1

Temat: PR08L3M z policją

panowie, otóż, chyba w środę 13.04 br w Puławach , ktoś motocyklem marki KTM  uciekał przed policją i uciekł. na motocyklu nie było tablic rejestracyjnych. policjanci po nieudanym pościgu odwiedzili mnie , ponieważ jestem na ich "czarnej liście" . Matula zeznała że jestem w LU , zgodnie z prawdą, weszli do garażu żeby sprawdzić czy jest moto, ale go nie było - stał na podwórku.
wczoraj byłem na komisariacie, złożyłem zeznania, powołałem świadka mimo to zabrali mi prawko, i dali kwitek na 7 dni. sprawa idzie do sądu.
miał z was ktoś taką sytuację?
dodatkowo robie teraz kurs na kat C , jeśli przegram w sądzie muszę od nowa zaczynać? do sprawy oczywiście się nie przyznałem

benzyna

2

Odp: PR08L3M z policją

Jak to w sądzie, 50% szans na wygraną i 50% na przegraną :)

PS. Sprawdzili chociaż czy silnik ciepły?

TM SMX 450Fi #426
KTM EXC 450 Six Days Sardinia

3

Odp: PR08L3M z policją

kurs, nie ma nic do zabrania prawka.

jeżeli masz świadka, że byłeś w LU, to w czym problem ?

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

4

Odp: PR08L3M z policją

Jak byłeś w Lu a nie masz świadka niech sobie sprawdza u operatora Twojego tel gdzie się logowales w tym czasie albo gdzie dokonywales płatności kartą i po sprawie, no chyba ze to byłeś Ty :D

#666
EXC 525 : XTZ 660 : TXT 250

5

Odp: PR08L3M z policją

Problem w tym, że ma świadka, złożył zeznania a prawko mu zabrali.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

6

Odp: PR08L3M z policją

podejrzanym osobom można zabrać paszport/prawko. Mają chyba takie przywileje :(

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

7 Ostatnio edytowany przez katemowski (2016-04-29 11:08:00)

Odp: PR08L3M z policją

mam świadka że byłem w Lu, właśnie przed chwilą wyszedł, 2h 10min go maglowali ...
podejrzanego ścigały alfa i insygnia z wideo rejstratorem , jak by to były kijany to podejrzewam że by dali sobie spokój z ciągnieciem sprawy
jak znajdę ten akt oskarżenia to go wrzuce

benzyna

8

Odp: PR08L3M z policją

O cholera. Nawet nie wiedziałem, że takie przypały robią.
Do tej pory myślałem, że jak cię nie złapią na gorącym to cie mogą cmoknąć w trąbę (o ile nie miałem charakterystycznego motorka/okleiny) XD

A co do sądu to loteria. Mogą cię skazać nawet na podstawie butów :S [url]https://www.youtube.com/watch?v=RRiE8ujWUkE[/url]

9

Odp: PR08L3M z policją

Nieciekawa sytuacja ale z tego co piszesz że masz świadka i w ogóle nie było Cię tego dnia w domu powinno być dobrze.
Szkoda że pokazałeś na komisariacie prawko, trzeba było zostawić w domu. Swoją drogą na podstawie domysłów zabrali dokument - nie wiedziałem że tak można. Poproś o udostępnienie nagrań z pościgu / monitoringu - będzie widać że to ktoś inny.

dabljuer250x

10 Ostatnio edytowany przez gierwi (2016-04-29 11:23:11)

Odp: PR08L3M z policją

A konsultowałeś się z prawnikiem przed pójściem na MO? Moim zdaniem zatrzymanie prawka na przesłuchaniu w charakterze świadka to przegięcie.
Chyba że tak jak Raku pisał to byłeś Ty ;-)

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

11

Odp: PR08L3M z policją

Może Twoja Matula zrobiła sobie rundkę wkoło komina?
Sprawdzałeś?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

12 Ostatnio edytowany przez Spidi (2016-04-29 12:33:22)

Odp: PR08L3M z policją

Jeśli faktycznie NIE MASZ ZE SPRAWĄ NIC WSPÓLNEGO to dasz sobie radę i w sądzie się z tego wykaraskasz.
Jeśli nie jesteś do końca czysty to nie kombinuj sam bo polegniesz z kretesem - w takiej sytuacji tylko dobry papuga i szczera rozmowa z nim gdzie powiesz jak na spowiedzi jak dokładnie było, jest w stanie dać Ci szansę na wyjście cało z opresji...

Duży błąd, że oddałeś prawko bo nie mieli ku temu podstaw.
Niestety nie znajomość prawa często mega szkodzi a oni uwielbiają to wykorzystywać i nadużywać swoich uprawnień.
Teraz jak już Ci je odebrali to napiszą i zeznają wszystko co trzeba żeby przed sądem nie wyjść na durniów.
Nie złapali Cię na gorącym uczynku więc dopóki nie udowodnią, że to byłeś Ty nie mają prawa odbierać Ci uprawnień - póki co jeszcze mamy w PL tzw. domniemanie niewinności i to oni muszą udowodnić winę Tobie a nie Ty swoją niewinność.
Pytanie tylko jak z nimi gadałeś, co im powiedziałeś i co napisali w kwitach...

To tak jak z fotoradarami - dostajesz fotę, że ktoś Twoim pojazdem leciał 140 w zabudowanym. Na zdjęciu nie widać kierowcy ale policjant mówi:"...OK! Wiemy, że to Pan jechał więc niech się Pan nie pogrąża. Zabieramy prawko na 3 miechy" Ty mówisz, że ni ch***a nie wiesz kto jechał i na bank nie byłeś to Ty. W takiej sytuacji kierują sprawę do sądu i to sąd rozstrzyga - nie mogą zatrzymać Ci uprawnień bo jedynym co jest pewne, że mają zdjęcie na którym zostało zarejestrowane wykroczenie POJAZDEM PODOBNYM DO TWOJEGO I O PODOBNYCH LUB TAKICH SAMYCH NUMERACH. Tutaj znowu - wszystko zależy co powiesz i na co sobie pozwolisz...

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle

13

Odp: PR08L3M z policją

Better Call Saul :)

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

14

Odp: PR08L3M z policją

Spidi napisał/a:

To tak jak z fotoradarami - dostajesz fotę, że ktoś Twoim pojazdem leciał 140 w zabudowanym. Na zdjęciu nie widać kierowcy ale policjant mówi:"...OK! Wiemy, że to Pan jechał więc niech się Pan nie pogrąża. Zabieramy prawko na 3 miechy"

Poza tematem: za fotkę z fotoradaru nie zatrzymują prawka (domyślam się że chodzi o przekroczenie 50+ w zabudowanym), następuje to tylko przy pomiarze prędkości wykonanym przez funkcjonariusza: suszara/wideorejestrator.

15

Odp: PR08L3M z policją

Masz racje - zagalopowałem się z przykładem ale faktycznie set jak mówisz i wynika to wlasnie z powodów o których pisałem wyżej. Jego sytuacja to podobny problem przy czym zdaje się teraz ucieczka to juz przestępstwo a nie wykroczenie...

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle