1

Temat: Sezon 2017

Myślę, że warto zacząć taki wątek i napisać, co Wam się podobało, a co byście chcieli zmienić w przyszłym sezonie (póki obecny jeszcze trwa).

Z ogólnych rzeczy, dotyczących wszystkich, to dla mnie super sprawą było rozwiązanie z Poznania:

Wysyłasz zgłoszenie w pierwszym terminie, dzięki temu rezerwując sobie normalną opłatę, a nie 150%. Dodatkowo organizator może wstępnie nastawić się na ilość osób.

Jeżeli coś wypadnie i nie możesz przyjechać, zgłosisz to 2-3 dni wcześniej, to jest zwrot kasy - ja takowy dostałem za Poznań.

Co do klasy amator, to uważam, że poszło to w złym kierunku. Zamiast ściągać nowych zawodników, żeby próbowali swoich sił, to zrobił się wyśćig zbrojeń i czasy nie dużo gorsze niż na końcu w PP.

Co bym zmienił : Zakaz kocy i opony z homologacją drogową - mimo, że sam mam koce i slicki, chętnie je odstawię na bok.

Myślę, że dzięki temu wszyscy mieliby równe szanse, przyjechałoby więcej drogowych maszyn typu DRZ, SMCR, WR itd. itd.

Kolejna sprawa to tylko jeden wyścig - komuś przytrafi się pech w pierwszym wyścigu i 500 czy tam nawet 1000km przejechane w złym humorze...

Kolejna sprawa, że miała to być taka klasa for fun, gdzie nie trzeba inwestować milionów w opony, treningi, ulepszanie sprzętów - wpadasz z ulicy, zaklejasz lampy, wstawiasz zbiornik na zlewki i lecisz.

Puchar Polski w sumie mnie nie dotyczy, ale to co mi się rzuciło w oczy, to w sumie zerowa "kara" za wywalenie w kogoś na torze. Chodzi mi o klasyczny temat, ten z tyłu jest winny i już, a nie widziałem w sumie żadnych wyciągniętych poważniejszych konsekwencji.
Rozumiem, że to jest sport, jest walka i takie rzeczy się zdażają, no ale jakoś fantazję trzeba hamować i zamienić ją w realne możliwości...

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

2 Ostatnio edytowany przez karol128 (2016-08-16 12:51:18)

Odp: Sezon 2017

Co bym zmienił : Zakaz kocy i opony z homologacją drogową - mimo, że sam mam koce i slicki, chętnie je odstawię na bok.

Myślę, że dzięki temu wszyscy mieliby równe szanse, przyjechałoby więcej drogowych maszyn typu DRZ, SMCR, WR itd. itd.

Jasne, myślisz , że nie jadą bo nie mają koców? Bzdura. Na drogowych oponach są osoby w czołówce - patrz poznań.

Kolejna sprawa, że miała to być taka klasa for fun, gdzie nie trzeba inwestować milionów w opony, treningi, ulepszanie sprzętów - wpadasz z ulicy, zaklejasz lampy, wstawiasz zbiornik na zlewki i lecisz.

A  trzeba? W tamtym roku w Toruniu wygrał koleś na seryjnej drz sm. Problem tkwi w umiejętnościach a nie w sprzęcie.

Co do pomysłu z PP to zostawię bez komentarza:)

3 Ostatnio edytowany przez mallly200sx (2016-08-16 12:49:15)

Odp: Sezon 2017

Generalnie tak jak jest teraz jest dla mnie ok.

Dodałbym zapis, że zawodnik z PP lub amatora, który zrobił 107% czasu zawodnika z PP, na którejkolwiek rundzie,  nie może jechać w amatorach. Teraz zawodnik z amatorów robiący 107% czasu musi iść do PP, a zawodnik z PP, niezależnie jak był szybki, może sobie strzelić rundę w amatorach.

Ewentualnie zważywszy, że na pierwszych rundach jest koło 32 zawodników w PP, to można by było zmienić lekko podejście
np.

Amatorów i PP do jednego worka. W wyniku losowania podział na 2 grupy do kwalifikacji/ treningu.

Po kwalifikacjach Ci co mają powiedzmy  powyżej 107%/108/1xx najlepszego do dwóch wyścigów  finału A lub np. pierwszych 20/25.
Ci co mają powiedzmy  poniżej 107% najlepszego do dwóch wyścigów  finału B


W ten sposób wolni jadą o pietruszkę i jadą tam tak samo "wolni".
Szybsi nie muszą dublować i zastanawiać się czy ktoś ich puści, czy flagowi pokażą "niebieską"

W każdej grupie będzie wyścig zbrojeń i nie ma co ograniczać amatorów do opon, motocykli itp.
I tak nikt tego nie sprawdza i nikt "normalny" nie będzie się protestował.

Pozdrawiam,
Piotrek

4

Odp: Sezon 2017

A ja zacząłbym od zobowiązania organizatora do zapewnienia nam choć minimum warunków sanitarnych....... brak po godz. 20.00 prysznica, czy choćby toalety, tak jak było w ten weekend w Koszalinie.... :(

5

Odp: Sezon 2017

w takim razie zmieniłbym nazwę klasy amator na PP2 czy coś podobnego i wsadził 2 wyścigi. Skoro nie ma żadnych ograniczeń i obowiązują takei same zasady jak w PP, to po co ograniczać ilość wyścigów...

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

6

Odp: Sezon 2017

r6cup2011 napisał/a:

A ja zacząłbym od zobowiązania organizatora do zapewnienia nam choć minimum warunków sanitarnych....... brak po godz. 20.00 prysznica, czy choćby toalety, tak jak było w ten weekend w Koszalinie.... :(

+1

brak warunków to zdecydowanie wina Emila, jak poprzednią rundę w Koszalinie organizował poznań  to było ok

Levis nie bądź jebaka teoretyk tylko zacznij się ścigać i czerp z tego przyjemność

sprzedam części
EXC 520 /  LC4 620 - całe na części - koła enduro - koła KTM DUKE SM
DRZ 400 - części zawieszanie, elektryka, air box, sprzęgła, elementy silnika
gg 6777220            tel 698 - 672 - sto jeden

7

Odp: Sezon 2017

Levis dla mnie obecnie jest ok i nic bym nie zmieniał :) - popieram Baginsa "zacznij się ścigać i czerp z tego przyjemność"

100% koncentracji = 100% satysfakcji - moje małe enduroooo - #997 rejsing
O nas http://www.youtube.com/watch?v=z5LUptOcE_o&feature=youtu.be
Part 1  http://www.youtube.com/watch?v=l-6jEjyYJpg
Part 2  http://www.youtube.com/watch?v=PWdubyCHfnQ

8

Odp: Sezon 2017

Ja z tego wszystkiego uważam za niesprawiedliwe tylko to, ze amatorzy mają tylko jeden wyścig.
Nawet pitbike, które w polsce dopiero zaczynają swoją "karierę" - mają dwa wyścigi.

Kolejna rzecz, to co pisze Mały - zawodnik ktory zrobił 107% czasu z wyższej klasy, powinien zostać z automatu przeniesieniony - żeby nie było sytuacji, że ktoś z środka PP startuje sobie w amatorach po to tylko by zdobyć pudło.

... a warunki sanitarne w Koszalinie to oddzielna kwestia. Zamykanie przed nosem przysznica o 20 i popędzanie ludzi oraz ściemnianie przez obsługę toru, że na stacji po drugiej stronie ulicy jest prysznic 24h. Pomijając to, ze stacja jest czynna do 22, a pracownicy byli trochę zdziwieni pytaniem o prysznic... Przynajmniej dzięki uprzejmości obsługi ze schroniska, mieliśmy szanse wziąć jakikolwiek prysznic. ;)

#21, śnieg

9

Odp: Sezon 2017

levis napisał/a:

Co bym zmienił : Zakaz kocy i opony z homologacją drogową - mimo, że sam mam koce i slicki, chętnie je odstawię na bok.

A na slicku bez koca? xD

SMR 570 '01 ---> YZF 450 '07

10

Odp: Sezon 2017

bagins1983 napisał/a:

Levis nie bądź jebaka teoretyk tylko zacznij się ścigać i czerp z tego przyjemność

Dajcie mu raz wygrać to przestanie marudzić ;)

#66

11 Ostatnio edytowany przez snieg (2016-08-16 20:13:16)

Odp: Sezon 2017

bomber napisał/a:

Dajcie mu raz wygrać to przestanie marudzić ;)

Umówimy się, że damy mu wygrać, to mu Aprilla wybuchnie - bez sensu. :>

#21, śnieg

12

Odp: Sezon 2017

Popieram levisa w kwestii opon i dwóch wyścigów na rundę.
Pierwsze, bo po co wyścig zbrojeń, a zawsze łatwiej konkurować bez kolejnej porcji kasiorki :) czy to zwiększy frekwencję w amatorach? Pewnie, niestety nie.
Dwa wyścigi - bo wolałbym dopłacić i mieć dwie szanse :)

Brak prysznica - mega ch***ia - już nie mówiąc że w ogóle dwa prysznice i jeden kibel na całą bandę ludzi płci obojga to przegięcie.

doomin13

fs450

13

Odp: Sezon 2017

widzicie, każdy chciałby wygrać, ale mi nie o to chodzi. Po drodze 3 gości musiałoby zaliczyć gleby a trzem wybuchnąć silnik, żebym w końcu stanął na pudle...

Chciałbym, żeby w takiej klasie startowało 10-30 zawodników, na różnych sprzętach, tak, żeby faktycznie coś się działo podczas wyścigu.

A nie oszukujmy się, przyjdzie ziomek, zobaczy takiego odjebanego SMRa na kocach za 1000 ,  slickach za 1200, to sobie pomyśli - "na ch*j ja mam startować w amatorach, jak tu takie odwalone sprzęty". I nawet może nie wiedzieć, że objechałby wszystkich na drogowych bez kocy, a i tak nie wystartuje...

także, dla wszystkich, którzy nie startują w klasie amator, jest OK i nie ma sensu nic zmieniać :P

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

14 Ostatnio edytowany przez snieg (2016-08-16 21:11:47)

Odp: Sezon 2017

Co do opon, to jak dla mnie, to nie ma co się spinać... ;)

Jeżeli amator zacznie wykorzystywać w pełni "potencjał" slicka, to już będzie pewnie kręcił czasy w pucharze. ;)

To samo tyczy się sprzętów, jeżeli amator zacznie ogarniać moc wyczyna... to j/w, będzie już jeździł klase wyżej ;)
Zobacz sobie na mnie albo Ciebie, niby obaj mamy mocne sprzęty, a ja zamykam stawkę w amatorach.

I gdzie jest problem, w sprzęcie czy w technice i umiejętnościach? ;) Jakbym miał slicki na koszalinie, to pewnie niewiele to by zmieniło.

#21, śnieg

15

Odp: Sezon 2017

levis napisał/a:

A nie oszukujmy się, przyjdzie ziomek, zobaczy takiego odjebanego SMRa na kocach za 1000 ,  slickach za 1200, to sobie pomyśli - "na ch*j ja mam startować w amatorach, jak tu takie odwalone sprzęty". I nawet może nie wiedzieć, że objechałby wszystkich na drogowych bez kocy, a i tak nie wystartuje...

jak ktoś chce wystartować to wystartuje
a jak ktoś szuka wymówek to zawsze znajdzie
piszesz o odległosciach, kosztach itd
chcesz by startowała większa grupa ludzi a w niedziele nie jechałeś bo straszyło deszczem

a co do sprzętów przypomnij sobie gościa na DR 650
ten jak by miał Twoje podejście do tematu to o zawodach powinien całkowicie zapomnieć
a jednak pokazał że nie sprzęt a kierowca się liczy
takiemu to medal za odwagę i osiągi się należy :D

sprzedam części
EXC 520 /  LC4 620 - całe na części - koła enduro - koła KTM DUKE SM
DRZ 400 - części zawieszanie, elektryka, air box, sprzęgła, elementy silnika
gg 6777220            tel 698 - 672 - sto jeden