1

Temat: Zimowe,nie na moto latanie,snowboard,narty i inne ustrojstwa śniegowe!

Jako że sezon na moto nie trwa wiecznie i w zimie też dobrze jest polatac, walcie tu jak w temacie co, gdzie, jak i na czym po śniegu wymiatacie? I wszystko co z tym związane.


Ja wcześniej na nartach, teraz czwarty sezon na jednej desce (w końcu właściwy wybór)

Sprzęt- był: deska generics, wiązania blax, buty blax (sprzęt na początek, cały zestaw noowa z cool sporta koszowała jakieś 800pln więc i jakośc była wątpliwa i dlugo nie wytrzymał)

Obecnie od ubiełego sezonu: deska volkl sqd vice, wiązania flux bindings TT30, buty vans aura (double boa)

status: zawzięty amator :)

Póki co oczekuje na biały puch :/

SMCR AKR
_____________________________
Kruszywa/budowa dróg 693 294 502

2

Odp: Zimowe,nie na moto latanie,snowboard,narty i inne ustrojstwa śniegowe!

Wybieram sie jeszcze w tym roku na pierwsze w życiu latanie na desce :) jakieś porady ?
Jak się wkręcę to będę szukał jakiegoś sprzętu

3

Odp: Zimowe,nie na moto latanie,snowboard,narty i inne ustrojstwa śniegowe!

SUPERMOTO.pl ???

WARSZAWSKI TERROR KAPUTT !  / Yamaha WyjątkowaRzeźba

4

Odp: Zimowe,nie na moto latanie,snowboard,narty i inne ustrojstwa śniegowe!

No to tak mam na imię Marcin :P  a tak poza tym jeżdżę na nartach atomic sx11 ogólnie to nie pamiętam jakie mam wiązania ale jak będziecie chcieli wiedzieć to pójdę do garażu i sprawdzę :D

                                                           I TAK OGÓLNIE TO LUBIĘ ZAPIERDALAĆ

HONDA CAMINO DX<-MAM/YAMAHA TDR 50<-MAM/YAMAHA DT 125X <------- SPRZEDAM/SUZUKI DR-Z 400SM CZARNA OWCA

5

Odp: Zimowe,nie na moto latanie,snowboard,narty i inne ustrojstwa śniegowe!

Mimo, że nie supermoto to temat spoko, więc Figiel chill :). Przynajmniej można znaleźć ekipę do wspólnego wylotu w góry i tam gadać o zbliżającym się sezonie.
Do rzeczy- na początku stycznia organizuję wypad do Wisły większą ekipą- generalnie chcemy wynająć 3/4 pensjonatu, więc jeżeli ktoś szuka budżetowego wyjazdu z wesołą ekipą (motocykliści w 99% składu), to niech się odzywa. Towarzystwo mieszane, czyli kobiety można zostawić same sobie, żeby mogły poględzić a męska część może świętować do woli. Część na dechach, część na nartach. Na miejscu jest snowpark, gdzie przynajmniej ja będę siedział non stop (movement L freestyle + salomon kaos). Chętni niech walą na priv. Zawsze to weselej w ekipie supermotowej spędzić niekorzystne do jazdy miesiące.

6

Odp: Zimowe,nie na moto latanie,snowboard,narty i inne ustrojstwa śniegowe!

bo mnie tu straszy jakąś zimą

kwkm napisał/a:

Jako że sezon na moto nie trwa wiecznie i w zimie .......

WARSZAWSKI TERROR KAPUTT !  / Yamaha WyjątkowaRzeźba

7

Odp: Zimowe,nie na moto latanie,snowboard,narty i inne ustrojstwa śniegowe!

figiel napisał/a:

SUPERMOTO.pl ???

zamieszczone w dziale "na każdy temat" więc bez takich mi tu.. ;P

SnowMoto, dokończył moją myśl, nie chodzi tylko o sprzęt, ale także o miejsca gdzie śmigacie, kto w aktualnym czasie był na konkretnym stoku, może walic tu jakie w danym czasie są warunki, nowe trasy, snow park'i etc. Kto nie chce nie musi tu zaglądac ;P

SnowMoto, we Wiśle jescze nie latałem, ogólnie jeśli tylko zjawi się naturalny śnieg i z pracą pogodzę, to pisze się na jak najwięcej śmigania. Na tą Wisłę wstępnie to w jakim terminie ? (oczywiście zakładając że początkiem stycznia puchu będzie pod dostatkiem)

SMCR AKR
_____________________________
Kruszywa/budowa dróg 693 294 502

8

Odp: Zimowe,nie na moto latanie,snowboard,narty i inne ustrojstwa śniegowe!

początek lutego wyjazd na 7-10 dni. chcemy większą ekipą jechać, żeby opanować całe lokum :]

9

Odp: Zimowe,nie na moto latanie,snowboard,narty i inne ustrojstwa śniegowe!

Zobaczymy jak mi czas pozwoli, jak bedzie looz, to też może kilku znajomków od siebie namówie, ale to bliżej lutego się zgadamy.

dj-mati napisał/a:

Wybieram sie jeszcze w tym roku na pierwsze w życiu latanie na desce :) jakieś porady ?
Jak się wkręcę to będę szukał jakiegoś sprzętu

Ja przesiadałem się z nart. W ciągu niepełnego sezonu zatrybiłem ocb, ale łatwo nie było. Chyba prościej od zera na desce się uczyc (przeszkadzały mi nawyki z nart)
Wg mnie, zacznij wpierw na jednej krawędzi tzn najlepiej na piętach i tzw pługiem próbuj ślizgac, opanuj balans itp i stopniowo próbuj przejśc na drugą krawędź/palce (dla mnie ten etap był najtrudniejszy) jak opanujesz przejścia z jednej na drugą, to już zaczniesz czerpac przyjemnośc z jazdy i będziesz śmiało śmigał, potem już tylko będziesz szukał czegoś nowego; hopek, muld, przejazdów przez gęsty lasek w nie dozwolonych miejscach itp ;)

SMCR AKR
_____________________________
Kruszywa/budowa dróg 693 294 502

10

Odp: Zimowe,nie na moto latanie,snowboard,narty i inne ustrojstwa śniegowe!

Ja tak samo, przesiadłem się z nart na deske i przeszkadzały mi w jeździe nawyki z nart. Żeby było ciekawiej w ostatni dzień ferii złamałem na desce rękę w nadgarstku z przemieszczeniem i od tej pory na deske nawet nie spojrzałem :D

READY TO >> TERROR

11

Odp: Zimowe,nie na moto latanie,snowboard,narty i inne ustrojstwa śniegowe!

Olaff - bez urazy ale to słomiany zapał masz ;P

SMCR AKR
_____________________________
Kruszywa/budowa dróg 693 294 502

12

Odp: Zimowe,nie na moto latanie,snowboard,narty i inne ustrojstwa śniegowe!

gdy opanujesz zeslizgiwanie sie na obu krawedziach i zjazd na liscia, to polecam wziecie instruktora na 2-3h. Oszczedzisz mase czasu, bo do przejscia z jednej krawedzi na druga, potrzebny jest jeden myk, i instruktor bardzo w tym pomaga. Wie jak przytrzymac kursanta, zeby zalapal. Ja sie dlugo meczylem ze zmiana krawedzi. Wystarczyl instruktor na 1h i wsystko stalo sie jasne. Pozniej to juz tylko doskonalenie. Pod koniec jednego sezonu na desce, dawalem rade w alpach. Niebieskie szlaki czysta przyjemnosc i pelne tempo, czerwone jeszcze troche za trudne (za szybko) ale pod koniec 5 dniowego pobytu w alpach, nawet na czerwonych widac bylo duze postepy.

[IMG]http://img845.imageshack.us/img845/9062/katradom2.jpg[/IMG]

13

Odp: Zimowe,nie na moto latanie,snowboard,narty i inne ustrojstwa śniegowe!

A ja lubię  Czarne :) tylko że w tym roku nie mam z kim jechać :/

HONDA CAMINO DX<-MAM/YAMAHA TDR 50<-MAM/YAMAHA DT 125X <------- SPRZEDAM/SUZUKI DR-Z 400SM CZARNA OWCA

14

Odp: Zimowe,nie na moto latanie,snowboard,narty i inne ustrojstwa śniegowe!

snowboard + snowkiting :D
do tej pory jeździłem na freeridowce, ale ten sezon poświęcam na przebranżowienie się na freestyle.
wysokie loty mnie zaczynają pociągać.

100% Supermoto

15

Odp: Zimowe,nie na moto latanie,snowboard,narty i inne ustrojstwa śniegowe!

Odradzam Wisle! ceny jak w alpach a ch***ia jakich malo...

Wgrywam mapki do KTM'ów
tel: 797 237 537