1 Ostatnio edytowany przez maniek-rr312 (2015-10-12 22:25:25)

Temat: Klasa amator sezon 2016

Podczas zawodów we Włoszech Żurale i ja rozmawialiśmy z Jackiem Molikiem o przyszłym sezonie. Myśleliśmy co zrobić zeby przyciągnąć świeżą krew do ścigania. Padł pomysł stworzenia klasy STREET zamiast klasy amator. Wydaje mi się że powinno to zainteresować ludzi, którzy boją się terenu. W planie były by normalnie dwa wyścigi. Zawodnicy jeżdżący w tym roku w klasie amator mają wybór PP lub street. Uważam że jest sporo osób, które z chęcią weystartują w tej formule.

Jakie jest wasze zdanie??

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

2 Ostatnio edytowany przez mallly200sx (2015-10-12 22:41:33)

Odp: Klasa amator sezon 2016

Miałem okazję jechać w klasie street na dwóch rundach u sąsiadów i Supermoto bez terenu to nie supermoto- jest nudno. Więcej takiej wersji nie wybieram.

Chaw też pewnie może coś powiedzieć o tej klasie.

Narybek powinien się uczyć jeździć w terenie, żeby nie było przykrej niespodzianki w PP.

Swoją drogą uważam, że Panowie z MP nie powinni interesować się klasą amator- frekwencja jest, szybcy idą do PP, lepiej tego nie popsuć.

A Pan Molik też wspominał na Litwie o instalacji katalizatorów do SM- takie radosne pomysły są w jego głowie ;)

Pozdrawiam,
Piotrek

3

Odp: Klasa amator sezon 2016

mallly200sx napisał/a:

Miałem okazję jechać w klasie street na dwóch rundach u sąsiadów i Supermoto bez terenu to nie supermoto- jest nudno.

Popieram.

mallly200sx napisał/a:

Swoją drogą uważam, że Panowie z MP nie powinni interesować się klasą amator


A tu się nie zgadzam.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

4

Odp: Klasa amator sezon 2016

A ja mysle ze jest sporo osob ktore przyjada na zawody polatac jak nie bedzie terenu. Mysle ze nawet kilka osob z pp przejdzie do klasy street.

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

5

Odp: Klasa amator sezon 2016

nie wiem czy będę startował w przyszłym sezonie (sprawy osobiste), ale wolałbym jakby teren był. Wg mnie nowych zawodników powinno zachęcać się uproszczeniem procedur, zmniejszeniem kosztów.

Dodatkowo nie mamy mega trudnych odcinków off - ja, mega kaleka, jakoś je przejeżdżam i nie wywalam się zbyt często.

Ci co będą mieli chęć spróbować również sobie z nimi poradzą.

To co ja bym zmienił, to jednak dwa wyścigi, możliwość startu bez licencji, egzamin jednorazowy upoważniający do startów w danym sezonie.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

6

Odp: Klasa amator sezon 2016

to niech to będzie klasa sama w sobie :)

sprzedam części
EXC 520 /  LC4 620 - całe na części - koła enduro - koła KTM DUKE SM
DRZ 400 - części zawieszanie, elektryka, air box, sprzęgła, elementy silnika
gg 6777220            tel 698 - 672 - sto jeden

7

Odp: Klasa amator sezon 2016

levis napisał/a:

nie wiem czy będę startował w przyszłym sezonie (sprawy osobiste), ale wolałbym jakby teren był. Wg mnie nowych zawodników powinno zachęcać się uproszczeniem procedur, zmniejszeniem kosztów.

Dodatkowo nie mamy mega trudnych odcinków off - ja, mega kaleka, jakoś je przejeżdżam i nie wywalam się zbyt często.

Ci co będą mieli chęć spróbować również sobie z nimi poradzą.

To co ja bym zmienił, to jednak dwa wyścigi, możliwość startu bez licencji, egzamin jednorazowy upoważniający do startów w danym sezonie.

Levis ale co ty chcesz jeszcze uproscic? Jakie koszty ciac?? Start w zawodach kosztuje tyle co wyjscie do kina z kolacja dla dwojga.

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

8

Odp: Klasa amator sezon 2016

Levis chcesz oszczędności to zrób licencje - koszt licencji jest niższy niż opłata egzaminu i ubezpieczenia co zwody.....

sprzedam części
EXC 520 /  LC4 620 - całe na części - koła enduro - koła KTM DUKE SM
DRZ 400 - części zawieszanie, elektryka, air box, sprzęgła, elementy silnika
gg 6777220            tel 698 - 672 - sto jeden

9

Odp: Klasa amator sezon 2016

mallly200sx napisał/a:

Miałem okazję jechać w klasie street na dwóch rundach u sąsiadów i Supermoto bez terenu to nie supermoto- jest nudno. Więcej takiej wersji nie wybieram.

Chaw też pewnie może coś powiedzieć o tej klasie.

Narybek powinien się uczyć jeździć w terenie, żeby nie było przykrej niespodzianki w PP.

Swoją drogą uważam, że Panowie z MP nie powinni interesować się klasą amator- frekwencja jest, szybcy idą do PP, lepiej tego nie popsuć.

A Pan Molik też wspominał na Litwie o instalacji katalizatorów do SM- takie radosne pomysły są w jego głowie ;)

Zgadzam się w 100% z małym - Amator jest przedsionkiem do PP i tern musi być to jest supermoto!
Jeśli padnie decyzja że bez terenu to osobiście - wystosuję pismo żeby tak nie było :-) mam nadziej że tego pisma pisać nie będę musiał po tym wpisie.  Maniek prośba nie zmieniajcie czegoś co funkcjonuje , dla samej zmiany - jak pokazał ten sezon całkiem fajnie się to kręci i niech tak będzie.  J

edyną zmianą jaką bym dodał było by jednak punktowanie amatorów jak w PP :)

100% koncentracji = 100% satysfakcji - moje małe enduroooo - #997 rejsing
O nas http://www.youtube.com/watch?v=z5LUptOcE_o&feature=youtu.be
Part 1  http://www.youtube.com/watch?v=l-6jEjyYJpg
Part 2  http://www.youtube.com/watch?v=PWdubyCHfnQ

10

Odp: Klasa amator sezon 2016

maniek-rr312 napisał/a:
levis napisał/a:

nie wiem czy będę startował w przyszłym sezonie (sprawy osobiste), ale wolałbym jakby teren był. Wg mnie nowych zawodników powinno zachęcać się uproszczeniem procedur, zmniejszeniem kosztów.

Dodatkowo nie mamy mega trudnych odcinków off - ja, mega kaleka, jakoś je przejeżdżam i nie wywalam się zbyt często.

Ci co będą mieli chęć spróbować również sobie z nimi poradzą.

To co ja bym zmienił, to jednak dwa wyścigi, możliwość startu bez licencji, egzamin jednorazowy upoważniający do startów w danym sezonie.

Levis ale co ty chcesz jeszcze uproscic? Jakie koszty ciac?? Start w zawodach kosztuje tyle co wyjscie do kina z kolacja dla dwojga.

no właśnie, dla niektórych 150 zeta to sporo i wybiorą wyjście do kina z kolacją. Do tego płaci się te 150 zeta za tak naprawdę godzinę jazdy...

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

11

Odp: Klasa amator sezon 2016

Jak już macie co kolwiek zmieniać z Panem Molikiem to zróbcie klase młodzik do lat 16-stu i to jest przyszłość Supermoto w Polsce, a nie zmieniać to co funcjonuje i wymyślać durne klasy. Sorki za słowa. Podkreślam że klasa młodzik (junior) też z terenem i z doświadczenia Wam napiszę, że chłopcy, dziewczynki 4 letnie spokojnie przejeżdżają teren zrobiony pod SM.

Husqvarna FS 450 nr 99, CRF250R nr 999

12

Odp: Klasa amator sezon 2016

trawer napisał/a:

Jak już macie co kolwiek zmieniać z Panem Molikiem to zróbcie klase młodzik do lat 16-stu i to jest przyszłość Supermoto w Polsce, a nie zmieniać to co funcjonuje i wymyślać durne klasy. Sorki za słowa. Podkreślam że klasa młodzik (junior) też z terenem i z doświadczenia Wam napiszę, że chłopcy, dziewczynki 4 letnie spokojnie przejeżdżają teren zrobiony pod SM.

klasa młodzik to bardzo dobry pomysł, frekfencja nie będzie powalająca na początku ale jestem pewien ze w ciągu 2-3 lat będzie koło 15stu zawodników z których przynajmniej jeden lub dwóch będzie następnym Pawełkiem Leskovem czy innym Żuralem ;-)

HUSKA FC 250 / 2018
HUSKA FS 450 / 2018
HUSKA FS 450 / 2021

13

Odp: Klasa amator sezon 2016

maniek-rr312 napisał/a:
levis napisał/a:

nie wiem czy będę startował w przyszłym sezonie (sprawy osobiste), ale wolałbym jakby teren był. Wg mnie nowych zawodników powinno zachęcać się uproszczeniem procedur, zmniejszeniem kosztów.

Dodatkowo nie mamy mega trudnych odcinków off - ja, mega kaleka, jakoś je przejeżdżam i nie wywalam się zbyt często.

Ci co będą mieli chęć spróbować również sobie z nimi poradzą.

To co ja bym zmienił, to jednak dwa wyścigi, możliwość startu bez licencji, egzamin jednorazowy upoważniający do startów w danym sezonie.

Levis ale co ty chcesz jeszcze uproscic? Jakie koszty ciac?? Start w zawodach kosztuje tyle co wyjscie do kina z kolacja dla dwojga.

Byliśmy na zawodach u sąsiadów i tam:

Zapłaciliśmy całe 30E, żadnych dodatkowych kosztów,badań, zabawy z licencjami, automobilklubami, upierdliwego sprawdzania moto, nawet świateł nie musiałem demontować, zabezpieczać korków, zmienić płyny chłodniczego.  Można było wjechać z ulicy- w dosłownym znaczeniu tego słowa.

maniek-rr312 napisał/a:

A ja mysle ze jest sporo osob ktore przyjada na zawody polatac jak nie bedzie terenu. Mysle ze nawet kilka osob z pp przejdzie do klasy street.

Chyba nie chodzi nam o to, żeby w PP zmniejszyć popularność.

Street jako dodatkowa klasa super sprawa. U sąsiadów kilka osób jechało ich PP i streeta.

Pozdrawiam,
Piotrek

14

Odp: Klasa amator sezon 2016

Franz napisał/a:
trawer napisał/a:

Jak już macie co kolwiek zmieniać z Panem Molikiem to zróbcie klase młodzik do lat 16-stu i to jest przyszłość Supermoto w Polsce, a nie zmieniać to co funcjonuje i wymyślać durne klasy. Sorki za słowa. Podkreślam że klasa młodzik (junior) też z terenem i z doświadczenia Wam napiszę, że chłopcy, dziewczynki 4 letnie spokojnie przejeżdżają teren zrobiony pod SM.

klasa młodzik to bardzo dobry pomysł, frekfencja nie będzie powalająca na początku ale jestem pewien ze w ciągu 2-3 lat będzie koło 15stu zawodników z których przynajmniej jeden lub dwóch będzie następnym Pawełkiem Leskovem czy innym Żuralem ;-)

Patrząc na to jak "dzieci" jechały na zawodach w Mysiadle (frekwencja w MX85 była spooora, w najniższej klasie 50? też niczego sobie-6czy 8 dzieci) to spokojnie w terenie objechały by nie jednego zawodnika z PP ;)

Pozdrawiam,
Piotrek

15

Odp: Klasa amator sezon 2016

Ja jestem za street i znam  kilka osób które też chciałyby w takiej formule startować.