31

Odp: Test filtrów olejów KTM vs. Hiflo

moto napisał/a:

Panowie, mam pytanie w temacie filtrów; w smcr, prawy filtr oleju, ten mniejszy ma otwory z obu stron.Czy jest różnica w którą stronę go włożymy? Czy napisami do środka czy odwrotnie? Nie ma na ten temat w instrukcji, a wygląda identycznie wiec mysle ze bez różnicy!? Dzieki

Nie ma różnicy, ale przyjęło się że zawsze wkłada się filtr tak żeby można było odczytać co na nim jest napisane.

Lucek, można powiedzieć że tak:) Ale nie do konca w każdym przypadku bo zależy czego się szuka.
W tym wypadku ten olej jest całkiem OK, porównywalny z MOTOREXem ma jedynie mniej TBN czyli dodatków uszlachetniających które mają wpływ na czyszczenie silnika i podtrzymanie właściwości oleju.

32

Odp: Test filtrów olejów KTM vs. Hiflo

Panowie to może zróbcie taką listę producentów i wybranych olejów bo trochę zgłupiałem. Patrze teraz na ofertę inter carsu bo głównie u nich biorę i szczerze mówiąc nie wiem co kupić na następną oliwę. Do tej pory używałem 7100 ale MAĆKO pisze że to żadna rewelacja a więc co lepiej ? ELF?

SXV 550 -> MT 09 -> KTM 690 SMC R -> WR450F -> EXC 300 TPI

33

Odp: Test filtrów olejów KTM vs. Hiflo

No może się pokuszę o taką listę jakoś wieczorem ale rozumiem że mówimy o olejach 10w50 i 60 nie?

Ogólnie najlepszy w swojej klasie w 10w60 jest PENRITE. Bije na głowę wszystko co jest w europie a motorex to przy nim nie stał:P Dodatkowo nie czają się z bazą olejową i piszą że PAO i Ester z dodatkami cynku. Cenowo jednak wypada jak motorex ale jest najlepszy.
289zł za 5L
[url]http://penrite.sklep.pl/pl/10-tenths-premium/8-penrite-10-tenths-premium-10-10w60.html[/url]

Jeśli ma być taniej w 10w60 to bym brał tego elfa bo też ma zajebiste parametry, Putoline o którym kolega wcześniej wspomniał też jest rewelacyjny.

34

Odp: Test filtrów olejów KTM vs. Hiflo

Ja w sumie, przy zmianie oleju na inny niż dotychczas, próbuje odpowiedźiec sobie tylko na jedno pytanie.
Czy jest co najmniej taki jak lub lepszy parametrami, jak zalecany przez fabrykę? W tym przypadku MRex.

"Nie ma boga. Jest Mmmmotór!"
KTM SMR450 '13 #23

35

Odp: Test filtrów olejów KTM vs. Hiflo

Każdy z wyżej wymienionych przeze mnie jest lepszy od Motorexa. Dobra - dla własnej satysfakcji stworzę wieczorem wielką listę olejów :P

36

Odp: Test filtrów olejów KTM vs. Hiflo

MAĆKO napisał/a:

Dobra - dla własnej satysfakcji stworzę wieczorem wielką listę olejów :P

Lubie to! :p

37

Odp: Test filtrów olejów KTM vs. Hiflo

Zabralem się za to ale to grubsza i bardzo czasochłonna akcja jest wiec trzeba wiecej czasu. Zrobię zamienniki dla wartości 10w50 i 10w60 z właściwościami podobnymi do Motorexa lub lepszymi.

38

Odp: Test filtrów olejów KTM vs. Hiflo

MAĆKO czy po zalaniu np takiego PENRITE 10W50 czy 10W60 nie będzie problemów z motocyklowym (mokrym) sprzęgłem?

39 Ostatnio edytowany przez toivias (2018-02-08 22:05:13)

Odp: Test filtrów olejów KTM vs. Hiflo

asmEx napisał/a:

MAĆKO czy po zalaniu np takiego PENRITE 10W50 czy 10W60 nie będzie problemów z motocyklowym (mokrym) sprzęgłem?

każdy olej JASO MA jest dedykowany do zastosowania z mokrym sprzęgłem jeśli dobrze pamiętam.

www.4ride.pl
FE 501 '02 ->FS650 '04 ->Hypermotard 796 '11 ->ZXR 400 '01 ->SXS 540 '03 ->SMC 660 '04

40 Ostatnio edytowany przez asmEx (2018-02-08 22:27:01)

Odp: Test filtrów olejów KTM vs. Hiflo

Tak. Jeżeli olej umożliwia przeniesienie dużego momentu obrotowego w silnikach z mocno obciążonym mokrym sprzęgłem,
wówczas nosi oznaczenie klasy MA  lub wprowadzonej w 2006 roku bardziej wymagającej MA2. Oleje klasy JASO MB nie mogą być stosowane do “mokrych sprzęgieł”.
Czyli wymieniony powyżej PENRITE nadaje się ponieważ posiada JASO MA.

[url]https://www.oilspecifications.org/articles/JASO_MA_JASO_MB.php[/url]

41

Odp: Test filtrów olejów KTM vs. Hiflo

Jaso MA jest ok. Katy mają w swoich specyfikacjach MA wiec na 100% wystarczy.  Do niedawna MOTOREX był robiony tylko w MA:)
Kurde mam ochotę zaryzykować z tym Penrite zwłaszcza że importer jest bardzo fajnie nastawiony i bardzo pomocny.

42

Odp: Test filtrów olejów KTM vs. Hiflo

Ja do tej pory testowałem 3 rodzaje Motorexa i aktualnie Motula.
Wrażenia są takie:
1) Motorex Cross Power 10W50 - moto łykało trochę oleju
2) Motorex Cross Power 10W60 - oleju nie brał ale skrzynia pracowała jakoś dziwnie (nie zawsze wchodziły biegi i zdarzało się że 3 przy odkręceniu na wysokich obrotach wyskoczyła)
3) Motorex Power Synt 10W60 - jak wyżej pkt 2
4) Motul 300V 15W60 - tutaj w/g mnie jest najlepiej (nie mam zastrzeżeń poza tym że producent nie zaleca stosowania takiego oleju)

43

Odp: Test filtrów olejów KTM vs. Hiflo

Chyba do 2007 roku KTM zalecał shell'a 15w50 więc 15stka z przodu nie zaszkodzi. Dodatkowo nie lata się raczej jak jest zimno więc uważam że nie ma to wpływu.

44

Odp: Test filtrów olejów KTM vs. Hiflo

Ja do RFS leje Motul 300V 15W60  - wg mnie ten olej jest najlepszy
-próbowałem Motorexa 10w50  - ok
-Agip 10w60 - w DRZ ok ale KTM biegi /sprzęgło jakoś dziwnie
-Krótki epizod z Castrolem 10w50 - - wg mnie najsłabszy z wymienionych
- w końcu Motul 300V 15W60  - drogo ale zdecydowanie wg mnie najlepiej pod każdym względem

45

Odp: Test filtrów olejów KTM vs. Hiflo

Jaka jest różnica pomiędzy Ipone 10W60 Off Road a Ipone 10W60 Full Power? Patrzę na ich specyfikację i różnią się wartościami TBN i TAN cokolwiek to znaczy :D Który wybrać?