61

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

Po prostu trzeba nadmuchać kompresorem a nie pompką. Dobrze żeby wężyk był gruby a nie cienki.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

62

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

No fakt, niezbyt wydajny mam ten kompresor. Spróbuję patentu z pasem. Jakby jeszcze ktoś miał wątpliwości czy robić te koła - robić. Jest zdecydowana różnica podczas jazdy i warto zadać sobie trochę trudu.

TERROR KITTY CREW

Nienawiść do skuterów tak zostałem wychowany.

63

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

inflator. lub zwykly plak z ogniem ;)

ktm 640 06r

kiedys exc 2x525  2x450 lc4 640 xt600

64

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

Pamiętaj też aby użyć jakiegoś ślizgacza do opon lub chociaż wody z mydłem i jak nabijasz oponę to robisz to przy wykręconym wentylku.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

65

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

Dostanę tę taśmę w długościach innych niż 1,5m i 17,5?? Bo szukam i znaleźć nie mogę..

MV Agusta F4 S 1+1 evo03 <- sprzedam/zamienię
Beta M4 3.5 <- sprzedam/zamienię
Honda CRF250R 2013 <- też xd

66

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

5m długości i 38mm szerokości: [url]http://www.sukces-zamocowania.pl/sklep/produkt-21-Tasmy_z_nosnikiem_piankowym_4411N_38mmx5m_3M-20404-.html[/url]

67

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

Widziałem, tylko wydaje mi się że to nie to samo, bo w opisie jest
Taśmy z nośnikiem piankowym 4411N 38mmx5m 3M

Taśma 4496B

Poza tym najmniejsza ilość sztuk jaką można tu zamówić to 6, a to wychodzi ponad 200zł

MV Agusta F4 S 1+1 evo03 <- sprzedam/zamienię
Beta M4 3.5 <- sprzedam/zamienię
Honda CRF250R 2013 <- też xd

68

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

to jest to samo

69

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

Niech będzie, ale ten sklep sprzedaje hurtowo po 6 sztuk, gdyby ktoś był jeszcze chętny można by w sumie zamówić.

MV Agusta F4 S 1+1 evo03 <- sprzedam/zamienię
Beta M4 3.5 <- sprzedam/zamienię
Honda CRF250R 2013 <- też xd

70

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

A nie za wąska ta tasiemka?

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

71

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

gierwi napisał/a:

A nie za wąska ta tasiemka?

Ja owijałem taką 38mm, dwa razy do okoła z zakłądką. 38mm na raz to mocno na styk. Lepiej zrobić na dwa razy.

Pozdrawiam,
Piotrek

72

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

gierwi napisał/a:

U mnie zysk masy wyniósł podobnie: przód - 600g, tył - 700g. Obeszło się bez problemów, takich jak u Hackera. Jedynie w obręczy Behr nyple nie są osadzone tak głęboko i musiałem użyć kółek o średnicy 35 mm wyciętych z przeźroczystej Power Tape marki Tesa. Trochę roboty z tym było, ale efekt jest dobry. Żadnych ubytków powietrza nie stwierdziłem od soboty. Ja nie uzbrajałem taśmy uszczelniającej i myślę że to wystarczy. Jak nie, to będzie nauczka na przyszłość.

W nawiązani do niedawnego temat. "musiałem użyć kółek o średnicy 35 mm wyciętych z przeźroczystej Power Tape" - skleiły się one potem z taśmą 3M ?

73

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

Nie skleją się dobrze.

74

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

Nie wiem czy się skleiły. Ale nawet gdyby, to chodzi o jakąś ochronę tej taśmy uszczelniającej przed przetarciem w razie konieczności regulacji naciągu szprychy.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

75

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

gierwi napisał/a:

Nie wiem czy się skleiły. Ale nawet gdyby, to chodzi o jakąś ochronę tej taśmy uszczelniającej przed przetarciem w razie konieczności regulacji naciągu szprychy.

.  Ok, dzięki. Jeszcze jedno pytanie - jak wycioles te kółka ? ;) Nożyczki i długi wieczór ;)