1

Temat: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi HONDA

Myślę że taki temat się przyda a tutaj go nie znalazłem, jedynie w dziale KTM.


Zacznę więc pierwszy, może ktoś konkretnie zarzucić co lać do skrzyni CRF 450 R 2006r? W serwisówce stoi że nawet silnikowy 10w40 da radę ale wolę się poradzić szerszej publiczności.

Części silnikowe, odzież motocyklowa oraz akcesoria jeżeli czegoś potrzebujesz napisz do nas ! sklep@RRmoto.pl

4SR SIDI ALPINESTARS NOLAN LS2 X-LITE MOTUL IPONE SBS NISSIN AXO FLY PROGRIP

2

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi HONDA

Taki jak w silniku.

3

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi HONDA

;)

[url]http://forum.supermoto.pl/topic27555-crf-100-pytan-do.html[/url]

KXF 250 '14

4 Ostatnio edytowany przez Hustler13 (2015-02-07 13:13:23)

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi HONDA

Ja latałem trochę na transoilu ale dziwnie pracowało sprzęgło po dłuższym pałowaniu w upałach i przerzuciłem się na Castrola Power1 racing 10w50 za 25 zł/1l i cieszy mi się tylko morda, bo nic się nie dzieje a tani jak barszcz. Do silnika też go leję, również zero problemów.
Wolę zmieniać co 500/600 km castrola i mieć świeży olej niż co 1000 km i lać 300v jak poprzednik.

Tak btw. to sugerując się postami Seby oliwę w silniku zmieniam co 500/600 km, w skrzyni co drugą wymianę w silniku, filterek też co drugą zmianę.

KXF 250 '14

5

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi HONDA

Ja leje 10W40 Castrol

6 Ostatnio edytowany przez karol128 (2015-02-12 19:12:28)

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi HONDA

Wie ktoś jaki jest limit  długości łańcucha rozrządu w crf 450 2005 (lub chociaż ile cm ma nowy)- nie mogę odszukać takiego info w serwisówce.

7

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi HONDA

Hustler13 napisał/a:

Ja latałem trochę na transoilu ale dziwnie pracowało sprzęgło po dłuższym pałowaniu w upałach i przerzuciłem się na Castrola Power1 racing 10w50 za 25 zł/1l i cieszy mi się tylko morda, bo nic się nie dzieje a tani jak barszcz. Do silnika też go leję, również zero problemów.
Wolę zmieniać co 500/600 km castrola i mieć świeży olej niż co 1000 km i lać 300v jak poprzednik.

Tak btw. to sugerując się postami Seby oliwę w silniku zmieniam co 500/600 km, w skrzyni co drugą wymianę w silniku, filterek też co drugą zmianę.

Też nie polecam Transoil'a skleja tarcze.

8

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi HONDA

Co do łańcuszka rozrządu to nie mierzy się jego luzu czy tam ugięcia?

Części silnikowe, odzież motocyklowa oraz akcesoria jeżeli czegoś potrzebujesz napisz do nas ! sklep@RRmoto.pl

4SR SIDI ALPINESTARS NOLAN LS2 X-LITE MOTUL IPONE SBS NISSIN AXO FLY PROGRIP

9

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi HONDA

W serwisówce (tej co mam)  nic nie ma na ten temat łańcuszka - żadnych danych. Spotykałem się w innych sprzętach z podaniem limitu długości. Na oko to wygląda super ale wolałbym sprawdzić w jakiś bardziej wymierny sposób.

10

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi HONDA

Na kole zębatym w głowicy łapiesz za łańcuszek palcami i próbujesz go odciągnąć , jeśli nie daje się odciągnąć albo minimalnie odchodzi jest ok .

11

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi HONDA

nie wiem jak w singlach, ale w sportach jest tak, że mierzy się suwmiarką odległość pomiędzy 10 ogniwami i porównuje z wartością wpisaną w serwisówce. Na tej podstawie określa się "wyciągnięcie łańcuszka"

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

12

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi HONDA

No właśnie problem w tym, że w crf nie ma na  temat łańcucha rozrządu nawet wzmianki. Spróbuję sprawdzić te odciągnięcie od zębatki, no al to dopiero jak złożę silnik bo na razie jest w częściach i ze dwa tygodnie potrwa zanim będę miał wszystkie graty aby go złożyć do kupy.

13

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi HONDA

z tym odciągnięciem to nie jestem do końca pewny - Jak jest sprawny napinacz, to łańcuszek będzie napięty w każdym miejscu.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

14

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi HONDA

Czy ktoś może wypowiedzieć się jak najlepiej postępować przy wymianie tłoka? Najpierw zalać jakimś mineralem i dotrzeć i dopiero zalać syntetyk, czy lać od razu docelowy olej ? Jakieś inne know how ?

Części silnikowe, odzież motocyklowa oraz akcesoria jeżeli czegoś potrzebujesz napisz do nas ! sklep@RRmoto.pl

4SR SIDI ALPINESTARS NOLAN LS2 X-LITE MOTUL IPONE SBS NISSIN AXO FLY PROGRIP

15

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi HONDA

Zapomnij o istnieniu oleju mineralnego.
Tam nie ma co docierać jeśli zostało wszystko dobrze spasowane (zakładając, że masz nicasil).
Jedynie doglądaj silnika, aby sprawdzić czy wszystko zostało dobrze poskładane i nie ma wycieków.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL