61

Odp: Kto by był chętny na sprawdzenie się na torze w sezonie 2014

Gajos napisał/a:
mallly200sx napisał/a:

dr

dr Gonzo napisał/a:

Zgadzam się ze szwinia.
Lepiej zachęcić ludzi do startów w PP. Przekonać ich ze to nic strasznego i ze praktycznie każdy może pojechać, bo tak jest. Poziom na treningach na Bemowie na które przyjeżdża co tydzień 10-15 osób (amatorów) nie jest wcale dużo niższy niż w PP. Wiadomo ze do czołówki brakuje, ale spokojnie można celować gdzieś w środek;)

Ja jeździłem na Bemowie (pierwszy sezon) i byłem z Wami na jednej rundzie i po treningach stwierdziłem, że "bezpieczniej" dla wszystkich będzie jak na tym zakończę zabawę.

"Pompowanie" PP zawodnikami o umiejętnościach 2-3duble w 15 minutowym wyścigu to nieporozumienie.

Klasa Amator na pewno ośmieli ludzi do spróbowania swoich sił- kilku z nich od razu poczuje, że Amator to nie dla nie go- tak jak Ty. Dla mnie zastanawianie się czy to kolejny dubel czy to ktoś kto jest za mną na początku zabawy nie ma sensu.

Ten kto będzie chciał pójść od razu do PP to i tak pójdzie, tak jak Ty, masz ciśnienie na ściganie to jedź, ale nie zamykaj drogi osobom, które nie będą w połowie stawki w PP.

zgadzam się z małym, sama nazwa amator może przyprowadzić kilku chętnych - chodzi o to by nie straszyć na starcie "pucharem" czy "mistrzostwem" bo ludzie boją się porażek, a w amatorze to każdy może ;)

+1

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

62

Odp: Kto by był chętny na sprawdzenie się na torze w sezonie 2014

Skoro amator ma być bez nagród i klasyfikacji to może da się pominąć egidę PZM i zrobić osobny puchar, który będzie towarzyszył PP i MP, tylko kto by chciał wziąć na siebie organizację tego

63

Odp: Kto by był chętny na sprawdzenie się na torze w sezonie 2014

Mały ma racje, sam gdyby w tym roku była klasa amator to właśnie tam spróbował bym swoich sił, a tak po prostu musieliśmy w pucharze jechać.
Co do przygotowania motocykla to naprawdę nie wiele:
- zbiorniczek,
- druty i jazda...

sam dodatkowo do odbioru w PP:
-zaklejałem izolacją kierunki, lampy
- Demontaż setów pasażera, stopki no i rejestracji
- numery startowe
- dobre opony drogowe w zupełności wystarczają

i już masz pucharowe moto ;-)
Mam nadzieje że klasa wypali a i zapał zainteresowanych będzie się palił nadal.
P.S. Maniek super pomysł

100% koncentracji = 100% satysfakcji - moje małe enduroooo - #997 rejsing
O nas http://www.youtube.com/watch?v=z5LUptOcE_o&feature=youtu.be
Part 1  http://www.youtube.com/watch?v=l-6jEjyYJpg
Part 2  http://www.youtube.com/watch?v=PWdubyCHfnQ

64

Odp: Kto by był chętny na sprawdzenie się na torze w sezonie 2014

Przygotowanie motocykla- korki, zlewki itp powinni zrobić wszyscy- bezpieczeństwo jest bardzo ważne, dlatego też dla mnie priorytetem jest, żeby amatorzy zostali przeszkoleni z flag i "etykiety" na torze- być może zdobycie jakieś pseudo licencji - żeby nie była to "wolna amerykanka" tylko nauka przed PP.

Pozdrawiam,
Piotrek

65

Odp: Kto by był chętny na sprawdzenie się na torze w sezonie 2014

Moze i mi udalo by sie przyjechac na jedna runde jako Amator :)

Taki sam pomysl na sciagniecie do sportu supermoto jest w UK na przyszly sezon, klasa amator, w ktorej raz udalo mi sie jechac to swietny pomysl. Pojechalem na moim 500 exc z lampami, a kolega na 660smc. Musielismy tylko miec slidery wszystkie, i pojemniki na zlewki. Lockwire nam odpuścili... wiem ze w przyszlym sezonie bedzie jednak juz trzeba zabespieczyc srube spustowa oleju przynajmiej.

Dodatkowo klasa po 40tce... która w innych krajach jest bardzo popularna. Dla tych co kiedys scigali sie i chieli by wrócić na tor tym razem dla frajdy.

_____________________________________________________________
https://www.youtube.com/user/motodrb/videos
http://adventuresklep.pl
https://www.instagram.com/supermotodrb/

66

Odp: Kto by był chętny na sprawdzenie się na torze w sezonie 2014

Czy to musi towarzyszyć rundom PP i być załatwione tak oficjalnie?
Nie prościej zebrać kilka osób, z różnych miast które po prostu dogadały się z właścicielami torów na ich wynajem na treningi?
Na flagowych zawsze ktoś się znajdzie. W takim wypadku koszta są minimalnie, nikt nie ma pretensji że brakuje ludzi w PP
Można przyjąć ogólne zasady " regulamin" i jazda.
My tak robiliśmy na Kownie i wszystko grało.

Triumph Daytona 675

67

Odp: Kto by był chętny na sprawdzenie się na torze w sezonie 2014

Sebas napisał/a:

Czy to musi towarzyszyć rundom PP i być załatwione tak oficjalnie?
Nie prościej zebrać kilka osób, z różnych miast które po prostu dogadały się z właścicielami torów na ich wynajem na treningi?

takie treningi były organizowane cały sezon, może bez wyścigów, ale każdy mógł wjechać motocyklem ulicznym, byle z niego nic nie kapało i śrubki nie wypadały.
Klasa amator w polsce to absolutna konieczność. Nawet sama nazwa bardziej zachęca do startów niż jakiś puchar, który wieje grozą dla niektórych potencjalnych uczestników. Poza tym mimo amatorskiego ścigania, można podpatrzeć zawodników z innych klas i współtworzyć prawdziwą motoryzacyjną imprezę:)

rmz 250
gas gas txt 250

68

Odp: Kto by był chętny na sprawdzenie się na torze w sezonie 2014

Sebas napisał/a:

Czy to musi towarzyszyć rundom PP i być załatwione tak oficjalnie?
Nie prościej zebrać kilka osób, z różnych miast które po prostu dogadały się z właścicielami torów na ich wynajem na treningi?
Na flagowych zawsze ktoś się znajdzie. W takim wypadku koszta są minimalnie, nikt nie ma pretensji że brakuje ludzi w PP
Można przyjąć ogólne zasady " regulamin" i jazda.
My tak robiliśmy na Kownie i wszystko grało.

No nie musi, tylko pytanie kto by się tego podjął charytatywnie? i miał czas na zorganizowanie wszystkiego a to nie jest prosta sprawa, druga rzecz wynajem toru na wyłączność na jeden dzień to 1500-2000 zł. karetka około 500-1500 zł, musi być na 100% przynajmniej 15 -20 zawodników aby było tanio. W przypadku dołozenia klasy amator do rund PP i MP masz dwa dni (bo dzień przed zawodami przważnie sa płatne dowolne treningi) fajnej zabawy w miłym towarzystwie i po pierwszy starcie wielkie chęci na rozpoczęcie zabawy w PP.

Husqvarna FS 450 nr 99, CRF250R nr 999

69

Odp: Kto by był chętny na sprawdzenie się na torze w sezonie 2014

Pomysł jest ciekawy i z pewnością zachęci dużo osób. Jestem na TAK.

***427***

70

Odp: Kto by był chętny na sprawdzenie się na torze w sezonie 2014

Jestem absolutnie za klasą amator, może też być +40 oraz junior, ważne by była dobra zabawa i miał kto startować i by dyscyplina się rozwijała. PROSZĘ WAS!!! tylko nie piszcie czy to musi być razem z rundą PP i MP, że sami zorganizujecie itd. Bo wiem jak to się kończy przy takich samodzielnych organizacjach, kilka osób coś zrobi potem powiedzą że inni nic nie robili to oni pierdolą i temat sie zamknie. Skoro i tak będzie runda , zarezerwowany tor, flagowi, karetka itd. a zawodnik amator przyjeżdża na tzw "gotowe" musi tylko mieć swojego mociaka, badanie i chęci do ścigania. Po co kombinować. Troszkę więcej wiary i nadzieji że w PZM pomysł się spodoba i będzie zajebiście!!

71

Odp: Kto by był chętny na sprawdzenie się na torze w sezonie 2014

Mało tego jak pomysł wypali i będą mogli jechać z amatorami też młodociani to wystawiam swojego syna :) i pewnie nie tylko ja :)

Husqvarna FS 450 nr 99, CRF250R nr 999

72

Odp: Kto by był chętny na sprawdzenie się na torze w sezonie 2014

1. gierwi nr. 62
2. Sarar
3. Gajos
4. hacker33
5. PRELUDE2000
6. Daniken
7. Mallly
8. krzywer
9. Koso
10. oskaaa
11. bobi
12.motórzysta
14.hermes no jak drz-ta mozna to ja :-)
15.CHAW
16. 751abb ( Artur Pawłowski nr 751 jak wolny )
17. subek
18. delta
19. BolekZKO
20. Domier
21. gel3k

https://www.bikepics.com/members/81

73

Odp: Kto by był chętny na sprawdzenie się na torze w sezonie 2014

delta napisał/a:

21. gel3k

PRRR!!! Szalony! :p

Green

74

Odp: Kto by był chętny na sprawdzenie się na torze w sezonie 2014

Pomysł jest mega;) gierwi 62 , to od daty urodzenia ?:)))

KTM 450 SMR
#49 S2 Mistrzostwa Polski

75 Ostatnio edytowany przez gierwi (2013-10-31 18:01:54)

Odp: Kto by był chętny na sprawdzenie się na torze w sezonie 2014

Tak, 6 dzień 2 miesiąca :-))))))))))

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"