76 Ostatnio edytowany przez sepo (2016-12-09 21:17:07)

Odp: Ogrzewanie domu

Warunki do pompy są. O powierzchniowej nawet nie myślałem. W opcje wchodzi tylko gruntowa. Wyczytałem, ze dla domu 210 metrow potrzbuje 3 odwierty po 100 metrow i pompę 12kw. Teraz ponoć sa juz pompy inwerterowe ktore sa sa jeszcze bardziej oszczedne niz zwykle
Opcje ogrzewania mam tylko 2, gaz lub pompa. Wiec prad i tak jest potrzebny.
Najbardziej zalezy mi na realnych kosztach miesiecznych pradu w miesiacach zimowych.

77 Ostatnio edytowany przez tabul (2016-12-09 22:27:48)

Odp: Ogrzewanie domu

gaz nie jest taki drogi, nic innego bym nie brał bo komfort niesamowity, a koszty montażu niewielkie, nic nie musisz oprócz ustawienia temperatury ;)

78

Odp: Ogrzewanie domu

I przeglądów co rok, żeby nie było przykrych niespodzianek :)

Pozdrawiam,
Piotrek

79

Odp: Ogrzewanie domu

no to to sam ogarnę na szczęście, ale myślę że ile taki przegląd 100 ? a ogrzewanie i ciepła woda śmiga ;)

80

Odp: Ogrzewanie domu

Pompy inwerterowe to już były z 10 lat temu

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

81

Odp: Ogrzewanie domu

Należy zwrócić także uwagę na rekuperację. Np. wymiennik gruntowy jeśli chodzi o wentylację i rekuperator w kominie. Tymi drogami ucieka dużo ciepła.

82

Odp: Ogrzewanie domu

W poniedziałek wpada firma, ktora uszczelni mi dach pianka PU Crossin.
Potem będę szukał firmy, ktora wykona mi system rekuperacji.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

83

Odp: Ogrzewanie domu

200 mk razem parter i poddasze,wszędzie równa temperatura cały czas niezależnie od mrozów 23 st wewnątrz,piec Klimosz ekogroszek = 6 ton przez cały rok sezon grzewczy i latem ciepła woda.

Było MT-09,WR125X,jest MT-07-SP

84

Odp: Ogrzewanie domu

Hej. Jakby ktoś się budował to zarąbiście mega polecam użycie foli Alufox (na ściany i dach).
Zimą nie wypuszcza ciepła, latem jego nie wpuszcza. Użyłem tej foli przy budowie budynku firmowego (500m2).

Efekt jest taki, że mamy przeprojektowany system klimy, bo Panowie nie wierzyli, we właściwiścintej folii. 1 z 4 klimatyzatorów jest zupełnie niepotrzebny (mowa o największych upałach).
A zimą za ogrzewanie płacę o tylko 20% więcej niż 150m2 domu.

Rekuperator z wentylacją mechaniczną uważam, że też świetna sprawa, przede wszystkim ze względów zdrowotnych, bo non stop w pomieszczeniach mamy świeże powietrze.

KTM SMR 690 2008 + Leo Vince + K&N + mapa Akrapa

85

Odp: Ogrzewanie domu

ile może wynosić średnie roczne zapotrzebowanie na gaz w domku 120-150m2 (z dobrą izolacją terminczną) ? Założenie jest takie, że jest ogrzewanie podłogowe, piec dwufunkcyjny 21kw i kuchenka 4 palnikowa 6kw.

Wypełniam właśnie papiery i nie wiem ile jaką wartość wpisać...

z góry dzięki

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

86

Odp: Ogrzewanie domu

levis napisał/a:

ile może wynosić średnie roczne zapotrzebowanie na gaz w domku 120-150m2 (z dobrą izolacją terminczną) ? Założenie jest takie, że jest ogrzewanie podłogowe, piec dwufunkcyjny 21kw i kuchenka 4 palnikowa 6kw.

Wypełniam właśnie papiery i nie wiem ile jaką wartość wpisać...

z góry dzięki

Jest bardzo dużo czynników od których to zależy ale mogę podać swój przykład. Dom kostka z lat 70 ok. 120 m z piwnicą i zaizolowanym strychem. Ogólnie nieocieplony za wyjątkiem strychu. Piec jednofunkcyjny z podgrzewaniem ciepłej wody. Zużycie tej zimy to średnio 400 m3 gazu na miesiąc (ok 800 PLN) niech będzie przez 5 miesięcy. W sezonie letnim jeszcze nie wiem ale szacuje zużycie ok 40m3 na ciepłą wodę i gotowanie. Jeśli masz dobrą izolację to powinieneś zejść jakieś 30%  +- 10% na ogrzewaniu. Więc moja średnia bardzo lekko szacowana wychodzi około 2280 za rok (ale z tego co widzę w systemie to przez ostatnie 12 miesięcy zużyłem 2 536 m3). To powinno Ci dać jakiś rząd wielkości.

DRZ400 SM -> WR250X-> CR 250 R -> RMZ450 RR -> nicość

87

Odp: Ogrzewanie domu

no kolega mówił mi, że jak mam dobrze ocieploną chatę, to powinienem zmieścić się w 2000.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

88

Odp: Ogrzewanie domu

Ważne jaką chcecie mieć temperaturę .
Ja w trybie ogrzewania 20,5 a w oszczędzania 19 

ja mam 100 m2 - w miarę ocieplony - nie idealnie - 4 osoby -piec Junkers kondensat 21kw
w styczniu zużyłem 213m3 ( najmroźniejszy miesiąc póki co ) - 397 pln
W miesiącach bez ogrzewania np wrzesień - mam 25 m3 - ale my mało gotujemy ;)
Ja to mało doswiadczony jestem - gaz mam od sierpnia podłączony do domu.
Ale reasumując ja przeszedłem z ogrzewania węglowego + grzanie wody terma elektryczna na gaz - jak dla mnie to jest taniej gazem ( o wygodzie/czystości w domu itp  nie wspomnę) a  i za prąd płace 100 pln mniej miesięcznie :)

89

Odp: Ogrzewanie domu

213 m3 za styczeń? To mam chyba gdzieś dziurę w ścianie bo przy podobnych ustawieniach (20 i 19 stopni) zużyłem 470 m3. 

Levis spokojnie poniżej tych 2000 zejdziesz.

DRZ400 SM -> WR250X-> CR 250 R -> RMZ450 RR -> nicość

90

Odp: Ogrzewanie domu

no i zamierzam wrzucic 2000, bo lubię jak jest ciepło 22-23 stopnie.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450