1

Temat: Aprilia, KTM, może coś innego?

Cześć, jestem nowy na forum ale prześledziłem już dość sporo tematów przed założeniem mojego :) Wracając do sedna:

Idzie zima, a na przyszły sezon chcę kupić jakieś uliczne moto, najlepiej coś na czym trudno się zabić.

Ostatnio po ulicy śmigałem GS500E w sumie jakieś 2,5 roku, ale to było z 4 lata temu. Trzy lata temu kupiłem odchudzoną DRZ która nadaje się tylko do lasu, polatałem dwa sezony, ten musiałem odpuścić bo mam rozwalone kolano. Mogłem wyjść przez ten czas z wprawy, a już tym bardziej, że nigdy jakimś super ogarniaczem moto nie byłem :)

Chcę kupić najlepiej coś nowego, cena około 35 tyś zł, coś do miasta ale i na trasę, tak żeby te 150km można było zrobić bez bólu dupy, a od czasu do czasu nawet i więcej. Na razie zastanawiam się nad następującymi modelami:
- Aprilia Dorsoduro 750 - strasznie mi się podoba i wpasowuje się cenę. Niestety jakoś nie jestem przekonany do ASO które naprawia głównie skutery. Poza tym trochę się boje jej mocy, dam radę to ogarnąć z moim doświadczeniem?
- KTM Duke R - naprawdę ładny, osiągi wydają mi się w sam raz, waga odpowiednia, cena również i bez problemu z serwisem. Ale to już chyba nie SM?
- KTM 690 SMC - wszystkie zalety Duke'a, z tym, że to już jest SM i czy nadaje się na dłuższe przejażdżki?

Ewentualnie może coś innego? Może być coś używanego ale najlepiej żeby szło kupić jeszcze na gwarancji w założonej kwocie no i żeby nie było japońskie :)

TM SMX 450Fi #426
KTM EXC 450 Six Days Sardinia

2

Odp: Aprilia, KTM, może coś innego?

Cześć

Tak myśle , że pasowała by Ci ta 690 smc , fajny lekki singielek tym bardziej , że chcesz nowy motocykl .
Apka jak to apka mnie jakoś nie przkonuje pozatym to już jest supermoto ale takie na 50 % ;)

motoslide.com

3

Odp: Aprilia, KTM, może coś innego?

Z tych 3 tylko KTM 690 SMC sie nadaje :D , jezdzac czujesz ze to jest SM, reszta to naked bikes.

Moj moze byc na sprzedanie na wiosne, lepszy niz nowy ;)

_____________________________________________________________
https://www.youtube.com/user/motodrb/videos
http://adventuresklep.pl
https://www.instagram.com/supermotodrb/

4

Odp: Aprilia, KTM, może coś innego?

A mi jakoś się wydaję że subek poszukuje właśnie takiego "nakeda z aspiracjami supermoto".. no bo na smc w trasie dupa jednak będzie dawała o sobie znac ;)

SMCR AKR
_____________________________
Kruszywa/budowa dróg 693 294 502

5

Odp: Aprilia, KTM, może coś innego?

Jesli to będzie trasa w alpy to tak , ale jesli 150 km tak jak napisał to "no problem".
Bo co to za trasa 150 km ,to sie kreci w koło komina w 2h .

motoslide.com

6

Odp: Aprilia, KTM, może coś innego?

subek, doprecyzuj oczekiwania to będzie nam jaśniej :)

SMCR AKR
_____________________________
Kruszywa/budowa dróg 693 294 502

7

Odp: Aprilia, KTM, może coś innego?

Już piszę :) Napisałem 150km bo tyle mi zejdzie na dojechanie do najbliższego super zakorkowanego miasta z dłuższą przejażdżką i powrotem, czyli taki standard. Nie wykluczone, że koledzy mnie namówią na jakiś wypad w góry czy coś i trzeba będzie się kulnąć te 5-6 stówek w jeden dzień, ale takie wypady nie są priorytetowe i nie przeważają w wyborze moto.

PS. Nieźle się rozpędziliście z odpowiedziami, dzięki za odzew :)

TM SMX 450Fi #426
KTM EXC 450 Six Days Sardinia

8

Odp: Aprilia, KTM, może coś innego?

Postaraj się gdzieś o możliwośc przejażdzki na ktm smc i duke albo sm i sam wtedy zobaczysz co faktycznie Ci odpowiada, bo bez testowania to tak jak z ogłoszeniem matrymonialnym - niby idealna a w praktyce nie do życia.. ;)

SMCR AKR
_____________________________
Kruszywa/budowa dróg 693 294 502

9 Ostatnio edytowany przez figiel (2011-11-04 22:47:27)

Odp: Aprilia, KTM, może coś innego?

subek napisał/a:

  cena około 35 tyś zł

łałałiła w sam raz na fs570, ale to nie "turystyk"

WARSZAWSKI TERROR KAPUTT !  / Yamaha WyjątkowaRzeźba

10

Odp: Aprilia, KTM, może coś innego?

kwkm napisał/a:

Postaraj się gdzieś o możliwośc przejażdzki na ktm smc i duke albo sm i sam wtedy zobaczysz co faktycznie Ci odpowiada, bo bez testowania to tak jak z ogłoszeniem matrymonialnym - niby idealna a w praktyce nie do życia.. ;)

No w pierwszej kolejności mam Duke i SMC, ale może jest jeszcze coś o czym nie wiem co jeszcze warto by było przetestować i stąd ten temat :)

TM SMX 450Fi #426
KTM EXC 450 Six Days Sardinia

11 Ostatnio edytowany przez PszczelaRz (2011-11-04 23:25:17)

Odp: Aprilia, KTM, może coś innego?

subek napisał/a:
kwkm napisał/a:

Postaraj się gdzieś o możliwośc przejażdzki na ktm smc i duke albo sm i sam wtedy zobaczysz co faktycznie Ci odpowiada, bo bez testowania to tak jak z ogłoszeniem matrymonialnym - niby idealna a w praktyce nie do życia.. ;)

No w pierwszej kolejności mam Duke i SMC, ale może jest jeszcze coś o czym nie wiem co jeszcze warto by było przetestować i stąd ten temat :)

No to w salonie przecież możesz chyba się przejechać :o


moto napisał/a:

Z tych 3 tylko KTM 690 SMC sie nadaje :D , jezdzac czujesz ze to jest SM, reszta to naked bikes.

Moj moze byc na sprzedanie na wiosne, lepszy niz nowy ;)

A jak cenowo za to bys chciał ?:p

subek napisał/a:

Już piszę :) Napisałem 150km bo tyle mi zejdzie na dojechanie do najbliższego super zakorkowanego miasta z dłuższą przejażdżką i powrotem, czyli taki standard. Nie wykluczone, że koledzy mnie namówią na jakiś wypad w góry czy coś i trzeba będzie się kulnąć te 5-6 stówek w jeden dzień, ale takie wypady nie są priorytetowe i nie przeważają w wyborze moto.

PS. Nieźle się rozpędziliście z odpowiedziami, dzięki za odzew :)

To jest tutaj normalne :D

Czemu ten Pan pojechał? - https://bit.ly/2VlprSp

12

Odp: Aprilia, KTM, może coś innego?

Dam znać cenę jak tylko nowy SMC wyjdzie :D

Jesli chodzi o bulący tyłek na smc to nie ma z tym problemu, zakupiłem za kilka £ spodenki rowerowe z takimi padami żelowymi i już jest przyjemnie :) można cały dzień jeździć ;)

_____________________________________________________________
https://www.youtube.com/user/motodrb/videos
http://adventuresklep.pl
https://www.instagram.com/supermotodrb/

13

Odp: Aprilia, KTM, może coś innego?

150 km na SMC, to nie poczujesz.
W trasy da się, ale to nie to, nudno jakoś. Napór powietrza, pozycja, ale tragedii nie ma. Najwięcej jednego dnia zrobiłem ok 500km. Pod koniec już trochę ciężko było znaleźć pozycję. Natomiast miasto i kręte, wiejskie drogi - sama frajda.
SMC i duży Deke, to dwa całkiem inne motocykle. Miałem okazje testować Duka w Łodzi - to raczej naked, choć muszę przyznać, że całkiem fajnie jeździ.
Z ekonomicznego punktu widzenia, co przy dzisiejszych cenach paliwa nie jest bez znaczenia, spalanie SMC 4,5-5,5 l/100km (ciężko przekroczyć 6l). Nawet podczas letniego zlotu, u Kuli spalanie zeszło poniżej 5l., a jazda była dość dynamiczna.
Seba z forum twierdzi, że jego Duke pali zawsze ok 10l.

0,654l SMC AKR

"Dialogi nie dobre... Bardzo nie dobre dialogi są.
Proszę pana... Yyyy... W ogóle brak akcji jest. Nic się nie dzieje. Proszę pana..."

14 Ostatnio edytowany przez subek (2011-11-04 23:45:25)

Odp: Aprilia, KTM, może coś innego?

PszczelaRz AGH napisał/a:
subek napisał/a:
kwkm napisał/a:

Postaraj się gdzieś o możliwośc przejażdzki na ktm smc i duke albo sm i sam wtedy zobaczysz co faktycznie Ci odpowiada, bo bez testowania to tak jak z ogłoszeniem matrymonialnym - niby idealna a w praktyce nie do życia.. ;)

No w pierwszej kolejności mam Duke i SMC, ale może jest jeszcze coś o czym nie wiem co jeszcze warto by było przetestować i stąd ten temat :)

No to w salonie przecież możesz chyba się przejechać :o

No też taki mam zamiar, ale najpierw muszę sobie jakąś listę sprzętów ułożyć i poznać wstępnie plusy i minusy ;)

maciey napisał/a:

150 km na SMC, to nie poczujesz.
W trasy da się, ale to nie to, nudno jakoś. Napór powietrza, pozycja, ale tragedii nie ma. Najwięcej jednego dnia zrobiłem ok 500km. Pod koniec już trochę ciężko było znaleźć pozycję. Natomiast miasto i kręte, wiejskie drogi - sama frajda.
SMC i duży Deke, to dwa całkiem inne motocykle. Miałem okazje testować Duka w Łodzi - to raczej naked, choć muszę przyznać, że całkiem fajnie jeździ.
Z ekonomicznego punktu widzenia, co przy dzisiejszych cenach paliwa nie jest bez znaczenia, spalanie SMC 4,5-5,5 l/100km (ciężko przekroczyć 6l). Nawet podczas letniego zlotu, u Kuli spalanie zeszło poniżej 5l., a jazda była dość dynamiczna.
Seba z forum twierdzi, że jego Duke pali zawsze ok 10l.

Wysokie spalanie jestem w stanie przeboleć, w końcu to hobby ale tankowania kilka razy dziennie absolutnie nie, bo to strata czasu. Więc informacja o spalaniu jak najbardziej się przyda, dzięki :)

TM SMX 450Fi #426
KTM EXC 450 Six Days Sardinia

15

Odp: Aprilia, KTM, może coś innego?

moto napisał/a:

Dam znać cenę jak tylko nowy SMC wyjdzie :D

Moto, a coś nowego ma wyjść?

A z tymi jazdami testowymi, to chyba nie jest tak kolorowo u naszych dealerów.

0,654l SMC AKR

"Dialogi nie dobre... Bardzo nie dobre dialogi są.
Proszę pana... Yyyy... W ogóle brak akcji jest. Nic się nie dzieje. Proszę pana..."