16

Odp: Klasa amator sezon 2016

tak sobie myslę jako obserwator, że amatorzy mieli by problem z przyczeponością na zabrudzonym asflacie po MP i PP. W toruniu wyjazd z terenu wypada akurat na zawrotce na asfalcie.. w Koszalinie też na szybkim zakręcie. Obserwując zawody najwięcej akcji i wyprzedzeń dzieje się własnie w terenie. Bez terenu będzie to wyglądać jak kolejna pojeżdżawka w dzień treningowy.
Zostawcie teren :(

SMR 570 '01 ---> YZF 450 '07

17

Odp: Klasa amator sezon 2016

Latałem 2 rundy klasy STREET na Łotwie, fajnie ale bez terenu fajerwerków nie ma (inna sprawa że teren na Łotwie by Amatorów z Polski zamęczył :P ). Myślę że obecnie klasa Amator w stosunku do PP traci najwięcej właśnie w terenie i tutaj trzeba się rozwijać. Klasa STREET jako oddzielna spoko bo zabawa przednia, ale jako zastępstwo klasy Amator już niezbyt bo i nie przygotuje tak do PP. Takie moje zdanie.

DR 650SE/SM - na torowej emeryturze,
RMZ 450 SMR - może będzie  szybsza ; -)

18

Odp: Klasa amator sezon 2016

levis napisał/a:
maniek-rr312 napisał/a:
levis napisał/a:

nie wiem czy będę startował w przyszłym sezonie (sprawy osobiste), ale wolałbym jakby teren był. Wg mnie nowych zawodników powinno zachęcać się uproszczeniem procedur, zmniejszeniem kosztów.

Dodatkowo nie mamy mega trudnych odcinków off - ja, mega kaleka, jakoś je przejeżdżam i nie wywalam się zbyt często.

Ci co będą mieli chęć spróbować również sobie z nimi poradzą.

To co ja bym zmienił, to jednak dwa wyścigi, możliwość startu bez licencji, egzamin jednorazowy upoważniający do startów w danym sezonie.

Levis ale co ty chcesz jeszcze uproscic? Jakie koszty ciac?? Start w zawodach kosztuje tyle co wyjscie do kina z kolacja dla dwojga.

no właśnie, dla niektórych 150 zeta to sporo i wybiorą wyjście do kina z kolacją. Do tego płaci się te 150 zeta za tak naprawdę godzinę jazdy...

Z takim podejściem to faktycznie lepiej niech idą do kina bo nić z nich tak nie będzie – bez urazy

https://www.facebook.com/tsunamiagataipiotr?ref=hl
# 86 Wuju - Tsunami SM

19

Odp: Klasa amator sezon 2016

Klasa Młodzik po podstawa dla rozwoju SM jeżeli ktoś patrzy przyszłościowo.
W Czechach działa, W Austrii działa. Tam  latają chłopaki po 17 lat i to szybciej niż większość naszych zawodników MP i nie wzięło się to z niczego. Wszyscy zaczynali w klasach młodzik czy to MX czy SM. Dlatego trzeba w pierwszej kolejności wprowadzić klasę Młodzik a nie jakieś wyścigi płaskie myśląc poważnie o SM.
Klasa Amator według mnie też powinna być punktowana.
PS. Nie wspomnę o klasie Weteran +35 która w PL by miała wzięcie.

https://www.facebook.com/tsunamiagataipiotr?ref=hl
# 86 Wuju - Tsunami SM

20 Ostatnio edytowany przez maniek-rr312 (2015-10-13 09:49:36)

Odp: Klasa amator sezon 2016

Panowie to byla tylko propozycja. Widzac wasze podejscie odechciewa sie wszystkiego. Zycze milego przyszlego sezonu i scigania sie w 5 osob w klasie amator.
P.s. Ta klasa miala byc przedsionkiem scigania i tak na prawde wszyscy z sezonu 2015 powinni isc przykladem Agaty do PP a nie slimaczyc sie w amatorach.

Jesli chodzi o mlodzikow z tego co wiem sa organizowane zawody pit bikow wiec tam moga stawiac pierwsze kroki. Jezeli bedzie klasa mlodzik przy pp i mp to ilu wystartuje mlodych?? Trawera syn i crayzego.

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

21

Odp: Klasa amator sezon 2016

A co to jest supermoto? To inne klasy też sam "SREET" porobić, zaraz poprzyjeżdżają na nakedach ścigach może jeszcze, tak opłata oraz wymogi moto mogą być niższe to też zniechęca niektórych (jak mally pisał, ma się moto drogowe zmiana płynu na wodę, odkręca blachę stopkę, i jedzie), a młodzik czy też dziecięca to ciekawy osobny temat, jakby się rozeszły wieści może by było trochę chętnych

WARSZAWSKI TERROR KAPUTT !  / Yamaha WyjątkowaRzeźba

22

Odp: Klasa amator sezon 2016

Ale w amatorach moze jezdzic z lampami itd. A zmiana plynu na wode to raczej nie problem finansowy. Prosze nie mowcie ze 150 zl odstrasza ludzi od scigania bo to jest smieszna wymowka. Idac na gokarty ze znajomymi tyle sie placi

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

23 Ostatnio edytowany przez karol128 (2015-10-13 10:04:54)

Odp: Klasa amator sezon 2016

No ale będzie wtedy i teren i sama szosa. Chcesz teren idziesz do pp, nie chcesz idziesz do street - to chyba lepiej jak teraz. Czasy z amatorów i tak są lepsze niż ogona PP a ściganie się w kilka osób szału nie robi.

W juniorach nie będzie frekwencji - to nie mx.
A i koszt startu z trenigami to nie 150 a koło 600 zł oszczędzając na wszystkim.

24

Odp: Klasa amator sezon 2016

Podsumuję to z mojego punktu widzenia:

- 150 zeta - wg mnie za dużo za : trening wolny, 2 treningi kwalifikacyjne i wyścig (co daje łącznie około godziny jazdy)
- jeden wyścig to za mało - powinny być dwa, tak jak jest to w PP - wtedy te 150 zeta byoby uzasadnione.
- punktacja również powinna być przyznawana
- w amatorach zakazałbym stosowania slicków i kocy - w celu wyrównania szans, mimo, że sam takie posiadam...

klasa street - to nie ma sensu - tylko rozbije klasę amator

klasa junior - jak najbardziej OK, wg mnie tu jest przyszłość.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

25 Ostatnio edytowany przez toro (2015-10-13 10:43:40)

Odp: Klasa amator sezon 2016

Zdecydowane TAK dla klasy junior.

Niech nawet w pierwszych latach bedzie 3-5 zawodników,ale beda zdobywali doświadczenie i sądzę z czasem temat sie napompuje jak w przypadku gokartów na polskiej scenie wyscigów motorowych.

nto

26

Odp: Klasa amator sezon 2016

Maniuś na Pitbikach to niech sobie jeżdżą starsi panowie dla zabawy po krytych torach kartingowych, My mamy stworzyć młodym chłopcom, dziewczynkom mozliwość rozwoju w SM i to w tej samej atmosferze i terminach co PP MP bo oni z nas biorą przykład i mają swoich idoli, trenerów, widzą to wszystko razem jak działa. Wzorem dla mnie są Czechy gdzie za cały sezon na Remka wydałem 0,00 korony wpisowego, gdzie z chłopaka cichego i brakiem motywacji stał się dzieciak który już ma małą wizję jak to będzie w jego przyszłości wyglądać, gdzie może podać rękę Kejmarowi, Trawiczkowi czy też Erikowi, gdzie widzi że Mistrz Polski dostaje w tyłek w klasie S1 i nie załamuje się. To muszą widzieć dzieciaki. Zapewniam że nie tylko moi synowie będą jeżdzić w klasie młodzik i Crazego ale napewno kilku jeszcze się znajdzie :) i będzie lepiej obstawiona klasa niż klasa amator, już nie wspomne ile kibiców ściągnie oraz może media. Więc naprawdę nie twórzmy jakiś stworów i wymyślinych klas tylko idźmy w kierunku młodych.

Husqvarna FS 450 nr 99, CRF250R nr 999

27

Odp: Klasa amator sezon 2016

maniek-rr312 napisał/a:

. Jezeli bedzie klasa mlodzik przy pp i mp to ilu wystartuje mlodych?? Trawera syn i crayzego.

...i Twoja córka. Pudło ogarnięte.
Na rundzie mxowej MML było sporo dzieciaków na 50kach. Może nie jest to pomysł na 2016 (niska frekwencja), ale na kolejne lata mógłby być.
Ale można by pogadać o jakimś wyścigu na jakiejś rundzie aby dopuścili pokazowo dzieciaczki i zobaczyć jaka frekwencja, a potem wyciągnąć wnioski na 2016.

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

28

Odp: Klasa amator sezon 2016

maniek-rr312 napisał/a:
levis napisał/a:

nie wiem czy będę startował w przyszłym sezonie (sprawy osobiste), ale wolałbym jakby teren był. Wg mnie nowych zawodników powinno zachęcać się uproszczeniem procedur, zmniejszeniem kosztów.

Dodatkowo nie mamy mega trudnych odcinków off - ja, mega kaleka, jakoś je przejeżdżam i nie wywalam się zbyt często.

Ci co będą mieli chęć spróbować również sobie z nimi poradzą.

To co ja bym zmienił, to jednak dwa wyścigi, możliwość startu bez licencji, egzamin jednorazowy upoważniający do startów w danym sezonie.

Levis ale co ty chcesz jeszcze uproscic? Jakie koszty ciac?? Start w zawodach kosztuje tyle co wyjscie do kina z kolacja dla dwojga.


Kolacja w MC Donalds...

# 545
TM  Racing 450
Kawasaki KX250F

29

Odp: Klasa amator sezon 2016

maniek-rr312 napisał/a:

Panowie to byla tylko propozycja. Widzac wasze podejscie odechciewa sie wszystkiego. Zycze milego przyszlego sezonu i scigania sie w 5 osob w klasie amator.
P.s. Ta klasa miala byc przedsionkiem scigania i tak na prawde wszyscy z sezonu 2015 powinni isc przykladem Agaty do PP a nie slimaczyc sie w amatorach.

Jesli chodzi o mlodzikow z tego co wiem sa organizowane zawody pit bikow wiec tam moga stawiac pierwsze kroki. Jezeli bedzie klasa mlodzik przy pp i mp to ilu wystartuje mlodych?? Trawera syn i crayzego.

Maniek dałeś propozycję - dyskutujemy, zmiana klasy amator na strett - NIE JEST DOBRYM POMYSŁEM i tutaj widać większość głosów - i nie ma co tu się obrażać.  Jak ktoś chce sam strett to wali piątkowe treningi.

Sam Jacek w rok temu w Toruniu jak z nim rozmawiałem powiedział, klasy nie zamykamy dajmy się jej rozwijać i tak dla potwierdzenia, zeszłorocznej słabszej frekwencji tak to wyglądało w bieżącym sezonie.

Runda I Bydgoszcz -  14 zawodników/czek ( Miedess przechodzi po tej rundzie do PP i jak widać bije ostro w czołówce)
Runda II Toruń - 9 zawodników/czek
Runda III Koszalin - 11 zawodników/czek
Runda IV Koszalin - 4 zawodników/czek (zapewne tylko i wyłącznie nie jechali pozostali z dnia pierwszego bo nie mogli wystartować po pierwszej rundzie nie wyrabiając licencji, drobny ukłon ze strony organizatora i było by 11 )
Runda V Bydgoszcz - 10 zawodników/czek (Agata i Wasik polecieli już w PP)

Część Amatorów planuje przejście do PP pozostali mogą być jeszcze nie gotowi i tutaj nie ma co się dziwić bo decyzje muszą być świadome.

Teraz z innej strony patrząc, o której zapominacie - wbijmy wszystkich z amatorów (26 osób) do Pucharu w którym łącznie pojawiło się 47 osób - jak to widzicie!? Już teraz w PP jest ciasno tory są małe i tworzą się sytuacje średnio bezpieczne (wiem to motorsport i tutaj nie ma ziewania oraz miękkiej gry), ale nie poprawisz frekwencji i popularności kiedy tor ma homologacje na 30-34 rajderów de facto łącząc klasę (bo likwidacja terenu w amatorach to sprawi), kiedy załóżmy z połączonych klas 10 osób jedzie do domu po treningu wolnym i dwóch kwali - bo się nie zakwalifikowali, a zapłacili za start...... zwrotu nie będzie (po prostu są za wolni).
Z pewnością zachęci ich to do przyjazdu na następną rundę i kolejne starty...

jedyne zmiany jakie bym dodał to
- liczenie punktów
- dodanie drugiego wyścigu nie zwiększając wpisowego
- młodziki jak Crazy pisał testowo przy okazji jakiejś rundy można zbadać temat

100% koncentracji = 100% satysfakcji - moje małe enduroooo - #997 rejsing
O nas http://www.youtube.com/watch?v=z5LUptOcE_o&feature=youtu.be
Part 1  http://www.youtube.com/watch?v=l-6jEjyYJpg
Part 2  http://www.youtube.com/watch?v=PWdubyCHfnQ

30 Ostatnio edytowany przez karol128 (2015-10-13 18:05:43)

Odp: Klasa amator sezon 2016

No ale jak będzie street to pewnie i część ludzi z pucharu tam przejdzie. Poza tym wg. mnie jest to dobry pomysł a ta większość głosów to bodajże trzy (wliczam osoby ew. zainteresowane startem).

ew. możnaby dodać taką klasę jako dodatkową i nie traktować jej jako stricte amatorską.