1 Ostatnio edytowany przez mateomix99 (2016-04-11 18:25:38)

Temat: Pytanie o poprawność w wybraniu rozmiaru kasku.

Witam. Na wstępie powiem że mierzyłem głowe 2cm nad brwiami i lekko nad uszami i wyszło 56cm
Właśnie dostałem kask od kuriera Fox V1 rozm. L (59-60)

I mam pewna zagwozdge czy nie jest za maly..

Mianowice kask dokladnie przylega uciska lekko policzni, przy otwarciu ust czuć to czytalem ze tak ma byc. Na czole, czubku nie gniecie, w uszy tez.
Ale.. Z tyłu głowy czuć jak uciska. Trzymałem go 20 minut na głowie i nie czulem pozniej bólu ale caly czas uciska a po zdjeciu czuc lekką ulgę. Chodzi mi dokladnie o to miejsce (zdj w zalaczniku).

Jak ruszam trzepie głową to kask leciutko sie rusza, glowa przesuwa sie w srodku ale trzeba uzyc troche sily rekami zeby to zrobic bo sam nie drgnie.  Wszystko jest ok oprócz tego tyłu...
Tak ma być, może sie to ułozy, bo kask jest nowy? Miałem wczesniej rozm. L i głowa mi w nich latała tak naprawde przesuwał się bez ruszania go, wiec nie bardzo mi sie widzi tutaj rozmiar XL skoro rozmiar mojej głowy to 56cm. Prosze o pomoc i info czy to sie jeszcze dopasuje, bo mam 2tyg na zwrot.

Dodam ze jest to moj 1 kask crossowy, wczesniejszy był LS2 i nie mial z tylu tak wypuklej gabki wiec nie orientuje sie jak to malezec.

Husqvarna SM 125

2

Odp: Pytanie o poprawność w wybraniu rozmiaru kasku.

a nie masz gdzieś sklepu w okolicy żeby pomierzyć przeróżne kaski?

RMX 450Z

3

Odp: Pytanie o poprawność w wybraniu rozmiaru kasku.

Niestety nie ma takiego zeby byly inne rozmiary tego foxa co kupilem. Jak myslisz ta gabka z tylu co w zalaczniku  (nwm czy sie dodal bo go nie widze) sie dopasuje, zgniecie bardziej?

Husqvarna SM 125

4

Odp: Pytanie o poprawność w wybraniu rozmiaru kasku.

Nie każdy kask pasuje na każdą głowę.
Niestety nie ma innej metody jak przymierzyć kilka porównywalnych modeli. Dopiero jak sprawdzisz na własnej głowie, który lepiej leży, można dobrać idealny rozmiar i kupować... albo kupić w necie i liczyć się zabawą w odsyłanie i wymiany.

Kumpel, kilka lat temu, kupił sobie tym sposobem dwa Airoh'y Stelt. Finał był taki, że kaski powędrowały na półkę i nie jeździł w żadnym z nich! Kupił Mkę i Lkę(nie pamiętamt jakiej kolejności). Jeden był za mały i uwierał a drugi był za luźny i nie spełniał swojej roli.

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle

5

Odp: Pytanie o poprawność w wybraniu rozmiaru kasku.

Każdy ma inną czachę i to, że rozmiar teoretycznie jest dobry nie oznacza, że kask będzie dobrze leżał na Twojej głowie. Ciężko coś doradzić, jeśli kupiłeś kask przez internet i nie przymierzałeś innych.  Nie widzę żadnego załącznika, ale jeśli uwiera Cię jakaś gąbka, to zapewne po jakimś czasie się wygniecie i dopasuje.

FMX 650

6 Ostatnio edytowany przez Ayahuasca (2016-04-11 19:35:25)

Odp: Pytanie o poprawność w wybraniu rozmiaru kasku.

Nie ma załącznika, gąbka to generalnie nie problem. Każdy kask musi się trochę uklepać  - zakładaj na głowę, serial i siedzisz godzine/dwie. Jak będzie bolało to masz znak :)

a przymierzanie, nie musisz sprawdzać tego foxa, tylko 10 innych dla porównania :)

/poprawione, uklepać, a nie ułożyć. Masz rację hacker, to lepsze określenie

RMX 450Z

7 Ostatnio edytowany przez mateomix99 (2016-04-11 18:43:25)

Odp: Pytanie o poprawność w wybraniu rozmiaru kasku.

https://zapodaj.net/images/97f7a9b4170ed.jpg

Chodzi dokladnie o te gabke. Jak wlaze tam palce i troche odciagne do tylu to juz nie uciska, ale chyba musi tak byc bo jest po to zeby nie latalo to? Sam nie wiem

Husqvarna SM 125

8

Odp: Pytanie o poprawność w wybraniu rozmiaru kasku.

Kask się nie ułoży, może się jedynie uklepać.
Mi fox leży ale dopiero 3 rozmiar. Zaczynałem od M przez S skończyłem na XS.
Przymierzałem kiedyś kaski w sklepie to nigdzie żaden mi nie pasował. Każdy gdzieś mnie gniótł. A jak gniecie to po 30 minutach boli cała głowa.
Każdy producent robi też kaski na inną głowę. Jeden ma głowę stożkową, inny płaską, itd. Stąd też trzeba przymierzać różne marki.
Tak jak pisałem jak gdzieś uciska to głowa będzie boleć i to mocno.
Jak kask jest choć lekko luźny to się po czasie jeszcze uklepie i będzie się zsuwał z głowy co nie polecam:) Przytrafiło mi się kiedyś coś takiego i było mało fajnie.

Pamiętaj też że latem ciało puchnie, głowa również.
Kask zimą siedzi luźniej, latem głowa lekko puchnie i się robi ciaśniej.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

9

Odp: Pytanie o poprawność w wybraniu rozmiaru kasku.

kask sie ugniecie wszedzie tam gdzie masz pod spodem pianke/styropian, a jak cisnie w miejscu gdzie jest jakas krawedz czy cos to lipa, mozesz mu tez pomoc rozgrzana lyzeczka ktos mi tam mowil cos takiego.  ja ogolnie mialem problem z kszaltem a jak w koncu znalazlem to wszedzie uciskal az bolala glowa, po paru jazdach przestal, a po 3 sezonach sie minimalnie luzny zrobil

w skrocie pomacaj albo odczep gabke i zobacz co pod spodem

SMCR Wings

10

Odp: Pytanie o poprawność w wybraniu rozmiaru kasku.

Stare japońskie przysłowie mówi że ludzkość dzieli się na dwie części - jednej pasuje Arai a drugiej Shoei. ;-)

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"