46

Odp: Test filtrów olejów KTM vs. Hiflo

TBN, to ogólnie mówiąc składniki odpowiadające za utrzymanie czystości. Im wyżej tym lepiej.

TAN - to jak mocno zasiarczony jest olej. Im niej tym lepiej.

Generalnie w trakcie używania oleju parametr TBN spada a TAN rośnie :)

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

47

Odp: Test filtrów olejów KTM vs. Hiflo

levis napisał/a:

TBN, to ogólnie mówiąc składniki odpowiadające za utrzymanie czystości. Im wyżej tym lepiej.

TAN - to jak mocno zasiarczony jest olej. Im niej tym lepiej.

Generalnie w trakcie używania oleju parametr TBN spada a TAN rośnie :)

Dzięki levis. Przetestuje ten OFF ROAD. Maćko który ty kupowałeś?

48 Ostatnio edytowany przez MAĆKO (2018-02-09 14:53:17)

Odp: Test filtrów olejów KTM vs. Hiflo

Ja zwykły power katana do mojego SD.  Mam ten olej po 160zł za 5L jak byś chciał;)

49

Odp: Test filtrów olejów KTM vs. Hiflo

Dzisiaj miałem okazje pogadać z pewną mądrą głową jeśli chodzi o oleje silnikowe i powiem szczerze że cała nasza gadanina tutaj nie ma sensu. Temat jest tak złożony że my tego na 100% nie rozwalimy:) Radę dostałem taką jedynie żeby trzymać się Motorexa bo to bardzo dobre oleje - przyznam że nie mam czasu żeby kombinować z tymi olejami więc Ipone wraca na półkę a Motorexa już zamówiłem.
Dostałem jeszcze kilka mega zaskakujących informacji odnośnie producentów ale nie będę tego puki co powtarzał.

50

Odp: Test filtrów olejów KTM vs. Hiflo

no to żeś narobił... :D

"Nie ma boga. Jest Mmmmotór!"
KTM SMR450 '13 #23

51 Ostatnio edytowany przez levis (2018-02-14 19:38:32)

Odp: Test filtrów olejów KTM vs. Hiflo

Zaraz jeszcze powiesz, ze wszystkie lane sa z tej samej beczki :-)

Ja tam widzialem roznice miedzy ipone a liqui molly.

Jedyne co, to moglbym bac sie podrob.

Kiedys uzywalem olejow sunoco - z bardzo prostej przyczyny. Mialy niezle parametry a bylem pewny na 100% ze nikt tego nie podrabia :-)

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

52

Odp: Test filtrów olejów KTM vs. Hiflo

zostawiles to jak kobita....
"cos mam ci do powiedzenia, ale to nie teraz, pozniej" :D
zart walentynkowy????

"Nie ma boga. Jest Mmmmotór!"
KTM SMR450 '13 #23

53

Odp: Test filtrów olejów KTM vs. Hiflo

MAĆKO napisał/a:

Dzisiaj miałem okazje pogadać z pewną mądrą głową jeśli chodzi o oleje silnikowe i powiem szczerze że cała nasza gadanina tutaj nie ma sensu. Temat jest tak złożony że my tego na 100% nie rozwalimy:) Radę dostałem taką jedynie żeby trzymać się Motorexa bo to bardzo dobre oleje - przyznam że nie mam czasu żeby kombinować z tymi olejami więc Ipone wraca na półkę a Motorexa już zamówiłem.
Dostałem jeszcze kilka mega zaskakujących informacji odnośnie producentów ale nie będę tego puki co powtarzał.

Kim jest ta mądra głowa jeśli można spytać?

www.4ride.pl
FE 501 '02 ->FS650 '04 ->Hypermotard 796 '11 ->ZXR 400 '01 ->SXS 540 '03 ->SMC 660 '04

54 Ostatnio edytowany przez MAĆKO (2018-02-14 21:48:22)

Odp: Test filtrów olejów KTM vs. Hiflo

toivias napisał/a:

Kim jest ta mądra głowa jeśli można spytać?

Jeden z moich klientów dzisiaj okazał się być po jakimś kierunku chemicznym i przypadkowo wyszedł temat olejów.
Temat jest tak trudny że ciężko bez jakichkolwiek podstaw go roztrząsać. Ja przynajmniej po dzisiejszej dawce informacji nie umiem powiedzieć że olej X o podobnych parametrach do oleju Y jest lepszy czy gorszy i totalnie odechciało mi się tych dywagacji:) Jedyną drogą jest analiza chemiczna próbki przed i po żeby zobaczyć co olej sobą reprezentuje. Ew. organoleptycznie zalać i zobaczyć jak się jeździ a później jak wyglądają elementy silnika ale to wiadomo mało obiektywna sprawa i czasochłonna.
Ja pociągnę początek sezonu MOTOREX'a, zmieniłem Quickshifter wczoraj na inny i zobaczymy jak się będzie skrzynia zachowywała. Jak będę miał dalej jakieś wątpliwości to wracam do Liqui Moly bo z tym olejem nigdy nie miałem żadnych problemów.

A te hity odnośnie olejów to rozchodziło się o Castrola bo strasznie gościu go zachwalał - stąd nie chciałem tego powtarzać bo nie wiem czy to prawda a dodatkowo sam zawsze miałem inne zdanie na ten temat. Sam jakoś nie lubie tej marki ale tak jak wspomniałem nie umiem powiedzieć czy mają dobry olej czy nie.

55

Odp: Test filtrów olejów KTM vs. Hiflo

Polecam odezwać się do Fuchs'a w Gliwicach - robią odpłatnie badanie oleju (zakres sobie można wybrać).
Można zbadać olej nowy oraz olej przepracowany ;)

www.4ride.pl
FE 501 '02 ->FS650 '04 ->Hypermotard 796 '11 ->ZXR 400 '01 ->SXS 540 '03 ->SMC 660 '04

56

Odp: Test filtrów olejów KTM vs. Hiflo

Noo i to ma sens. Dzięki za info myślę że się pokuszę o taki test po spuszczeniu Motorexa po 2000km. Oczywiście jeśli nie kosztuje to tyle co cysterna oleju:P

57

Odp: Test filtrów olejów KTM vs. Hiflo

Jezeli jestesmy juz przy olejach - moge poruszyc temat tych do lag ?

Sa jakies lepsze i gorsze, czy po prostu lac olej o odpowiedniej gestosci ?

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

58

Odp: Test filtrów olejów KTM vs. Hiflo

Ja tam zawsze leje Ipone'a syntetycznego o gęstości jaka mnie interesuje. Problemów nie miałem ale wirtuozem zawieszenia nigdy nie byłem.

59

Odp: Test filtrów olejów KTM vs. Hiflo

Levis tak, są lepsze i gorsze. Przerobiłem kilka w exc (wszystkie w gęstości wg serwisówki) i taki Agip to lipa w porównaniu do WP (oem ktm) - praca zawieszenia jest jakby tępa, jest mniej responsywny. Różnica jest wyczuwalna nawet przez amatora. Dlatego osobiście polecam olej WP, doszły mnie słuchy że Ohlins też jest klasa, ale nie miałem styczności. Co do Ipone polecanego przez Maćko - też nie testowałem ale leję silnikowy tej marki i jestem zadowolony ;)

http://bikepics.com/members/rr666/
XF650 -> LC4 SM+E -> Z1000 -> EXC400 E+SM -> Transalp 600 '96 (jeszcze kiedyś SM kupię!)

60

Odp: Test filtrów olejów KTM vs. Hiflo

MAĆKO napisał/a:

Noo i to ma sens. Dzięki za info myślę że się pokuszę o taki test po spuszczeniu Motorexa po 2000km. Oczywiście jeśli nie kosztuje to tyle co cysterna oleju:P

Skoro temat jest znacznie bardziej skomplikowany niż się wydaje to pytanie jest czy takie badanie ma sens skoro można dojść do bardzo złych wniosków nie posiadając odpowiedniego podłoża z chemii/tematyki olejów. To trochę tak jakby zrobić badanie krwi i wyniki sprawdzić sobie samemu na podstawie danych znalezionych w internecie...

Swoją drogą, ma ktoś dojście do Motorexa w jakiejś normalniejszej cenie niż 66 pln za litr?