1 Ostatnio edytowany przez Barteksm (2011-01-19 13:21:19)

Temat: Bus

Siema napewno sporo z was ma doświadczenie z busami , interesuje sie busem blaszakiem srednich rozmiarów.
Co polecacie, które silniki , ogólnie w gre wchodzi VW , Mercedes i nowe Fiaty w rocznikach  5 lat i młodsze . Wszystkie odp. na temat mile widziane i na odwrót 

motoslide.com

2

Odp: Bus

vw transporter t4-t5 IMO

SMR 505

3

Odp: Bus

Transporter fajne autko, ale troche nie przekonuje mnie wielkosc jego paki , nie znam dokłądnych wymiarów , ale na oko moge śmiało powiedzieć ze ducato jest ustawniejsze .

motoslide.com

4

Odp: Bus

Transporter to jakość o tym wiedzą wszyscy T4 w eksploatacji jest tańsza niż T5 ... ale fakt że paka nie jest okazała i nie jest to tak jak mówisz Bartek zbytnio ustawne. Jeździłem T5 po motocykle.
Patrząc na pustą pakę myślisz sobie spoko... pakujesz jedno moto na środku i w samochodzie już sie ruszyć trudno.

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

5

Odp: Bus

No właśnie , jest mało wersji t5 czy nawet t4 , są wersje long , ale nadal patrząc sie na najmniejszego ducato wydaje mi sie on wiekszy . Przez miesiąc "pracowałem" w salonie fiata w ramach praktyk zawodowych i nie widziałem tam żadnego ducato na serwisie oprócz kilku które sam przygotowywałem do sprzedaży prosto z transportu , cenowo też wypadają lepiej od Vw i Merca co jest chyba zrozumiałe . Z tego co czytam silnik 2.3 Multijet 120 km jest fajnym silniczkiem na skrzynce 6 . Kumpel ma takiego tylko , ze od nie dawna wiec nie może powiedzieć czy są z tym problemy czy nie .
Salon fiata mam blisko dodatkowo małżonką prezesa jest moja nauczycielka od przedmiotów zawodowych w mechaniku i zawsze powtarzała , że Diesle najlepsze robi fiat  :/ Wiec jak narazie jestem za fiatem ducato

motoslide.com

6 Ostatnio edytowany przez dukeSebo (2011-01-19 14:48:54)

Odp: Bus

Pamiętaj tylko Bartek że Ducato strasznie koroduje... przynajmniej starsze modele bo nimi się interesowałem.
Lecą progi i fura zmienia troszkę geometrię :D

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

7

Odp: Bus

Nie wiem , ogólnie patrze na te  III po fl , nie widziałem jeszcze ich pordzewiałych , za to Sprintery i te nowe vito nagminnie widze z sypiącą sie tylnią klapą .

motoslide.com

8

Odp: Bus

Cady jak chcesz to mam do sprzedania nówkę sztukę.

9

Odp: Bus

No przestan co ja do Candy wsadze ? Nie chce kupić busa bo mam kaprys jeźdzenia dotawczakiem tylko to ma zarabiać , a zarabiać bedzie wożąc towary .

motoslide.com

10

Odp: Bus

Ducato/ Jumper uwazaj bo pekaja tylne drzwi na zawiasach, klęka winda opuszczania zapasowego koła (jednorazówka), padaja silniczki regulacji zwierciadeł w lampach (SIC! jednorazówki).
W starszych dukatach diesle brzmią jak by chodziły bez oleju...
A może IVECO turbo daily?

jol

11 Ostatnio edytowany przez Barteksm (2011-01-19 15:55:48)

Odp: Bus

Takie pierdoły to szczegół już nie zwracam na to uwagi (jeżdze renault megane tam take pierdoły są codziennoscia , ten samochód ma dusze  :) )
Chodzi o to , zeby silnik nie padł , a z tymi nowoczesymi dieslami jest różnie , kumpel razem z ojciem i baret od lat zajmują sie mechaniką pojazdową i są specjalistami od dieslów i zawsze mówią , ze to nowoczesne wtryski lubią sie sypać nie ma to jak stare pompy które przelatywały poł miliona bez zaglądania .
Pozatym teraz z tym autami jest coraz gorzej bo koncernom samochodowym nie opłaca sie robic bezawaryjnych modeli. Podam przyklad tych znajomych od diesli mają 530d . W tych silnikach bmw montuje specjalne klapki na kolektorach które niby ułatwiają gaszenie silnika . Tylko , ze na gwarancji bmw wymiania całe kolektory , a po gwarancji chce za tą operacje 5tyś , wiele osób przymyka na to oko , ale klapeczki w dziwny sposób lubią sie urywać i robić niezłe zamieszanie w silniku :D Dlatego kumpel pierwsze co zrobił to usunął ten świetny patent bmw , a chłopaki naprawde wiedzą co robią bo sami siedzą od dziecka w warsztacie , a ojciec od kilkudziesieciu lat siedzi w dieslach .Taka cekawostka hehe :P

motoslide.com

12

Odp: Bus

mercedes vito 22.cdi super wuzek ja mam w werjsi ambiente czyli 7 siedzeń + stolik ale po ich wyjęciu mieszczą się dwa moto spokojnie.   w blaszaku masz jeszcze więcej miejsca więc spox ogólnie samochód z dobrym silnikiem nie psuje się  jeżeli byś chciał kupić takiego to kupuj po roku 2003 bo już blacha jest lepsza i nie rdzewieje

HONDA CAMINO DX<-MAM/YAMAHA TDR 50<-MAM/YAMAHA DT 125X <------- SPRZEDAM/SUZUKI DR-Z 400SM CZARNA OWCA

13

Odp: Bus

Ja polecam sprintera ojciec go mam od 5 lat jeździ do roboty do norwegi i silnik żyleta 316cdi 5 garówka 2,4 z turbinka,wersja średnia jedyne co ojciec robi to wymiana oleju i filtrów i w tamtym roku rozrząd minusik to troche bierze blache rdza a tak to jest super bryka sam ja leciałem 180.

Hero Majestic Ankur--->Derbi Senda Xtreme R--->Lifan Cross 125--->Mz Etz 250--->Ktm Egs 360--->Kawasaki Zr7--->Gas Gas EC 300  2006 & Kawasaki Zr7s 2004

14

Odp: Bus

jak chcesz mam ładnego pick-up'a ;)

KTM SMR 450 - samoobsługowa hurtownia frajdy!!!

15

Odp: Bus

Mercedes Sprinter 312D - najtrwalszy, w garażu już 10 lat i nie do zajechania a był wszędzie, wersja long - motorów tam wejdzie łohoho i jeszcze trochę.

Marek