1,696

(34 odpowiedzi, napisanych Garaż)

Dokładnie, płaska okrągła bateria jak do zegarka może znajdować się w takim liczniku, jeśli jej nie ma to chyba padnięty.

1,697

(34 odpowiedzi, napisanych Garaż)

Co to znaczy poprawnie zainstalowany.

1,698

(34 odpowiedzi, napisanych Garaż)

Dokładnie mam taki sam sposób jak Levis;) i też bym to wyjebał:P

Dodam jedynie że wszystko dokręcasz ręką a nie kluczem, oczywiście porucz kontry.

Takie regulowanie na farta jak na tym filmiku to tylko prowadzi do nieszczęścia;)

Na sam początek odkręć kontrę i sprawdź czy jest tam jeszcze jakiś luz do dokręcenia ręką. Jak jest to pewnie to jest przyczyna Twojego dzwonienia w silniku.

1,699

(34 odpowiedzi, napisanych Garaż)

To jest napinacz manualny (bez sprężyny) Trzeba go samemu napiąć, żeby to zrobić należy mieć trochę doświadczenia bo można łatwo spierdzielić robotę;)
Ale miejmy nadzieje że to właśnie to Ci dzwoni w motocyklu bo ludzie często nie wiedzą że należy taki napinacz regularnie kontrolować.
Tutaj masz filmik o co chodzi z tym napinaczem, osobiście średnio się zgadzam z tym co tam jest powiedziane bo mam swój sposób na te napinacze jeśli już w ogóle muszę je montować bo nie jestem ich fanem;)
[url]https://www.youtube.com/watch?v=3JITgdUda4c[/url]

1,700

(34 odpowiedzi, napisanych Garaż)

smr450 nie jest zły bo jeszcze korbe kupisz w zamienniku, 560 ma problem bo brak zamienników. Ale jak wiadomo nie samą korbą i tłokiem remont żyje:P

1,701

(34 odpowiedzi, napisanych Garaż)

Może nie rozbierz... ale przeprowadź normalne czynności serwisowe typu zawory oleje itp jak dalej będzie głośno to dopiero oddaj komuś na inspekcję jeśli sam masz z tym problem. Po filmiku ciężko coś stwierdzić.

1,702

(11 odpowiedzi, napisanych Garaż)

Nie o to chodzi, generalnie temat rzeka. Nie czuje się kompetentny żeby się o tym wypowiadać bo jest to osobna dziedzina mechaniki którą zajmują się ludzie z wielkim doświadczeniem.
Kwestia przelotu nie jest tak bardzo jednoznaczna jak Ci się wydaje;) Przelot to brak katalizatora i innych ECO pierdolników. Samo ciśnienie w układzie zasilania i w układzie wydechowym jest bardzo potrzebne i w sumie na tym się opiera cała dynamika wymiany gazów w silniku spalinowym. Dzięki czemu sterując ciśnienim w układzie możemy podnieść jego moc;) ale trzeba to zrobić umiejętnie, samo bezmózgie powiekszanie wylotu spalin czyli te pseudo portingi, wstawianie potężnych średnic kolektorów i puszkę zamiast tłumika nie przyniesie żadnego efektu jedynie osłabi motocykl i przeniesie moment obrotowy do góry.
Temat jest potężny i raczej nie zgłębisz go na forum. Tu już potrzeba książek a najlepiej ludzi z doświadczeniem co te książki pisali.
Reasumując świadome podnoszenie mocy silnika (a nie placebo wynikające z głośności tłumika) to jest trudna i skomplikowana sprawa;)

1,703

(11 odpowiedzi, napisanych Garaż)

levis napisał/a:

No dobra, ale jak utnie to ciszej nie będzie :-)

Nie no jasne, masz racje:)

Ogólnie im krócej tym będzie bardziej "chamsko" i metalicznie. Wydaje mi się że aby zwiększyć bas to należy zwiększyc objętość wydechu i ciśnienie które w nim występuje w odpowiedni sposób oczywiście;)

1,704

(11 odpowiedzi, napisanych Garaż)

Zdradzę Ci tajemnicę i jest może 2 albo 3 producentów którzy obliczają pojemności wydechu dla konkretnych modeli motocykli. Zazwyczaj +/- mają przygotowane kilka końcówek i tyle, więc tnij, gnieć i wyginaj nic się nie przejmuj. Jedynie ogarnij później dysze w gaźniku żeby nie było za ubogo w paliwo.

1,705

(28 odpowiedzi, napisanych Na każdy temat)

Kiedyś klient z Irlandii zamawiał do mnie kuriera po odbiór paczek z firmy [url]https://maxkurier.pl/[/url]
Podobno najtaniej a paczki były wielkie, nie takie maleństwa o których tu piszecie.

2004 a co?

Dzięki za info:)
No na zapas bo moja ma już płytki 155 na ssącym więc się kończy;) Tak to jest perfekto. Chcę sobie przygotować idealną głowicę, zakuć w nowe zawory i postawić na półce a jak przyjdzie czas bo luzy zaczną spierdzielać to sobie w 1 dzień zmienie a nie będę się pierdolił 2 tygodnie po majstrach od regeneracji.

1,708

(57 odpowiedzi, napisanych Archwium - Sprzedam)

snieg napisał/a:

Wkurwic każdy się może, ale żeby grozić sądem to już żałosne. :D

Nie wiem co jest żałosnego w grożeniu sądem... żyjemy w takich czasach że dać w pysk nie można bo Ty byś poszedł do sądu.

Cześć,
Kupie na zapas głowicę do CRF450R 2004r.
Stan - najlepiej nowa lub w bardzo dobrym stanie.
Info na PW

1,710

(57 odpowiedzi, napisanych Archwium - Sprzedam)

Moja CRF to przy starych bergach to perpetum mobile:P

BTW. wczoraj o godzinie 23:15 moja CRF odpaliła po remoncie i zasiała gruby terror na wsi:D