181

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

qnik napisał/a:
gierwi napisał/a:

No to które mają jechać do Ożarowa?

moje poproszę - doomin13 rozumiem ze odbiór bedzie możliwy na bemowie?

Tak, na bemowie albo jak tam sie umowimy :)

doomin13

fs450

182

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

Coś firma się nie spisuje. Czekam nadal na kuriera! Mam nadzieję że zdążę wysłać to do Was, żeby ten Koszalin bez kiszki oblecieć.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

183

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

TaurusPL napisał/a:
hacker33 napisał/a:
TaurusPL napisał/a:

Siema, mam problem z kołem tylnim przy trialu zwykłe szprychy, uciekało mi powietrze przez nie. Rozebrałem zdjąłem gumę z wentylem która robiła za uszczelnienie(gruba na pół cm) wyczyściłem, odtłuściłem, wysmarowałem takim ustrojstwem [url]http://www.ebay.com/itm/Prema-Tire-Repair-Innerlinner-Sealant-16-oz-PLOS-16-Made-in-U-S-A-2-Qty-/151061201043[/url] założyłem tą gumę spowrotem dookoła, niby ładnie się wszystko trzymało, ale dupa dalej ucieka powietrze.. Zakupić jakąś taśmę czy spróbować jeszcze raz z tą gumą tyle że z innym klejem?

wpierw wsadź koło do wanny albo jakiegoś naczynia z wodą i sprawdź dokładnie w którym miejscu ucieka - bo może to wentyl albo sama opona, może przez rant?

Sprawdzałem powietrze wydostaje się z 3 szprych

Pokaż jak to wygląda, jak to jest zrobione. Trial i Gas Gas różne dziwne rozwiązania mają.
KTM ma już seryjnie koła szprychowe bezdętkowe.

184 Ostatnio edytowany przez wyrzyk969 (2016-08-06 21:58:02)

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

TaurusPL napisał/a:

Siema, mam problem z kołem tylnim przy trialu zwykłe szprychy, uciekało mi powietrze przez nie. Rozebrałem zdjąłem gumę z wentylem która robiła za uszczelnienie(gruba na pół cm) wyczyściłem, odtłuściłem, wysmarowałem takim ustrojstwem [url]http://www.ebay.com/itm/Prema-Tire-Repa[/url] … 1061201043 założyłem tą gumę spowrotem dookoła, niby ładnie się wszystko trzymało, ale dupa dalej ucieka powietrze.. Zakupić jakąś taśmę czy spróbować jeszcze raz z tą gumą tyle że z innym klejem?

ja ostatnio zrobiłem w kółkach od VORka tak, że zdjąłem tą ori gumową osłonkę na nyple (około 1mm grubości), odtłuściłem, wysmarowałem CARBONDem 940FC (często go używam, więc nie musiałem kupować ale poszło całe g... na to), założyłem tą osłonkę i owinąłem ze dwa razy powertapem aby docisnąć, wentyl ze starego alusa wziąłem (przykręcany) i jest jak ta lala, większe ciśnienie trzyma ładnie (dla testów 2,5), a teraz latam na nich w KXie na 0,75 i też żadnego ubytku.

nie mam innej fotki jak to robiłem bo telefon padł i jest tylko jak to wysmarowałem

http://vader.joemonster.org/upload/rwe/1548600c7361c88felunek.jpg

#969
VOR 530 SM-R   &   KAWASAKI KX 250 SM STUNT
CA Technology

185

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

Niestety jak się dowiedziałem "kurier nie ma obowiązku dzwonić do klienta" i tak zrobił. Taśma była w czwartek, ale skoro mnie nie zastał to zostawił paczkę w punkcie odbiorczym. Dziś dostałem o tym informację od sprzedawcy. Trochą to dziwne, ale trudno.
Taśma odebrana, pocięta na kawałki po 183 cm i wysłana. Paczuszki poszły do Doomin13 (2 kpl.), Kotkun (2 kpl.) i Bagins1983 (2 kpl.). Z Harpem podzielimy się osobiście. Płatność za przesyłkę macie przy odbiorze. Wyszło po 17 zł za paczkę. Według pani w okienku, powinny być u Was we wtorek. Mam nadzieję że to wystarczy na Koszalin.
Pozdrawiam, gierwi

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

186

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

gierwi napisał/a:

Niestety jak się dowiedziałem "kurier nie ma obowiązku dzwonić do klienta" i tak zrobił. Taśma była w czwartek, ale skoro mnie nie zastał to zostawił paczkę w punkcie odbiorczym. Dziś dostałem o tym informację od sprzedawcy. Trochą to dziwne, ale trudno.
Taśma odebrana, pocięta na kawałki po 183 cm i wysłana. Paczuszki poszły do Doomin13 (2 kpl.), Kotkun (2 kpl.) i Bagins1983 (2 kpl.). Z Harpem podzielimy się osobiście. Płatność za przesyłkę macie przy odbiorze. Wyszło po 17 zł za paczkę. Według pani w okienku, powinny być u Was we wtorek. Mam nadzieję że to wystarczy na Koszalin.
Pozdrawiam, gierwi


oki, czekam.

doomin13

fs450

187

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

doomin13 napisał/a:

oki, czekam.

doczekałeś się ?

DRZ400SM + WR250F + PW80

188

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

No właśnie?

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

189

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

wyrzyk969 napisał/a:
TaurusPL napisał/a:

Siema, mam problem z kołem tylnim przy trialu zwykłe szprychy, uciekało mi powietrze przez nie. Rozebrałem zdjąłem gumę z wentylem która robiła za uszczelnienie(gruba na pół cm) wyczyściłem, odtłuściłem, wysmarowałem takim ustrojstwem [url]http://www.ebay.com/itm/Prema-Tire-Repa[/url] … 1061201043 założyłem tą gumę spowrotem dookoła, niby ładnie się wszystko trzymało, ale dupa dalej ucieka powietrze.. Zakupić jakąś taśmę czy spróbować jeszcze raz z tą gumą tyle że z innym klejem?

ja ostatnio zrobiłem w kółkach od VORka tak, że zdjąłem tą ori gumową osłonkę na nyple (około 1mm grubości), odtłuściłem, wysmarowałem CARBONDem 940FC (często go używam, więc nie musiałem kupować ale poszło całe g... na to), założyłem tą osłonkę i owinąłem ze dwa razy powertapem aby docisnąć, wentyl ze starego alusa wziąłem (przykręcany) i jest jak ta lala, większe ciśnienie trzyma ładnie (dla testów 2,5), a teraz latam na nich w KXie na 0,75 i też żadnego ubytku.

nie mam innej fotki jak to robiłem bo telefon padł i jest tylko jak to wysmarowałem

http://vader.joemonster.org/upload/rwe/1548600c7361c88felunek.jpg

  ty to zawsze zrobisz cos z niczego za marne grosze  i tak ma być :D

ktm 640 06r

kiedys exc 2x525  2x450 lc4 640 xt600

190

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

Paczka doszła, dzieki Gierwi. Qnik chcesz jutro swoja porcje na bemowie? Napisze na priv zreszta.

doomin13

fs450

191

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

wyrzyk969 napisał/a:

wysmarowałem CARBOND 940FC

http://vader.joemonster.org/upload/rwe/1548600c7361c88felunek.jpg

hacker33 napisał/a:

koło w czasie jazdy można rozgrzać do prawie 100'C

ta taśma 3M którą użyłem z gierwim jest już przetestowana na wielu innych zagranicznych forach supermoto stąd taki wybór

CARBOND 940FC ma wytrzymałość do 90'C, pożyjemy zobaczymy.

EXC 525 in progress

192

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

Dziku napisał/a:

CARBOND 940FC ma wytrzymałość do 90'C, pożyjemy zobaczymy.

Najlepszy test, poświęcić jedną oponę i sprawdzić czy wytrzyma jej skopcenie :D

PBM

193 Ostatnio edytowany przez wyrzyk969 (2016-08-09 23:51:34)

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

Dziku dokładnie, pożyjemy, zobaczymy. Na razie latam prawie 2 miesiąc i jest ok. Czytałem też, że nawet do 200'C da się rozgrzać oponkę ale zauważ, że to co napisałem było odnośnie poklejenia kółka do trialu, a tam raczej takiej temperatury nie uzyskasz. Ja swoje do stuntu dziergałem, a tam przy wolnych gumach też ciężko uzyskać te 100'C. Początkowo myślałem nad silikonem wysoko temperaturowym bo miałem firmy K2 (350'C) ale już końcówka była (efekt odnośnie szczelności pewnie byłby ten sam) i dałem to co miałem pod ręką bo zrobiłem to 1h przed wyjazdem na moto. Jeździłem też normalnie w temperaturze zewnętrznej powyżej 30'C gdzie widać było, że oponka grzeje się fest i dalej jak powietrze było tak jest. Ciekawe też jaką temperaturę osiąga obręcz w tym miejscu ale podejrzewam, że na pewno mniejsza jak oponka. Hehe na upartego pi razy drzwi 90'C to prawie te 100'C hehe.

DumDum była palona kilka razy i też zmian nie widzę, ogólnie już prawie na wymarciu jest, więc niedługo będzie taki test jak piszesz hehe. Pzdr.

#969
VOR 530 SM-R   &   KAWASAKI KX 250 SM STUNT
CA Technology

194 Ostatnio edytowany przez qnik (2016-08-10 08:34:29)

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

doomin13 napisał/a:

Paczka doszła, dzieki Gierwi. Qnik chcesz jutro swoja porcje na bemowie? Napisze na priv zreszta.

Hej, patrząc za okno to z treniku raczej nici...jak masz możliwość to przekaż taśmę Hermesowi albo zadzwonie dziś to się jakoś ustawimy.
Gierwi dobra robota!

DRZ400SM + WR250F + PW80

195

Odp: Tubeless - how to, czyli robimy koła bez dętek

Jeszcze nigdy nie widziałem aby komuś się felga rozgrzała, czy nawet zbliżyła do 100C, nie przesadzajmy.