76

Odp: Jakie gumy?

Myśle że homologacji opon nie będzie nikt sprawdzał, albo do przyjazdu rzeczoznawcy je zmienisz. Wiekszym problemem jest to że będziesz narzekał na uślizgi, bo tych opon nie dogrzejesz. A niedogrzana opona i ostre hamowanie to niezbyt dobre połączenie :)

Husqy SMR-R 450

77

Odp: Jakie gumy?

W zwykłym i codziennym lataniu nie zdążysz rozgrzać takiej gumy, a już będziesz musiał ostro hamować i wtedy... konsekwencje są mocno nieprzewidywalne.
Przyczepność niedogrzanej torówki można porównać do drewnianego koła :D

No i ciesz się, że to nie Ty musisz na własnej skórze sprawdzać ich przydatność. ;)

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

78

Odp: Jakie gumy?

No nie wiem o jakich oponach tutaj dyskutujemy? Jeśli idzie o nacinane slicki kupione od ściganta jeżdżącego np. GSXRem lub CBRą to macie rację. Ale mam teraz opony - co prawda nie slicki bo zakładam zgodnie z prawem Murphy'ego że skoro coś może się stać to pewnie się stanie, i rzeczywiście czasami pada deszcz - w mieszance o średniej twardości DEDYKOWANE SUPERMOTO i trzymają od pierwszych metrów, więc cięte slicki DEDYKOWANE SUPERMOTO w tej samej  lub miękciejszej/miększej/bardziej miękkiej mieszance raczej nie będą sprawiać problemów na suchym. Jakie mam opony to już mi się nawet nie chce pisać, ale można to znaleźć kilkanaście postów wcześniej.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

79

Odp: Jakie gumy?

Zdecydowanie polecam Goldspeeda nawet 10 letnia opna w całości sparciała, wyszarpana na torze... nadal trzymała jak szalona w każdej temperaturze :D zdecydowanie polecam :))

[url]http://www.aaa-racing.com/product.php?productid=215&cat=80&page=1[/url]

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

80

Odp: Jakie gumy?

Mówisz poważnie czy znów nadajesz z loży szyderców?

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

81 Ostatnio edytowany przez Rolin (2012-08-26 10:58:23)

Odp: Jakie gumy?

dzięki za odpowiedzi, pomijam aspekty prawne i to że się szybciej kończą, jestem ciekawy jak się na slickach jeździ. Przypuszczam , że slicki też muszą być świeże, bo pewnie kilku letnie też tracą swoje właściwości.

A powiedzcie mi jeszcze, jak bardzo spada efektywność slicka przy temperaturach 5-10 st. C, w porównaniu do opon drogowych, jest to bardzo duża różnica?

TM 450 SMX , Ducati MTS

82

Odp: Jakie gumy?

gierwi napisał/a:

Mówisz poważnie czy znów nadajesz z loży szyderców?

Gierwi, mówię jak najbardziej poważnie. Widząc co wyprawiam na tej oponie wszyscy stwierdzali... że bardzo muszę ufać tej oponie :D No i tak też było do czasu aż postanowiłem sobie "polepszyć" i przede Sudetami wywaliłem ją na śmietnik :(

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

83

Odp: Jakie gumy?

A co powiecie o Michelin Pilot Slick SM na drogi?

TM 450 SMX , Ducati MTS

84

Odp: Jakie gumy?

Slicki nie są na drogę!
Chyba, że latasz tylko w upały.
Pisał kiedyś nawet o tym ktoś jak założył slicka w zimny dzień, chciał go ułożyć na feldze i walnął kołem o ziemię. I nie uwierzycie co? Ale opona pękła! Taka była twarda.
Są nacinane slicki homologowane na drogę to nie wiem po co wy tak kombinujecie?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

85

Odp: Jakie gumy?

nie kombinujesz, nie żyjesz ;)

a tak poważnie, ktoś wie czy te Micheliny maja homologację?

TM 450 SMX , Ducati MTS

86

Odp: Jakie gumy?

Chyba jedyne cięte slicki i deszcze z homologacją produkuje Goldspeed. Na moje wal do Cienkiego z forum i już.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

87

Odp: Jakie gumy?

dukeSebo napisał/a:
gierwi napisał/a:

Mówisz poważnie czy znów nadajesz z loży szyderców?

Gierwi, mówię jak najbardziej poważnie. Widząc co wyprawiam na tej oponie wszyscy stwierdzali... że bardzo muszę ufać tej oponie :D No i tak też było do czasu aż postanowiłem sobie "polepszyć" i przede Sudetami wywaliłem ją na śmietnik :(

No to już naprawdę jestem za stary, bo się gubię ;-)

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

88

Odp: Jakie gumy?

[url]http://www.aaa-racing.com/product.php?productid=215&cat=80&page=1[/url]


Oczywiście nadal mówimy o tej gumie z linka o Goldspeedzie.

Z mojego doświadczenia... lepszej gumy nie będę szukał :D Ta jest fenomenalna.

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

89

Odp: Jakie gumy?

szkoda tylko, że w PL ciężko dostać

TM 450 SMX , Ducati MTS

90

Odp: Jakie gumy?

Ja mam te i też raczej nie będę szukał czegoś innego:

http://i214.photobucket.com/albums/cc48/gierwi/ssu.jpg

a dostać je można u Mcienkiego na tym forum!

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"