241

Odp: Keihin FCR 39 w DRZ 400 SM

Nie da się nie przewidzisz tego.
Dlatego nosi to nazwę "regulacja".
Wpływ ma nawet to jak wspomniał barnabab temp. powietrza. Po regulacji zimą i tak będziesz znowu regulował latem.
Zacznij od tego jak miałeś (jeżeli oczywiście miałeś dobrze), załóż o jedną dyszę główną więcej. Czyli jak miałeś 150 to 152 jak 155 to 158.
Odpal, zagrzej sprzęt i ustawiaj. Wolne obroty na postoju pozostałe w czasie jazdy.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

242

Możliwe, żeby linki które były przy FCR 39 były za krótkie w FCR 39 MX? Żeby założyć dolną muszę naciągnąć ją mocno, a wtedy przepustnica jest już w części otwarta :S Nie ma już zakresu regulacji. Zamontowane linki podobne jak na foto, końcówki od strony gaźnika proste.

https://4.allegroimg.com/s720/03f553/af0af67a4336bebd2abc8b6ad3d4

243

Panowie, DRZ Y z FCR 39 MX ma problemy z odpalaniem na ciepłym silniku, odpala dopiero za którymś z kolei kopem na otwartej manetce. Co podregulować? Na zimny odpala od strzała, moc jest, nie przerywa, nie kicha, trzyma dobrze wolne obroty. Zawory sprawdzane.

244

Obstawiam, ze za ubogo. Srube regulacji skladu wolnych obrotow odkrec o pol i porownaj "latwosc" odpalania. Dodatkowo jak masz mozliwosc, to nagraj film jak moto na cieplym schodzi z obrotow

Aprilia SXV 450

245

Próbowałem dziś zarówno wkręcać jak i wykręcać śrubę mieszanki, palić na ssaniu/ciepłym ssaniu, bez rezultatu, cholerne ciężko ma odpalić na gorącym silniku. Jutro nagram obroty, ale wydaje mi się, że na ciepło schodzi z obrotów dobrze, na zimnym chwile dłużej utrzymuje wysokie obroty, dopiero po chwili spadają. Na dniach wymienię jeszcze profilaktycznie świece, chociaż wątpię że to przyczyna.

246

Problem leżał w regulacji mieszanki na biegu jałowym tak jak pisał levis, spowodowany był w głównej mierze chińską śrubą regulacyjną. No ale przy okazji wymieniłem świecę i sprawdziłem zawory ;)

247

R&D Flex Jet Remote Fuel Screw - to jest świetne rozwiązanie i nie parzy w ręce ;) . Tak na przyszłość.

n ex motocykli -> Yamaha WR250X/R - the Swiss army knife of motorcycles ;)