

5. jeżeli dwa razy Koszalin , to jedną z rund w drugą stronę
To bardzo dobry pomysł, ale nie wiem czy ten teren jest przygotowany w "dwie" strony.

6. rozmowy z awixem w celu przywrócenia go do kalendarza
Jak najbardziej za.

7. podwójnie liczona ostatnia runda
Nie mam zdania.
8. w przypadku remisu pkt. ważniejszy II bieg a nie czasówka
Tak byłoby może sprawiedliwiej.
9. zorganizowanie rundy w centrum miasta " przyzwolenie PZM na zorganizowanie takiej rundy bez homologacji toru która kosztuje dosyć sporo i każdy organizator nie jest w stanie ponieść takich kosztów"
Też jestem za.
10. Rozważyć przekazanie przez PZM organizacji zawodów prywatnej firmie , mam chętną osobe która ma doświadczenia i mogła by to zrobić

O ile nie zwiększy to znacząco kosztów.

Klasa street to kibel. Jechaliśmy w takiej u sąsiadów i nie daje to nic, oprócz kolejnej grupy ludzi ograniczającej się do zdobywania pucharów w klasie nie będącej supermoto. Równie dobrze mogą z nimi jeździć wszyscy inni.

Pozdrawiam,
Piotrek

37

Odp: Sezon 2017

Jechaliśmy w takiej u sąsiadów i nie daje to nic, oprócz kolejnej grupy ludzi ograniczającej się do zdobywania pucharów w klasie nie będącej supermoto. Równie dobrze mogą z nimi jeździć wszyscy inni.

Dla ciebie może nic nie daje ale mnie na przykład teren za bardzo nie interesuje, a takich osób jest wiele.

38

Odp: Sezon 2017

ale to jest dziwna gadka - w Polsce na naszych obiektach teren nie jest dużo trudniejszy od jazdy po dziurawych drogach... formuła supermoto to asfalt + offroad.

Jak jest zainteresowanie do jazdy po samym asfalcie, to zgłoście to do PZM - niech zrobią osobne zawody street i będzie można się tam ścigać na supermoto ze ścigami 1000cc jak i bigfootami 125cc 2T - kto co lubi...

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

39 Ostatnio edytowany przez karol128 (2016-08-17 13:51:26)

Odp: Sezon 2017

Tylko ciekawe, że za najlepszy tor supermoto na świecie jest uważany ten bez offroadu:)

40

Odp: Sezon 2017

paczek napisał/a:

Jedrzej dobrze Gada!!
Klasastreet super pomysł,
wpisowe na cały sezon również, 
Prywatna osoba jako organizator- Mega pomysł. Tak jak w drifcie tylko wątpie ,żeby PZM się zgodził.

jedynie nie rozumiem sensu podwójnej liczby pkt w ostatniej rundzie. Reszta w 100% zgadzam się z Jędrzejem.

chodzi o frekwencję  dla organizatorów bo  cześć osób nie chce robić zawodów np we wrześniu bo jest twierdzenie że każdy się już wyjeździł i nie będzie frekwencji a runda przyniesie starty to takie zabezpieczenie dla organizatorów ,a druga sprawa to  żeby zawodnicy jechali do końca sezonu , bo na ostatniej rundzie możesz dużo stracić jak nie pojedziesz  , tak samo z odliczeniem najgorszego biegu każdy może mieć jakoś awarie i takie coś by trochę ratowało :)

41

Odp: Sezon 2017

Martinez18 napisał/a:

Fajnie bylo by mieć porównanie zorganizonnej rundy przez osobę od ciebie Jędrek a te rundy co pzm organizuje bo zawodnicy ktorzy jeżdżą tylko w Polsce tak. Naprawdę nie wiedzą jak wygląda organizacja przez innych niz PZM


zapraszam na Litwę lub Łotwę miło fajnie przyjemnie i 50 % taniej

42

Odp: Sezon 2017

zural_Jedrzej napisał/a:
Martinez18 napisał/a:

Fajnie bylo by mieć porównanie zorganizonnej rundy przez osobę od ciebie Jędrek a te rundy co pzm organizuje bo zawodnicy ktorzy jeżdżą tylko w Polsce tak. Naprawdę nie wiedzą jak wygląda organizacja przez innych niz PZM


zapraszam na Litwę lub Łotwę miło fajnie przyjemnie i 50 % taniej

Z chęcią Ale nie z takimi umiejętnościami :)

Kuba #18

43

Odp: Sezon 2017

Martinez18 napisał/a:
zural_Jedrzej napisał/a:
Martinez18 napisał/a:

Fajnie bylo by mieć porównanie zorganizonnej rundy przez osobę od ciebie Jędrek a te rundy co pzm organizuje bo zawodnicy ktorzy jeżdżą tylko w Polsce tak. Naprawdę nie wiedzą jak wygląda organizacja przez innych niz PZM


zapraszam na Litwę lub Łotwę miło fajnie przyjemnie i 50 % taniej

Z chęcią Ale nie z takimi umiejętnościami :)

Wymówki.
My byliśmy. A byliśmy w tedy dalej niż w ogonie PP.

Pozdrawiam,
Piotrek

44

Odp: Sezon 2017

No moze sie skusze w przyszlym sezonie:D

Kuba #18

45

Odp: Sezon 2017

Klasa street to moim zdaniem świetny pomysł, o którym juz w zeszłym roku wspominał na forum Maniek. Jeżeli chłopaki z MP mówią, ze ma to sens, to słuchać się bardziej doświadczonych i nie dyskutować :P