91

Odp: Klasa amator sezon 2016

Problemem jest czas i to, że klasa street nie promuje wyścigów supermoto, tylko supermotard.

Jak jest wielkie ciśnienie, to piszcie pismo o utworzenie zawodów supermotard - będziecie mogli się ścigać dodatkowo na innych obiektach, na których nie ma możliwości jazdy offroad.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

92

Odp: Klasa amator sezon 2016

Supermotard to prawidłowa francuska nazwa. Supermoto to po prosu jej angielski/usa odpowiednik. Jest to dokładnie to samo, nie wiem gdzie wyczytałeś takie bzdury.

93

Odp: Klasa amator sezon 2016

Karol dobra bedzie klasa street, jedzie najpierw PP pozniej MP pozniej amatorzy. Z terenu wyniosą dużo piachu/błota na asfalt a pozniej Wy jedziecie i w tym miejscu jest nie fajnie. Albo będziecie mowić ze tor nie przystosowany ;D

Co do jeżdżenia po samym asfalcie, zgadzam sie o ile nie ma to zastąpić klasy amator.
A to czy znajda sie osoby chętne na klasę street to wyjdzie w praniu :)
W pierwszym roku jak miała powstać klasa amator, chętnych było sporo co na forum pisali i sie udzielali. Na zawodach było 4 amatorów. Reszta nie mogła albo cos :)
Niestety tez w pierwszym roku chciałem startować ale wybuch silnika mnie nie dopuścił do udziału i brak funduszy :(

UrbanStreetWorkshop
#444 KTM 530EXC Supermoto
         KTM 300EXC enduro
https://www.youtube.com/user/yamahadt1998

94

Odp: Klasa amator sezon 2016

W UK swego czasu była taka klasa, ale jako puchar markowy KTM 660 SMC jednak z czasem ewoluowała z powodu zmniejszającego się zainteresowania dopuszczając inne marki, potem dwucylindrowe streetmoto (KTM 950/990 SM i tym podobne). Jak jest teraz nie wiem, ale argument zabrudzonego toru z jednego z powyższych postów może zniechęcić niejednego jeśli nie wszystkich amatorów klasy street. Jeśli jest tylu chętnych, to zawsze można przyjechać do Poznania i wystartować w Rookie i będą mieli fun, bo chyba głównie o to im chodzi z góry zakładając że nie chcą awansować do klas pucharowych czy mistrzowskich. Nie potępiam ścigania się dla funu, ale sam street to jest w wyścigach drogowych. Jak już rozszerzać ramy zawodów, to kilka osób miała chęć na klasę Big Foot i to byłoby moim zdaniem lepszym pomysłem.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

95

Odp: Klasa amator sezon 2016

klasa bigfoot byla w madonie i zaluje ze nie zabralem duzych kol. bylym 3ci bo bylo az dwoch zawodnikow.

Pozdrawiam,
Piotrek

96

Odp: Klasa amator sezon 2016

Przeciez obecnie mozna latac na bigfootach , tyle tylko ze nie mozna zmieniac na male przez caly sezon :-)

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

97

Odp: Klasa amator sezon 2016

to jak w takim razie latał Zawidzki ? :)

SMR 570 '01 ---> YZF 450 '07

98

Odp: Klasa amator sezon 2016

levis napisał/a:

Kolejna sprawa - dołożenie kolejnej grupy, to wydłużenie dnia zawodów o godzinę = większe przerwy, między treningami/wyścigami, co nie wszystkim może pasować.

Dla mnie jedna runda może trwać cały rok :-) im dłużej tym lepiej :-))))))


Cross-c1 napisał/a:

Karol dobra bedzie klasa street, jedzie najpierw PP pozniej MP pozniej amatorzy. Z terenu wyniosą dużo piachu/błota na asfalt a pozniej Wy jedziecie i w tym miejscu jest nie fajnie. Albo będziecie mowić ze tor nie przystosowany ;D

Co do jeżdżenia po samym asfalcie, zgadzam sie o ile nie ma to zastąpić klasy amator.
A to czy znajda sie osoby chętne na klasę street to wyjdzie w praniu :)

Jestem zdania jak Cross -

100% koncentracji = 100% satysfakcji - moje małe enduroooo - #997 rejsing
O nas http://www.youtube.com/watch?v=z5LUptOcE_o&feature=youtu.be
Part 1  http://www.youtube.com/watch?v=l-6jEjyYJpg
Part 2  http://www.youtube.com/watch?v=PWdubyCHfnQ

99

Odp: Klasa amator sezon 2016

W całej tej dyskusji przepadła idea supermoto.

Cyt. Wikipedia: "rodzaj sportu motocyklowego łączący cechy wyścigów motocrossowych i ulicznych, odbywających się na obu rodzajach nawierzchni. Jest to również nazwa klasy motocykli szosowych opartych na ramie i konstrukcji motocykli terenowych."

Tego się nie da rozerwać jednocześnie zostając nadal przy nazwie supermoto. Albo coś spełnia ogólnie przyjęte normy albo nie spełnia. Supermoto to połączenie dwóch środowisk, bez jęczenia czy ktoś się wywodzi z mx czy sb. Każda ze stron to akceptuje albo wraca na swojego crossa albo ściga i nie próbuje cofnąć kijem Wisły.  Supermoto bez terenu wcale nie jest takie super

Albo się umiem bawić albo się nie umiem.

Ps. nie mam nic wspólnego z torem, ale patrzeć nie mogę jak każdy z was dla własnego widzi misie tworzy sobie własną ideologie, zapominając o sensie supermoto.

Pozdrawiam jeżdżących i tych jęczących

motoslide.com

100

Odp: Klasa amator sezon 2016

Barteksm napisał/a:

W całej tej dyskusji przepadła idea supermoto.

Cyt. Wikipedia: "rodzaj sportu motocyklowego łączący cechy wyścigów motocrossowych i ulicznych, odbywających się na obu rodzajach nawierzchni. Jest to również nazwa klasy motocykli szosowych opartych na ramie i konstrukcji motocykli terenowych."

Tego się nie da rozerwać jednocześnie zostając nadal przy nazwie supermoto. Albo coś spełnia ogólnie przyjęte normy albo nie spełnia. Supermoto to połączenie dwóch środowisk, bez jęczenia czy ktoś się wywodzi z mx czy sb. Każda ze stron to akceptuje albo wraca na swojego crossa albo ściga i nie próbuje cofnąć kijem Wisły.  Supermoto bez terenu wcale nie jest takie super

Albo się umiem bawić albo się nie umiem.

Ps. nie mam nic wspólnego z torem, ale patrzeć nie mogę jak każdy z was dla własnego widzi misie tworzy sobie własną ideologie, zapominając o sensie supermoto.

Pozdrawiam jeżdżących i tych jęczących

+1 na wieki wieków amen :)

Husqvarna FS 450 nr 99, CRF250R nr 999

101

Odp: Klasa amator sezon 2016

Mieciu napisał/a:

Bronią przede wszystkim Ci, którzy wywodzą sie z motocrossu, a co za tym idzie lepiej sobie radza w terenie. Jesli ktoś jezdzi supermoto, a nie trenuje na motocrossie, nie ma specjalnie szans dotrzymac im tempa. Jak wczesniej juz wspominalem, nie ma niestety mozliwosci trenowania supermoto na torach, na ktorych odbywaja sie zawody, jazdy w terenie. Powinna powstac klasa street i jestem przekonany, ze bedzie cieszyc sie wiekszym zainteresowaniem niz klasa amator.

A kto Ci Mieciu zabroni trenować w terenie na motocyklu SM? weź nie bądź śmieszny :), dupy nie chce się ruszyć i sprzęta ubrudzić to tak jest

Husqvarna FS 450 nr 99, CRF250R nr 999

102

Odp: Klasa amator sezon 2016

Hi, All!
I can just tell our experience here in Latvia.
When we start the street class back in 2012 it was a huge success. We gain around 20 new riders to every event and around 60 total who tried a Supermoto racing. Because there is a lot of riders who are not sportsmen, they just love Supermoto and are riding on streets. The off-road part scared them to take a part in competition. And I can tell you that this Street class is real accumulator to gain new riders also in championship classes. From this 3 years we have around 10-12 people who started in Street, but now is riding in Hobby and even in S1 class.
When i'm in Poland I always wonder why you have 2 totally similar classes - PP and Amateur. Put them together and make a new - only asphalt class. Such a class only make a good things to Supermoto overall.

103

Odp: Klasa amator sezon 2016

Rage51 napisał/a:

Hi, All!
I can just tell our experience here in Latvia.
When we start the street class back in 2012 it was a huge success. We gain around 20 new riders to every event and around 60 total who tried a Supermoto racing. Because there is a lot of riders who are not sportsmen, they just love Supermoto and are riding on streets. The off-road part scared them to take a part in competition. And I can tell you that this Street class is real accumulator to gain new riders also in championship classes. From this 3 years we have around 10-12 people who started in Street, but now is riding in Hobby and even in S1 class.
When i'm in Poland I always wonder why you have 2 totally similar classes - PP and Amateur. Put them together and make a new - only asphalt class. Such a class only make a good things to Supermoto overall.

+1

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

104

Odp: Klasa amator sezon 2016

To u nas podobnie w dwa sezony 7 czy 10 przeszło do PP, gdzie u nas na rundach w pierwszym sezonie była dupna frekwencja.
PP i Amator to podobne ale nie takie same klasy- po prostu podział na szybszych i wolniejszych- jak MP i PP- w sumie to takie same klasy...

Na pierwszej Bydzi było 30 zawodników w PP i 14 w amatorze.
Jak połączy się klasy to 12-14 osób musiałoby wrócić do domu!

Toruń 25PP+9A czyli więcej niż pojemność toru
Koszalin 22PP+11A coś koło pojemności toru.
Bydzia II 28PP +10A czyli więcej niż pojemność toru

U nas nie można tak jak u was pojechać z ULICY.
U nas jest PZM i ich "zasady", moto trzeba przygotować.

Koledzy co piszą tu, że chcą jechać w streecie bo boją się terenu/ nie chcą jechać terenu, nie zmobilizują się do jechania w PP, gdzie teren jest.

Poza tym u nas teren jest banalnie prosty w porównaniu do Madony...

Pozdrawiam,
Piotrek

105

Odp: Klasa amator sezon 2016

u nas to nie przejdzie bo w MP jest za mało ludzi, PP jest zaludnione, a jak wprowadzi się street, to znowu w amatorach zostanie 5 osób jak kilka przjedzie do PP...

Nie zmieniajmy czegoś, co już funkcjonuje. Jak ktoś ma ochotę pościgać się po samym asfalcie, to organizowane są przecież wyścigi na czas w Radomiach i innych torach.

Ponadto niektórzy zakładają, że ludzie będą jeździli po 10 lat, a ja obstawiam, że 90% nowych ludzi przejeździ max 1-3 sezony, głównie z uwagi na koszty takiej zabawy...

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450