136

Odp: Sezon 2017

monster-79 napisał/a:

A na którym torze mogę potrenować poza zawodami  asfalt z terenem?
Jestem za klasą street!

Z tych torów gdzie były zawody, to tylko w Bydgoszczy nie pozwalali. W innych latało się z terenem nawet na treningach.
A poza tym na zawodach masz 45 min żeby się oswoić z terenem  ;)

Pozdrawiam,
Piotrek

137 Ostatnio edytowany przez barnabab (2016-11-26 04:19:24)

Odp: Sezon 2017

zural_Jedrzej napisał/a:

Widzę , że sytuacja zrobiła się napięta więc trzeba trochę rozluźnić , mam takie propozycję ;
1. Street i amator jada razem ,amator leci z terenem  street omija teren i podłączą się na asfalcie ,
2. Dwa wyścigi jeden z terenem i jeden bez :)
???

Mi się podoba opcja nr 2. Zawsze to jest większy wybór. Można pojechać 1 wyścig SM lub street albo 2 wyścigi na rundę, tak jak inne klasy - a jak wiadomo doświadczenie to cenna rzecz.

DRZ400 SM -> WR250X-> CR 250 R -> RMZ450 RR -> nicość

138 Ostatnio edytowany przez zural_Jedrzej (2016-11-26 08:07:11)

Odp: Sezon 2017

barnabab napisał/a:
zural_Jedrzej napisał/a:

Widzę , że sytuacja zrobiła się napięta więc trzeba trochę rozluźnić , mam takie propozycję ;
1. Street i amator jada razem ,amator leci z terenem  street omija teren i podłączą się na asfalcie ,
2. Dwa wyścigi jeden z terenem i jeden bez :)
???

Mi się podoba opcja nr 2. Zawsze to jest większy wybór. Można pojechać 1 wyścig SM lub street albo 2 wyścigi na rundę, tak jak inne klasy - a jak wiadomo doświadczenie to cenna rzecz.


kwestia przemyślenia tylko jak zorganizować treningi żeby czasowo się zmieścić ?
po jednym treningu wolnym i kwalifikacja?

klasa street oddzielna klasyfikacja , klasa amator oddzielna klasyfikacja , w sezonie 2018 zostanie klasa w której była większa frekwencja? tak samo pozwoliłbym startowac ludziom z PP lub nawet z MP w klasie street , jeżeli byłby 1 wyścig regulamin by na to pozwalał :)

139

Odp: Sezon 2017

I jak zrobicie dwie klasy to mamy płacić podwójnie np jak będę chciał wystartować w Amator i Street... To odrazu przepełni się PP bo będzie bardziej opłacalne ;) Dla mnie pomysł ze streetem do dno. Jak ktoś chce sam asfalt to niech leci sb na Tor. W Kisielinie jak było dużo ludzi to od razu Maniek zadziałał zrobiliśmy grupy i SM latało samo ;)

Xt 125--> RMZ-->SMCR --> EXC, YZF 2k3 --> SMR--> YZF 2k14 -->YZF 2k12

140

Odp: Sezon 2017

W Radomiu też jest podział, SM i reszta świata...

Dla mnie Street też to dno i próba wciśnięcia tego na siłę... ale z tego co widzę, to i tak nie mamy nic do powiedzenia, bo jesteśmy "słabszą" klasą, węc zrobią z nami co będą chcieli.

Obstawiam, że Ci co najbardziej "wymuszają" nigdy w tej klasie nie pojadą. ;)

#21, śnieg

141

Odp: Sezon 2017

JohnnyQulaweOkO napisał/a:

I jak zrobicie dwie klasy to mamy płacić podwójnie np jak będę chciał wystartować w Amator i Street... To odrazu przepełni się PP bo będzie bardziej opłacalne ;) Dla mnie pomysł ze streetem do dno. Jak ktoś chce sam asfalt to niech leci sb na Tor. W Kisielinie jak było dużo ludzi to od razu Maniek zadziałał zrobiliśmy grupy i SM latało samo ;)


No oczywiście że podwójne wpisowe bo to będą oddzielne klasy, jak to sobie wyobrażasz? że płacisz za jedna klasę a lecisz w dwóch? Nie rozumiecie jednej zasadniczej kwestii , że klasa street ma ratować Polskie SM , bo inaczej jak pisałeś bedziesz sobie jeździł w Kisielinie wolne jazdy !!! bo na chwile obecną nie ma organizatorów do robienia rund bo każda jest na minusie !!! krytykujcie tylko , a nikt z was nie próbuje coś zdziałać!!

"Dla mnie Street też to dno i próba wciśnięcia tego na siłę... ale z tego co widzę, to i tak nie mamy nic do powiedzenia, bo jesteśmy "słabszą" klasą, węc zrobią z nami co będą chcieli."
Kolego jak do tej pory to tylko krytykujecie nas , piszesz słabsi nie mają nic do powiedzenia , weź pod uwagę , że trochę się jeździ po europie i jest to sciągnięcie tego co się sprawdza w innych Państwach  i np klasa street to nie jest nasz wymysł , Litwa Łotwa Estonia świetnie się to sprawdza wpadają ludzie na plastikach płaca wpisowe a organizator jest do przodu i robi kolejne rundy ! ludzie ze street przechodzą do ich odpowiednika PP a następnie do klasy mistrzowskiej ,  rzuć swoje pomysły bo jak na razie to komentujesz tylko kwestie amatora , a gdzie dyskusja nad resztą zmian?

142

Odp: Sezon 2017

Panowie nie rozumiecie idei klasy street. Ta klasa nie ma nic wspolnego z supermoto poza motocyklami, ktore i tak są inaczej zestrojone. Jeżeli nie wypali to pewnie PZM wróci do innego rozwiązania.

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

143 Ostatnio edytowany przez mallly200sx (2016-11-26 10:45:50)

Odp: Sezon 2017

Tu absolutnie nie chodzi o możliwość "spróbowania" dla wolniejszym, może mniej ambitnych zawodników.

Tu chodzi o ściągnięcia "zapierdalaczy" z innych rozgrywek. To jest dla tych, co nie zamkną budżetu na starty w PP I MP płaskich, moto3 czy już zdobyli wszystko w Pit-ach i idą dalej. Maniek zapewne zna nie jednego chętnego.

Ewentualne zasilanie roszadami z PP + nowi, którym się wydaje, że będzie łatwiej bez terenu ( na tych ostatnich mało kto liczy) . Ale niestety będą dostawali jeszcze szybciej duble niż w PP ;)
Wydaje mi się też, że sam asfalt będzie powodował więcej "spotkań 3go stopnia" bo wyprzedzać nie będzie łatwiej.

W końcu będzie to klasa sama dla siebie. Z rozliczeniem rocznym, gdzie nie jednemu będzie zależało na Trofeum :)

A pity w tym roku też będą?

Tylko to absolutnie nie rozwiązuje problemu przeładowania PP i absolutnie nie wpływa na braki w MP.
To co najwyżej łatanie budżetu dla organizatorów, przy czym sam napisałeś, że w Bydgoszczy problem jest zupełnie inny (hałas)

Pozdrawiam,
Piotrek

144

Odp: Sezon 2017

Też mi się wydaje ze to będzie zrobione pod chłopaków z plastików i dopiero będzie tam rozpierd*l bo będą przepychanki w tym streecie....

Xt 125--> RMZ-->SMCR --> EXC, YZF 2k3 --> SMR--> YZF 2k14 -->YZF 2k12

145

Odp: Sezon 2017

Dlaczego negujecie powstanie klasy street?! Przecież macie Panowie dalej możliwość startów supermoto z terenem w PP lub MP! Osoba, która zaczyna przygodę supermoto miałaby możliwość zacząć od klasy street na przetarcie i dobre opanowanie jazdy po asfalcie oraz startu w wyścigu w ogóle, a w kolejnym sezonie gdy nabierze doświadczenia wystartować już w klasie PP z terenem. Nie każdy lubi i dobrze czuje się w terenie, a w szczególności osoby, które nie wywodzą się z motocrossu.
Nie może tak być aby każda nowa, ciekawa inicjatywa była tłumiona przez kilku zgorzkniałych narzekaczy!

146

Odp: Sezon 2017

może ktoś odpowiedzieć na pytanie, które zadaje już chyba 5 osoba - czy pity będą latać na rundzie SM ?

pytacie się jak uratować polskie SM ? - też już kilka osób mówiło -  wprowadzić 2 wyścigi w grupie amator, to zwiększy frekwencję.

Wiadomo, że Ci co nie będą się czuć na sile, nie pójdą do PP, ale po sezonie czy dwóch przejść do PP.

Jeszcze jakby forma treningów była inna to już w ogóle byłoby super - bo wg mnie sporo ludzi przez to odpadło...

Powtórzę, że płacenie 30 zeta za 20 min jazdy to lekka przesada.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

147

Odp: Sezon 2017

Mieciu napisał/a:

Dlaczego negujecie powstanie klasy street?! Przecież macie Panowie dalej możliwość startów supermoto z terenem w PP lub MP! Osoba, która zaczyna przygodę supermoto miałaby możliwość zacząć od klasy street na przetarcie i dobre opanowanie jazdy po asfalcie oraz startu w wyścigu w ogóle, a w kolejnym sezonie gdy nabierze doświadczenia wystartować już w klasie PP z terenem. Nie każdy lubi i dobrze czuje się w terenie, a w szczególności osoby, które nie wywodzą się z motocrossu.
Nie może tak być aby każda nowa, ciekawa inicjatywa była tłumiona przez kilku zgorzkniałych narzekaczy!

Wszystko spoko tylko nie wiem czy czytałeś post od początku i co będzie się działo z takim świeżakiem który do PP wjedzie i będzie co chwile dublowany...

Xt 125--> RMZ-->SMCR --> EXC, YZF 2k3 --> SMR--> YZF 2k14 -->YZF 2k12

148 Ostatnio edytowany przez mallly200sx (2016-11-26 11:53:40)

Odp: Sezon 2017

Mieciu Ty byś nie pojechał w amatorach z terenem- gdzie jest przepaść w umiejętnościach i nawet pchając motor przez teren, mółgbyś nie być ostatni. A pchasz ludzi od razu do PP, gdzie na starcie w pierwszym winklu masz 25+ osób.
Gdzie taki "ja" 2 lata temu by nawet do tej 32 się nie zmieścił :) Brawo Ty!

A walczysz o klasę, której nawet nie znasz prawdziwych założeń i Cię tam "zjedzą" :)

Byłem też na 2 zawodach w klasie Street na Litwie czy Łotwie. To nie jest klasa do nauki czegokolwiek. To jest pole bitwy ;)

Ja jeździłem w amatorach. Teraz jadę w PP. To była bardzo dobra droga jak dla mnie.
Mimo, że już w amatorach jechać nie będę, to uważam, że to wspaniały wstęp do ścigania.

Pozdrawiam,
Piotrek

149

Odp: Sezon 2017

Ta debata tutaj widzę, że nie ma najmniejszego sensu. Zawsze znajdziecie jakies "ale" Nie próbuj mnie Piotrek #24 przekonwyac i moralizować, bo dobrze orientuje sie w temacie. Nie rozumiem dlaczego tak bardzo zależy Ci na tym aby ta klasa nie powstała, skoro z tą klasa  nie będziesz mieć nic wspólnego startując w PP? Trollujesz czy jak to sie tam zwie ;) Pozdrawiam i bez odbioru, bo szkoda mi czasu na te przepychanki.

150 Ostatnio edytowany przez mallly200sx (2016-11-26 12:15:17)

Odp: Sezon 2017

Startowałeś gdzieś w klasie street?
Startowałeś w amatorach?
Startowałeś w PP?
Byłeś na treningach przed zawodami i jeździłeś z nami?

Bo wiesz najlepiej.

Dla mnie ta klasa (street) powinna powstać! Ale nie kosztem amatora!

Pozdrawiam,
Piotrek