46

Odp: Ogrzewanie domu

Do mnie przemawiają liczby i argumenty, a pisanie że Zenek z Żabokiczek ma taką instalacje, jest mu ciepło, i przez 10 lat 3 razy mu się zwróci nie do wszystkich trafia, argumentujesz jak typowy handlowiec, czyli mówisz że jest lepsze i tyle, porównując do oleju opałowego w tej chwili chyba wszystko się bardziej opłaci ^^

Yamaha WR 250F - chyba się starzeje.
Husaberg TE 250
Husaberg FS 570 sztos
EXC 525 mianowicie, dość dobry. LC4 640 badziewie, do badziewia.

47

Odp: Ogrzewanie domu

powiem tak jak będe u znajomego zrobie zdjęcie i wam podeslę żebyście sie przekonali :) ja bardziej sie tym zajmuje hobbistycznie takze o , na codzien jestem kierownikiem logistyki takze jesli potrzebujecie transportu walic do mnie  ;D  odpowiem na wszystko i popre to liczbami :P

drz y/sm 434

48

Odp: Ogrzewanie domu

mnie tylko ciekawi jedno.

Dlaczego dla domku o powierzchni 100-120m, polecany jest kocioł gazowy o mocy 12-16kw, a piec 3kw zasilany PV ma dać radę ? :-)

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

49

Odp: Ogrzewanie domu

to ja juz odpowiadam , byłes w wojsku  ? wiesz jak sie gotuje wode za pomocą zyletki ?

drz y/sm 434

50

Odp: Ogrzewanie domu

wiesz - kubek z wodą to może zagotujesz, ale wanny już nie. Tutaj widzę ten sam problem - moc dostarczana z fotoczegoś tam z dachu będzie za mała, żeby utrzymać 80-120L zbiornik kondensacyjny w 40 stopniach + ogrzewanie podłogowe 60 stopni lub więcej...

i ponawiam pytanie - co w nocy ?

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

51

Odp: Ogrzewanie domu

levis napisał/a:

wiesz - kubek z wodą to może zagotujesz, ale wanny już nie. Tutaj widzę ten sam problem - moc dostarczana z fotoczegoś tam z dachu będzie za mała, żeby utrzymać 80-120L zbiornik kondensacyjny w 40 stopniach + ogrzewanie podłogowe 60 stopni lub więcej...

i ponawiam pytanie - co w nocy ?

Licznik prądu jest dwukierunkowy, cały wytworzony prąd wysyłasz (cały czas jak jest jasno przez cały rok) do sieci i jest liczone ile, sprzęty domowe zasilasz normalnie z gniazdka i liczą za pobór wg licznika. Pewnie się jakoś bilansuje.

ps.
Na ogrzewanie podłogowe idzie 30-40 stopni

52 Ostatnio edytowany przez velkurczak (2015-12-03 15:38:31)

Odp: Ogrzewanie domu

Materka napisał/a:

Pewnie się jakoś bilansuje.

Jak sprzedajesz do sieci płacą Ci za kWh 0,36zł, jak kupujesz kWh kosztuje 0,71zł. To tak przykładowo z taryfy dla e. elektrycznej po cenie szczytowej. Zajebisty bilans (y)

Yamaha WR 250F - chyba się starzeje.
Husaberg TE 250
Husaberg FS 570 sztos
EXC 525 mianowicie, dość dobry. LC4 640 badziewie, do badziewia.

53

Odp: Ogrzewanie domu

velkurczak napisał/a:
Materka napisał/a:

Pewnie się jakoś bilansuje.

Jak sprzedajesz do sieci płacą Ci za kWh 0,36zł, jak kupujesz kWh kosztuje 0,71zł. To tak przykładowo z taryfy dla e. elektrycznej po cenie szczytowej. Zajebisty bilans (y)

Pewnie dlatego że to oni utrzymują sieć przesyłową

54

Odp: Ogrzewanie domu

z tego co rozmawialem z ludzmi od 1 stycznia jest zmiana przepisow i bedzie o wiele lepszy bilans. duzo osob czeka z instalacja do nowego roku.

Honda XR650R w jedynej słusznej wersji SM - SXV Forks, Magura caliper
Honda CRF150F
Honda CRF70F na małych brudasach
Honda CRF50F na maleńkich brudasach

55

Odp: Ogrzewanie domu

Nowe ceny są gwarantowane do czasu osiągnięcia mocy zainstalowanej 800MW, ciekawe ile to potrwa.

Yamaha WR 250F - chyba się starzeje.
Husaberg TE 250
Husaberg FS 570 sztos
EXC 525 mianowicie, dość dobry. LC4 640 badziewie, do badziewia.

56

Odp: Ogrzewanie domu

szczerze powiem, że poczytałem nieco o tych ogniwach. W związku z tym, że mój przyszły dach jest jeszcze pokryty papą, rozważę montaż paneli FV zamiast klasycznych dachówek. Ciekawe tylko co na to powie żona :P

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

57

Odp: Ogrzewanie domu

Może i jest to opłacalne, ale nieciekawe wygląda. Lepiej montować na polu lub ogrodzie - oczywiście w miejscu nasłonecznionym. Kokosów się na tym nie zbije.

58

Odp: Ogrzewanie domu

Jakiś czas temu zainwestowałem w powietrzną pompę ciepła, co prawda nie byłem przekonany jak to będzie wyglądać w rzeczywistości więc urządzenie podgrzewa tylko ciepłą wode.

Taka pompa jest bardziej wydajna od paneli gdyż działa nie zależnie od pory dnia, chodź zestaw pompa+kolektory jest praktycznie samowystarczalny oczywiście wszystko zalezy od wielkości kolektorów i powierzchni do ogrzania. Urządzenie włącza się tylko w taryfach nocnych i to wystarcza by cały czas woda miała temp. 50st.

Miesięczny koszt podgrzewania wody to ok 22-26 PLN, więc chyba nie wielki jak na 4osobową rodzinke.
Co do ogrzewania domku, jest to jeszcze nie mała inwestyccja ale już nie tak duża jak to miało się 2-4lata temu.

Two Worlds, One Bike

59

Odp: Ogrzewanie domu

@Jamcor
A mógłbyś napisać coś o kosztach inwestycji w pompę ciepła? Miesięczny koszt podgrzewania wody wyszedł Ci dość niski, tylko chciałbym wiedzieć przy jak dużych nakładach :D

PS
Rozumiem, że masz pompę ciepła powietrzną?

KTM 530 EXC

60

Odp: Ogrzewanie domu

Tak pompa ciepła powietrzna. Koszt takiej pompy wraz montażem to ok 7-9k, chyba że w gminie jest dotacja ;)

Two Worlds, One Bike