61 Ostatnio edytowany przez toivias (2018-02-17 21:02:25)

Odp: Test filtrów olejów KTM vs. Hiflo

Nie trzeba mieć podłoża wiedzy tylko dużo kasy. Badania nie są tanie.
Dajesz do badania olej nowy i olej przepracowany po jakimś przebiegu.
I tak z każdą marką oleju po takim samym przebiegu i masz rzetelne dane ;)

www.4ride.pl
FE 501 '02 ->FS650 '04 ->Hypermotard 796 '11 ->ZXR 400 '01 ->SXS 540 '03 ->SMC 660 '04

62

Odp: Test filtrów olejów KTM vs. Hiflo

ecetera napisał/a:
MAĆKO napisał/a:

Noo i to ma sens. Dzięki za info myślę że się pokuszę o taki test po spuszczeniu Motorexa po 2000km. Oczywiście jeśli nie kosztuje to tyle co cysterna oleju:P

Skoro temat jest znacznie bardziej skomplikowany niż się wydaje to pytanie jest czy takie badanie ma sens skoro można dojść do bardzo złych wniosków nie posiadając odpowiedniego podłoża z chemii/tematyki olejów. To trochę tak jakby zrobić badanie krwi i wyniki sprawdzić sobie samemu na podstawie danych znalezionych w internecie...

Swoją drogą, ma ktoś dojście do Motorexa w jakiejś normalniejszej cenie niż 66 pln za litr?

Badanie to tylko 250zł, to nie dużo kasy biorąc pod uwagę że mam odpowiedź na wiele pytań.
Oprócz tego że mi to zbadają to dostaję od razu interpretacje tego badania, mogę również pytać jeśli mam jakieś wątpliwości.

63

Odp: Test filtrów olejów KTM vs. Hiflo

Od siebie dodam ze przedewszystkim przy olejach w moto trzymam się tego co aktualnie jest zalane i było lane. Nie robię doświadczeń olejowych, leje zawsze full syntezę, w du.pie mam specyfikacje i karty tech, jeżeli nie pasuje mi organoleptycznie (z iphonem tak miałem) to zmieniam na swój typ. Aktualnie leje 300V 15w60 (do trzech Bergów w zasadzie lejemy) i wydaje się być optymalny chociaż w Bergu makssss 10mth robi, cichy, sprzęgło git, kolorowy:). W rexie 10w50 (525) zawsze wrażenie problemów ze sprzęgłem i głośny kosz, Castrola do moto nie uznaje, kupuje ze sprawdzonego źródła i zawsze dbam żeby był w okienku. Większej ideologi w tym temacie nie uskuteczniam a jakieś testy miarodajne wg. mnie są niewymierne, a jak już to kupę kasy musiało by to kosztować, a za 250zl to tak jak dmuchanie w alkomat przy cymbergaju nad morzem. Pozdro

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

64

Odp: Test filtrów olejów KTM vs. Hiflo

Dzinkss napisał/a:

Od siebie dodam ze przedewszystkim przy olejach w moto trzymam się tego co aktualnie jest zalane i było lane. Nie robię doświadczeń olejowych, leje zawsze full syntezę, w du.pie mam specyfikacje i karty tech, jeżeli nie pasuje mi organoleptycznie (z iphonem tak miałem) to zmieniam na swój typ. Aktualnie leje 300V 15w60 (do trzech Bergów w zasadzie lejemy) i wydaje się być optymalny chociaż w Bergu makssss 10mth robi, cichy, sprzęgło git, kolorowy:). W rexie 10w50 (525) zawsze wrażenie problemów ze sprzęgłem i głośny kosz, Castrola do moto nie uznaje, kupuje ze sprawdzonego źródła i zawsze dbam żeby był w okienku. Większej ideologi w tym temacie nie uskuteczniam a jakieś testy miarodajne wg. mnie są niewymierne, a jak już to kupę kasy musiało by to kosztować, a za 250zl to tak jak dmuchanie w alkomat przy cymbergaju nad morzem. Pozdro

Też miałem takie podejście, teraz chce wiedzieć co obiektywnie jest dobre i trzyma swoje właściwości długo. 250zł to wystarczający koszt żeby na nowo zbadać całą karte charakterystki oleju i porównać do świeżego w firmie Fusch w Gliwicach.

65

Odp: Test filtrów olejów KTM vs. Hiflo

To w takim razie czekam na wyniki i jakieś sensowne wnioski:)

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

66

Odp: Test filtrów olejów KTM vs. Hiflo

Panowie, jeśli jesteście zainteresowani zbadaniem oleju to mam propozycję.
Jestem na etapie pisania magisterki (która miała być w jakiś sposób ciekawa) i potrzebuję kilku chętnych do badań.
Już tłumaczę na czym to polega.
Szukam kilku osób, najlepiej na tych samych motocyklach zalanych różną oliwą. Mam możliwość przeprowadzenia testów na aparacie czterokulowym, sprawdzenia lepkości.
Co x km (nie wiem jeszcze ile to będzie, może 500, może 1000km) potrzebuję próbkę 20-30 ml (muszę to dokładnie ustalić) oleju do badań. Więc najlepiej byłoby gdyby moto nie brało, ani nie gubiło oleju. Bo jeśli dolejemy świeżego oleju w trakcie badań, wyniki będą niemiarodajne. Przy wymianie lepiej wlać z 70ml więcej w układ. Ilość próbek muszę ustalić z doktorkiem, to zależy w jakich cyklach będą robione badania, myślałem o 5x1000km x20ml(prawdopodobnie).
Do badań lepkościowych potrzebuję 0.5l oleju nowego, który wam odeślę, bo badania na niego nie wplywają w żaden sposób oraz 0.5l oleju zużytego (załóżmy po 5kkm).
Myślę, że na tą chwilę to wszystko i liczę, że uda nam się coś wykminić:D
pzdr

67

Odp: Test filtrów olejów KTM vs. Hiflo

Piszę się na to. Mam pod skrzydłami kilka motocykli więc myślę że możemy to załatwić w wąskim gronie. Motocykle zalewane IPONE, MOTOREX, Liqui Moly. Jeśli chodzi o szczegóły (telefon, adres itp.) zapraszam na PM. Napisz do mnie i jestem w 100% do dyspozycji:)

68

Odp: Test filtrów olejów KTM vs. Hiflo

ja od siebie mogę dostarczyć Ipone - moto nie bierze oleju, kręcone prawie cały czas do odcinki :)

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

69

Odp: Test filtrów olejów KTM vs. Hiflo

Tylko jeszcze chodzi o to żeby było kilka tych samych motocykli np. Ktma 690. Ja mam 640 ale to już zabytek i raczej mało kto nim już lata.
Wieczorem napiszę jeszcze post w bardziej widocznym miejscu i odezwę się do was na PM.

70

Odp: Test filtrów olejów KTM vs. Hiflo

No u mnie to tylko duże KTMy wchodzą w grę i jakieś wyczyny.