1

Temat: Rejestracja moto bez tablic !

Witam mam taki problem bo chce kupic moto od goscia który nie ma tablicy do niego i nie ma go zarejestrowanego na siebie tylko ma papiery od poprzedniego właściciela i tak jeździł tyle że jak teraz sprawa wygląda kiedy ja chce go kupić i zarejestrować na siebie gdy od niego i jak wtedy spisać umowe i jakie sa koszty i procedury w takim wypadku ?  :/  z góry dzieki za info

http://bleft-style.blogspot.com/

http://www.bikepics.com/members/bleft1/

2

Odp: Rejestracja moto bez tablic !

To wszystko zależy od urzędu komunikacji, co urząd to inne zwyczaje. Mowisz że ulegly zniszczeniu i podpisujesz na miejscu oświadczenie...  żadna wyjątkowa procedura.  :)

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

3

Odp: Rejestracja moto bez tablic !

a jak spisuje umowe skoro on nie jest zarejestrowany na tego goscia tylko ma papiery poprzedniego i ile wynosi koszt pozniej rejestracji bez tablic ...bo chyba trzeba wtedy przeglad zerowy robic itd?

http://bleft-style.blogspot.com/

http://www.bikepics.com/members/bleft1/

4 Ostatnio edytowany przez Giersik (2011-04-13 13:38:01)

Odp: Rejestracja moto bez tablic !

Umowę spisujesz na niego normalnie. Tylko jego umowę kupna sprzedaży musisz poprosić (tj. xero).

5

Odp: Rejestracja moto bez tablic !

Nie wiem czy płacisz coś za powtarzam"zniszczona" tablicę jeśli i tak w chwili rejestracji dostajesz drugą na siebie.
A tablica nie ma najmniejszego wpływu na przegląd... moto jak rozumiem jest zarejestrowane w PL. bo już się gubie o jakim to zerowym przeglądzie mówisz. Przecież przerejestrowywanie pojazdu nie ma wpływu na zmiany terminu przeglądów a ten masz zapisany w dowodzie.  :) Czego jeszcze nie rozumiesz?

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

6 Ostatnio edytowany przez dukeSebo (2011-04-13 13:46:15)

Odp: Rejestracja moto bez tablic !

A dla twojego spokoju ducha, pamiętaj o wpisaniu w umowę daty i dokładnej godziny sprzedaży... Tak by w tym czasie na twój koszt ;)  nikt inny nie tankował na tą zagubiona blachę  ;)

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

7

Odp: Rejestracja moto bez tablic !

moj stary mowil ze jesli on nie ma tablic to w naszym urzedzie go nie zarejestruje ...a on nie chce go rejestrowac na siebie bo mowi ze przed uplywem pol roku placi podatek w skarbówce 19% wiec jakie jest tutaj rozwiazanie inne?

http://bleft-style.blogspot.com/

http://www.bikepics.com/members/bleft1/

8

Odp: Rejestracja moto bez tablic !

Bleft my Ci nie powiemy jakie są zwyczaje w twoim urzędzie... idź zapytaj się bez składania papierów, tak tylko informacyjnie.
Ja wiele razy w ten sposób przerejestrowywałem pojazdy, nie mam zniszczona i nie będę sie brudził odkręcaniem.

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

9

Odp: Rejestracja moto bez tablic !

Podatek placisz tylko, jak sprzedajesz drozej, niz kupiles i przed uplywem pol roku - info pewne, bo raz musialem placic  :D
Jak masz zgubiona tablice, to beda problemy z rejestracja - przynajmniej w moim WK - zagubienie tablicy musi zglosic osoba, na ktora zarejestrowane jest moto i ona odbiera wtornik tablicy w swoim WK.
Czyli musisz sie skontaktowac z gosciem, ktory jest w dowodzie i poprosic, zeby wystapil o wtornik tablicy.

Co do kupna od osoby, ktora nie jest wpisana w dowod, to zaden problem, potrzebujesz tylko wszystkie umowy poczawszy od tej, na ktorej widnieje osoba z dowodu rej.

10

Odp: Rejestracja moto bez tablic !

no wlasnie a jezeli nie bedzie mozliwosci zeby osoba ktora jest na umowie wyrobila te tablice a ten gosciu nie ma na siebie jej zarejestrowanej to wystarczy ze mi napisze oswiadczenie i da tego typa papiery biora za to odpowiedzialność?

http://bleft-style.blogspot.com/

http://www.bikepics.com/members/bleft1/

11

Odp: Rejestracja moto bez tablic !

zwyszki się nie płaci za  rejestrowanie z opuźnieniem ja rejestrowałem po 2 latach i nic nie dopłacałem

HONDA CAMINO DX<-MAM/YAMAHA TDR 50<-MAM/YAMAHA DT 125X <------- SPRZEDAM/SUZUKI DR-Z 400SM CZARNA OWCA

12

Odp: Rejestracja moto bez tablic !

1. zgodnie z przepisami masz 30 dni na przerejestrowanie pojazdu. wynika z tego że umowę musisz spisać z poprzednim właścicielem. najlepiej weź jego dane od sprzedającego i się z nim skontaktuj, może gość będzie skory do współpracy.
2. w momencie sprzedaży musi być ważne ubezpieczenie co najmniej jeszcze przez 30 dni.
3. tablice do rejestracji nie są koniecznie potrzebne.
4. zadzwoń do swojego WK i spytaj tylko czy w takim układzie będziesz musiał starać się o wtórnik, bo sprzedający wyjechał na Alaskę i nie ma z nim kontaktu :)
5. najlepiej to dogadaj się z obecnym właścicielem żeby zarejestrował na siebie a ty pokryjesz ewentualne koszty o ile oczywiście będzie to nadal opłacalne. jeśli koleś będzie coś za bardzo kombinował lub nie będzie chciał udostępnić danych danych poprzedniego właściciela to olej sprawę bo ta "okazja" może wyjść ci bokiem.

i najważniejsze sprawdź vin w dowodzie i na ramie, zadzwoń do dealer'a i również sprawdź vin jak również możesz poprosić policję takie sprawdzenie oraz sprawdzenie nr. rej. w ich bazie. (raz mi takie sprawdzenie uratowało kilka $ i sporo bujania po urzędach)

- Jeśli dziekan nie odwoła swoich słów do  jutra to wypierdalam z tej uczelni
-- A co takiego powiedział dziekan??
- "Wypierdalaj z tej uczelni!!"

13

Odp: Rejestracja moto bez tablic !

Jak kupowałem bandziora to mój poprzedni właściciel nie miał na siebie zarejestrowanego tylko OC na siebie.(miał go ze 3-4 miesiące). Przy sprzedaży dał mi umowę podpisaną ze starym właścicielem na którego moto było zarejestrowane. Przy rejestracji musiałem pokazać moją umowę i poprzedniego właściciela.
(Miałem małe problemy bo w dowodzie był podany inny adres jak na umowie ale skontaktowałem się z właścicielem i wyprostowaliśmy wszystko :))

14 Ostatnio edytowany przez SUPERMOTO (2011-04-13 20:01:01)

Odp: Rejestracja moto bez tablic !

Fikoł napisał/a:

Jak kupowałem bandziora to mój poprzedni właściciel nie miał na siebie zarejestrowanego tylko OC na siebie.(miał go ze 3-4 miesiące). Przy sprzedaży dał mi umowę podpisaną ze starym właścicielem na którego moto było zarejestrowane. Przy rejestracji musiałem pokazać moją umowę i poprzedniego właściciela.
(Miałem małe problemy bo w dowodzie był podany inny adres jak na umowie ale skontaktowałem się z właścicielem i wyprostowaliśmy wszystko :))

Ja właśnie kupiłem samochód (jeszcze mam miękki) i tak samo miałem. Gość od którego kupiłem nie przerejestrował auta od listopada miał tylko OC na siebie.
W moim urzędzie w Nowym Dworze Maz. w takiej sytuacji wymagają:
!!!ORYGINAŁ!!! Umowa K-S pojazdu (pomiędzy Tobą a osobą od której kupiłeś)
!!!ORYGINAŁ!!! Umowa K-S pojazdu (pomiędzy osobą od której kupiłeś a właścicielem w dowodzie)
Ważne żeby się wszystkie dane zgadzały, czyli VIN imiona, nazwiska i adresy zameldowania (wyjątek stanowi polisa OC tam może być zamieszkania).
Taka ciekawostka - jak zapytałem się babki w urzędzie, jak to jest z tym przepisem 30 dni na przerejestrowanie, to odpowiedziała mi, że jest taki przepis ale jest martwy. Czyli można śmigać z umową K-S i OC na siebie i nic nie mogą Ci zrobić.
Ciekawe czy jest tak naprawdę.

Najlepsze MOTO to SUPERMOTO

15

Odp: Rejestracja moto bez tablic !

Bo drogi Bartku urząd komunikacyjny ma w dupie to czy dotrzymałeś terminu przerejestrowania... to jest termin urzędu skarbowego, w każdym wydziale mają na to wyje... ale już w skarbowym jest inna gadka, tam chcą wyjaśnień i mogą nałożyć grzywnę (słyszałem od znajomych że straszą 500 zł. kary) najczęściej musisz pisać oświadczenie.
Swoją drogą muszę się pokazać w skarbowym z kilkoma zaległościami... więc będę miał informacje z pierwszej ręki ;)

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR