16

Odp: Rejestracja moto bez tablic !

Skarbowke trzeba oplacic do 14 dni i tego lepiej pilnowac. Na przerejestrowanie jest teoretycznie 30 dni, ale nie ma kary za opoznienie i nie robia z tym problemow.

17

Odp: Rejestracja moto bez tablic !

dukeSebo napisał/a:

Bo drogi Bartku urząd komunikacyjny ma w dupie to czy dotrzymałeś terminu przerejestrowania... to jest termin urzędu skarbowego, w każdym wydziale mają na to wyje... ale już w skarbowym jest inna gadka, tam chcą wyjaśnień i mogą nałożyć grzywnę (słyszałem od znajomych że straszą 500 zł. kary) najczęściej musisz pisać oświadczenie.
Swoją drogą muszę się pokazać w skarbowym z kilkoma zaległościami... więc będę miał informacje z pierwszej ręki ;)

Ja oczywiście najpierw podążyłem do skarbówki. Tam zapytałem czy ma znaczenie to że poprzedni właściciel nie przerejestrował. Odpowiedzieli mi że ja mam 14 dni i że się wywiązałem a co do poprzedniego właściciela to już sobie będą wyjaśniać z nim. Jeśli nie płacił to se ściągną.
Pamiętajcie że
14-dni skarbówka (chyba że kupione na fakturę)
30 dni przerejestrowanie (teoretycznie)
30 dni na wypowiedzenie polisy OC poprzedniego właściciela (lub przepisanie jej na siebie) to też ważne, znam to z autopsji. Potrafią się upomnieć nawet po roku :)

Najlepsze MOTO to SUPERMOTO

18

Odp: Rejestracja moto bez tablic !

Dodam jeszcze że przedawnienie roszczeń tytułem zaległych składek ubezpieczenia OC to 3 lata. Ale uwaga 3 lata bez pism ponaglających. Jeśli prze 3 lata wasz ubezpieczyciel nie zażąda zaległej składki... sprawa jest przedawniona.
To dla tych co lubią raz na jakiś czas kupić sobie coś co niekoniecznie musi jeździć.  :)
Teraz to będzie "kompletny przewodnik rejestracyjny".

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

19

Odp: Rejestracja moto bez tablic !

Extra dzieki za dobre info :) czyli z tego co zrozumialem:

1.Spisuje umowe normalną z obecnym właścicelem
2.Pisze mi oświadczenie o zgubionych tablicach
3.Daje mi umowe z poprzednim
4.Ide z tym wszystkim to WK i nie powinno byc problemu ? :D

http://bleft-style.blogspot.com/

http://www.bikepics.com/members/bleft1/

20

Odp: Rejestracja moto bez tablic !

Witam,jestem tu nowy i nie chcę dodawać nowego tematu-bo mam podobny do tego.
Polskie procedury rejestracji znam,bo już kilka sztuk rejestrowałem.
Więc przejdę do rzeczy.
Mój problem polega na Ustaleniu Danych.
Wyjaśnię-będzie łatwiej zrozumieć.
Zakupiłem Cagiva Super City we Włoszech-była już wyrejestrowana i bez tablicy.Taka procedura jest konieczna,aby można było pojazd sprowadzony z zagranicy zarejestrować w Polsce.
Wraz z motorkiem otrzymałem dokument w którym nie ma daty pierwszej rejestracji i daty produkcji.
Dzisiaj chciałem zrobić przegląd aby potem bez przeszkód zarejestrować motorek.Diagnosta poinformował mnie,że w miejsce daty pierwszej rejestracji można wpisać datę wydania homologacji z motorkiem.Ale datę produkcji trzeba ustalić,bo tego się nie da ominąć.
Próba wpisania Numeru Seryjnego nie powiodła się.
Ten motorek ma krótki numer-nowsze motorki mają numer dłuższy.
Więc wysiłek diagnosty na tym się skończył i powiedział,że sam muszę ustalić dane i potem zrobi przegląd.

Szukam różnych instytucji w internecie już 12 godzin i nic nie znalazłem.
Gdzie tego mam szukać????
Szukałem Przedstawicieli CAGIVA w Polsce,ale znalazłem dwóch-a z tego co przeczytałem,to jednemu zabrali koncesję i został tylko jeden z Myślenic....ale też nie wiem czy mi w tym coś pomoże.
Zostaje jeszcze Rzeczoznawca,ale to koszt minimum 400.pln.

Jak tak dalej pójdzie,to koszty będą większe od ceny motorka.

Jeśli ktoś miał taki przypadek,lub wie jak to rozwiązać-to proszę o pomoc.
Za pomoc z góry dziękuję.

21

Odp: Rejestracja moto bez tablic !

Napisz bezpośrednio do Cagivy.

22

Odp: Rejestracja moto bez tablic !

Moto-Mleczek z Myślenic to oficjalny importer między innymi Cagivy na Polskę,więc dzwoń do nich.

Była Husqa WSM 50.
Powrót w 2015...

23

Odp: Rejestracja moto bez tablic !

Ja kupiłem moto bez tablicy i przerejestrowania na goscia od ktorego kupowałem. sprawa z przerejestrowaniem w moim przypadku wygladała tak ze musiała byc ciaglaosc umow czyli  dostac od goscia stara umowe ktora on zawarł z poprzednim wlascielem i druga swoja. Z tablica jest tak ze wypisujesz w urzedzie specjalne oswiadczenie ze tablica zaginela podczas transportu etc i dostajesz probna zeby moc jechac na przeglad. to chyba wszystko opisuje oczywiscie swoj przypadek w moim urzedzie, mowie o tym bo jak pewnie niektorzy juz sie przekonali  w polsce jest tak ze w jednym miescie urzad moze miec inne zachciank niz w drugim wiec idz sie jeszcze dopytaj co bedzie potrzebne do przerejestrowania.pzdro

24

Odp: Rejestracja moto bez tablic !

Do SnowMoto....Brałem taką możliwość pod uwagę-bo pracowałem we Włoszech 4 lata i potrafię po Włosku mówić i pisać...Ale obawiam się,że jako szary "Kowalski",to nie załatwię tego szybko.Jestem pewien,że to potrwa minimum miesiąc (przy dobrych wiatrach,bo znam Włoskie urzędy).
A chciałem synka pouczyć jeździć na tej Cagivie,puki jeszcze jest pogoda.
Wcześniej jeździł na MiniBike,ale już wyrósł.Teraz mu kupiłem KTM 65 sx i do puki nie opanuje sprzęgła i zmiany biegów,to na tego małego "szatanka"dziecka nie wsadzę :)
Przyznam,że bardzo zależy mi na czasie,ale jeśli nie będzie wyjścia-to tak będę musiał zrobić.
Spróbuję jeszcze zadzwonić do tego przedstawiciela w Polsce.On ma stały kontakt z fabryką (a raczej z odpowiednimi ludźmi ),więc powinien się bardziej orientować.Mam nadzieję że coś mi pomogą w tej sprawie.

Dzięki za podpowiedź.

25

Odp: Rejestracja moto bez tablic !

Do zdaniu 13....ten sposób wydaję się realny,ale szczerze mówiąc-to myślałem że ktoś miał już do czynienia z ustalaniem danych.Bo sprowadza się bardzo dużo motorków i nie wierzę aby wszystkie miały idealne dokumenty.Te,których się nie da zarejestrować w Polsce,są rozbierane i sprzedawane na części-to logiczne dla mnie.Ale miałem nadzieję,że ktoś próbował i wie jakie instytucje w Polsce mogą w takich sytuacjach pomóc.
Myślałem,że takie coś powinno się ustalić bezproblemowo,a coś czuję że to trochę potrwa.

Każda wasza rada jest dla mnie bardzo cenna,bo w pośpiechu kupiłem drugą Cagivę Super City w Polsce z przeznaczeniem na części-dla tej,którą przywiozłem z Włoch i szkoda by było je rozkręcać i sprzedawać.

zdaniu 13,dzięki również dla Ciebie.
To miło,że ktoś próbuje pomóc innym.
Nie traćcie tego ducha,a "Brać Motocyklowa"nie będzie miała sobie równych.

26

Odp: Rejestracja moto bez tablic !

Śmiało pisz do centrali w IT- wprowadzałem Ducati- przerabiałem to kilka razy i bez problemowo pomagali.

27

Odp: Rejestracja moto bez tablic !

SnowMoto napisał/a:

Śmiało pisz do centrali w IT- wprowadzałem Ducati- przerabiałem to kilka razy i bez problemowo pomagali.

OK.
Ale najpierw zobaczę co mi na miejscu pomogą(tzn.w Polsce)
Dziś udało mi się dodzwonić do przedstawiciela z Myślenic i powiedział żeby przesłać maila z zapytaniem o ustalenie danych....obiecał,że spróbuje pomóc :)

A gdyby w trakcie powstały jakieś komplikacje-to mam do Ciebie prośbę SnowMoto.
1.Czy masz może już napisane takie pisemko jako wzór?(nie chodzi mi o dane twoich motocykli-tylko w jakiej formie mam się zwrócić o pomoc).
2.Czy mogę Cię prosić o przesłanie dokładnego adresu do Centrali?
Zaoszczędzi mi to masę czasu,którego nie mam za wiele.

Jeśli jesteś w stanie pomóc z tymi rzeczami,to proszę prześlij mi na maila-lub jak wolisz,tutaj na forum te informacje.
Z góry dzięki.

Mój mail  pipeer@vp.pl

Pozdro.

28

Odp: Rejestracja moto bez tablic !

Niestety-nawet jedyny Przedstawiciel Cagiva w Polsce nie jest w stanie mi pomóc (a przynajmniej tak twierdzi)
Pan Andrzej ,na moją prośbę o pomoc w ustaleniu danych odpisał mi tak:

Witam,

Nie mamy takich informacji, proszę się zgłosić do Ministerstwa Transportu może oni będą w stanie Panu pomóc.

pozdrawiam
Andrzej

Oczywiście grzeczność wymaga aby ładnie podziękować,więc odpisałem:

Witam ponownie.
Jest mi niezmiernie przykro,że jako jedyny przedstawiciel CAGIVA w Polsce-nie jesteście w stanie mi pomóc.
Serdecznie dziękuję za wzięcie pod uwagę i rozpatrzenie mojej sprawy.

Oczywiście niezwłocznie skontaktuję się z Ministerstwem Transportu,aby uzyskać jakiekolwiek informacje.
Ale szczerze w to wątpię,aby coś to pomogło-ponieważ motorower nie był wcześniej rejestrowany w Polsce.
Wydaje mi się,że będzie to kłopotliwa i żmudna droga i pewnie ustalenia danych będę musiał szukać we Włoszech-co jest ogromnym utrudnieniem.

Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam.
Jarosław.


W tym wypadku ponawiam swoją prośbę do SnowMoto,o adres do centrali we Włoszech.
Tak chyba jednak będzie najszybciej.
W Polsce tylko odsyłają "od jednego-do drugiego"....to chyba jeszcze zostały ,co po niektórym"komunistyczne nawyki".

Oj,chyba odechce mi się Włoskich "Motorków"
Ale poddam się,jak już nie będzie wyjścia.
Tylko szkoda,że-"aby się czymś nacieszyć,to najpierw trzeba stracić kawał zdrowia".

Po takich przejściach,to już mało co cieszy :(

29

Odp: Rejestracja moto bez tablic !

Adresu do IT już nie mam, to było kilka lat temu i firmowy komp. Mówiłeś, że znasz włoski- zadzwoń do nich bezpośrednio i spytaj się, do kogo możesz to wysłać.
Zobacz tutaj [url]http://micapeak.com/reg/bikes/CAGIVA/[/url]
Poszukaj na włoskich forach informacji o dekodowaniu VINu, zadaj takie pytanie bezpośrednio tam- może pomogą.

30

Odp: Rejestracja moto bez tablic !

Mówiłeś, że znasz włoski- zadzwoń do nich bezpośrednio i spytaj się, do kogo możesz to wysłać.
Poszukaj na włoskich forach informacji o dekodowaniu VINu, zadaj takie pytanie bezpośrednio tam- może pomogą.

Nie język jest przeszkodą,tylko właśnie chodziło mi w jakiej formie mam się zwrócić,tzn-czy mam się zwrócić do samego Dyrektora,lub do jakiegoś konkretnego działu.A żeby się dodzwonić i zapytać,to też muszę mieć jakiś konkretny nr.tel......ale ok,skoro adres już przepadł-to jednak będę musiał działać na własną rękę (tak jak podejrzewałem od samego początku).
Miło,że podałeś linka sprawdzę to.
Ale Włoskie fora raczej nie pomogą,bo nawet jeśli znajdę informację o dekodowaniu VINu,to niestety będzie to tylko informacja dla mnie.
Ja potrzebuję to na jakimś dokumencie,aby Diagnosta mógł na tej podstawie wypisać dokumenty,które potem będę potrzebował podczas rejestracji.

Ja już od początku mówiłem Diagnoście,że dwie ostatnie cyfry to rok produkcji.
Ale on chce to na papierku,a nie na tzw."gębę"

On mi powiedział tak:
Ja nie mogę wpisać rocznika 93 tylko dla tego że ktoś mi tak powiedział....a,co będzie jeśli ja wpiszę rok 93-a potem się okaże,że to np.94.
Wtedy ja będę miał problemy!!! (i niestety "niechętnie",ale tu się z gościem muszę zgodzić-on musi mieć podstawę aby to wypisać)

ok,jednak długa droga przede mną.

Jeszcze raz dzięki za wszystkie info

Jeśli jeszcze ktoś będzie wiedział w jaki sposób mogę to rozwiązać-to proszę o rady.
Z góry dzięki.
Pozdro.