196

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

karol128 napisał/a:

Jeszcze nigdy nie widziałem aby komuś się felga rozgrzała, czy nawet zbliżyła do 100C, nie przesadzajmy.

Na bardzo nagrzanych kocach felga dochodzi do 60'C

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

197

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

maniek-rr312 napisał/a:
karol128 napisał/a:

Jeszcze nigdy nie widziałem aby komuś się felga rozgrzała, czy nawet zbliżyła do 100C, nie przesadzajmy.

Na bardzo nagrzanych kocach felga dochodzi do 60'C

Też mi się wydaje, że obręcz od jazdy nie nagrzeje się do tych 100'C, także carbond w moim przypadku powinien spokojnie wytrzymać. Czytałem o tych temperaturach opon dlatego w razie co, to myślałem wysokotemperaturowy dać, ale w sumie to opona się tak grzeje, a nie obręcz. Tak jak pisałem, u mnie trzyma bez żadnego ubytku, gdzie oponka była kilka razy sporo nagrzana (od palenia jej). Kilka razy sprawdzane w wannie w celu szukania dziury w oponie (latają tam drifterzy i pełno syfu po nich) i nigdy nie leciało ze szprych czy wentyla. Fajnie bo całe g... na to wydałem, trwało to 20 minut. Cóż więcej chcieć??? hehe. Nikogo nie namawiam do robienia tego, tylko piszę jak ja to zrobiłem. Najważniejsze dla mnie, że działa i już nie mam problemu z łataniem dętki. Pzdr.

#969
VOR 530 SM-R   &   KAWASAKI KX 250 SM STUNT
CA Technology

198

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

kiedys jak wróciłem 20 km na kapciu to szlak trafił wszystko,  opaske wokół koła  dentke, felga miejscami zrobiła sie fioletowa,  czyli temperatura była.

ktm 640 06r

kiedys exc 2x525  2x450 lc4 640 xt600

199

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

No właśnie przeróbka na bezdętkowe ma na celu uniknięcie takich problemów. Z "przestrzelonej" dętki powietrze uchodzi natychmiast, a z bezdętkowej możesz się nawet nie zorientować że chwyciłeś gwoździa. Nawet jeśli zacznie schodzić, to przeważnie nie tak gwałtownie.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

200

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

na uniknięcie taich problemów bardziej polecam assistance:)

201

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

Jakim klejem uszczelnić puszczającego tublessa - patent zrobiony ze sztywnej taśmy nie znam szczegółów bo już takie kupiłem a nypel zrobił nieszczelność, i po bokach też chyba gdzieś ucieka, czym to uszczelnić?

www.propitbike.pl

202

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

Klej do szyb, albo wymień na tą taśmę co my używamy.

Pozdrawiam,
Piotrek

203

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

Jaki klej do szyb ? ten co kupiłem starcza na miesiąc jazdy ....

www.propitbike.pl

204

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

Zrob od nowa... za 1 tasme zaplacisz mniej niz za klej do szyb...

puszcza Ci przod czy tyl ?

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

205

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

skąd wziąć taśmę dziś ? ile kosztuje ?

www.propitbike.pl

206 Ostatnio edytowany przez levis (2016-08-26 12:01:58)

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

Dzisiaj to chyba do Malego musialbys sie usmiechnac... jezeli puszcza Ci tyl to sugeruje tez spilowac nyple

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

207

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

Przeróbka zrobiona taśmą 2mm,
Suzuki DRZ -  brak 2x dętki + 2x faruch ochronny to zysk 1482g
Panowie w Larssonie Wwa nadal twierdza że to się nie może udać :)

DRZ400SM + WR250F + PW80

208

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

no jak nie - u mnie działało lepiej niż dętka, dopóki łyżką nie rozharatałem ;/ ale wkleję łątkę i będzie jak nowe :)

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

209 Ostatnio edytowany przez wyrzyk969 (2016-09-23 12:31:28)

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

qnik napisał/a:

Panowie w Larssonie Wwa nadal twierdza że to się nie może udać :)

haha przypomniało się mi jak wjechałem na gwoździa i zawiozłem do kapciarza całe koło co by korek wsadził, przez 5 min się patrzył z brakiem zrozumienia, a potem odparł, ze się przecież tak nie da bo dętka i oponę trzeba zdjąć. Hehe ja mu, że tam dętki nie ma to kolejne 5 min stał i chyba próbował ogarnąć po czym dodał ale jak przecież są szprychy... Powiedziałem, że uszczelnione i nic nie trzeba zdejmować tylko korek i napompować, zrobił to ale nadal miał w oczach zdziwienie.

P.S. Mój bezdętkowiec nadal trzyma na carbondzie i nic nie puszcza, poprzedniego kapcia zjarałem do zera i dalej jak było tak jest więc taka temperatura mu nie straszna. Pzdr.

#969
VOR 530 SM-R   &   KAWASAKI KX 250 SM STUNT
CA Technology

210

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

Może komuś została ta taśma 4412N na komplet kół? Może być na przód 50mm, tył 70(75)mm lub na oba koła 70(75). Chętnie odkupie.