5,851

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

MAĆKO napisał/a:

Ja znowu nie wiem jak w autach ale w moto nie muszą:P TRW OK o ile nie kupiłeś jakiś twardych na zwykłą tarczę, napisz z jakim oznaczeniem końcowym są to klocki.

Jednak TRW kupiłem na zacisk SM do Brakinga a te co piszczą to DP PRO-MX SDP321 KH185 czyli też nie najgorsze. Faktycznie są takie jakby zeszklone ale z ciekawości zdjalem też tył a tam są tej samej firmy i wyglądają tak samo a nie skrzecza. Czytałem o jakiś pastach i podladkach antywibracyjnych ktoś coś poleca?

Hsq SMR 511
#511

5,852

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Pytanie co i kiedy piszczy?
Jak klocek jest twardy to będzie piszczał. Tym bardziej jak nie jest dotarty.

Co do smarowania to ja zawsze smaruję tył klocka pastą miedzianą w miejscu styku z tłoczkiem.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

5,853

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

hacker33 napisał/a:

Są tu jakieś mechaniory samochodowe?
Muszę wymienić sprzęgło w Toyocie Yaris I.
Pytanie czy dam radę to zrobić nie mając kanału? (Wszystkie tutotriale jednak są z kanałami).
Auto na kobyłkach? Wysunę i w sunę wtedy skrzynię dołem?

Nikt nic?
Temat robi się gorący a na forum toyoty piszą, że nie dam rady chyba, że się uprę.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

5,854

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Dać radę to może dasz ale później stwierdzisz, że lepiej jednak było komuś zapłacić. Bez kanału wszystko da się zrobić ale szkoda czasu i nerwów bo wszystko jest 10 razy trudniejsze i trwa kupę czasu.

5,855

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Lepiej zapłacić, szkoda sie tytłać bez kanału.

5,856

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

po drugie wcale nie jest to przyjemna robota, jak np wymiana hamulców.

Tutaj trzeba spuścić olej, rozpiąć sworzeń, wyjąć półoś, napierdzielić się z zapieczonymi śrubami od skrzyni.

Ceny za wymianę sprzęgła to w zależności od rejonu Polski od 250-500 zeta.

Ja wymieniałem sam tylko raz, więcej nie chcę tego robić :P

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

5,857

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Wiem, że łatwiej oddać do serwisu.
Tylko podaj mi adres serwisu w Poznaniu który zrobi to dobrze i nie będę miał zastrzeżeń?
Kolega wymieniał niedawno sprzęgło w totoyocie w warsztacie z polecenia i gruchała mu skrzynia przez prawie 1000km.
Potem się ułożyło i nie tłukło ale ja nie słyszałem aby sprzęgło musiało się uleżeć i przez to stukało coś w skrzyni?
Byłem dzisiaj w sklepie gdzie zaopatruję się w części i pytam się czy ma jakiś serwis itd.
On mówi, że warsztatu już nie ma a nikogo nie poleci bo na wszystkich już się przejechał i psy na nim wieszali.
Wiecie jak jest co samemu to samemu - wiem co zrobiłem jak to wygląda, w jakim są stanie inne rzeczy itd.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

5,858

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

ja dopóki nie robiłem u Krystiana to dawałem ogłoszenie na oferia.pl - tam wybierałem wykonawcę za ustaloną kwotę.

To, że nad zakładem wisiała możliwość negatywnego komentarza, zawsze skutkowało. Przykładali się do pracy i robili robotę.

Zawsze wybierałem tych ze średniej półki, co już mieli trochę komentarzy.

Także jak nie masz nikogo z polecenia, to zrób tak jak Ci mówię lub chociaż załatw sobie kanał...

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

5,859 Ostatnio edytowany przez MAĆKO (2017-03-16 22:35:40)

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Trzeba jeździć do normalnych warsztatów "sieciówek" w BB jest super w norauto - zawszę pare zł drożej ale biorą odpowiedzialność za robotę. Tam nikomu nie zależy żeby zrobić szybko czy też wyruchać Cię na hajs. Można siąść za szybą i widzisz co Ci robią przy aucie, są kamery jak byś miał wątpliwości.
Ja bym oddał do norauto i tak też robie od jakiegoś czasu, nie dotykam samachodu od kilku lat i już tak zostanie bo szkoda nerwów i czasu - generalnie to żadna sztuka a zapierdziel jak przy kopaniu kilometrowego rowu.

5,860 Ostatnio edytowany przez sepo (2017-03-16 23:18:53)

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

W norauto chcieli 450 zl za lozysko ktore ja kupielm za 320. W dodatku chcieli zamowic nie to co trzeba. Ja tam bym im nie ufał. Ogolnie ludzie ktorzy tam pracuja jakos nie wzbudzili mojego zaufania, Pani która przyjomwał moje auto na diagnostyke w tym samym czasie mówiła, ze pierdoli taką firmę i robotę bo nie ma sztućców w kuchni xD. W Warszawie chyba sa warsztaty gdzie mozna podnosnik na godziny wynajac. W Poznaniu tez cos takiego napewno jest.

5,861

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Ciekawe;) u mnie za wymiane łożyska w kole zapłaciłem 100zł a roboty im wyszło 2godziny:) Full profi.
Ogólnie to pewnie od ludzi zależy, wszędzie ludzie potrafią zjebać firmę.

5,862

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

hacker33 napisał/a:

Tylko podaj mi adres serwisu w Poznaniu który zrobi to dobrze i nie będę miał zastrzeżeń?

Po sąsiedzku z KTM'em masz serwis Toyoty :D

Możesz zostawić furę na podmianę sprzęgła i skoczyć zamówić jakieś nowe SMC.

PBM

5,863 Ostatnio edytowany przez Dzinkss (2017-03-17 04:28:45)

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Dzisiaj uderzam w to kur.wisko i zobaczymy co jest? Dzięki Panowie za jak najbardzej mi pomocne słuszne uwagi. Jak zwykle to bywa moze być winne wszystko po kolei i drogą eliminacji trzeba sprawdzic wiele elementów.
PS: Dodam tylko jedno ze podzielam zdanie Levisa na temat regulacji gaźników, czyli nie ma opcji skręcania gaźników do skrajnych wartości. Taka regulacja=nieodpowiednie przygotowanie samych gaźników lub skrajne kompresje na cylindrach. Miałem taki przypadek w starej xj i gaźniki były skrajnie poustawiane, a wynikało to z nieodpowiedniego luzu na niektórych zaworach co oznacza wg. mnie ewidentny błąd poprzedników którzy próbowali ustawić gaźniki pod niesprawny (niewydolny silnik) "byle to jakoś jechało" a kasa sie zgadzała. Dlatego osoby które kumają sami bazę muszą być "człowiekorkiestra" ze wzgledu na ogarniającą ku.rwicę po oddaniu gdziekolwiek jakiegokolwiek szpeja. Ja tam tych chu.jaszków omijam z daleka od 2010r a wszystkiego nauczyłem sie jak i uczę nadal z forum SM które uważam za jak najbardziej kompetentne nizeli cała ta zgraja niedouków (są wyjątki ale to niestety wyjątki:) Dlatego Pozdro dla wszystkich:)

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

5,864

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Norauto omija się z daleka.
Tam pracują dzieciaki na praktykach.
Kolega pojechał na wymianę świec żarowych, niby proste. Wymienili 3 chociaż podali, że 4. W dodatku złe.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

5,865 Ostatnio edytowany przez wyrzyk969 (2017-03-17 09:39:42)

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

hacker33 napisał/a:
hacker33 napisał/a:

Są tu jakieś mechaniory samochodowe?
Muszę wymienić sprzęgło w Toyocie Yaris I.
Pytanie czy dam radę to zrobić nie mając kanału? (Wszystkie tutotriale jednak są z kanałami).
Auto na kobyłkach? Wysunę i w sunę wtedy skrzynię dołem?

Nikt nic?
Temat robi się gorący a na forum toyoty piszą, że nie dam rady chyba, że się uprę.

Ja w 2015r wymieniałem dwumasę w audi a4. Teście mieszkają na stałe za granicą i przyjechali na święta w odwiedziny. W wigilię pod marketem dla teścia się rozwaliła gdzie drugiego dnia świąt już mieli wracać do siebie. Wiadomo święta to zamknięte wszystko ale na szczęście jeden właściciel sklepu z częściami się zlitował i pierwszego dnia świąt z rana mieliśmy część u siebie, zostało tylko wymienić. Serwisy czy mechanicy odpadają i na dodatek, żaden z dostępnych w tym czasie znajomych nie miał kanału. Wymieniłem mu to sam w jeden dzień, bez kanału tylko na niewielkich podniesieniach, które pospawałem na szybkości (przestrzeń między samochodem, a podłogą miała z 70cm). Teścio zadowolony jeździ do dzisiaj, a ja do teraz mam traumę jak przyjeżdża, że znowu co mu się stanie z autem hehe. Tak, da się wymienić bez kanału ale co ja się na wkur.... i nawyklinałem. Ręce podrapane, pocięte i powywijane jak u parality. Najgorzej było wsadić skrzynie na miejsce. Wrażenia niezapomniane i nigdy więcej tego nie chcę robić. Masakra. Pzdr.

#969
VOR 530 SM-R   &   KAWASAKI KX 250 SM STUNT
CA Technology