856

Odp: Jakie gumy?

Hehhe
Spokojnie, tor otworzyli w listopadzie a pierwsi Janusze kręcili gównoburzę w lokalnych mediach już w grudniu. ;)
Szczęśliwie tor powstał z budżetu obywatelskiego (a więc inicjatywa której chcieli mieszkańcy i wybrali projekt z pośród wielu innych w drodze głosowania). Poza tym zlokalizowany jest przy lotnisku lokalnego aeroklubu a wiec i tak w strefie, w której nigdy nie będzie całkowitej ciszy. Bądźmy dobrej myśli...

Można będzie zorganizować jakąś pojeżdżawkę SM?
Póki co brakuje jeszcze zaplecza ale temat jest w toku...
Trzymajcie kciuki - obok w planach jest również tor MX z prawdziwego zdarzenia więc połączenie idealne!
Może za jakiś czas uda się włączyć nasz tor do kalendarza wyścigów SM.

Asfaltowa nitka ma niespełna 1km ale ustawiony jest tak, że niema nudy ani chwili odpoczynku. Nitka po której latamy praktycznie nie ma „typowej prostej”.
Najszybsi, na lekkich sprzętach póki co cisną jakieś czterdzieści pare sekund ale zabawa jest w dechę!
http://t-eska.cdn.smcloud.net/regionalna/t/2/t/image/64043b33db6f15d452473fba5503bdc93i6ogTck-tor.jpg/ru-0-r-660,660-q-80-n-64043b33db6f15d452473fba5503bdc93i6ogTcktor.jpg

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle

857 Ostatnio edytowany przez Spidi (2018-05-09 16:28:30)

Odp: Jakie gumy?

Kurde szukam tych opon i już lekkiego oczopląsu dostaje.

Chciałem wziąć Racetec RR.
Wszędzie jednak gdzie mają te gumy w dobrej cenie mają twardą mieszankę K3.
Gdałem z Levisem i sugerował by celować w miękką albo pośrednią.
Jednak jeśli już gdzieś mają K1 lub K2 to od razu ceny rzędu 700-800zł za sztukę.

Trochę bogato jak dla takiego leszcza jak ja.
Przerost formy nad treścią... ;)

Zastanawiam się jeszcze nad alternatywami.
Slicki (nawet dedykowane SM) odpuszczam bo po rozmowie z Mańkiem i drugim kolegą, który się ściga wiem, że to nie dla mnie.
Przede wszystkim nie mam koców i póki co nie chcę ich mieć.
Wolę dojeżdżać na tor na kołach - mam tam dosłownie 700-1000metrów asfaltem i kilkaset metrów szutrem.
Potrzebuję więc czegoś co będzie relatywnie szybko się dogrzewać i nie będzie wymagało utrzymania bardzo wysokiej temp. dla optymalnej przyczepności (nie to tempo).

Teraz dumam co jeszcze warto rozważyć?
Może Conti Attack SM?
Da radę kupić komplet za ok. 800-900zł.

Levis sugerował jeszcze Michelina Pilot Power RS.

W dużym moto uwielbiałem Diablo SuperCorsy ale nie wiem jak się spisują w prawie o połowę lżejszym SM.


Drogie Bravo... :)
Doradźcie zanim całkiem zdurnieje od tego szperania.

Podsumowując - tylko na tor(mogą nie mieć homo), nie będą dogrzewane kocami i byłoby miło gdyby była szansa szarpnąć komplet do tysiaka.

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle

858

Odp: Jakie gumy?

Przod masz 17?

Pozdrawiam,
Piotrek

859

Odp: Jakie gumy?

Tak 17/3.5 i tył 17/5

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle

860 Ostatnio edytowany przez mallly200sx (2018-05-09 16:37:43)

Odp: Jakie gumy?

W olku maja rr k2 120/160  kilka kompletow
Power rs sa tez spoko

Poza tym nie sluchaj Manka i kolegi, kupuj sliki sm. Pojedziesz dwa pierwsze okrazenia wolniej i tyle. Jak nie startujesz w zawodach to i tak nie ma znaczenia.
U nas na treningach polowa ma sliki sm i zero kocy. Nikt jeszcze nie umarl, a taki karaluch tempo ma na 3cie miejsce w pp, a Bomber idzie powoli w czub mp ;)

Sam tez mam juz komplet u siebie slikow

Pozdrawiam,
Piotrek

861

Odp: Jakie gumy?

Dzięki!

W dobrej cenie na 17tki można szarpnąć to
[url]http://www.metzeler.com/site/com/products/tyres-catalogue/Racetec-SM.html[/url]

Tylko rozmiar ciut nietypowy:
125/75 R 17
165/55 R 17

Myślisz, że to lepszy pomysł niż Racetec RR?
Cena lepsza - za nie wiele ponad 600zł mogę kupić komplet nowych opon z DOTem 2016.

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle

862 Ostatnio edytowany przez mallly200sx (2018-05-09 16:51:21)

Odp: Jakie gumy?

Daj linki do sklepu ;)

165 metzelera jest mniejsza od.160 michala. Na takich lerzakach Bomber i Karaluch zrobili swoje rekordy w Bydzi na 1 rundzie.

I w takich cenach jak mówisz to nie ma co czekać.

Znacznie lepiej niz rr bo to sa opony do sm a nie do sciga.

Pozdrawiam,
Piotrek

863

Odp: Jakie gumy?

Ten sam sklep na allegro:
[url]http://allegro.pl/metzeler-racetec-sm-slick-k2-125-75r17-2016r-i7310655297.html[/url]
[url]http://allegro.pl/metzeler-racetec-sm-slick-k2-165-55r17-2016r-i7326614564.html[/url]

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle

864

Odp: Jakie gumy?

Jak dla mnie fajny zestaw.

Pozdrawiam,
Piotrek

865

Odp: Jakie gumy?

No to nie ma nad czym dumać - kupiłem.
Zobaczymy co z tego będzie!? ;)
Jak dobrze pójdzie i gumy wyślą jutro to może już w ten weekend przetestuję.

Dziękuję za pomoc.

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle

866

Odp: Jakie gumy?

Spidi napisał/a:

Zobaczymy co z tego będzie!? ;)

będzie dobrze :)

#66

867

Odp: Jakie gumy?

Ja na takich latam i mi się jeździ zajebiaszczo ;)

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

868

Odp: Jakie gumy?

tylko ten przód K2 dobrze nagrzej i będzie dobrze :)

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

869

Odp: Jakie gumy?

A ja mam takie cebulowe pytanie. Opona metzeler racetec sm slick k1, dokładnie chodzi o tył. Jak wiadomo opona ta ma po bokach takie otwory pokazujące ilość mięsa.
Jak dużo gumy będzie jeszcze pod ta dziurka? Chodzi mi o to że zostało mi ok 1.5mm a ze wczesniejszych obserwacji wiem że na ten tor co pojadę zuzyje jakieś 2mm-2.5mm na pewno, więc na cały dzień nie wystarczy bo daje to do -1mm poniżej znacznika.
Stąd moje pytanie bo szkoda mi gumę wywalac i z drugiej strony nie będzie mi się chciało na torze zakładać nowej.
Swoją drogą te opony bardzo szybko schodzą w porównaniu z gumami ze sporta na których wcześniej jeździłem.

Hsq SMR 511
#511

870

Odp: Jakie gumy?

Już nie mogę się doczekać. :)

A powiedzcie mi jeszcze jedno - co prawda wiedza mi zbędna na tym etapie ale trochę mnie to zaintrygowało.
Jak dobiera się mieszanki w stosunku do temperatury?

Zawsze myślałe, że miękka jest na chłodne dni, gdy nawierzchnia jest zimna a im cieplej tym twardsza i zawsze jest to jakiś kompromis między przyczepnością a szybkim/wolnym zużyciem.

Jak szperałem w poszukiwaniu opon i rozkminiałem mieszanki Racetec’a RR, natknąłem się na wpis, który temu totalnie przeczy.

„Wariant K2 to mieszanka pośrednia.
Jest to rozwiązanie dla zawodników, przeznaczone na niższe temperatury. Chłodniejszy asfalt cechuje wyższy poziom mechanicznej przyczepności. Przy dużym obciążeniu opon prowadzić to może do rozrywania opon i niszczenia bieżnika. Dlatego właśnie twardsze mieszanki wykorzystuje się w przypadku niższych temperatur otoczenia i nawierzchni.

Wariant K1 to miękka mieszanka i przeznaczona jest do stosowania w wysokich temperaturach otoczenia. Rozgrzany asfalt cechuje się bowiem niższym poziomem przyczepności mechanicznej i w tych warunkach najlepiej sprawdzają się miękkie mieszanki gumy, które mogą maksymalnie efektywnie współpracować z fakturą nawierzchni.”

Poważnie tak to działa?

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle