46

Odp: Petycja w sprawie cen paliwa : )

daniel91x napisał/a:

Czy ja po wiem że sie rozwija przecietnie osoba po zawodówce zarabia wiecej niż student po studiach w polsce może dla 30% studentów sa miejsca pracy reforma nauczania jest hujowa,technologi to by prawie że niemamy a w inych krajach ludzie po studiach sa bogaci ech co ja mówie mam skończone tylko technikum zwód studiuje dzienie i pracuje w weekendy po 13 i 11 godzin za 7zł za 1h
żeby mieć za co zalać motocykl i to niezawsze ponieważ ceny paliw sa wysokie a po studiach bede martwił sie o znalezienie pracy ponieważ na studiach i technikum prawie że niema praktyki tylko sama teoretyka czyli w pracy ucze sie od nowa

Tak jak piszesz.
A czy studentowi, wykształcenie przeszkadza w pracy fizycznej?
Nie, tylko że teraz wszyscy chcą "zarządzać". Pracą fizyczną się brzydzą.
Ja nie mam studiów, ale w swoim zawodzie nie pracuję i obecnej pracy także musiałem uczyć się od podstaw. W tych czasach mało kto robi w wyuczonym zawodzie. Po prostu trzeba być elastycznym. Kokosów nie mam, ale jakoś wiążę końce.
Nie uwłacza mi to ze pracuje fizycznie i nie czuje się gorszy od osoby bardziej wykształconej.

0,654l SMC AKR

"Dialogi nie dobre... Bardzo nie dobre dialogi są.
Proszę pana... Yyyy... W ogóle brak akcji jest. Nic się nie dzieje. Proszę pana..."

47

Odp: Petycja w sprawie cen paliwa : )

Tą zaciętą wymianą poglądów zrobiliśmy tylko off top w temacie a i tak nikomu standardów życiowych to nie poprawi, owocnej polemizacji Panowie, ja ide spac bo za 3h wstaje aby zarabiac na wszędobylską drożyznę..

SMCR AKR
_____________________________
Kruszywa/budowa dróg 693 294 502

48

Odp: Petycja w sprawie cen paliwa : )

maciey'u w rzadnym wypadku nie powinna Ci uwłaczac praca fizyczna. W dobie gdy każdy chce byc wykształciuchem, proste zawody stają się w cenie, brakuje fachowców, ot mechaników, koparkowych, łopatowych.. itp i oni zaczynają byc  w cenie..

SMCR AKR
_____________________________
Kruszywa/budowa dróg 693 294 502

49

Odp: Petycja w sprawie cen paliwa : )

Niezgadzam sie ja jestem elektrykiem z zawodu i studiuje i pracowałem w swoim zawodzie przez wakacje i powiem nedza w tej pracy musiałem kopać rowy,wieszać kabel którego metr waży 10kg na 4 metrach itp a ile zarobilem to tyle samo ile terz ochroniarz w biedronce.

Hero Majestic Ankur--->Derbi Senda Xtreme R--->Lifan Cross 125--->Mz Etz 250--->Ktm Egs 360--->Kawasaki Zr7--->Gas Gas EC 300  2006 & Kawasaki Zr7s 2004

50

Odp: Petycja w sprawie cen paliwa : )

maciey napisał/a:
daniel91x napisał/a:

Czy ja po wiem że sie rozwija przecietnie osoba po zawodówce zarabia wiecej niż student po studiach w polsce może dla 30% studentów sa miejsca pracy reforma nauczania jest hujowa,technologi to by prawie że niemamy a w inych krajach ludzie po studiach sa bogaci ech co ja mówie mam skończone tylko technikum zwód studiuje dzienie i pracuje w weekendy po 13 i 11 godzin za 7zł za 1h
żeby mieć za co zalać motocykl i to niezawsze ponieważ ceny paliw sa wysokie a po studiach bede martwił sie o znalezienie pracy ponieważ na studiach i technikum prawie że niema praktyki tylko sama teoretyka czyli w pracy ucze sie od nowa


Żadna praca nie hańbi. Ważne jest żeby pracować a nie tylko pierdolić i nic nie robić.

Tak jak piszesz.
A czy studentowi, wykształcenie przeszkadza w pracy fizycznej?
Nie, tylko że teraz wszyscy chcą "zarządzać". Pracą fizyczną się brzydzą.
Ja nie mam studiów, ale w swoim zawodzie nie pracuję i obecnej pracy także musiałem uczyć się od podstaw. W tych czasach mało kto robi w wyuczonym zawodzie. Po prostu trzeba być elastycznym. Kokosów nie mam, ale jakoś wiążę końce.
Nie uwłacza mi to ze pracuje fizycznie i nie czuje się gorszy od osoby bardziej wykształconej.

Czemu ten Pan pojechał? - https://bit.ly/2VlprSp

51 Ostatnio edytowany przez dukeSebo (2011-11-24 05:06:13)

Odp: Petycja w sprawie cen paliwa : )

Szkoda strzępić języka... ekonomisty Snow nie przegadamy ;)

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

52

Odp: Petycja w sprawie cen paliwa : )

dukeSebo napisał/a:

Szkoda strzępić języka... ekonomisty Snow nie przegadamy ;)

seba nie wierze moim oczom.liczylem na ciebie ze przeczytam sporą notatkę a tu raptem jedno zdnie.nie badz taki i niech twoja wena tworcza da o sobie znac.ty zawsze tak ladnie piszesz .hehe.licze na ciebie .ty taki swiatowy czlowiek jestes wiadomo z Warszawy hehe.zajmij jakies stanowisko.moze byc nie po tej stronie co trzeba ale zajmij.wiec czekam na puente

Motocyklizm- Choroba dziedziczna, niestety niewyleczalna. Objawia się już od najmłodszych lat chorego, w postaci "rogala twarzowego"

53 Ostatnio edytowany przez dukeSebo (2011-11-24 11:15:23)

Odp: Petycja w sprawie cen paliwa : )

Mam wrażenie że wszyscy mówimy o tym samym ale używamy do tego innych "języków" każdy z nas patrzy z innej strony. wiadomo wszystkim że "punkt widzenia jest zależny... "

Problem zdaje się wynikać z tego że kolega Snow ma dość "specyficzny" sposób wyrażania swoich myśli... zdaje się nam że traktuje nas rozmówców z góry... stąd często (bo to nie pierwsza taka sytuacja) gdzie być może stoi po tej samej (słusznej) stronie ale większość ludzi reaguje odruchowo właśnie w ten sposób... co HEMP, Pedrosa i ja.

Nie, nie to nie wynika z procesów ekonomicznych, z cen ropy na światowych rynkach... i kursu dolara do złotego.

Nasza sprzeczka jest wynikiem wybitnie złej formy przekazu... czytaj "wymądrzania się" być może kolega Snow powie "że trafił na mało inteligentnych rozmówców" do których nie docierają zależności ekonomiczne i to że "jesteśmy" tylko trybikami większej maszyny.

Pytam się czemu odnoszę wrażenie że czytając wypowiedzi kolegi Snow pomiędzy wierszami zamiast ekonomicznego pseudo bełkotu dostrzegam słowa "do kogo macie pretensje, jesteście debilami więc macie tak jak sobie pościeliliście"
W ten sposób obraża wszystkich ciężko pracujących w tym kraju, całą według niego klasę robotniczą (tumanów bez szkół)... bo idąc dalej tym tokiem rozumowania, to są ludzie wpędzający ten kraj w przepaść... bo nie chcą pracować na półtora etatu za k***a 1200 zeta... oczywiście do tego na czarno. Do tego ciągle się skarzą, urządzają protesty, są niewydajnie w pracy bo nie chcą pracować za 1200 złotych a i protestując robią korki w mieście... o zgrozo, na szafot ich.
Nie wiem czemu kolega Snow z tematu cena paliwa... zrobił jakiś monolog z pseudo ekonomicznym "bełkotem" w tle. Taki który ludzi takich jak my, nieobojętnych na ludzką krzywdę porusza.

By użyć argumentów kolega Snow wpisuje w wyszukiwarkę GOOGLE ceny paliw i taki daje nam argument. A nie przyszło mu do głowy iż są ludzie którzy długie lata pracowali, żyli za granicami naszego kraju i nie muszą słuchać takiego "bełkotu". nie muszą naiwnie porównywać cen paliw litr tu a tu... po tym jak z porównywarki wynika że mamy najtańsze paliwo... PYTAM SIĘ JAK TO SIĘ MA DO REALNEGO POZIOMU ŻYCIA W TYM KRAJU???  CENY ŻYWNOŚCI REALNE KOSZTA ŻYCIA MAMY NA TYM SAMYM POZIOMIE CO W NAJBOGATSZYCH KRAJACH. wytłumaczeniem nie jest najniższa cena paliwa za litr i możność kupienia taniej psudo kiełbasy TIP czy LEADER PRICE. tu jedynym wyznacznikiem sa zarobki na poziomie 1200/1500 złotych.
aha dalej czytając wypowiedzi kolegi SNOW odnosimy wrażenie że mówi do nas... debile więc zacznijcie pracować bo to zależność ekonomiczna że litr musi kosztować 6 złotych a zamiast marudzić zacznijcie eksportować... rzucajcie stanowiska pracowników fizycznych a zostańcie kierownikami... gdy cały kraj zacznie pracować na kierowniczych stanowiskach, nasz kraj stanie sie światowym potentatem ekonomicznym. buhahaha... wiem, że w ironiczny sposób spłycam ekonomiczny przekaz SNOW... ale wszyscy się ze mną zgodzą że ludzie z tym tokiem rozumowania, muszą mieć chyba klapki na oczach by nie dostrzec że w tym kraju źle się dzieje.

Bo korzyści jakie płyną z tego że jakiś przedsiębiorca więcej eksportuje w absolutnie żaden sposób nie przekładają się na "nasze" zarobki, przeciętnych zjadaczy chleba (czytaj tumanów bez szkoły)
Bo wiemy że ten rzeczony przedsiębiorca, robi masę lewych odpisów od podatków, ciągnie państwo jak może, robi przekręty na zatrudnianiu, najchętniej na etatych by widział studentów i ludzi z orzeczeniem inwalidzkim... AAA BO ZUS JEST WYSOKI.
Tylko w Polsce dziwnym zrządzeniem losu takich jak on nie nazywa się złodziejami tylko ludźmi przedsiębiorczymi.

Dalej ludzie z jego gabinetu będą wychodzić ze łzami w oczach, bo straszy ich zwolnieniem... a oni tylko upominają się o swoje o zaległą pensję 1200 złotych za półtora wykonywanego etatu. Oczywiście Ci ludzie mogą coś zmienić, ale trudno się zmienia będąc samotną matką z dwójką dzieci... kolega SNOW ma dla takich ludzi radę... wystarczy zostać tłumaczem jebanego Chińskiego lub wykorzystując ekonomiczne koniunktury, zacząć eksportować... buhahaha...

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

54

Odp: Petycja w sprawie cen paliwa : )

Seba, każdy jest kowalem własnego losu. Przez 5 lat zapierdalałem nosząc belki na budowie w UKeju i nie uważam, że praca fizyczna jest lepsza, lub gorsza. Też jestem zdania, że za Polacy to zdolny naród- jesteśmy cenieni za granicą za pomysłowość, oddanie, wykształcenie, czy zaradność.
Seba, Twoje argumenty są w stylu Kaczorów (już jednego)- bo matka z dziećmi w jakiejś dziurze ma problem ze znalezieniem pracy- no ma- nic na to nie poradzimy. Każdy miał prawo wyboru w ostatnich wyborach, każdy ma prawo kreować swoje życie. Też mnie wqrwia, że nie było mnie w tym roku stać na zapierdalanie w zawodach- może w przyszłym będzie, może za dwa lata. W tym celu zapierdalam po 16h na dobę i staram się oszczędzać ile mogę. Problem z oszukiwaniem państwa, czy siebie na wzajem leży w naszej mentalności, a nie w prawie. Jak chcesz, żeby prawo było przestrzegane wobec Ciebie, to i Ty przestrzegaj prawa- to nie jest trudne. Typowa sytuacja typa na środkowym pasie- cioty z prawego tamują ruch, a debile na lewym to piraci drogowi. Każdy Polak jest mądry na forum, tylko nie wielu ma jaja, żeby coś zrobić, rozkręcić własny biznes, zainwestować w siebie. Nie traktuję nikogo z góry, bo nie mam pojęcia kto jest kim- ciężko ocenić po avatarze. Jedno jest pewne, że sposób myślenia pokazuje kto umie tylko płakać, a kto woli zapierdalać. Nie widzę tutaj niepełnosprawnych i matek z dziećmi, więc wnioskuję, że każdy może pracować tutaj w Polsce, czy za "normalne" pieniądze za granicą. Jasne, że każdy chciałby być prezesem i zarabiać w pytę kasy za pierdzenie w stołek, jednak do tego też się dochodzi ciężką pracą. Wqrwia mnie, że od pierwszego dnia własnej firmy muszę od razu płacić zusy, srusy, etc, co powoduje, że nie ma kasy na inwestycję. Dlatego sam zapierdalam 16h na dobę, żeby zarobić, a z mojej kasy jakiś nieudacznik, któremu nie chciało się uczyć za młodu ma dostawać zasiłek. Jeżeli chodzi o obciążenia podatkowe, to we wspominanej Danii jest jeden z najwyższych podatków marginalnych. Co do sposobów zarabiania- spotkałem kumpla, którego pracą jest kupowanie i sprzedawanie na allegro- szuka okazji, sprzedaje trochę drożej- efekt? Poświęcał temu 2h dziennie, teraz rzucił pracę i zajmuje się tylko tym- wyciąga 7k na czysto. Źle? Zainwestował w swój biznes trochę czasu i jakieś 5-6k. Można? Można...

55 Ostatnio edytowany przez dukeSebo (2011-11-24 11:47:29)

Odp: Petycja w sprawie cen paliwa : )

Widzisz i tym się właśnie różnimy... ty nie widzisz na forum bezrobotnych matek z dziećmi a my je dostrzegamy.
Może nie tylko forma przekazu nas poróżnia ale krótkowzroczny sposób postrzeganie tego co nas otacza.

Bez urazy ale porównywanie mnie do Kaczora to duża obraza... większa niż nazwanie Podrosy jaskiniowcem i człowiekiem ograniczonym umysłowo.

Do tego mogę zakrzyknąć Snow na polityka.. Snow na prezydenta. Z takim darem marnujesz się na głupi forum motocyklowym.
Masz niesamowity dar przekazu jakim powinni być obdarzeni wszyscy politycy... mówić dużo, rzeczowo tak by nikt nie potrafił podważyć twoich argumentów.

Czyli w kraju mamy paliwo drogie ale tanie... jest źle ale bardzo dobrze. hahah...

Na zakończenie jedna dygresja. czemu do nas mówisz w roli polityka i ekonomisty w jednym. skoro dopiero pretendujesz do miana polityka. Masz swój program wyborczy... robotnicy do szkół, kowalscy na tłumaczy Chińskiego... A DZIECI NIE DO SZKÓŁ O ŻŁOBKÓW... TYLKO DO PRODUKCJI TAK JAK W CHINACH. HAHAH...
To że to forum i wolność słowa to już wiemy z twoich wielu wypowiedzi w różnych tematach.
Ale naprawdę... nikt tego nie chce słuchać. Ludzie się skrzyknęli w jednej idei... a Ty wyskakujesz tu z podwalinami ekonomi ;) hahaha

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

56 Ostatnio edytowany przez SnowMoto (2011-11-24 11:52:52)

Odp: Petycja w sprawie cen paliwa : )

Porównałem styl argumentów, nie Twoją osobę Seba. Mieliśmy okazję się spotkać i gadać na żywo. Określiłem styl argumentacji.
Daleko mi do politykowania. Ja tylko oceniam rzeczywistość tak, jak ją widzę. Każdy ją postrzega inaczej. Nie mówię, że jest idealnie, ale staram się brać z tego ile mogę. To, że wychodzi mi to ciężej niż obywatelowi DE, to inna sprawa. Żeby nie było, idea obniżenia cen jest słuszna, tylko (a tutaj Twoja krótkowzroczność), są na to na tyle małe szanse, że lepiej zrozumieć zasadę działania rynku, odnaleźć się w tym i wykorzystać.

57 Ostatnio edytowany przez dukeSebo (2011-11-24 12:00:43)

Odp: Petycja w sprawie cen paliwa : )

Wiem, wiem i na samym wstępie zaznaczyłem, że być może jesteśmy razem a jedynie problem w tym iż posiadasz... dość irytujący styl przekazu. Prywatnie nie jesteś złym chłopakiem wiem o tym. ;)

Kończę po Bondkowemu, optymistycznym akcentem (uśmieszkiem) ironicznym gdyż takich używam najczęściej  ;)

W przyszłych wyborach możesz liczyć na poplecznictwo z mojej stroni... przekonam część tego forum bo podpisała się pod twoją listą. :)

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

58

Odp: Petycja w sprawie cen paliwa : )

dukeSebo napisał/a:

mówić dużo, rzeczowo tak by nikt nie potrafił podważyć twoich argumentów.

No ta tym polega racjonalna dyskujsa mi się wydaje :) Na rzeczowym argumentowaniu, jeżeli rozmówca chce udowodnić wyższość swoicj racji albo natłuścić innym o co mu biega.

dukeSebo napisał/a:

Ale naprawdę... nikt tego nie chce słuchać.

Dlaczego - temat jest o cenach paliw - ale niestety tyczy się to niczego innego jak ekonomii i polityki.

Najgorsze jest nie to, ile paliwo kosztuje u nas czy w DK czy w IRL czy w D. To NIE MA ZNACZENIA. Znaczenie ma nasza siła nabywcza pieniądza i realne przeliczenie zarobków do tego ile mozna nabyć. Przykładowo - w IRL stawka za godzinę minimalna chyba coś w przedziale 8-11 euro ?? Litr PB czy ON - ok. 1,5 euro / litr. W Polandi - przyjmijmy też te 8-11 PLN za godzinę, zaś PB czy ON - niebezpiecznie zbliża się do 6 pln... Czyli przelicznikowo - bez zmiany walut - zarabiamy tyle samo a możemy nabyć kilkakrotnie mniej. Dlatego ja nie mogę się doczekać aż w Polsce wejdzie euro. Najpierw będzie niezły sajgon ale potrzeba trochę czasu a wszystko się wyrówna.

Polska radzi sobie naprawdę nieźle z kryzysem, tylko zależy jeszcze jak to nazwiemy. Dla Niemca kryzys to jest mniej-więcej jak nie kupi sobie co 3-4 lata nowego meśka. W Grecji, Hiszpanii itp. wygląda to inaczej - ale to są - bez urazy - strasznie leniwe nacje i nic nie chcą zrobić żeby to zmienić. NIC. Polskę wyróżnia właśnie pracowitość, pomysłowość specjalistów, ale i jednocześnie wieczne narzekanie, oszukiwanie itp. To chyba nasz największy paradoks. Gdybyśmy pozbyli się jednego z tych dwóch przeciwstawnych biegunów - to stalibyśmy się albo mocni jak Niemcy i bogaci, albo biedni i strajkujący Grecy :) A tak - jesteśmy Polakami.

http://imageshack.us/f/405/dsc3363.jpg/

59

Odp: Petycja w sprawie cen paliwa : )

Rinas wiem że więcej linijek ale przeczytaj też mój długi post... a wyjdzie na jaw, że złośliwym zbiegiem okoliczności mamy podobne poglądy ;)

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

60

Odp: Petycja w sprawie cen paliwa : )

rinas napisał/a:

Polskę wyróżnia właśnie pracowitość, pomysłowość specjalistów,

mi sie wydaje że chodzi o "młodych" polaków i tych co są poza "tym kurwi dołkiem ". Zauważ że tylko za granicą sobie chwalą polaków, a tu w kraju co mamy ? nic, bo stare świnie siedzą sobie na wiejskiej co raz coś pierdolną, a tak to zyją sobie z dnia na dzien bo im jest dobrze, nie patrzą na "nas (głównie młodych polaków...)" bo to MY będzie zapierdalać (jak już nie zapierdalają teraz niektórzy ) na ich emerytury i utrzymanie, najbardziej mnie wkurwia to że będę musiał zapierdalać dla jakiegoś krętacza żeby on mógł sobie na "przywałowanej rencie inwalidzkiej" żyć i napierdalać na lewo... wpierw trzeba wyjebać tych złodziji z wiejskiej dać młode, nowe pokolenie które będzie chciało zmiany dla swojego dziecia (k***a ale to ujełem, chodzi mi o to że będą chcieli lepiej dla swoich dzieci wnuków...) a nie patrzeć zebym miał coś dla siebie...
Co do cen paliw... nie wiem jak wy ale dzięki cenom paliw moje marzenia o jakiejś mocnej bryce (z lat 90') odchodzą razem z podwyżkami... a pod petycją podpisuje sie obydwoma rękoma ! (kiedyś nie wierzyłem że coś może dać takie coś, ale stwierdziłem że trzeba spróbować, a noż widelec cos sie uda...)

"Na świecie nie ma ludzi normalnych i nienormalnych, tylko są ci pozamykani w zakładach i ci którzy nie zostali przebadani."