46 Ostatnio edytowany przez maniek-rr312 (2015-10-14 10:04:25)

Odp: Klasa amator sezon 2016

Panowie z mojej strony lubię konkrety a nie biadolenie na forum. Jak ktos ma sensowne propozycje niech pisze na mail do Jacka Molika jacek.molik@motomolik.pl

Sporo jest na forum kozakow ktorzy przescigaja sie w pomyslach lecz w gronie forum a jak przychodzi do oficjalnej propozycji to jakos milkna.
Macie teraz szanse pokazania w ktorej grupie jestescie :))
P.S. Znajac Jacka na bank kazda propozycja bedzie rozawzona.

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

47

Odp: Klasa amator sezon 2016

Maniek, wspomnij Jackowi o wygospodarowaniu czasu na kilku minutowy wyścig pokazowy dla dzieciaków bez dolnego limitu wieku. Najlepiej na pierwszej rundzie a potem się zobaczy jak z frekwencją.

levis napisał/a:

.. Myślę, że to też ok, jeżeli chodzi o klasę amator.

z pozostałą częścią się zgadzam, z tym, że pierwszy start nie za free, tylko 50% normalnej opłaty w celu zachęcenia...

50%? Ale to jest obiad dla jednej osoby, czy tam kolacja... zależy co kto jada.

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

48

Odp: Klasa amator sezon 2016

maniek-rr312 napisał/a:

Panowie z mojej strony lubię konkrety a nie biadolenie na forum. Jak ktos ma sensowne propozycje niech pisze na mail do Jacka Molika jacek.molik@motomolik.pl

Sporo jest na forum kozakow ktorzy przescigaja sie w pomyslach lecz w gronie forum a jak przychodzi do oficjalnej propozycji to jakos milkna.
Macie teraz szanse pokazania w ktorej grupie jestescie :))
P.S. Znajac Jacka na bank kazda propozycja bedzie rozawzona.

tak jak Maniek pisze można pisać do Jacka i na pewno każdego maile z propozycjami  przeczyta i rozważy aby było dobrze dla ogółu.

https://www.facebook.com/tsunamiagataipiotr?ref=hl
# 86 Wuju - Tsunami SM

49

Odp: Klasa amator sezon 2016

15 osób wyśle emaila, z powielającymi się pomysłami, a Pan Molik otworzy excela, zrobi tabelkę podsumuje i wystosuje nowe zasady ????

Właśnie po to jest ten temat, żeby ustalić wspólnie o jakie zmiany nam chodzi i jak już się dogadamy, to wtedy wystosować odpowiedniego maila...

Podsumujmy pomysły, które popiera chyba większość:

- 2 wyścigi w klasie amator lub obniżenie opłaty startowej do 100 złotych
- wprowadzenie punktacji - mobilizowania do dalszych startów
- kto za szybki podczas swojego pierwszego startu z automatu idzie od następnej rundy do PP ( ustalić pułap % )
- tylko osoby osiągające ustalony pułap % w przyszłym sezonie idą do PP reszta nadal ma prawo startować w klasie Amator
- w przyszłym sezonie zorganizować wyścigi klasy junior bez konkretnych limitów sprzętowych w celu sprawdzenia zainteresowania i przyszłościowego rozwoju SM w Polsce

Inne zmiany, gdzie trzeba się ugadać:

- wprowadzenie klasy street - część osób chce, inna część uważa, że rozbije to klasę amator...
- wprowadzenie pierwszego startu w amatorach za free lub 50% zniżki (do ustalenia)
- wprowadzenie klasy weteran - tutaj szczegóły mógłby podać Wuju
- ustalenie czy używanie slicków i kocy jest ok i powinno występować w klasie amator

dodawajcie swoje pomysły/opinie.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

50 Ostatnio edytowany przez karol128 (2015-10-14 13:30:25)

Odp: Klasa amator sezon 2016

Żadnych wjazdów za free nie będzie, nawet nie ma co dawać takich nierealnych pomysłów. PZM w życiu na to nie pójdzie.

51

Odp: Klasa amator sezon 2016

Widze ze watek zmienil troche temat i dyskutujemy ogolnie o zmianach na przyszly sezon. Po moim pierwszym sezonie sm zauwazylem dwie rzeczy do poprawy w regulaminie, a mianowicie:

1. Punkty "uczestnikow" liczone do klasyfikacji generalnej.

"Uczestnik" ktory startuje po raz pierwszy i wyrabia od razu po rundzie licencje powinien miec liczone punkty do klasyfikacji generalnej sezonu. Przy obecnych przepisach nowy zawodnik ktory chce jechac caly sezon jest pokrzywdzony i od razu skazany na nizsze miejsce w generalce. W tym sezonie w pierwszej rundzie PP wystartowalo az 7 gosci (w tym ja) ktorym "uciekly" punkty. Przy 5 rundach taka strata jest to nie do odrobienia.

2. Klasyfikacja indywidualna zawodow - W przypadku rownej ilosci punktow o miejscu decyduje lepsze miejsce w drugim wyscigu.

W tym sezonie w przypadku rownej ilosci punktow z dwoch wyscigow decydowal lepszy czas okrazenia w treningach kwalifikacyjnych. Moim zdaniem zabija to troche rywalizacje w drugim wyscigu. Wedlug mnie powinnismy zrobic to tak jak jest w motocrossie, czyli o wyzszym miejscu decyduje lepszy rezultat w drugim wyscigu.

Przyklad z rundy w Toruniu.
W pierwszym wyscigu PP dojechalem 2 przed Albertem Idzikiem, ktory byl 3.
W drugim wyscigu z kolei bylem 3 a Albert 2.
Zrownalismy sie punktami: Ja 22 + 20 = 42, Albert 20+22=42
Jako ze ja mialem lepszy czas z kwalifikacji (2 czas, Albert byl 3) ku mojemu zdziwieniu to ja stanalem na 2 stopniu podium. To samo bylo w pierwszej rundzie gdzie zrownalismy sie punktami z Franzem, takze takie sytuacje zdarzaja sie stosunkowo czesto.

Obecny przepis pozwala nam na "kalkulacje" podczas drugiego wyscigu - czy jest sens podjejmowac ryzyko i wyprzedzac zawodnika przed soba, czy tez jechac sobie spokojnie za nim :) Wprowadzenie tego przepisu spowoduje ze 2 wyscig bedzie duzo bardziej zaciety.

#769
https://www.facebook.com/SUMOsupermotoTEAM/
Było: DERBI SENDA 50 '00 < EXC 125 '03 < HM CRE 250 2t '06 < KXF 250 '06 < YZ 125 '06 < CRF 250 '10 < YZ250F '09 < YZ250F '08 < EXC 525 SM '05
Jest: CR 250 2000, KX 125 1987 :)

52 Ostatnio edytowany przez muszykin99 (2015-10-14 14:57:30)

Odp: Klasa amator sezon 2016

Jeszcze jeden pomysl co do posta Hermesa - Mozemy wprowadzic taki zapis ze w przypadku niezakwalifikowania sie (z powodu duzej ilosci zawodnikow) do klasy C2 PP zawodnik z automatu ma prawo startu w klasie nizej - Amator. Wtedy nie bedzie sytuacji ze ktos kto sprobuje swoich sil w C2 PP pojedzie do domu po treningu dowolnym i dwoch kwalifikacyjnych. Dodatkowo klasa C2 zrobi sie bardziej popularna i wyrownana.


1. 2 wyścigi w klasie amator lub obniżenie opłaty startowej do 100 złotych
Dwa wyscigi - TAK, na obnizenie kosztow raczej nie licze :)

2. wprowadzenie punktacji - mobilizowania do dalszych startów
TAK

3. kto za szybki podczas swojego pierwszego startu z automatu idzie od następnej rundy do PP ( ustalić pułap % )
TAK

4. tylko osoby osiągające ustalony pułap % w przyszłym sezonie idą do PP reszta nadal ma prawo startować w klasie Amator
JEST MI TO OBOJETNE

5. w przyszłym sezonie zorganizować wyścigi klasy junior bez konkretnych limitów sprzętowych w celu sprawdzenia
zainteresowania i przyszłościowego rozwoju SM w Polsce
ZDECYDOWANIE NA TAK

6. wprowadzenie klasy street - część osób chce, inna część uważa, że rozbije to klasę amator...
NIE - Zmniejszy to frekwencje w klasie Amator. Uwazam ze wszyscy powinni sie uczyc jazdy z terenem.

7. wprowadzenie pierwszego startu w amatorach za free lub 50% zniżki (do ustalenia)
To nie przejdzie :)

8. wprowadzenie klasy weteran - tutaj szczegóły mógłby podać Wuju
TAK ale tylko w przypadku ze bedzie frekwencja.

9. ustalenie czy używanie slicków i kocy jest ok i powinno występować w klasie amator
NIE - To jest jedyne i racjonalne obciecie kosztow w klasie Amator.

10. punkty "uczestnikow" liczone do klasyfikacji generalnej
TAK

11. klasyfikacja indywidualna zawodow - W przypadku rownej ilosci punktow o miejscu decyduje lepsze miejsce w drugim wyscigu.
TAK

12. zawodnik z klasy C2 ktory nie zakwalifikuje sie do zawodow z powodu za duzej ilosci zawodnikow ma prawo startu w klasie Amator.
TAK

#769
https://www.facebook.com/SUMOsupermotoTEAM/
Było: DERBI SENDA 50 '00 < EXC 125 '03 < HM CRE 250 2t '06 < KXF 250 '06 < YZ 125 '06 < CRF 250 '10 < YZ250F '09 < YZ250F '08 < EXC 525 SM '05
Jest: CR 250 2000, KX 125 1987 :)

53

Odp: Klasa amator sezon 2016

muszykin99 napisał/a:

9. ustalenie czy używanie slicków i kocy jest ok i powinno występować w klasie amator
NIE - To jest jedyne i racjonalne obciecie kosztow w

...

12. zawodnik z klasy C2 ktory nie zakwalifikuje sie do zawodow z powodu za duzej ilosci zawodnikow ma prawo startu w klasie Amator.
TAK

Czyli zawodnik z C2, który nie zakwalifikuje się do wyścigu musi szybko zmieniać opony na drogowe i zdjąć koce... ? :)

#66

54 Ostatnio edytowany przez muszykin99 (2015-10-14 15:32:15)

Odp: Klasa amator sezon 2016

bomber napisał/a:
muszykin99 napisał/a:

9. ustalenie czy używanie slicków i kocy jest ok i powinno występować w klasie amator
NIE - To jest jedyne i racjonalne obciecie kosztow w

...

12. zawodnik z klasy C2 ktory nie zakwalifikuje sie do zawodow z powodu za duzej ilosci zawodnikow ma prawo startu w klasie Amator.
TAK

Czyli zawodnik z C2, który nie zakwalifikuje się do wyścigu musi szybko zmieniać opony na drogowe i zdjąć koce... ? :)


Haha faktycznie, tego nie przewidzialem :) Tak czy siak uwazam ze jesli chcecie ciac koszty to brak kocy i slickow jest najlepszym rozwiazaniem.
Wpisowego raczej sie nie obnizy bo organizacja zawodow to bardzo duzy wydatek - karetka, wynajecie toru, osoby funkcyjne, nagrody itp.
No chyba ze na kazdej rundzie byloby po 50 zawodnikow w kazdej z klas :)

#769
https://www.facebook.com/SUMOsupermotoTEAM/
Było: DERBI SENDA 50 '00 < EXC 125 '03 < HM CRE 250 2t '06 < KXF 250 '06 < YZ 125 '06 < CRF 250 '10 < YZ250F '09 < YZ250F '08 < EXC 525 SM '05
Jest: CR 250 2000, KX 125 1987 :)

55

Odp: Klasa amator sezon 2016

bomber napisał/a:
muszykin99 napisał/a:

9. ustalenie czy używanie slicków i kocy jest ok i powinno występować w klasie amator
NIE - To jest jedyne i racjonalne obciecie kosztow w

...

12. zawodnik z klasy C2 ktory nie zakwalifikuje sie do zawodow z powodu za duzej ilosci zawodnikow ma prawo startu w klasie Amator.
TAK

Czyli zawodnik z C2, który nie zakwalifikuje się do wyścigu musi szybko zmieniać opony na drogowe i zdjąć koce... ? :)

Chwile po tym ja zmieni kolory numerów startowych :)

Opony jak dla mnie powinny być dowolne. Jak ktoś jeździ słabo to slik mu nie pomoże ;)

Pozdrawiam,
Piotrek

56

Odp: Klasa amator sezon 2016

muszykin99 napisał/a:
bomber napisał/a:
muszykin99 napisał/a:

9. ustalenie czy używanie slicków i kocy jest ok i powinno występować w klasie amator
NIE - To jest jedyne i racjonalne obciecie kosztow w

...

12. zawodnik z klasy C2 ktory nie zakwalifikuje sie do zawodow z powodu za duzej ilosci zawodnikow ma prawo startu w klasie Amator.
TAK

Czyli zawodnik z C2, który nie zakwalifikuje się do wyścigu musi szybko zmieniać opony na drogowe i zdjąć koce... ? :)


Haha faktycznie, tego nie przewidzialem :) Tak czy siak uwazam ze jesli chcecie ciac koszty to brak kocy i slickow jest najlepszym rozwiazaniem.
Wpisowego raczej sie nie obnizy bo organizacja zawodow to bardzo duzy wydatek - karetka, wynajecie toru, osoby funkcyjne, nagrody itp.
No chyba ze na kazdej rundzie byloby po 50 zawodnikow w kazdej z klas :)

W pierwszym sezonie klasy amator byl zapis o zakazie kocy i jezdzie na oponach z homologacja. Wiekszosc chciala zmian na to co jest teraz.

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

57

Odp: Klasa amator sezon 2016

wynikało to pewnie z tego, że mimo zakazu część osób jeździła na slickach...

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

58

Odp: Klasa amator sezon 2016

levis napisał/a:

wynikało to pewnie z tego, że mimo zakazu część osób jeździła na slickach...

Pretensje do kolegow z klasy za podejscie fair play !!

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

59

Odp: Klasa amator sezon 2016

akurat opony mi obojętne - mam jedne i drugie, koce też mam. Nie chcę, żeby ktoś się czuł po prostu poszkodowany, że w amatorach jeżdżę na "profesjonalnym" sprzęcie, a miała to być grupa początkująca...

prawda jest taka jak pisze Mały - i bez kocy i slicków lepsze osoby objadą tych z kocami i slickami...

osobiście lepiej mi się jeździ na slickach, ale nie ma to odzwierciedlenia w czasie okrążenia...

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

60

Odp: Klasa amator sezon 2016

muszykin99 napisał/a:

Wpisowego raczej sie nie obnizy bo organizacja zawodow to bardzo duzy wydatek - karetka, wynajecie toru, osoby funkcyjne, nagrody itp.

Prąd, prysznice, toalety...
Nie ma co narzekać na wysokość wpisowego.

maniek-rr312 napisał/a:

Wiekszosc chciala zmian na to co jest teraz.

Teraz jest bardzo dobrze :)

#66