31

Odp: PR08L3M z policją

Ja Cię nie rozumiem, skoro nie masz NIC wspólnego ze sprawą to co Ci do głowy strzeliło, żeby oddawać prawo jazdy? Przecież jak już ktoś wspomniał wyżej to jest jakaś komedia, i to do tego ponura. Jest napisane w wezwaniu, że "kierujący naruszył przepisy nie umieszczając tablicy rejestracyjnej na pojeździe", to skąd oni te numery mieli? Dopisali sobie? Paranoja, co się w tym kraju dzieje, normalnie szczęka opada.

Husqvarna TE/SM 610i.e

32 Ostatnio edytowany przez katemowski (2016-04-29 18:17:59)

Odp: PR08L3M z policją

na początku przesłuchania poprosiła o dowód i prawko, myślałem że chce sprawdzić czy wogóle mam - w systemie w sumie mają te dane. pod koniec przesłuchania powiedziała że mi zabiera ...
najlepsze jest to że mogą mi jeszcze wjazd na chatę zrobić, szukać stroju/kasku etc.
no lipa, najgorsze że będę karany, (jak źle pójdzie) a chciałem do woja

benzyna

33

Odp: PR08L3M z policją

Jak nic nie zrobiłeś to czego masz się bać.Do woja i tak cie wezma po pieciu latach czyn ulega przedawnieniu piszesz pismo i usuwaja ci. A do woja to nawet z takim czymś cię przyjmą co innego sg lub policja.

Hero Majestic Ankur--->Derbi Senda Xtreme R--->Lifan Cross 125--->Mz Etz 250--->Ktm Egs 360--->Kawasaki Zr7--->Gas Gas EC 300  2006 & Kawasaki Zr7s 2004

34

Odp: PR08L3M z policją

Nie pytales sie jej na jakiej podstawie zatrzymuje Ci uprawnienia? I w ogole na jakiej podstawie stwierdzaja,ze to Ty skoro nie bylo nr.rej na pojezdzie? Dziwne to wszystko. Co zeznales, nie pograzyles sie przypadkiem w jakis sposob? Wezwano Cie jako podehrzanego,wiec trzeba bylo odmowic skladania zeznan i niech udowadniaja tym co maja czyli jak twierdzisz nagraniem innego motocykla bez blach. Na Twoim miejscu bralbym jakiegos papuge i w ogole z nimi nie gadal.

35

Odp: PR08L3M z policją

Dlaczego Ty w ogóle bierzesz pod uwagę, że będziesz karany skoro NIE masz z tym nic wspólnego (jeśli faktycznie tak jest). Nie mogą Cię ukarać za coś czego nie zrobiłeś. No kuźwa, choćbym się miał do końca życia sądzić to bym nie odpuścił czegoś takiego.

Husqvarna TE/SM 610i.e

36 Ostatnio edytowany przez vcbv (2016-04-29 19:02:48)

Odp: PR08L3M z policją

bielu000 napisał/a:

Dlaczego Ty w ogóle bierzesz pod uwagę, że będziesz karany skoro NIE masz z tym nic wspólnego.

Się domyśl

37 Ostatnio edytowany przez Dzinkss (2016-04-29 19:08:06)

Odp: PR08L3M z policją

No cos jednak czuje ze maczałeś w tym palce. Ty na wyjezdzie, moto na podwórku pewnie jeszcze ciepłe, matula tłumaczy sie policji. A czy nie było tak:  uciekłeś, wystraszony wpadłeś do domu, mamie na szybko powiedziałeś w czym problem, schowałeś sie, przyjechali a mama na szybko cie wytłumaczyła? I teraz próbujesz sobie i nam wmówić ze tak jednak nie ty. No niestety jak nawarzyles piwka to teraz trzeba je wypić i w tej kwestii musze z mallly sie zgodzić. Dawaj znac jak sprawa bedzie sie rozwijać.

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

38

Odp: PR08L3M z policją

vcbv napisał/a:
bielu000 napisał/a:

Dlaczego Ty w ogóle bierzesz pod uwagę, że będziesz karany skoro NIE masz z tym nic wspólnego.

Się domyśl

Jeszcze swiadek przypal za skladanie falszywych zeznan.

39 Ostatnio edytowany przez bielu000 (2016-04-29 20:46:55)

Odp: PR08L3M z policją

vcbv napisał/a:
bielu000 napisał/a:

Dlaczego Ty w ogóle bierzesz pod uwagę, że będziesz karany skoro NIE masz z tym nic wspólnego.

Się domyśl


Daleki jestem od osądzania kogoś jeżeli nie znam faktów.
Skoro gość wchodzi i coś pisze to zakładam, że pisze tak jak faktycznie było, więc dlaczego miałbym się domyślać jak mogło być faktycznie?

Sąd też nie wyda wyroku na podstawie domysłu, tylko na podstawie konkretów.
Różne rzeczy się w naszym kraju zdarzają więc nie zdziwiłoby mnie gdyby faktycznie gdzieś przydarzyła się taka sytuacja jak opisał autor tematu.


W każdym razie jeżeli jesteś niewinny to nie masz się czego obawiać, obronisz się bez problemu, jeżeli jednak ściemniasz - cóż - będzie nieciekawie. Zresztą ja tam nigdy nie rozumiałem takiego spierdalania (i jeszcze się zdarzają typy co uciekają z blachą na plecach, na co oni liczą?) przed policją -  prawo prawem i jeśli się je łamie to trudno - trzeba liczyć się z konsekwencjami.

Niezatrzymanie się do kontroli, niezastosowanie się do znaków sygnalizacji drogowej czy nie zachowanie należytej ostrożności na drodze publicznej to wykroczenia drogowe - nie sądzę (aczkolwiek nie jestem pewny) żeby te wykroczenia mogły rzutować jakoś na Twoją karierę w wojsku. Z tego co się orientuję to czyny podchodzące pod kategorię "przestępstwa" i wyroki za "przestępstwa" zamykają drogę do różnych zawodów. No ale to wszystko zależy już od wyroku sądowego - a co oni tam wymyślą - tego aktualnie nie wie nikt.

//Ps - co to za jakaś dziwna nazwa tematu?

Husqvarna TE/SM 610i.e

40

Odp: PR08L3M z policją

motocykla nie było w garażu, stał na podwórku, a tam policjant nie sprawdzał
na przesłuchaniu byłem z adwokatem. wtedy przesłuchiwała mnie jedna policjantka, drugi policjant siedział ciho , świadek był sam i odrazu dwóch mu robiło wjazd na banie, że ściema, że się nie zgrywają zeznania itp itd.
Ostatnio obroniłem inżyniera, więc nie powinno dziwić Sąd że byłem w Lu i się bawiłem - jak zeznałem na przesłuchaniu i co potwierdził świadek.
To nie byłem ja i do niczego się nie przyznaję.
Jestem realistą i zakładam odrazu najgorsze, zwłaszcza jak tamten z linka pójdzie pierdzieć za buty

benzyna

41

Odp: PR08L3M z policją

PROBLEM Z POLICJĄ - nazwa linku

benzyna

42

Odp: PR08L3M z policją

I adwokat nic nie powiedział jak "zabrali" Ci prawko?
Pokazali Ci film? Kolor motocykla podobny?

Pozdrawiam,
Piotrek

43 Ostatnio edytowany przez Dziku (2016-04-29 23:57:57)

Odp: PR08L3M z policją

Nad czym tu dyskutować, jeśli to nie Ty, to nie musisz się o nic martwić. To nie ''Proces'' Kafki. Samo zawiadomienie o przesłuchaniu nie trzyma się kupy, policja musi mieć nagranie z widełorejestratora, gdzie MUSI być widoczna rejestracja i motocykl. Jeśli tak by działała policja jak opisujesz, to w kraju nie byłoby ani jednego bandyty, bo by skazywali ludzi, że gdzieś tam kiedyś tam posterunkowy Wacek widział, jak tachałeś pół tony koksu. I zmień adwokata, bo prawka nie mogli Ci zabrać, a zabrali.

O zabieraniu prawka, niezłe jajca: [url]http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19958492,przekroczysz-predkosc-zatrzymaja-ci-prawko-niekoniecznie.html[/url]

Ale jeśli faktycznie to byłeś Ty, a po tonie wypowiedzi i tytule tematu ( no sorry, nazwa PR08L3M wskazuje raczej na to, że nie chcesz/boisz się, żeby policja tego nie znalazła) tak uważam, to po prostu poradź się adwokata, bo tu raczej takowych nie ma.

EXC 525 in progress

44

Odp: PR08L3M z policją

Sądziłem się ze strażą miejską o coś czego nie zrobiłem, na rozprawie nawet nie było funkcjonariuszy co mnie oskarżali tylko ich koledzy a i tak przegrałem sprawę.Odwoływałem się 3 razy i nic to nie dało. Więc mogę powiedzieć że w Polsce jest wszystko możliwe sam się o tym przekonałem, mundurowy ma większe przebicie od cywila.

Hero Majestic Ankur--->Derbi Senda Xtreme R--->Lifan Cross 125--->Mz Etz 250--->Ktm Egs 360--->Kawasaki Zr7--->Gas Gas EC 300  2006 & Kawasaki Zr7s 2004

45

Odp: PR08L3M z policją

Jeżeli to prawda to już dzwoń do programu Uwaga itd.
Ostatnio takie sprawy są u nich na topie.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD