16

Odp: Aprilia, KTM, może coś innego?

no spalanie smc jest piekne , powiem tak , że mi na tym samym zlocie gdy Mackowi spalił poniżej 5 , mi Dr spaliła powyzej 6 litrów

motoslide.com

17

Odp: Aprilia, KTM, może coś innego?

Byłem zdziwiony, że mniej niż przy moich samotnych wojażach.
Zamulaliście :D

0,654l SMC AKR

"Dialogi nie dobre... Bardzo nie dobre dialogi są.
Proszę pana... Yyyy... W ogóle brak akcji jest. Nic się nie dzieje. Proszę pana..."

18

Odp: Aprilia, KTM, może coś innego?

subek napisał/a:
PszczelaRz AGH napisał/a:
subek napisał/a:

No w pierwszej kolejności mam Duke i SMC, ale może jest jeszcze coś o czym nie wiem co jeszcze warto by było przetestować i stąd ten temat :)

No to w salonie przecież możesz chyba się przejechać :o

No też taki mam zamiar, ale najpierw muszę sobie jakąś listę sprzętów ułożyć i poznać wstępnie plusy i minusy ;)

maciey napisał/a:

150 km na SMC, to nie poczujesz.
W trasy da się, ale to nie to, nudno jakoś. Napór powietrza, pozycja, ale tragedii nie ma. Najwięcej jednego dnia zrobiłem ok 500km. Pod koniec już trochę ciężko było znaleźć pozycję. Natomiast miasto i kręte, wiejskie drogi - sama frajda.
SMC i duży Deke, to dwa całkiem inne motocykle. Miałem okazje testować Duka w Łodzi - to raczej naked, choć muszę przyznać, że całkiem fajnie jeździ.
Z ekonomicznego punktu widzenia, co przy dzisiejszych cenach paliwa nie jest bez znaczenia, spalanie SMC 4,5-5,5 l/100km (ciężko przekroczyć 6l). Nawet podczas letniego zlotu, u Kuli spalanie zeszło poniżej 5l., a jazda była dość dynamiczna.
Seba z forum twierdzi, że jego Duke pali zawsze ok 10l.

Wysokie spalanie jestem w stanie przeboleć, w końcu to hobby ale tankowania kilka razy dziennie absolutnie nie, bo to strata czasu. Więc informacja o spalaniu jak najbardziej się przyda, dzięki :)


W październikowej Motormanii był test Tej APki. Szału nie ma to nie supermoto praktycznie :D

Czemu ten Pan pojechał? - https://bit.ly/2VlprSp

19

Odp: Aprilia, KTM, może coś innego?

A takie pytanie.
Pisząc Duke R, masz na mysli Duke990, czy 690?

0,654l SMC AKR

"Dialogi nie dobre... Bardzo nie dobre dialogi są.
Proszę pana... Yyyy... W ogóle brak akcji jest. Nic się nie dzieje. Proszę pana..."

20

Odp: Aprilia, KTM, może coś innego?

Myślałem o 690, 990 jest jakiś taki totalnie nie w moim guście.

TM SMX 450Fi #426
KTM EXC 450 Six Days Sardinia

21

Odp: Aprilia, KTM, może coś innego?

Na testy jechałem głównie przejechać się właśnie Dukiem 690 i 990SMT.
SMT zajebiste moto, ale odpadło z przyczyn finansowych.
Może dziś byłbym na innym forum?
R'ką  też jeździłem i ogólnie jeździło mi się dobrze, ale jak przejechałem się SMC, to było czuć różnicę.
Trakcja całkiem inna.
Pomimo, że duke  ma więcej KM, to SMC wydawał się mocniejszy. Może waga (ok 10kg mniej), może przełożenia na zębatkach. Duke był taki jakiś łagodny, beznamiętny.
SMC ciężko jeździ się spokojnie. Szarpie, jest jakiś nerwowy, ale jak mu dasz w p...de, to idzie pięknie.

0,654l SMC AKR

"Dialogi nie dobre... Bardzo nie dobre dialogi są.
Proszę pana... Yyyy... W ogóle brak akcji jest. Nic się nie dzieje. Proszę pana..."

22

Odp: Aprilia, KTM, może coś innego?

Nowego duka puszczają, więc moze SMC tez?

23

Odp: Aprilia, KTM, może coś innego?

Ktoś na forum podał informację że pdobno smc r ma powstawac niebawem..

SMCR AKR
_____________________________
Kruszywa/budowa dróg 693 294 502

24

Odp: Aprilia, KTM, może coś innego?

kwkm napisał/a:

Ktoś na forum podał informację że pdobno smc r ma powstawac niebawem..


To jest niby prawda :o
Ma mieć powiększony silnik do 689 ccm
No i mocniejszy od Duka.

Czemu ten Pan pojechał? - https://bit.ly/2VlprSp

25

Odp: Aprilia, KTM, może coś innego?

Na stronie KTM'a na razie tylko piszą o nowym Duke, jesteście pewni? Może warto poczekać  :)

TM SMX 450Fi #426
KTM EXC 450 Six Days Sardinia

26 Ostatnio edytowany przez maciey (2011-11-05 11:21:03)

Odp: Aprilia, KTM, może coś innego?

Silnik pewnie wezmą właśnie z duke R, 690 ccm
Ale cena może wyskoczyć poza twój budżet

0,654l SMC AKR

"Dialogi nie dobre... Bardzo nie dobre dialogi są.
Proszę pana... Yyyy... W ogóle brak akcji jest. Nic się nie dzieje. Proszę pana..."

27

Odp: Aprilia, KTM, może coś innego?

Podejrzewam że jeśli faktycznie ukarze się SMC R to trzeba liczyc na ok 40 tys pln ralnie, oby go tylko przy tym nie postwili na odlewanych felgach - dla mnie porażka w takim moto.

SMCR AKR
_____________________________
Kruszywa/budowa dróg 693 294 502

28

Odp: Aprilia, KTM, może coś innego?

No właśnie czytałem gdzieś, że nowy Duke ma kosztować w przeliczeniu na zł. 30 tyś, to może SMC też obniżą? Fajnie by było :)

TM SMX 450Fi #426
KTM EXC 450 Six Days Sardinia

29

Odp: Aprilia, KTM, może coś innego?

subek napisał/a:

No właśnie czytałem gdzieś, że nowy Duke ma kosztować w przeliczeniu na zł. 30 tyś, to może SMC też obniżą? Fajnie by było :)

netto czy brutto?:)

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

30

Odp: Aprilia, KTM, może coś innego?

Jak piszą o obniżce to pewnie brutto, łap linka [url]http://www.motogen.pl/aktualnosci/fresh-air/ktm-690-duke-2012-szykuja-sie-zmiany,art691.html[/url] :)

TM SMX 450Fi #426
KTM EXC 450 Six Days Sardinia