61

Odp: Husaberg FS 550 Korbowód 2003r.

Ja u siebie wymieniłem simmering na nowy bo w starym zsunęła się sprężynka i działa bdb. Nic nie cieknie, jest sucho.
Mój simmering ma 7mm grubości jakby co. Dlatego też jest taka dziwne tulejka. Dzięki mniejszemu łożysku i stopniowanej tulejce wchodzi grubszy simmering.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

62

Odp: Husaberg FS 550 Korbowód 2003r.

Działa twój patent z łożyskiem i simeringiem?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

63 Ostatnio edytowany przez bandzior020 (2015-06-07 21:46:25)

Odp: Husaberg FS 550 Korbowód 2003r.

Chyba działa, nic nie cieknie przez dziurkę przy pompie, wydaje mi się ze jest ok, natomiast jeśli chodzi o wodę która idzie w układ to chyba lipa. Dzisiaj pojeździłem trochę moto i zauważyłem ze wzrósł mi "olej" ... nie miałem czasu żeby grzebać wiec nie jestem pewny. O dziwo olej nie wyglądał złe, może  w tygodniu spuszczę oliwę i będę wiedział coś więcej, póki co łudzę się ze jestem po prostu przewrażliwiony w temacie :)

Husaberg FC 550 2003r.  x2 :)

64 Ostatnio edytowany przez bandzior020 (2015-06-10 21:58:45)

Odp: Husaberg FS 550 Korbowód 2003r.

Spuscilem dzisiaj olej i wyglada ok, chyba jednak byl to falszywy alarm ;) Co prawda oliwa nie byla perfect ale wydaje mi sie ze to pozostalosci starego oleju... poki co grzebanie wieksze uwazam za zakonczone, mam nadzieje ze teraz przede mna tylko frajda z jazdy moto i ew. popracowanie nad wygladem berga ale to juz bedzie inne story.

Edit. Jeszcze pytanie odnosnie ssania zimnego, przyszla juz do mnie dysza orginalna, roznice widac ale jeszcze nie jest tak jak byc powinno. Czy poziom wysuniecia ssania zimnego ma jakies znaczenie ? Nie mam orginalnego ciegna tylko linke ktora podlaczylem pod mala manetke od dekompresora ( przy sprzegle) nie wiem czy takie rozwiazenie moze byc ?

Husaberg FC 550 2003r.  x2 :)

65

Odp: Husaberg FS 550 Korbowód 2003r.

Kolejny problem sie narodzil. Przelozylem rozrusznik do moto, nowe sprzegielko, aku, kable na nowo polutowane, rozrusznik od r6, niestety rozrusznik nie ma sily krecic. Z tego co czytam to problem znany chyba wszystkim. Czy jest mozliwosc ustwaniea/wyregulowania dekompresora, mam na mysli linke ktroa ma mozliwosc regulacji, ew. jak podejsc do tematu. Info sporo w necie niestety duzo jest tez bzdur. Jaka moze byc jeszcze mozliwosc tego ze zawory w pore nie sa otwierane ??

Husaberg FC 550 2003r.  x2 :)

66

Odp: Husaberg FS 550 Korbowód 2003r.

Pewnie sprezynka jest za "slaba", I zbyt szybko puszcza zawory w ruch :)

Będzie 690 niebawem

67

Odp: Husaberg FS 550 Korbowód 2003r.

rafal223 napisał/a:

Pewnie sprezynka jest za "slaba", I zbyt szybko puszcza zawory w ruch :)

+1
Albo sprężynka albo wytarty ten trzpień co jest na krzywce
Ty masz jeszcze tą ameliniową zębatkę na walku czy już stalową?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

68

Odp: Husaberg FS 550 Korbowód 2003r.

Tez tak przypuszczalem ze cos bedzie z samym deko, jaką mam zebatke w tym bergu to nie pamietam ale w drugim tym to na pewno jest stalowa... wydaje mi sie ze tez taka bedzie i w tym. Czy to jakas roznica ?? A co do samej sprezynki to trzeba byloby zalozyc ta mocniejsza od taffy'ego tak ? Ten trzpien to da sie jakos wymienic naprawic czy cala krzywke trzeba nowa... kompletnie nie kojarze jak to tam wygladalo.

Czy ty aby hacker nie miales takiej sprezynki na zbyciu ?? Gdzies mi sie cos kojarzy ze wisialo na forum ogloszenie

Husaberg FC 550 2003r.  x2 :)

69

Odp: Husaberg FS 550 Korbowód 2003r.

Tak mam.
Sprężynka pasuje do wszystkich, a sam dekompresator tylko do stalowej zębatki.
[url]http://forum.supermoto.pl/topic32917-sautomatyczny-dekompresatorodpreznik-husaberg-450-501-550-650-0408.html[/url]

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

70

Odp: Husaberg FS 550 Korbowód 2003r.

Ok zerkne jaka u mnie jest zebatka i dam ci znac mysle ze w tygodniu uda mi sie dobrac do moto. Czy dekompresator zalatwi sprawe, u ciebie moto odpalalo na tym odprezniku, czy jeszcze bede musial myslec ew. nad walkiem ?

Husaberg FC 550 2003r.  x2 :)

71

Odp: Husaberg FS 550 Korbowód 2003r.

wałek nie ma nic do tego no chyba, że jest zjechany

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

72

Odp: Husaberg FS 550 Korbowód 2003r.

Ok jw. dam znac jak rozbiore pokrywe,odezwe sie na priv

Husaberg FC 550 2003r.  x2 :)

73

Odp: Husaberg FS 550 Korbowód 2003r.

Mysle ze warto zostawic info dla potomnych, otoz udalo mi sie rozwiazac problem z odpalaniem z rozrusznika. Rzeczywiscie najwazniejszy element to auto dekompresor + sztywniejsza sprezyna od taffy'ego. Zeby bylo ciekawiej to do rocznika 2002r przestali juz produkowac  pozostaje tylko do modeli po 2003r, ktore posiadaja nieco zmodyfikowany walek. Pozostaje wiec nam wymiana walka na nowszy ze stalowa zebatka (jak dobrze pamietam typ 08), lub przerobienie starego walka poprzez skrocenie ramienia na ktore nachodzi zebatka o 3mm. Jezeli ktos ma stalowa zebatke widac to od razu jezeli aluminiowa to dodatkowo trzeba wymienic zebatke na stalowa (ktora jest wezsza).

Na foto walek ze stalowa zebatka na ktorej dokladnie widac element ktory nalezaloby skrocic (ztoczyc na tokarce oczywiscie !)

http://images66.fotosik.pl/1066/2418a54d16d7cbb5.jpg

Foto walka z aluminiowa zebatka

http://images69.fotosik.pl/1065/4ee3a4a5ae0757ac.jpg

Przerobki mozna wykonac samemu (oczywiscie na tokarce) lub wyslac walek do taffmeistra, od ktorego dowiedzialem sie o takiej modyfikacji. Cala moja wiedza jest teoretyczna ktora wylapalem wlasnie z korespondencji z angolami. Ja osobiscie przelozylem auto deko z drugigo Berga do ktorego dokupywalem nowy dekompresator jakis rok temu stan jego byl BDB i wszystko na nim dziala jak trzeba. W necie jest sporo info jak poradzic sobie z rozrusznikem w HSB, ale zadnych konkretow, tu sprawdzone zrobione, dziala jak nalezy.

Husaberg FC 550 2003r.  x2 :)

74

Odp: Husaberg FS 550 Korbowód 2003r.

Na zime postanowilem pogrzebac przy moto i sprobowac zrobic denerwujace mnie przypadlosci.Na pierwszy ogien poszedl gaznik ktory obwiniam za ciezki rozruch na zimno, co dziwne proba regulacji mieszanki nie daje u mnie zadnego efektu!! Gaznik juz polecial do calkowitej rozbiorki i tu kilka pytan sie pojawio a z tytulu tego ze to moj pierwszy keihin to potrzebuje opini osob bardziej obeznanych.

Za co odpowiedzialny jest ten kanal pow. w gazniku ? Czy nie powinno tu byc jakiejs dyszy ?

http://images77.fotosik.pl/29/b039779ed0f57570med.jpg



Czy taki luz na wozku/przyslonie to cos normalnego czy u mnie cos niedomaga ?


[url]https://www.youtube.com/watch?v=nCWz2q-zArE[/url]

Husaberg FC 550 2003r.  x2 :)

75

Odp: Husaberg FS 550 Korbowód 2003r.

U mnie nie ma tego luzu