16

Odp: Petycja w sprawie cen paliwa : )

SnowMoto napisał/a:

Za każdym razem jak słyszę/ czytam o protestach w głowie pojawia się jedna myśl "no to dzieci znalazły sobie kolejny powód do płaczu". Paliwo tyle kosztuje bo: może tyle kosztować (nie ma alternatywy, ew. napęd elektryczny, wodór), Polska jest biednym krajem, bez silnego eksportu (więc z czegoś trzeba je amateurism) itd. Jeżeli Polacy poświęciliby tyle energii pracy, ile poświęcają narzekaniu i takim stronom internetowym, to Polska miałaby szansę być w lepszej sytuacji. Popatrzcie na EU i okaże się, że paliwo jest u nas dosyć tanie. To że zarobki są względnie niskie, to inna para kaloszy. Każdy ma prawo zmienić miejsce zamieszkania/ narzekania.

tak tak wszystko sie zgadza:) bez obrazy jak ktos ma kaske to nie zwraca uwagi na cene leje i finito odkreca gaz i odjazd dodam tylko ze paliwo w takim kraju jak Dania gdzie zarabia sie naprawde dobrze jest tansze niz w polsce wiec logiki w tym niema:(  a jezeli chodzi o to ze polska biedna i ogolnie tak zle sie dzieje i potrzeba pieniazkow na utrzymanie to napewno ze sprzedazy paliwa nie utrzymamy sie poniewaz wiekszosc kaski skradzionej ze tak powiem od nas konsumentow wedruje do Brukseli gdzie nasza "stolica" aby oligarchowie mogli dalej realizowac swoje chore plany:)

17

Odp: Petycja w sprawie cen paliwa : )

SnowMoto napisał/a:

Nie jestem bogaty, więc może głupi. Na szczęście to forum i mogę przedstawiać swoją opinię. Jeżeli masz argumenty w tej dyskusji- śmiało je przedstaw, bo styl Twojej wypowiedzi dowodzi tylko braku znajomości podstaw ekonomii i bycia troglodytą.
Wracając do rzeczowej dyskusji: nawet jeżeli spadnie akcyza na kilka miesięcy, to i tak w naszej kieszeni nic się nie zmieni. Marża na stacjach to w tym roku ok 2,5% (w zeszłym 6%). Jeżeli rząd obniży akcyzę, to i tak właściciele stacji podniosą swoją marżę, bo jest ona wyjątkowo niska. Zanim zaczniesz się rzucać i płakać zapoznaj się dokładnie z tematem. Poczytaj trochę o podaży i popycie, o prawach rynku i o globalnej sytuacji, która ma główne znaczenie dla finalnej ceny. Jedyna szansa na poprawę, to jednoczesne obniżenie ceny paliwa na rynkach światowych i obniżenie akcyzy- o ile (co jest mało prawdopodobne) protest skłoni rząd do obniżenia akcyzy, to na swoim mociaku raczej nie dojedziesz poprotestować np. do Rotterdamu (giełda paliw). Na całym świcie paliwo będzie droższe, kilka dni temu w Lizbonie wprowadzono specjalny podatek od stacji, w innych krajach podobnie. Więc może, jak jesteś taki mądry, to wytłumaczysz, co chcesz osiągnąć wypalając paliwo przed sejmem?

w tytule jest jasno i wyraznie petycja w sprawie cen paliw,a ty jak widze dajesz wyklad ekonomii .nie pasuje ci polska mentalnosc zalenia sie to sam zmien kraj jezeli wiekrzosci ceny przeszkadzaja a tobie nie.troglodyta byc moze ty jestes skoro ten temat jest ci znany blizej.

Motocyklizm- Choroba dziedziczna, niestety niewyleczalna. Objawia się już od najmłodszych lat chorego, w postaci "rogala twarzowego"

18

Odp: Petycja w sprawie cen paliwa : )

Pedrosa, nie wiem po co te wycieczki, ale ważne jest zrozumienie tematu, a nie po prostu krzyczenie. Sam narzekam na wiele rzeczy, bo jestem Polakiem i nie jestem zadowolony z reform, czy ustaw. Wolałbym, żeby paliwo kosztowało zika za litr. Po prostu jeden nawołuje do latania pod sejmem, a ja mówię, że lepiej to paliwo przeznaczyć na latanie na torze, czy ustawce. Jak mawiał Cyceron: oszczędność to wielki dochód. Tak przy okazji, sprawdź znaczenie słów, zanim zaczniesz używać pewnych zwrotów...
Co do wędrowania kasy do Brukseli, to jednak PL wzięła więcej z EU niż wpłaciła składek...
Paliwo w Danii kosztuje (w przeliczeniu) ponad 7,2 PLN za litr, czyli sporo więcej niż u nas. Tylko w Bułgarii paliwo jest tańsze (patrząc na EU).
To nie jest kwestia tego, że nie muszę patrzeć w portfel, jak tankuję... Po prostu pewne rzeczy mają sens, a inne nie.

19

Odp: Petycja w sprawie cen paliwa : )

No co - sporo racji ma... No może poza:

SnowMoto napisał/a:

(...) Polska jest biednym krajem, bez silnego eksportu (...)

Co się w chwili obecnej od kilku miesięcy mocno zmieniło przez kurs euro - Polska w tej chwili exportuje jak pojebana :) Wiem co mówię - bo mam z tym do czynienia.

http://imageshack.us/f/405/dsc3363.jpg/

20

Odp: Petycja w sprawie cen paliwa : )

Rinas, po części się zgodzę- ale to jest dalej mała skala. Bardziej mi chodzi o eksport na poziomie globalnym. Rosja- gaz, DE- samochody, maszyny, produkty chemiczne... itd. Jedno jest pewne, że kurs sprzyja eksporterom.

21

Odp: Petycja w sprawie cen paliwa : )

SnowMoto napisał/a:

Pedrosa, nie wiem po co te wycieczki, ale ważne jest zrozumienie tematu, a nie po prostu krzyczenie. Sam narzekam na wiele rzeczy, bo jestem Polakiem i nie jestem zadowolony z reform, czy ustaw. Wolałbym, żeby paliwo kosztowało zika za litr. Po prostu jeden nawołuje do latania pod sejmem, a ja mówię, że lepiej to paliwo przeznaczyć na latanie na torze, czy ustawce. Jak mawiał Cyceron: oszczędność to wielki dochód. Tak przy okazji, sprawdź znaczenie słów, zanim zaczniesz używać pewnych zwrotów...
Co do wędrowania kasy do Brukseli, to jednak PL wzięła więcej z EU niż wpłaciła składek...
Paliwo w Danii kosztuje (w przeliczeniu) ponad 7,2 PLN za litr, czyli sporo więcej niż u nas. Tylko w Bułgarii paliwo jest tańsze (patrząc na EU).
To nie jest kwestia tego, że nie muszę patrzeć w portfel, jak tankuję... Po prostu pewne rzeczy mają sens, a inne nie.

osobiscie do ciebie nic nie mam i wycieczki na moto nie mam zamiaru robic na jekies protesty nie interesuje mnie rowniez dlaczego tak sie dzieje z cenami ,za glupi jestesmy na to sa inni ktorzy sie tym zajmuja i my nic nie w tym temacie nie zdzialamy,ale niestety jest faktem ze bedziemy
narzekac bo taka mamy mentalnosc.tyle nam pozostalo,bo to jesst skurwysynstwo co robia ci na stolkach

Motocyklizm- Choroba dziedziczna, niestety niewyleczalna. Objawia się już od najmłodszych lat chorego, w postaci "rogala twarzowego"

22

Odp: Petycja w sprawie cen paliwa : )

Na poziomie globalnym fakt - jesteśmy w ciemnej piździe, nie ma co nawet o Niemcach wspominać bo oni w przeliczeniu na liczbę mieszkańców lub powierzchnię to biją USA  itp na łeb na szyję :) Potęga gospodarcza która nigdy nie będziemy, no chyba że sobie urządzimy War World 3 i to my ich pookupujemy przez X lat :)

Ale chodziło mi bardziej o ogromny skok w stosunku do jeszcze kilku miesięcy wcześniej. Wzrost o kilkadziesiąt procent to może za dużo powiedziane, ale o grube kilkanaście napewno. Szkoda że to pewnie tylko okresowo... import za to ostro ostatnio siada, lada moment wszystko na półkach podrożeje przez te jebane drogie euro.

http://imageshack.us/f/405/dsc3363.jpg/

23

Odp: Petycja w sprawie cen paliwa : )

SnowMoto napisał/a:

Paliwo w Danii kosztuje (w przeliczeniu) ponad 7,2 PLN za litr, czyli sporo więcej niż u nas.

hahahhahaha  ne moge  ....stary spytam raz jeszcze ???  o czym ty mowisz >> .... zanim stwierdzisz gdzie kosztuje wiecej ,zastanow sie ile te 7.2 pln  w denmark jest warte i teraz powiedz KTO PLACI WIECEJ za BEZYNE TY czy koles w Danii ... to tyle .

i can do this .. here, hold my beer

24

Odp: Petycja w sprawie cen paliwa : )

Hmm narzekanie jedno, a bierność drugie. Niestety my - Polacy - mamy magiczną umiejętność łączenia jednego z drugim :D Ceny wszystkiego, nie tylko paliwa, idą w górę, a zarobki stoją w miejscu. Nie żyjemy w jakiejś strasznej nędzy - ostatecznie da się wysupłać trochę funduszy żeby pojeździć. Mnie w tym wszystkim wku*wia po prostu to, że muszę zasuwać coraz więcej żeby sobie pozwolić na to samo. Zresztą blisko do pracy nie mam, podwyżki cen paliwa na dobrą sprawę zmniejszają moje realne zarobki :/ Pociesza mnie jedno - póki jeżdżę jest git :D

http://bikepics.com/members/rr666/
XF650 -> LC4 SM+E -> Z1000 -> EXC400 E+SM -> Transalp 600 '96 (jeszcze kiedyś SM kupię!)

25

Odp: Petycja w sprawie cen paliwa : )

HEMP napisał/a:
SnowMoto napisał/a:

Paliwo w Danii kosztuje (w przeliczeniu) ponad 7,2 PLN za litr, czyli sporo więcej niż u nas.

hahahhahaha  ne moge  ....stary spytam raz jeszcze ???  o czym ty mowisz >> .... zanim stwierdzisz gdzie kosztuje wiecej ,zastanow sie ile te 7.2 pln  w denmark jest warte i teraz powiedz KTO PLACI WIECEJ za BEZYNE TY czy koles w Danii ... to tyle .

Kosztuje więcej  Danii, a że siła nabywcza plnów jest niższa to inna sprawa. Ale tutaj protestować można do woli... Może petycja, żeby 1pln odpowiadał  1$? wtedy za paliwo będzie za 2 zika... Najłatwiej drzeć japę, ale wziąć się w garść i nauczyć czegoś nowego, żeby zarabiać więcej to już trudno...

26

Odp: Petycja w sprawie cen paliwa : )

Ale wiecie już lepiej zrobić strajk niż siedzieć jak debile cały czas i pieprzyć ja takie rozruby popieram bo mam dosyć zasranej polski gdzie ludzie robia inych w huja na allegro, gdzie paliwo jest w h*j drogie do zarobków,gdzie płaca mi 7zł za prace w wyuczonym zawodzie za pracowanie po 12 godzin a nie jak w inych krajach max 8 godzin i koniec

Hero Majestic Ankur--->Derbi Senda Xtreme R--->Lifan Cross 125--->Mz Etz 250--->Ktm Egs 360--->Kawasaki Zr7--->Gas Gas EC 300  2006 & Kawasaki Zr7s 2004

27

Odp: Petycja w sprawie cen paliwa : )

wiadome ze tak prosto nie bedzie ale tak jak kolega daniel91x mowi trzeba zaczac cos robic no podejmowac jakies ruchy bo siedzac cicho nic nie zdołamy a robi sie coraz większy syf!

tylko i wylacznie "SUPERMOTO"!

MZ 125 sm-sprzedana >> DRZ 400 AKRAPOVIC-sprzedane >>yz 400f + Supermoto kit - sprzedana

28 Ostatnio edytowany przez cross (2011-11-23 23:41:09)

Odp: Petycja w sprawie cen paliwa : )

no to caly czas powtarzam po co wy sie kłucicie wyzywacie itd .... "trzeba zrobic sciepe narodowa i kupic bombe atomowa" .. a co dalej to juz sami wiecie , jaki zacny efekty by byl kiedy jednoczesnie  by wysadzic  sejm ,palac prezydencki i zus  ;))

co tu duzo gadac  sila nabywacza PLN leci na pysk z roku na rok   szwab za godzine pracy zarobi na porzadny obiad polak na bułke z parówka ;).. WOJNY NAM TRZEBA !!

a najbardziej w dupe calej europie dala unia   a zyskali na tym bambry :P.. no i kilka km autostrad

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

29

Odp: Petycja w sprawie cen paliwa : )

nie wiem na czym tak bambry zyskali...

co do tematu, ja się podłączam, to nie zaszkodzi ale czy pomoże... wątpię.

Kula daje fula :D 
     
http://www.youtube.com/watch?v=FdCnQNuojUw

30

Odp: Petycja w sprawie cen paliwa : )

Zamiast "robić strajk" można nauczyć się Chińskiego- tłumacz zarabia nie 7pln a 70pln na godzinę (więcej, bo ostatnio płaciłem ponad 100 plnów za 0,5h).
Zgodzę się, że obywatelom innych krajów żyje się lepiej. Tylko to nie do końca kwestia ceny paliwa. Polska się rozwija i albo się ktoś rozwija razem z nią, albo stoi w miejscu i narzeka, że inni mają lepiej.
Jeżeli chodzi o ilość godzin w pracy, pomimo tego że PL może się wydawać spora, to jednak efektywność pracy już nie jest najlepsza. Każdy taki protest to są koszty dla Państwa, dodatkowe godziny spędzone w korkach, etc. Efekt? Kraj traci, a nie zyskuje. Ludzi za protestowanie i paraliżowanie Warszawy wysyłałbym do obozów pracy- tak przynajmniej przysłużyliby się społeczeństwu...