1

Temat: Szkolenie SM dla początkujących - lista chętnych, dyskusja, termin itd

W temacie II rundy Toruń wykluła się dyskusja na temat szkolenia SM dla początkujących prowadzonego przez bardziej doświadczonych zawodników.

I tak padło kilka luźnych delkaracji - wiadomo, że wszystko zależy od terminu, dostępności osób, toru itd.

Natomiast pozwoliłem zrobić sobie 2 listy, jedna to osoby zainteresowane nauką, a druga lista to osoby, które mają chęć przekazać trochę wiedzy

Lista trenejrów - tak jak powiedziałem, jest to luźna lista, bez żadnych deklaracji i obietnic:

1. Zural Jedrzej - glownie teren + asfalt w razie potrzeby
2. Muszykin99 - teren
3. Paczek - asfalt
4. Piotr Salamon - asfalt
5. Franz - nie określił się, ale pewnie asfalt + teren


Lista osób zainteresowanych:

1. Levis - o ile miałoby to być po 20 sierpnia

inne osoby, które pisały, że są wstępnie zainteresowane:

maciekr, Kinio, Wretched, Adasiek , kusłoncu , KALI , krupcio

no i w ciemno obstawiam, że mały200sx, Krystian oraz CHAW - też chętni.


Co do toru - Koszalin byłby ok, bo jest teren i asfalt, natomiast jest to daleko, dla niektórych nawet bardzo daleko...

Fajny pomysł podsunął Piotr - piątek Bydgoszcz sobota Toruń, natomiast nie wiadomo jak z terminami na torach, czy dałoby się to ogarnąć, no i rosną koszta

Co do samego szkolenia - ja mogę udostępnić kamerę (która mogłaby być zainstalowana na przednim błotniku instruktora) oraz laptopa w celu oglądania i analizy jazdy.

Fajnie byłoby, jakby trenerzy przejechali się na motocyklach osób, które się uczą i podpowiedzieli, co można poprawić lub zmienić.

Co do kosztów - myślę, że Ci szkolący się powinni wyłożyć 100-150 zeta do puli, za którą opłaciłoby się koszt paliwa i wstępu na tor dla trenejrów.

Oczywiście w ciągu szkolenia, trenerzy mieliby też czas dla siebie, żeby pocisnąć na swoim zaawansowanym poziomie, a nie tylko spędzili go na nauce innych...

Tak to widzę, a jak wyjdzie to się okaże...

Śmiało pisać co o tym myślicie i dopisywać się do listy, jak ktoś jest zainteresowany.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

2

Odp: Szkolenie SM dla początkujących - lista chętnych, dyskusja, termin itd

Czy ta propozycja jest skierowana także do zupełnie "zielonych" w temacie? Kilka razy jeździłem na torze motocrossowym w Strzeniówce, gdy jeszcze mój kolega miał SXa, ale nigdy nie miałem okazji być na torze supermoto. Z resztą, na razie nie mam jeszcze własnego motocykla, ale w ciągu miesiąca-dwóch powinno się to zmienić, a takie szkolenie na pewno byłoby idealną szansa na poprawienie techniki jazdy i wejście "na poważnie" w świat supermoto.

FMX 650

3

Odp: Szkolenie SM dla początkujących - lista chętnych, dyskusja, termin itd

Ja oczywiście się piszę na 100%.

Termin bez znaczenia - planów na sierpień brak poza Łotwą.

Jak dla mnie najciekawsza opcja to właśnie Bydgoszcz/Toruń dzień po dniu.

DR 650SE/SM - na torowej emeryturze,
RMZ 450 SMR - może będzie  szybsza ; -)

4

Odp: Szkolenie SM dla początkujących - lista chętnych, dyskusja, termin itd

CHAW napisał/a:

Ja oczywiście się piszę na 100%.

Termin bez znaczenia - planów na sierpień brak poza Łotwą.

Jak dla mnie najciekawsza opcja to właśnie Bydgoszcz/Toruń dzień po dniu.

+1

Pozdrawiam,
Piotrek

5

Odp: Szkolenie SM dla początkujących - lista chętnych, dyskusja, termin itd

Ja się chętnie piszę :) jako uczeń :)

UrbanStreetWorkshop
#444 KTM 530EXC Supermoto
         KTM 300EXC enduro
https://www.youtube.com/user/yamahadt1998

6

Odp: Szkolenie SM dla początkujących - lista chętnych, dyskusja, termin itd

W sierpniu jestem na bank

KTM 525 SM

7

Odp: Szkolenie SM dla początkujących - lista chętnych, dyskusja, termin itd

Obecny, zapisany w odpowiednim temacie. Świetny pomysł :)

Albo ostRRRo albo wcale!

8

Odp: Szkolenie SM dla początkujących - lista chętnych, dyskusja, termin itd

przyjezdzam napewno jezeli termin jest do 9 sierpnia, pozniej mnie nie ma w PL. Ale sama idea takich szkolen jest bardzo fajna.

9

Odp: Szkolenie SM dla początkujących - lista chętnych, dyskusja, termin itd

Do sierpnia jeszcze daleko, ale jak najbardziej byłbym chętny na takie szkolenie!

https://www.bikepics.com/members/81

10

Odp: Szkolenie SM dla początkujących - lista chętnych, dyskusja, termin itd

też chętnie skorzystam z takiego szkolenia, mam nadzieje, że termin mi podpasuje :)

11

Odp: Szkolenie SM dla początkujących - lista chętnych, dyskusja, termin itd

Według mnie zorganizowanie takiego treningu mniej więcej musiało by wyglądać tak jak wygląda jakieś szkolenie a nie jak wolny trening. (Tor rezerwowany tylko dla osób uczestniczących, podział ew. na gruby  ) Tor Koszalin dla mnie odpada – za daleko 700 km ponad
Osoby, z którymi Ja miałbym brać udział w takim powiedzmy amatorskim szkoleniu powinny z góry być nastawione na szkoleniu kogoś a nie na doskonaleniu swoich umiejętności co nie oznacza że nie przejedziemy dwie sesje swoim tempem. ( do dogadania już miedzy nami)
Jeżeli taki trening miałby wyglądać w formie wolnego treningu i ewentualnych rad w wolnym czasie to Ja osobiście wolę sobie lecieć połowę drogi do Czech i polatać z takimi osobami jakie nas odwiedziły na ostatniej rundzie, gdyż nie wpłynie to raczej na poprawę oraz jakość jazdy ani nas ani was.
Co do terminu jest daleko ale nie widzę z mojej strony przeciwwskazań aby np. wcześniej zrobić jeszcze jedno takie spotkanie powiedzmy w Lipcu. Jeżeli znajdę jakiś czas podam wtedy datę i sprawdzimy kto byłby chętny.

https://www.facebook.com/tsunamiagataipiotr?ref=hl
# 86 Wuju - Tsunami SM

12

Odp: Szkolenie SM dla początkujących - lista chętnych, dyskusja, termin itd

No to juz wiemy, że Koszalin odpada i na bank trzeba zrobić rezerwację na cały tor.

Do wyboru pozostają:

1. Bydgoszcz
2. Toruń
3. Radom ? nie wiem czy będą chętni na tor, na którym nie ma zawodów...

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

13

Odp: Szkolenie SM dla początkujących - lista chętnych, dyskusja, termin itd

Moim zdaniem tor nie ma aż takiego znacznie (oprócz odległości). Mamy szlifować technikę jazdy a nie podkręcać czasy na którymś torze. 

Na upartego linię przejazdu mogę podpatrzeć z trybun albo na YouTube. Wole dostać zjebki że np źle siedzę, źle ręka, głowa.

KTM 525 SM

14

Odp: Szkolenie SM dla początkujących - lista chętnych, dyskusja, termin itd

Rozmawiałem z jędrzejem i ustaliliśmy wstępnie date 28 sierpnia (krótko do rundy, nikt nie pisał jeszcze że wtedy mu nie pasuje itd)
Tor Bydgoszcz, bez terenu niestety. Jestem w stanie zająć się organizacją o czym pisałem w moim temacie który został zamknięty.
Lista:
1. Wiktor
2. Kali

Husqy SMR-R 450

15

Odp: Szkolenie SM dla początkujących - lista chętnych, dyskusja, termin itd

jeżeli tor w Bydgoszczy byłby wynajęty całościowo, to może jednak zgodziliby się na otworzenie terenu ?

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450