1 Ostatnio edytowany przez Belzebub (2015-08-07 21:56:40)

Temat: Ubezpieczenie -Likwidacja szkody -JAK? -Help!

Hey,

jakiś czas temu miałem akcję na rondzie z Panią w aucie -standardowo nie ustąpiła pierwszeństwa i .."jebła" w moto :
- uszkodzenia wydawałyby się delikatne, ale niestety w moto skrzywiła się kiera i jakby mocowanie (efekt : krzywa kiera względem półek, mocowania dziwnie krzywo zeszły)...

Właśnie otrzymałem wycenę likwidacji szkody: i standardowo ubezpieczyciel przysłał kosztorys z planety Melmak kur*

Moto DRZ 400 rej 2001, ale do doku było wspomniane że silnik i osprzęt 2008r -wersja SM itd. no typowe DRZ SM supermoto
i teraz uwaga: wycena moto ustalili na 5200zł (na umowie mam 9k !!) , naprawa to niby 5500, stąd zakwalifikowali jako szkodę całkowitą (WTF!!!) -a przecież to tylko kiera do wymiany, ew. mocowanie do półki...

Pytanie do Was : macie może jakieś doświadczenie w tego typu sprawie : jak się odwoływać, jak to pociągnąć?
- w wycenie nie uwzględnili np. błotnika przód w kolorze żółtym, ale jakieś lakierowanie (?!?) , o rozjechanej klamce sprzęgła w ogóle nie wspomnieli -pomimo, iż wpisałem te elementy w roszczeniu...

Drugie pytanie : likwidator szkody dopisał do całości też uszkodzenia stroju : buty (klamry), bluza, ochraniacze - ale w doku z wyceną nie ma o tym mowy : jak wygląda sprawa z odszkodowaniem za zniszczone ciuchy? Jest to osobna kwetia ? Jak do tego podchodzą?

Wina w 100% przez babkę, całe moto miało OC/przegląd, etc... full legal
Wycene dostałem dopiero po 2 upomnieniach (1msc)

Macie jakieś sugestie jak do tego podejść?
- wycena moto na 5200 to jakiś żart (niech mi kupią taki za 5k)
- naprawa jako szkoda całkowita -podobnie : skoro moto warte 9-10k wycenili na 50% to każda naprawa będzie nie opłacalna...
Wspomnę ,że kasy nie chciałem, a jedynie rozliczenie bezgotówkowe (za ciuchy jasne -kasa, ale o tym nic nie wspomnieli)...

Jak ktoś przerabiał taki kiepski temat- proszę o info, bo dziś piątek,a już mnie chu* strzela po takich wiadomościach
- z góry dzięki! Ogólnie witki mi opadły :(

Tu fotki :

http://i93.photobucket.com/albums/l78/11Solitary25/DRZ%20crash/20150706_175253.jpg

Hardcore - it's more than music...

2

Odp: Ubezpieczenie -Likwidacja szkody -JAK? -Help!

Jak szkoda całkowita to chyba dobrze - dostaniesz 5200 pln, naprawisz co masz do naprawienia i gitara.

dabljuer250x

3

Odp: Ubezpieczenie -Likwidacja szkody -JAK? -Help!

Ale chyba będzie musiał oddać moto przy szkodzie całkowitej, jak będzie chciał te 5200;)

Pozdrawiam,
Piotrek

4 Ostatnio edytowany przez Belzebub (2015-08-07 15:18:26)

Odp: Ubezpieczenie -Likwidacja szkody -JAK? -Help!

niestety NIE : moto które jest warte 9-10k wycenili na 5200, wartość poj uszkodzonego już tylko na 2400 -różnica przed i po = 2800
-stąd zakładam, że będą chcieli wypłacić mi różnicę 2800... jeśli dobrze rozumuję

gdzie oni kur* znaleźli DRZ za 5k -chyba w katalogu, ja pier*

Hardcore - it's more than music...

5

Odp: Ubezpieczenie -Likwidacja szkody -JAK? -Help!

Nie musi złomować pojazdu. Może naprawić i jeździć. Zapomniałem napisać o najważniejszym jeżeli to jest pierwsza wycena to odwołuj się z 2-3 razy - za pierwszym zawsze próbują wydymać właściciela pojazdu. Mi po odwołaniu wartość szkody w starej cordobie wzrosła z 1000 do 2500 pln.

dabljuer250x

6

Odp: Ubezpieczenie -Likwidacja szkody -JAK? -Help!

Chcesz to mogę za 2400zł odkupić drz.

HUSQVARNA TE 449 2013
BMW E65 2005

7 Ostatnio edytowany przez vlo (2015-08-07 16:13:53)

Odp: Ubezpieczenie -Likwidacja szkody -JAK? -Help!

problem wyceny nie jest nowy. sam przechodzilem przez to w maju. podejrzewam ze moto "zostalo" wystawione na gielde i znalazl sie nabywca uszkodzonego motocykla - stad taka cena "wraku". najpierw zastanow sie jakie elementy sa dodatkowo zainstalowane na motocyklu. napisz podanie o ich uwzglednieniu w wycenie wartosci motocykla (tak jak napisales silnik, moze wydech, kola, zacisk itp ). osoby ktore likwiduja szkode nie sa specjalistami - wiedza ze motocykle maja dwa kola a reszte robi program. z wartoscia motocykla nie podyskutujesz jedynie z wartoscia dodatkow - rocznik dodatku i kiedy zostaly zamontowane. chyba ze masz jakas dokumentacje (rachunki) remontow. dodatkami da sie podniesc wartosc bazowa nawet dwukrotnie. a zrobiles zgloszenie kombiaka (odziezy, kasku czy w czym tam leciales moze pantofli). napisz odwolanie o uwzglenienie wartosci dodatkow w wycenie koncowej. dopisz tez ze nie dostales wyceny odziezy. a jak dostaniesz to odwoluj sie nawet kilka razy. podeslij mi wycene. ps. ja w swojej wycenie mialem klepanie baku plastikowego albo hlodnica za 700pln.

Honda XR650R w jedynej słusznej wersji SM - SXV Forks, Magura caliper
Honda CRF150F
Honda CRF70F na małych brudasach
Honda CRF50F na maleńkich brudasach

8 Ostatnio edytowany przez Belzebub (2015-08-07 16:11:42)

Odp: Ubezpieczenie -Likwidacja szkody -JAK? -Help!

@LogiHUŚ -> żart słaby ;) ale ciekawi mnie jak wygląda wycena motów, skoro sam silnik to 3k PLN


- czekam na info, jeśli ktoś z Was przerabiał temat zdzierców ("odwołuj się z 2-3 razy - za pierwszym zawsze próbują wydymać właściciela pojazdu" -tak mi też radzą kumple)...

@vlo -> dzięki!, poszperam po sieci, zastanowie się jak argumentować odwołanie

Hardcore - it's more than music...

9

Odp: Ubezpieczenie -Likwidacja szkody -JAK? -Help!

superczesiu napisał/a:

Nie musi złomować pojazdu. Może naprawić i jeździć. Zapomniałem napisać o najważniejszym jeżeli to jest pierwsza wycena to odwołuj się z 2-3 razy - za pierwszym zawsze próbują wydymać właściciela pojazdu. Mi po odwołaniu wartość szkody w starej cordobie wzrosła z 1000 do 2500 pln.

Tak właśnie - ogólnie to za takie pikuś uszkodzenia trzeba przyjąć niezle ci wypłacili - odwołuj się masz takie prawo może dostaniesz więcej niczym nie ryzykujesz.

100% koncentracji = 100% satysfakcji - moje małe enduroooo - #997 rejsing
O nas http://www.youtube.com/watch?v=z5LUptOcE_o&feature=youtu.be
Part 1  http://www.youtube.com/watch?v=l-6jEjyYJpg
Part 2  http://www.youtube.com/watch?v=PWdubyCHfnQ

10

Odp: Ubezpieczenie -Likwidacja szkody -JAK? -Help!

A spróbuj się odezwać do prawników specjalizujących się w odszkodowaniach. Sporo się tego ogłasza, a efekty są konkretne.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

11 Ostatnio edytowany przez Postrach (2015-08-08 18:09:03)

Odp: Ubezpieczenie -Likwidacja szkody -JAK? -Help!

Wykonaj na własną rękę kosztorys u niezależnego rzeczoznawcy ~100-200zł, i wyślij to do firmy ubezpieczeniowej , od razu inna rozmowa.
Lub do firmy co się zajmują odszkodowaniami ale oni jakiś % zabierają.

12

Odp: Ubezpieczenie -Likwidacja szkody -JAK? -Help!

jezeli pojdziesz do firmy to w pelnomocnictwie wykres ze moga w twoim imieniu zawierac ugode. jak sprawa bedzie sie przedluzac to moga podjac niekozystna dla ciebie decyzje byle by zarobic.

Honda XR650R w jedynej słusznej wersji SM - SXV Forks, Magura caliper
Honda CRF150F
Honda CRF70F na małych brudasach
Honda CRF50F na maleńkich brudasach

13

Odp: Ubezpieczenie -Likwidacja szkody -JAK? -Help!

3 tyg temu mialem podobne zdarzenie. wina dziewczyny, obtarty caly bok auta. szkoda ok 6000 samochod kupiony za 9000 wyceniony tez dokladnie na 5200 :) szkoda calkowita, wyplata odszkodowania nastapila w postaci roznicy miedzy wartosci auta przed szkoda a wartoscia wraku = 1800. czyli wyszlo 3400. moglbym sie odwolywac ale wtedy prawdopodobnie nie dostalbym kasy do reki tylko musialaby byc naprawa w warsztacie i zwrociliby za to kase.

yamaha 29 koni
husq więcej koni

14

Odp: Ubezpieczenie -Likwidacja szkody -JAK? -Help!

mylisz się, nikt nie ma prawa narzucić Ci naprawy w warsztacie. Odszkodowanie jest za poniesione straty, a to Ty decydujesz jak chcesz te odszkodowanie wykorzystać - czy na naprawę, czy na kupno innego itd.

Odwoływać się do bólu - ja z PZU walczyłem przez 3 miesiące, ale skutkiem tego wypłacili 2k więcej.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

15

Odp: Ubezpieczenie -Likwidacja szkody -JAK? -Help!

ja sie konsultowalem z wlascicielem biura ubezpieczen, ktory jest tez rzeczoznawca. powiedzial mi, ze moge jedynie pozniej zwrocic sie do ubezpieczyciela sprawcy o zwrot za utrate wartosci pojazdu i jakies 10% wartosci pojazdu moge dostac. sprawca mial ubezpieczenie w AXA

yamaha 29 koni
husq więcej koni