61

Odp: Ogrzewanie domu

Jestem spamerem spicy@poczta.fm

62

Odp: Ogrzewanie domu

Ogrzewanie gazowe to ciekawe zagadnienie. Ja się zastanawiam czy na przykład dla moich rodziców nie byłoby to korzystne rozwiązanie. Mają mieszkanie o powierzchni 68m2. nie mają już siły aby nosić węgiel i drewno z piwnicy a ja wiadomo nie zawsze mam czas i możliwości. Teraz zastanawiamy się z rodzicami czy byłoby dla nich odpowiednie ogrzewanie gazowe. Szukaliśmy term - jednak ja się nie znam na tym za bardzo. Szukamy termy, która grzałaby zarówno wodę jak i mieszkanie Jednak może ktoś z was miał do czynienia z takim sprzętem? Nie wiem co mam doradzić rodzicom, a do sklepu wolałbym iść z jakimiś informacjami, bo wiadomo że jak zobaczą źółtodzioba będą próbować oskubać.

63

Odp: Ogrzewanie domu

nie no, grzanie domu termą to przesada :)

podłącz gaz, piec dwufunkcyjny zamknięty i będzie ok.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

64

Odp: Ogrzewanie domu

15 grudnia wracam na chatę to Ci odpiszę ze szczegółami, bo akurat u mnie w domu była identyczna sytuacja. Teraz jest instalacja piec gazowy + piec na węgiel. Piec gazowy grzeje zarówno kaloryfery jak i wodę, jest też czujnik temperatury w przedpokoju. Koszt pieca + instalacja (rurki, sterownik, pierdy) wyniósł z tego co pamiętam ok 9k.

EXC 525 in progress

65

Odp: Ogrzewanie domu

Levis a nie lepiej śmieciucha zapodać ? , mam osobiście taki , ogrzewam dom ok 240 m  pale węglem/drzewem i wiem że jest o niebo taniej . Przyłącza do gazu również mam ale z pieca gazowego zrezygnowałem bo wiem że w sezonie grzewczym rachunki ok 600-700 zł to minimum .

CRF450R SM

66

Odp: Ogrzewanie domu

Ja wiem, że na węgiel/drewno wychodzi taniej.

Docelowo w moim domku mam mieć kominek z płaszczem wodnym, żeby przy -20 nie musieć kotłować gazem :)

w ogóle czeka mnie kupę roboty - nie wiem skąd weźmę na to wszystko hajs i czas :)

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

67

Odp: Ogrzewanie domu

Podziwiam wszystkich, którzy mają ogrzewanie na paliwo stałe. Średniowiecze w 21 wieku.

pozdrawiam, samson
www.farmapomyslow.pl

68

Odp: Ogrzewanie domu

Dokładnie ja mam tak jak Levis piszę, kominek + centralne z gazem i to wystarcza;)

69 Ostatnio edytowany przez sepo (2016-12-08 20:42:22)

Odp: Ogrzewanie domu

Ma ktoś z Was pompę ciepła?  Wiem, że koszta montażu dużo wyższe ale jeśli potem ma być sporo taniej to jestem wstanie sielę na to skusić. Węgiel i inne śmieciuchy odpadają bo plan zagospodarowania przestrzeni zabrania.
W czerwcu ruszam z budową ale chce już coś wybrać.

70

Odp: Ogrzewanie domu

Zwrot z inwestycji w pompę ciepła jest identyczny jak jej żywotność.

pozdrawiam, samson
www.farmapomyslow.pl

71

Odp: Ogrzewanie domu

Moim zdaniem temat całkowicie nie opłacalny .

CRF450R SM

72

Odp: Ogrzewanie domu

lukash napisał/a:

Ma ktoś z Was pompę ciepła?  Wiem, że koszta montażu dużo wyższe ale jeśli potem ma być sporo taniej to jestem wstanie sielę na to skusić. Węgiel i inne śmieciuchy odpadają bo plan zagospodarowania przestrzeni zabrania.
W czerwcu ruszam z budową ale chce już coś wybrać.

Pomp ciepła jest wiele.
powietrze, woda, grunt

jedne są lepsze inne gorsze, jednak najważniejsze jest to, że trzeba mieć warunki do ich zastosowania. wpierw się dowiedz czy możesz coś takiego mieć a później myśl czy to się opłaca.
nie które pompy mogą być jako jedyne źródło ciepła inne nie.
najgorzej wypada powietrze-powietrze
najlepiej woda-woda

ja ogólnie gdybym miał się zdecydować na ogrzewanie uzależnione tylko od prądu to obowiązkowo z awaryjnym agregatem prądotwórczym

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

73

Odp: Ogrzewanie domu

hacker33 napisał/a:

ja ogólnie gdybym miał się zdecydować na ogrzewanie uzależnione tylko od prądu to obowiązkowo z awaryjnym agregatem prądotwórczym

tylko piec kaflowy i piecokuchnia nie wymagają prądu. Każdy inny piec jest sterowany prądem, a już na pewno woda jest popychana przez elektryczne pompki

rmz 250
gas gas txt 250

74

Odp: Ogrzewanie domu

Tylko do popychania zwykłej pompki obiegowej wystarczy UPS.
A do zasilania pompy ciepła już agregat.
Różnica w cenie dość spora.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

75

Odp: Ogrzewanie domu

Jeśli piec znajduje się poniżej odpływu z kaloryfera można palić bez pompki. Wiadomo z pompką lepiej, ale bez, w takim przypadku też się da.