886 Ostatnio edytowany przez fazzie (2018-05-18 01:12:25)

Odp: Jakie gumy?

Czy to normalne, ze po założeniu nowych opon moto mi dużo mocniej "zygzakuje" niż na starych przy predkosci powyzej 110 km/h?
tak sa wyważone.

887

Odp: Jakie gumy?

Raczej zygzakowanie motocykla nie jest normalnym zjawiskiem.

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

888 Ostatnio edytowany przez fazzie (2018-05-18 10:29:04)

Odp: Jakie gumy?

tzn jak jade prosto to jest ok, zaczyna sie w momencie jak dostane boczny wiatr lub jakas nierówność imo w SM przy takich predkosciach to normalne, ale nie do tego stopnia. Szczegolnie, ze to 250 wiec lekkie moto.

889

Odp: Jakie gumy?

Jeśli na poprzednich oponach tego nie odczuwałeś, to znaczy, że na tych jest coś nie tak. Albo opona walnięta (rzadko ale się zdarza, ale podobno się zdarza), źle wyważone koła, koło nie jest w osi, złe ciśnienie w oponach, tyle mi przychodzi do głowy na chwilę obecną.

Zobacz to ciśnienie, nie wiem na jaki jeździłeś, ale często w warsztatach przeginają. Mi jak nabili 2.2 bara do mojego to nie wiedziałem co się z motocyklem stało, a wystarczyło zmniejszyć ciśnienie i wszystko wróciło do normy.

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

890 Ostatnio edytowany przez AntonioPL (2018-05-18 10:58:19)

Odp: Jakie gumy?

Mi motocykl pływał tak, że się przeraziłem, że coś z nim nie jest w porządku. Się okazało, że to była wina miękkich, deszczowych opon. Po zmianie na Pilot Power jedzie sztywno nawet 180, gdzie wcześniej na 120 musiałem zdejmować gazu, bo strach jechać. Zmień gumy.

Sprawdzałem na ciśnieniach od 1.6 do 2.1 i była nieznaczna różnica.

Simson SR50 90ccm [1986] -> Yamaha WR 450F dualsport [2004] -> KTM 690 SM Prestige [2007]

891

Odp: Jakie gumy?

A co za kapcie tam masz założone ?

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

892 Ostatnio edytowany przez MAĆKO (2018-05-18 11:25:45)

Odp: Jakie gumy?

wczoraj mi kumpel mówił że moja była CRF na WETcie zaczęła mu szarpać przodem na 5 w okolicach odcięcia:) Fakt że bez sensu lata na tych wetach niezależnie od pogody.

893

Odp: Jakie gumy?

U mnie dzialo sie to samo po zalozeniu deszcza na przod zmniejszylem cisnienie i troche ustalo ale i tak wrocilem do goldspeedow i jak reka odjal :d

drz y/sm 434

894

Odp: Jakie gumy?

Żonkil napisał/a:

Jeśli na poprzednich oponach tego nie odczuwałeś, to znaczy, że na tych jest coś nie tak. Albo opona walnięta (rzadko ale się zdarza, ale podobno się zdarza), źle wyważone koła, koło nie jest w osi, złe ciśnienie w oponach, tyle mi przychodzi do głowy na chwilę obecną.

Zobacz to ciśnienie, nie wiem na jaki jeździłeś, ale często w warsztatach przeginają. Mi jak nabili 2.2 bara do mojego to nie wiedziałem co się z motocyklem stało, a wystarczyło zmniejszyć ciśnienie i wszystko wróciło do normy.

fakt, zbyt duze cisnienie moze powodowac ze opona ma zbyt ostry profil - sprawdze przy okazji, wyważone sa na pewno bo widzialem nowe ciezarki, montaż tez raczej prawidlowo zrobiony bo to jednak serwis polecany przez wszystkich, a nie jakis pierwszy z brzegu.
A kapcie to michały pilot street założone na WR250x, poprzednie opony to byly jeszcze 8 letnie fabryczne praktycznie juz lyse kawalki gumy przesadnie nazywane oponami :v

895 Ostatnio edytowany przez fazzie (2018-05-19 05:45:42)

Odp: Jakie gumy?

właśnie byłem troche pojeździć i problem jakby ustał? wieczorem jeszcze troche pojezdze i dam znac, moze opona musiala sie po prostu "ulozyc"? Bo ta sytuacja byla przez pierwsze 50-70km na zupelnie nowych oponach prosto po odebraniu z ich wymiany. Teraz mam cos blizej 100km. Tak wiem, ze opony trzeba docierac itd, ale to ma znaczenie chyba tylko w zakretach i nie powinno miec wplywu na moj problem?

896

Odp: Jakie gumy?

Jaka mieszankę Metzelerow Racetec RR brać przy jeździe 50/50
Tor/jazda po mieście ?

Ktm 690 SMC R (4sztuka :D
Can-Am Renegade 1000
Honda Crf 250

897

Odp: Jakie gumy?

ja mam tą najbardziej miękką mieszankę i tak jak na przodzie jest ok, tak na tył, wziąłbym nieco twardszą, bo za szybko schodzi

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

898

Odp: Jakie gumy?

Ponawiam pytanie, miał ktoś styczność z oponami big foot 21"/ 19", jakie modele, gdzie takie zanabyć w PL ?

Suzuki RM 125

899

Odp: Jakie gumy?

Spróbuj MT90 z Pirelli, dobrze da się doginać na tym po drodze.

900

Odp: Jakie gumy?

A co polecacie na SuperMoto 50? odblokowana v max 88km/h pytam dla syna.