841

Odp: Jakie gumy?

Panowie, przejżałem kilkanaście ostatnich stron i chyba jestem głupszy niż zanim zacząłem czytać...

Co polecacie na tor do lekkiego SM na 120/160 - 17 cali.
Nie musi mieć homologacji ale slicka nie chcę - jakiś choćby śladowy bieżnik musi mieć bo czasem na kołach będę musiał gdzieś przemknąć.
Myślałem nad Michelin Supermoto ale już widzę, że dupa - przód zdaje się tylko 16,5 występuje.

Teraz myślę nad Metzeler’em Racetec RR.
Nie mam ciśnienia by wydać jak najwięcej więc jak są inne opcje warte rozważenia to chętnie je poznam.

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle

842

Odp: Jakie gumy?

Conti attack sm trzymaja na prawde bardzo spoko :)

drz y/sm 434

843

Odp: Jakie gumy?

Spidi napisał/a:

Teraz myślę nad Metzeler’em Racetec RR..

Zajebiste oponki, widziałem u kolegi na torze, bardzo chwalił.

https://www.bikepics.com/members/81

844

Odp: Jakie gumy?

Dzięki.
Conti Attack SM miałem w SMCR i na ulicy faktycznie było spoko. Nigdy nie miałem okazji polatać na nich na torze.
Widzę jednak, Racetec RR zbierają bardzo dobre opinie więc coś w tym musi być.

Pomyślałem, że warto zapytać. Niby Supermoto z roku na rok popularniejsze ale dedykowanych gum zaprojektowanych pod lekkie sprzęty ciągle jak na lekarstwo...

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle

845

Odp: Jakie gumy?

Spidi napisał/a:

Niby Supermoto z roku na rok popularniejsze ale dedykowanych gum zaprojektowanych pod lekkie sprzęty ciągle jak na lekarstwo...

No to chyba mamy diametralnie różne odczucia. Moim zdaniem supermoto jest w totalnym odwrocie.
A co do gum, spróbuj Goldspeed Pre-cut Slick's są wersje z homo i bez.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

846

Odp: Jakie gumy?

Też uważam że SM to już powoli historia na drogach:) Kiedyś ciągle jakieś widziałem.

847 Ostatnio edytowany przez Spidi (2018-04-28 13:22:47)

Odp: Jakie gumy?

Na drogach faktycznie jest ich mało ale tu gdzie mieszkam zawsze tak było.
W krainie bez zakrętów to jednak jakoś mocno nie dziwi. ;)
Jednak na małych torach, na treningach, speed dayach ciągle widać, że sporo ludzi lata SM.
W mediach spełoecznościowych i YT na zachodzie istne szaleństwo za SM.
Ja osobiście nie znam tańszej formy zabawy w ściganie i to też mega atut, który dla mnie jest BARDZO istotny...

Serio czuć, że Supermoto podupada? Ja wypadłem na trochę z obiegu więc jestem zaskoczony...
Macie na myśli Polskę czy ogólnie trend na świecie?

Gierwi - dziękuję. Jakieś mieszanki tam są do wyboru? Którą wybrać?
Zapomniałem napisać, że nie mam koców.
Ile plus minus trzeba dać za kpl. Pre Cut’ów od GoldSpeed’a?

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle

848

Odp: Jakie gumy?

Kup diablo rosso 2/3 albo racetec RR i będziesz zadowolony, szkoda kombinować z jakimiś Goldspeed'ami za które się płaci jak za żyto.

849

Odp: Jakie gumy?

Spidi napisał/a:

Jakieś mieszanki tam są do wyboru? Którą wybrać?
Zapomniałem napisać, że nie mam koców.
Ile plus minus trzeba dać za kpl. Pre Cut’ów od GoldSpeed’a?

To pytanie do Mcienki. On jest przedstawicielem. Tel. do niego na PW.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

850

Odp: Jakie gumy?

Panowie, Aprilia Sx 125. Szukam opon, które będą przyczepne na asfalcie. Głównie jeżdżę tylko w ładną pogodę. Lubię czasem wyskoczyć do lasu, jakąś łąkę, ale bez żadnych szaleństw. Teraz mam diablo rosso 2, ale mają 7 lat, są w słabym stanie i mają spękania- nie trzymają wcale. Głównie jazda po asfalcie, ale zależy mi na gumie której szybko nie zniszczę jak wjadę do lasu. Chciałbym dać za komplet max 700zł. Jakie gumy polecacie i rozmiar? Teraz mam 110/70-17 i 150/60-17 Jakie ciśnienie ładować mniej-więcej w ok. 20*C na ulicę?

851

Odp: Jakie gumy?

jakiś trail attack od continentala będzie dobry

852 Ostatnio edytowany przez MAĆKO (2018-04-29 12:49:32)

Odp: Jakie gumy?

Spidi kurnia a Ty sprzedałeś 1098?! i to na rzecz kaszny690?

Oglądaj... i próbuj to odkręcić:P

Niesamowicie koleś na limicie leci.
[url]https://www.youtube.com/watch?v=jZSUKRe35Gs[/url]

853 Ostatnio edytowany przez Spidi (2018-04-29 18:33:41)

Odp: Jakie gumy?

Nie, nie...
SMCRa miałem przed 1098.
Ducati mam cały czas ale szczerze mówiąc ostatnio prawie nim nie jeżdżę. W tym sezonie doslownie raz na nim siedziałem.
Teraz biorę od kumpla EXC 350 z 2016 roku - będzie do lasu i na tor na małych kołach.
Miałem zabrać go już w piątek ale czekam na wymianę uszczelniaczy w lagach. Mam nadzieję, że w tym tygodniu to ogarnę.

Jesienią w Białymstoku otworzyli asfaltowy tor - mały, typowy karting. Dlatego wracam do tematu bo wreszcie jest gdzie latać a ja tam mogę dojeżdżać nawet na kołach. Mam może 2km do toru... :)

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle

854

Odp: Jakie gumy?

To zacznij protestować że za duży hałas idzie od toru. To jest ostatnio w modzie! ;-)

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

855

Odp: Jakie gumy?

Ja bede musiał zacząć bo mi K**** obwodnice przy domu robią:P